Jump to content

VN Azerbejdzana 2021, Baku


Radoye

Recommended Posts

Treba 35 krugova ostati ispred Lewis-a. Alal mu ćufte!

Kakvo trkanje Gasly-a i Leclerc-a na kraju...

Apropo magic button-a, Lewis ga jeste isključio ali ga je slučajno zakačio pri menjanju brzine na više i tako je doslovce do you ovog picvajza.

Bravo Seb, maestralno danas.

Bravo Alonso. Kako se on umuljao do 6.mesta na kraju nije mi baš jasno.



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Niko ga nije potcenjivao, bar ja to nisam primetio. Ali ga je na pocetku sezone Verstapen ostavljao kao ranije Gaslija i Albona. Mozda mu je samo trebalo vremena. A mozda su mi i ove dve poslednje staze legle. Vreme ce pokazati.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Ostavljao ga je na kvalifikacijama, a ostavio ga je i ovde ali je sad uspeo u prve dve krivine da dođe do svog pravog mesta. Njegov race pace nikad nije bio loš, on mora kvalifikacije da popravi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljiga je covek koji je tu da ga "primi" za tim?! A npr Rozberg je legenda jer se suprostavio. Samo, postoji jedna velika razlika izmedju ove dvojice, Rozberg je imao ledja, dok Botas ima samo sebe. Mozda Botas nema, niti je ikada imao, slifa da bude sampion, ali da ne zasluzuje da bude u f1 je glupost.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danasnja trka je trebala je trebala ovako da izgleda pre 2 nedelje u Monaku. Ovo je trka kakvu Monako treba da nam pruzi, ali vec dugo (decenijama) to nije slucaj.
Na zalost, dobra ulicna trka je u jednoj ........... i bice na milost i nemilost osudjena na musicavo raspolozenje lokalnih politicara i “biznismena”.

Sto se tice same trke, pocinjem od “mojih”:

Bedno. Bedno i sramno izdanje. Carlos nikako da se sastavi. Ocekivao sam mnogo vise od njega. Covek konstantno gresi. Kao da nije isti onaj iz Meklarena. Ako ne pogresi, imamo strucnjake (pun ih je tim) koji se postaraju da zaseru do kraja. Leklerka ne komentarisem.

RB, sta reci, uvek na ivci i riskantne strategije, sve karte na jednog vozaca,ovoga puta, nije im upalilo za koga je namenjeno. Sa druge strane, pobeda. Ja bih rekao Pirova, posto njima rezultat Pereza ima tezinu samo ako je Max prvi. A i za ovo su imali srece. Da je trka potrajala jos jedan krug, parkirali bi auto.
Zao mi je sto je Max imao onaj udes.

Mercedes, jebiga, valjda su ispucali baksuzluk za ovu sezonu. Vidim da je mnogima dominacija dosadna, prizeljkuju glupe kvarove, udese i sl, a ljudi su samo napravili bolji posao od svih na gridu. I tako vec aman deceniju. Tako da mi je zao sto Hamilton nije ostao do zadnjeg kruga u trci.

Valja spomenuti momke iz Alpha Tauri. Gasly je preporodjen. Vozi kao nikad. Konstantno dobre voznje ima. Neka nastavi ovako i saceka 2022 da vidimo ko je gde u novim pravilima, pa neka trazi nesto drugo. Steta da tavori u B timu. Yuki je “lud”. Prosto on vozi na srce. On nije sampionski kov, nije toliko dobar, ali je prosto lud na stazi. Sto nekada znaci odlican rezultat ali cesto uprska. Nadam se da ce se vremenom odnos pomeriti da boljim rezultatima.

Vetel danas objasnio mogo toga. Za onog ko hoce da gleda. Nadam se ce da nastavi onako kako je krenuo u poslednje 3-4 trke. Bez mnogo price, obecanja, pravdanja. Rad sa timom i radi svoj posao. Onda da se pogleda istina u oci 2022 da se vidi ima li taj tim perspektivu.

Drago mi je sto u Meklranu GOSPODIN Noris objasnjva neke stvari. Svaka cast.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čestitke Perezu i RB na pobedi. Bili su bolji i danas.

Šteta za Maca, dobro da su i on i Strol izvukli žive glave.

Ovde je definitivno bilo belaja sa pritiscima.

Oduševljen sam Vetelovom vožnjom, a i Alonso je vozio k'o mator danas 😀

Hteo sam na prvu loptu da odem priznanje Horneru za onu dojavu FIA, ali kad je Čeko parkirao auto nakon prolaska kroz cilj, shvatio sam zbog čega su to ZAISTA uradili.

Hamilton je imao pobedu u ruci i napravio je veliku grešku koja ga može skupo koštati. Botas je imao grozan vikend i pogrešan set up tima ga je učinio smešnim danas.

Puno mi srce zbog "Minardija", bravo Gasli!

 

Kimi uz'o bod...

Link to comment
Share on other sites

Ova trka danas mi je baš legla. Drago mi je čak i zbog Fetela, kojeg verovatno najmanje volim od svih na gridu.

 

Trojac na podijumu, svaka čast!

 

Ekipe će morati da se zapitaju da li uvek mora da se gura do limita guma, i kakve mogu da budu posledice. Iako ovo liči da je Pireli zasrao.

 

A i za Hamiltona je ovo dobro - Jesi najbolji, ali kao i svi, ima da učiš i paziš na greške, inače ideš iza Mazepina 😄

 

A koliko god se Mečka danas raspadala, ovo izdanje Botasa je potpuna sramota.

Link to comment
Share on other sites

Mario Izola iz Pirelija je rekao da su na zadnjoj levoj Hamiltona nasli ostecenje na desnom zidu gume (dakle ne gazeci sloj nego sa strane, ne prema spolja nego unutra prema bolidu) i da je bilo pitanje momenta kad ce i ona da pukne. Za Strola i Maksa je rekao da nisu jos uradili istragu, da treba da ih odnesu u fabriku, detaljno pregledaju, da dobiju telemetriju od timova itd) ali da veruje da su i one bile ostecene.

E sad, za Hamiltona sam video da je imao onaj jedan izlet preko ivicnjaka, jer ne znam sta je drugo moglo da sece gumu sa strane unutrasnjeg prema bolidu zida, ajd' Strola nismo imali puno prilike da vidimo na ekranu ali Maks nije imao takvih ekskurzija. Ono sto mi je neverovatno u Pirelijevoj teoriji o ostecenjima je sto su u sva tri slucaja iste gume u pitanju, zadnja leva. Ako pregazis preko sranja razbacanog na stazi koje su sanse da tri puta strada bas ista od 4 gume? I kako ne isece gazeci sloj nego bok gume?

Link to comment
Share on other sites

A desilo se i ovo:


 

Quote

 

FIA Formula 1 race director Michael Masi said he will look into an incident which occured between the two Haas drivers on the final lap of the Azerbaijan Grand Prix.

 

A furious Mick Schumacher asked his team “does he want to kill us?” after the close call between the pair as they approached the finishing line. Nikita Mazepin dodged to the right as Schumacher moved to pass him at around 300kph.

 

Masi admitted the incident between the two drivers disputing 12th place had been overlooked at the time.

 

“To be fair, obviously we were looking at the front so I didn’t actually see the incident myself, so I can’t comment on it,” he said. “I’d prefer not to [comment] not having seen it.

 

Speaking immediately after the race, Masi said he will “have a look at it in the fresh light of day and, if necessary, I will have a chat with the team and the driver concerned.”

 

In a press release issued by Haas shortly after the race, team principal Guenther Steiner said they had already put the incident behind them.

 

“Obviously, there was a situation on the straight, that was all resolved, and we’ve cleared the air,” he said. “There was some misunderstanding, but we’re fine and all moving on from it.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se jos uvek cudim Hamiltonu, najpre covek preko radija porucuje da je ovo maraton a ne sprint i 5 min nakon toga napravi onakvu gresku. Jasno  mi je da je gladan pobeda (jos uvek), ali je napravio bas pocetnicku gresku, zaletio se kao junac i izgubio sve sto su mu Max i Pireli poklonili. Imao je prednost na kraju ciljne ravnine, ali i losiju poziciju za ulazak u krivinu, mozda bi ga pravovremeno kocenje i dovelo na prvo mesto, ali sve i da  nije, sta ga briga, preuzeo bi vodstvo od Maxa, ovako...

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo zaletanje, navodno kad ga je Perez cimnuo na zid slucajno je pritisnuo dugme za "magiju" (seting kojim Mercedes greje prednje gume, menja balans kocenja i prebacuje ga komplet napred) pa kad je pritisnuo kocnicu za prvu krivinu prednji tockovi zablokirali a zadnji i dalje voze. Bolid se ne moze kontrolisati tako.

 

https://www.motorsport.com/f1/news/explained-mercedes-magic-button-hamilton-baku/6544419/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stigli rezultati Pirelijeve istrage o gumama:

https://racer.com/2021/06/15/pirelli-identifies-cause-of-baku-failures/

 

Quote

 

Pirelli has now completed its analysis of what happened and delivered a report to the teams and FIA, stating the way the tires were being run was to blame, despite the teams following Pirelli’s initial guidance.

...

The suggestion is that the tires were not being run properly while out on track despite having been in the correct state when first put on the car, and Red Bull soon released its own statement in response to the report, reiterating that it followed Pirelli’s parameters.

 

 

Dakle po Pireliju krivi su timovi zbog nacina na koji su koristili gume uprkos tome sto su i po Pirelijevom priznanju timovi ispostovali uputstva kako da koriste gume. :ajme:

 

Neverovatno!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao nisu direktno rekli da se neko igrao sa time koliko je drzao gumu u “cebetu” da bi bili “ok” pred sudijama sa pritiskom pa posle starta kada guma malo ‘ladne imaju ono sto su oni zamislili. Ovo je neko od ex F1 vozaca prokomentiarisao ODMAH jos u toku prenosa. Cim je RedBull miran kao jagnje rekao da su radili sa Pirelijem na ovom problemu, znamo gde vetar duva.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dzoni_m said:

Cim je RedBull miran kao jagnje rekao da su radili sa Pirelijem na ovom problemu, znamo gde vetar duva.

 

 

Nisu to rekli iz RBR, rekli su da su ispostovali sve propisane procedure pre trke koje im je preporucio Pireli.

 

Pireli propisuje raspon temperature i pritiska koje gume moraju da imaju pre montiranja na bolid, ako je to ispostovano sve sto se desi posle toga ide Pireliju na dusu.

Gume ne mogu da se pregreju u cebadima iz prostog razloga jer sa njima ne mogu da dostignu radnu temperaturu (na bolidu se zagreju jos vise) tako da ih mozes drzati u cebadima koliko hoces pritisak ce uvek biti nizi od radnog. Temperatura na kojoj cebad radi je standardizovana i kontrolise je FIA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...