Jump to content

VN Azerbejdzana 2021, Baku


Radoye

Recommended Posts

Posle jedne ulicne trke sledi druga, a tesko da mogu da budu medjusobno razlicitije.

 

image.png

 

Nakon dugo vremena na liderskim pozicijama oba sampionata nema Mercedesa i Mercedesovaca. Ako su do sada i postojale odredjene naznake o ranjivosti Mercedesa ove godine Monako ih je potpuno ogolio. Cini se da oni jos uvek imaju dobru prednost sto se tice maksimalne konjske snage ali sto se tice upravljivosti bolida i aerodinamickih performansi u "prljavom" vazduhu sva je prilika da su ispred njih i RBR i Ferari. Ferariju jos uvek fali poprilicno "konja" da bi ozbiljnije konkurisali za vrh ali deluje da ce itekako biti faktor na sporijim i tehnicki zahtevnijim stazama poput Madjarske i Singapura, dok RBR ima bez sumnje vrhunsku sasiju i vrhunskog vozaca ali su jos uvek sporiji od Mercedesa na pravcima i skloni strateskim brljotinama. No sve u svemu monotonija prethodnih par sezona kao da je konacno razbijena i ako se ovo sto smo do sada imali prilike gledati nastavi do kraja godine bice ovo jedan od klasika za pamcenje.

 

Kao sto rekoh na samom pocetku, tesko da ima dve ulicne staze razlicitije po karakteru od Monaka i Bakua. Dok je u Monaku maksimalno prianjanje sve i svja u Bakuu se prakticno vozi sa setapom za Moncu. Monako je prepun kratkih pravaca i vijugavih krivina gde je zustrost i okretnost bitnija od maksimalne brzine dok Bakuom dominiraju dugacki pravci gde je upravo maksimalna brzina apsolutni vladar. Zato se ovde moze ocekivati osveta Mercedesa. A moguce je da ce i ostali Mercedesovi timovi biti u prilici za dobar rezultat, tu pre svih mislim na Meklaren a mozda se i Vilijamsu zalomi koji bod.

Pored ovih prakticnih razlika tu su i simbolicke - Monako kao jedna od najstarijih trka na svetu cije se prvo izdanje vozilo jos 1929. i Baku kao jedna od novijih, ovo ce joj biti cetvrti put. Prosle godine su i jedna i druga preskocene zbog Covid-19 pandemije tako da pobedu jos uvek brani Botas iz 2019.

 

Pireli je ponovo odabrao najmeksu kombinaciju C3-C4-C5 a timovi imaju standardizovan izbor od 2 seta tvrdih, 3 srednjih i 8 mekih za ceo vikend.

 

Satnica vikenda:

 

Petak, 4. jun - FP1 11:30, FP2 15:00
Subota, 5. jun - FP3 12:00, kvalifikacije 15:00
Nedelja, 6. jun - trka 14:00

(nadam se da sam dobro preracunao vremenske zone 🙂)

 

Edited by Radoye
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Satnica ipak nije u potpunosti tačna (tačna je samo za trku):

 

Petak, 4. jun - FP1 10:30, FP2 14:00
Subota, 5. jun - FP3 11:00, kvalifikacije 14:00
Nedelja, 6. jun - trka 14:00

 

Ovo će ipak biti peta, a ne četvrta trka u Bakuu. Do sada smo imali 4 različita pobednika:

2016 - Rosberg

2017 - Rikardo

2018 - Hamilton

2019 - Botas

 

 

 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Iznenadjio me je Mercedes, jeste da je ulicna staza, ali ni slicna kao Monako, ocekivao sam da ce im snaga doci do izrazaja na dugackim pravcima... Ovo za sada ne deluje dobro po njih... Jeste da je prvi trening, ali ima nada za nas ostale

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Radoye said:

Ne verujem da je ovo realno, nesto filozofiraju.

 

 

Msm, ne znam... U oba treninga su HAM, NOR i RIC tu negde u 0,3 - 0,4s. Bottasa ne računam, on je još +1s.

 

Ne verujem da je sandbagging, kao što sam napisao, nema vremena za to, iz Monaca ovde ništa ne doneseš, mora se na treninzima 100% na pistu, na kojoj se nota bene, prošle godine nije vozilo.

Link to comment
Share on other sites

Ja kontam da ako je MCL rezultat realan (a nije mi neverovatno da jeste, mada nadao sam se boljem) obicno je Mecka oko pola sekunde brza od nas. Mislim to i dalje nije sjajno, Hamilton bi se klao sa Leklerom i Gaslijem za pozicije 4-5-6 ali nije bas ni katastrofa k'o ovo, Botasa ni da ne pominjem. Ovde setap nije neka velika mudrost, ide se na maksimalnu brzinu na pravcu, maltene preslikavas paket iz Monce. Mozes sebi da dozvolis luksuz da ne odvrnes motor do maksimuma u petak i sacuvas opremu za kad je bitnije.

Mada Botas se zali na generalni nedostatak prianjanja, kao balans je OK samo se mnogo klize kroz krivine. Vrag ce ga znati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...