Jump to content

Kutak za zabavni trenutak


Recommended Posts

22 minutes ago, BattleBender said:

viber_image_2021-06-12_21-50-52.jpg

Mogu da im pljunu pod prozor. Nivo na koji se prati EP na SK kanalima plus prenosi na Novoj su nedostizni nivo za ono što nam nudi RTS.

Jednostavno imamo od 12 do 24 konstantan program i zaista se EP prati iz svih uglova.

Edited by Don Juan
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Feliks Brih je ljepša verzija Darka Plavšića. Da Plavšić smrša 15-20kg bio bi Feliks Brih.

Upravo sam usao da napisem isto 😄. Uz dodatak da njihova fizicka slicnost dodatno utice da mi obojica idu na ganglije.

Link to comment
Share on other sites

Danas se završava 1. kolo po grupama. Prve utakmice su važne, i često su dobar indikator šanse da se prođe u sljedeću rundu natjecanja.

 

Od 1980., otkad se igra po grupama, 68% ekipa koje su u prvoj utakmici pobijedile otišle su u nokaut fazu, a 64% ekipa koje su izgubile, išle su kući već nakon grupnog dijela. 

 

Samo jedna reprezentacija - Nizozemska 1988. - je nakon poraza u prvoj utakmici kraju postala prvak, njih 3 nakon remija, a 6 konačnih prvaka ih je u prvoj utakmici pobijedilo.

euro1kolo.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ali koliko god da je prva utakmica važna, čini se da je druga još važnija.

 

Čak 86% ekipa koje su izgubile drugu utakmicu ispalo je u grupi, a samo njih 3 koje su pobijedile nisu prošle dalje (svaki put su ispale zajedno s reprezentacijom koju su pobijedile u 2. kolu).

 

Na zadnja 4 prvenstva nijedna ekipa koja je pobijedila u 2. kolu nije ispala u grupi!

euro2kolo.jpg

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 11:44 PM, Don Juan said:

Mogu da im pljunu pod prozor. Nivo na koji se prati EP na SK kanalima plus prenosi na Novoj su nedostizni nivo za ono što nam nudi RTS.

Jednostavno imamo od 12 do 24 konstantan program i zaista se EP prati iz svih uglova.

Meni je ovo toliko bedno da ne mogu da verujem da je moguce da jos nek televizja radi cak i priblizno lose. Ako je neko gledao kako se dinamo prati ili jos gore reprezentacija u hrvatskoj ovo je iskorak 0 u odnosu na rts. Sa resurima i lovom koju ima united medija ovo je stvarno bedno. I sad vidim decko je za nagradu dobio da ide u nemacku. Umesto da ga je urednik ili producent suspendovao i oterao u kurac sto dolazi u gacama na posao. Ovakav studio su mogli u mojoj dnevnoj sobi da naprave. Bukvalno samo fali onaj klovn nedic. Nasa medijska slika je na nivou rumnije iz 97.

Link to comment
Share on other sites

Ovakav sistem takmičenja sa milion domaćina je teško sranje. Uz to je format užasan.

 

Uopšte nemam osjećaj da gledam veliko takmičenje već mi sve ovo liči na neke kvalifikacije. Šteta, koliko vidim i SP su uspjeli da sjebu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Ovakav sistem takmičenja sa milion domaćina je teško sranje. Uz to je format užasan.

 

Uopšte nemam osjećaj da gledam veliko takmičenje već mi sve ovo liči na neke kvalifikacije. Šteta, koliko vidim i SP su uspjeli da sjebu.

 

A uz to još nema ni navijača, nikakve atmosfere ni na stadionima ni po gradovima. Stvarno, kao kvalifikacije, i to u ranoj fazi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sector said:

Ovakav sistem takmičenja sa milion domaćina je teško sranje. Uz to je format užasan.

 

Uopšte nemam osjećaj da gledam veliko takmičenje već mi sve ovo liči na neke kvalifikacije. Šteta, koliko vidim i SP su uspjeli da sjebu.

 

Bolje 16 reprezentacija u eliminacionoj fazi gde jedan mec odlucuje nego 16 u grupnoj fazi, pa da se stvori disbalans i da nekog treceplasiranog pogodi teza grupa. Jebes prvenstvo u kom ce Grcka da prodje dalje zato sto su joj rivali Rusija, Poljska i Grcka, a Hrvati se sastanu sa Spanijom i Italijom koji su te godine igrali finale. Prosli put je samo Francuska bila domacin, rekao bih da su samo velike zemlje u stanju da organizuju turnire sa vise od 16 i da imaju odgovarajucu infrastrukturu, ali su troskovi ogromni. Ovakve grupe sa vise domacinima bez covida bi bile pogodak i bilo bi vise navijaca na tribinama. 

 

Ja sam pre jace od godinu dana razmisljao da se mozda iscimam do Budimpeste da gledam Francuska-Portugal, cak i neutralcima su neki mecevi tu u komsiluku ili ne tako daleko a i mogu da priuste.

 

Pisao sam o tome, grupna faza je slabija, ali na proslom EP je osmina finala bila zanimljiva. Sada su dobre sanse da ce biti dva derbija odmah u osmini-finala. 2016 i pored svih mana je korak napred u odnosu na 2012. Meni subjektivno mi se svidelo sto sam u osmini finala gledao Poljsku-Svajcarsku, Italiju-Spaniju, Portugal-Hrvatska i ispadanje Engleza od Islandjana.

 

Portugal koji je bio sampion je bio treci u svojoj grupi, imali su tri remija.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Betolingar Misdongard said:

16 ekipa na EP je bilo nešto najbolje moguće. 4x4, dvije ekipe izlaze iz svake grupe, igra se 1/4 finale odmah. Veća koncentracija kvaliteta, bolje utakmice, više neizvjesnosti.

 

nhYzvNX.png

 

Evo primer zreba iz 2012. Ovaj novi format je iskljucivo dobar zato sto cak i kada se desi slabija grupa moras prvo da prodjes osminu-finala. Nekim ekipama dajes novu sansu jer su imale mnogo tezu grupu, a druge koje bi igrale cetvrtfinale ispadaju u osmini-finala. Nema tu zreb im se namestio i igrace cetvrtfinale. Za bolje utakmice i vise neizvesnosti se ne mogu sloziti, jer je novi format pokazao da je kratkorocno bolji od tog sa 16 ekipa. Neka potraje 4 prvenstva, pa neka traze bolje resenje posto i ovaj format ima rok trajanja.

 

Na stranu prethodnog formata su grupne faze, u prilog sto ide novom su eliminicaone tekme. Negde moras da gubis, da bi drugde dobio.

 

Za SP, ne mogu da kazem trenutno nista pozitivno, jer ne znam kome ce to da ide u korist i sve ce mi to delovati preglomazno i prekomplikovano. Za EP to je pun pogodak, jer cemo moci da gledamo duele reprezentacija tipa Svajcarska-Poljska koje nisi mogao da vidis u prethodnom formatu. Zato i napisah, bolje 16 ekipa u eliminacionoj fazi nego 16 ekipa u grupi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo kolo je odigrano. Palo je 28 golova, 6 više nego u prvom kolu u Francuskoj 2016. U prosjeku je to 2,33 po utakmici, od čega je efikasniji početak bio 2000. s 3 gola po utakmici i 2012. sa 2,5 gola.

 

Dosuđena su samo 2 jedanaesterca, od kojih je jedan iskorišten (Ronaldo), a jedan nije (Hojbjerg).

 

Na listi strijelaca sa po 2 gola vode Lukaku, Schick i Ronaldo, a Ronaldo je s ukupno 11 golova sada sam na vrhu najboljih strijelaca u povijesti EP (dosad je dijelio 1. mjesto s Platinijem).

 

Pala su i 3 autogola (Demiral, Szczesny i Hummels), čime je već izjednačen rekord iz 2016. Szczesnyjev autogol u 18. i Hummelsov u 20. minuti najranije su postignuti autogolovi na EP-ima dosad.

 

Od 10 utakmica koje su završile pobjedom, na njih 7 pobijedila je starija momčad, a na samo 3 mlađa (Engleska, Austrija, Francuska).

 

Najstariju momčad na terenu imala je Švedska (prosjek 30 godina i 33 dana), a najmlađu baš njihov protivnik iz 1. kola Španjolska (25 godina i 270 dana). Najmanja razlika u starosti bila je između Češke i Škotske - Česi u prosjeku 44 dana stariji.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Gledam danas da malo pogledam kako je RTS odlučio da proprati EP i vidim da oni nemaju ništa o tome. Za njih se EP ne događa 🙂

 

2018. Sport Klub je imao odlične emisije iz studija koje sam ja više gledao od RTS-ovih. Čak sam i njihov stream pratio svaki dan jer je bio par klasa zanimljiviji od sterilnih RTS emisija iz studija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...