Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Pitanje za razmisaljanje, ko ce kod zena u polufinale iz poslednje cetvrtine (tamo gde je Osaka)?

Osaka skoro sigurno nece sa prikazanom formom na sljaci, Andresku u kakvoj god je formi predace do trece runde ako ne pre, Kiki Bertens ove sezone isto nije odigrala ama bas nista vredno paznje, dakle mora neko nov, ali ko? Bencic nije impresionirala, Konta je isto van forme totalno, a i sljaka nije njena teritorija, Kirstea ne moze tako daleko u kakvoj god je formi, razmatrati Anisimovu, Kundermetovu ili Siniakovu je isto po meni neozbiljno, Kasatkina ni bleda senka one igracice od pre 4-5 godina, Vondrusova od nastanka epidemije nestala sa scene, Danka isto nije kalibar za dobiti 5 meceva zaredom, mada u ovakvom drustvu mi je jedan od jacih kandidata, i na kraju mi ostane Podoroska, ali pod uslovom da dobije Bencic, a to je mec prve runde, sto je ogroooman rizik. Zaista odavno nisam video nezahvalniji zreb za prognozu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Romantik said:

Pitanje za razmisaljanje, ko ce kod zena u polufinale iz poslednje cetvrtine (tamo gde je Osaka)?

Osaka skoro sigurno nece sa prikazanom formom na sljaci, Andresku u kakvoj god je formi predace do trece runde ako ne pre, Kiki Bertens ove sezone isto nije odigrala ama bas nista vredno paznje, dakle mora neko nov, ali ko? Bencic nije impresionirala, Konta je isto van forme totalno, a i sljaka nije njena teritorija, Kirstea ne moze tako daleko u kakvoj god je formi, razmatrati Anisimovu, Kundermetovu ili Siniakovu je isto po meni neozbiljno, Kasatkina ni bleda senka one igracice od pre 4-5 godina, Vondrusova od nastanka epidemije nestala sa scene, Danka isto nije kalibar za dobiti 5 meceva zaredom, mada u ovakvom drustvu mi je jedan od jacih kandidata, i na kraju mi ostane Podoroska, ali pod uslovom da dobije Bencic, a to je mec prve runde, sto je ogroooman rizik. Zaista odavno nisam video nezahvalniji zreb za prognozu.

 

Ovako kad si ih nabrojao (nisam gledao tko ide na koga), meni bi prvi pick bila ipak Osaka. Znam da je nećeš staviti na prognozu ali onda nemoj ni Podorosku, barem ja ne bih. Osim prošlogodišnjeg RG-a nema nijedan pravi rezultat koliko sam vidio, ni blizu. Plus još će imati pritisak branjenja bodova od prošle godine a nije navikla na to. Od preostalih ja bih naviše šansi dao možda čak Kudermetovoj, zatim Cirstei. Moram napomenuti da ne pratim dovoljno ženski tenis i da nisam neki prognozer :classic_biggrin: 

2 minutes ago, stray_cat said:

S obzirom da Nadal ne gubi u finalima RG-a, možda NĐ i ima šanse, ko će ga znati...

Ne gubi Nadal ni u polufinalima :classic_biggrin: ali Đoković sigurno ima šanse, vjerojatno veće nego u eventualnom finalu.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Romantik said:

Pitanje za razmisaljanje, ko ce kod zena u polufinale iz poslednje cetvrtine (tamo gde je Osaka)?

Baci novcic za odgovor.
Bukvalno je ta procena u pitanju..da ju nisu unakazile povrede opusteno bih rekao Vondrusova..ovako je stvarno tesko reci.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Ne gubi Nadal ni u polufinalima :classic_biggrin: ali Đoković sigurno ima šanse, vjerojatno veće nego u eventualnom finalu.

 

Da, da, zaboraviH, poenta je bila, ako se desi da NĐ pobedi, opet posle može da se kaže da Nadal nikad nije izgubio u finalu RG-a.

Link to comment
Share on other sites

Inace,sto se pobednice tice,ja zaista ne vidim drugo ime sem: Barty, Swiatek,Sabalenka. Iza njih Muguruza koja ume da tempira formu za slemove. Naravno,da se nije povukla i Simona bi usla u uski krug favoritkinja.

Coco Gauff ima dosta materijala (ne zaboravimo da je bila juniorska sampionka ovde),ali mislim da joj fali jos malkice vise iskustva.

Dark Horse: Paola Badosa 
 

Link to comment
Share on other sites

Quote

WTA Insider

 

Ash Barty tells the press she’s ready to go for Roland Garros after having to retire in Rome due to arm injury. Spent the time in between in the south of France at a small club recuperating and training. Says her 2019 win feels like a lifetime ago. “It’s a clean slate.” #RG2

Barty: "Press is part of the job. We know what we're signing for. Never had any issue doing it. But I can't comment on what she (Naomi) might be going through."

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

nova ljubav na vidiku 😉

 

Quote

José Morgado

 

Medvedev very happy with the way he has been practicing in Paris. "I have to say coming here was my first practice yesterday, I was playing amazing so far. I feel like, I don't know if maybe the balls change or it's the conditions"

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...