Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Primetila bih da se zaboravlja da je svaka pobeda i svaki poraz drugačiji u odnosu na druge. Zvuči kliše, ali nam to nekako izmiče. Jer ovo je bukvalno istorijska pobeda Novaka nad Nadalom, verovatno najbitnija u karijeri, prilika da preko njega uzme RG koji je praktično Rafino vlasništvo. U prošlosti bih se možda i pribojavala da će u finalu popustiti nekom od mladih lavova i izgubiti, ali danas to uopšte nije slučaj. Jer kad niko nije verovao u to sem njega, njegovog tima i verovatno dva vrlo optimistična fana (ništa loše 😁), Nole je izvukao iz džepa taktiku i pobedio Nadala na šljaci Rolan Garosa. Mislim da mu to ipak daje određeni kredit kad je ovo finale u pitanju.

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, moram i ja da dodam- mozda i najjaci nik na forumu trenutno.

Bas razmisljam pre neki dan kako bih kupio Dejmov dres, izasao u grad i dok ide muzika lagano bih pokazivao ka satu 😂😂😂

Edited by Losmi17
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

Da, moram i ja da dodam- mozda i najjaci nik na forumu trenutno.

Bas razmisljam pre neki dan kako bih kupio Dejmov dres, izasao u grad i dok ide muzika lagano bih pokazivao ka satu 😂😂😂

 

Ne pratim NBA, mada ono što vidim Dame se čini dobar lik i vrhunski igrač, mislio sam više na to što je konačno došlo time i za (nove) dame na forumu :classic_smile:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, Boxy said:

Jordan je GOAT i zbog nacina na koji je igrao tu kosarku, sve je izgledalo savrseno lako, kao i sto kod Feda sve izgleda savrseno lako.:classic_sleep:

 

 

sve dok fat lady ne podigne jedan prst. 

a onda penzija. 

 

ajmoooo nole! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prijeo mi se kozji sir od vas.

 

Za ovo, kao i za priče o slabim i jakim erama, da ne kvotujem još 20 postova, prijala bi jedna kratka pauza, hvala.

Moze, al samo do veceras 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stray_cat said:

1. Nije tačno da su se sve podloge "uniformisale", to je urbana legenda koja zanemaruje činjenicu da su se pojavili igrači (a da se ne zovu Bjern Borg) koji su "naučili" da igraju na svim podlogama.

Ne sporim da je trava na Vimbldonu "usporena", ali to je dobro i Vimbldon i za tenis.

 

Ako se pogleda način igre i trajanje mečeva, setova itd, da, uniformisale su se podloge. Niko ne može da tvrdi da se na svim podlogama/turnirima igra identično, ali se radi o malom modifikovanju jedne te iste igre za ovu ili onu podlogu, (ne drugačiji stil), bila razlika u podlogama manja ili veća. Ovo pričam odokativno za poslednjih 15-ak god. Koliko god hoćeš mečeva koji traju unedogled na brzim podlogama, poena od 15,20,30+ udaraca, gemova od 10 min... Uvek sam govorio da je, bar meni, to sasvim na mestu kad je šljaka u pitanju, ali na drugim podlogama ne hvala (Konkretan primer: Set koji traje sat vremena, a nije na šljaci, mi je u 99% težak smor, ovaj 1% su oni zaista neverovatni mečevi po kvalitetu). Mnogo je bilo reči o ovome već, i isto tako se dolazilo do zaključka koliko era ove trojice maskira to, kao i druge probleme da kažemo (koliko i da li, zavisi od gledišta). I moje je mišljenje, da postoji poprilična verovatnoća, da će se nakon ove trojice (kad god to bilo), tražiti način da se igra menja ka bržem. Da li će se to raditi postepeno ili naglo, na koji i koliko načina, živi bili pa videli. Svi sportovi brinu koliko im je voljen i atraktivan proizvod takoreći, pa spram toga deluju. Ja, very casual fan i laik, imam neke opšte ideje, ne sumnjam da ih ATP, ITF i ko već, imaju napretek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rasprava o GOATu je glupa, zato sto se predstavlja da ova dvojica koja ne budu GOAT (ako jedan igrac zavrsi sa najvise slemova) su se uzaludno bavili sportom, bacili su ceo svoj zivot, a isto tako i njihovi navijaci koji ih prate 15+ godina.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Losmi17 said:

Da, moram i ja da dodam- mozda i najjaci nik na forumu trenutno.

Bas razmisljam pre neki dan kako bih kupio Dejmov dres, izasao u grad i dok ide muzika lagano bih pokazivao ka satu 😂😂😂

Ja sam kupila njegov dres i planiram da u njemu odbranim master rad, u stilu bilo je vreme. Tako da te razumem. 😂

 

25 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Ne pratim NBA, mada ono što vidim Dame se čini dobar lik i vrhunski igrač, mislio sam više na to što je konačno došlo time i za (nove) dame na forumu :classic_smile:

Svaka čast kako si mi "provalio" nik. Ali da ne zatrpavamo ovaj topic time, svakako hvala!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je Nadal naprasno ostario u drugoj polovini meča protiv Novaka.

Finale Rima je davalo nagoveštaj da je to moguće(drugi set).

 

Što se finala tiče , ne igra Vavrinka nego Cicipas.

A puštanje jednostavno ne dolazi u obzir.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Oi! said:

Šta prognozirate?

Drugar zategao lepu sumu na Cicipasa na kladionici 😄

 

Novak je favorit, da ne idem dalje od toga. A što se tiče tvog drugara, ne znam njegovu priču, ali me to podsetilo na jednog kockara pre par godina: Sedimo nas nekoliko u kladionici kasno za stolom, pije se, puši, igramo tikete, zezamo se sa tim devojkama što radile treću smenu, dok se tamo na ruletu i aparatima kockaju neki likovi. Kako god, posle par dana mi kaže ta ženska što je radila, da je jedan od njih, u jednom momentu bio 800-900k dinara u plusu, ali nije stao tada, nego je nastavio još neko vreme i izgubio sve. Toliko puta viđen scenario, ali da li su te pare bile zarađene, čisto sumnjam...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...