Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

A ipak Medvedev ne uspeva da uradi ista na sljaci i travi... (izuzetak ovogodisnji RG, mada ga je Tsitsipas rutinirao). Da ne pricam o ostalim igracima: i dalje imamo specijaliste za sljaku koji lagano resavaju NextGen (koji su se specijalizovali za beton). I dalje Ameri nista ne mogu da urade na sljaci.

 

 

u medjuvremenu..

Bublik i Golubjev serviraju za GS titulu...

I Bublik brejknut :lol_2:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, tema je ovogodišnji RolanD Garos a ne imaginarni susreti Federera, Djokovića i Nadala iz različitih perioda njihovih karijera, tj. šta bi bilo kad bi bilo. Možda da moderator otvori jednu temu za patkometriju na kojoj će da se raspravlja o tome čiji je pik veći ili koja je era slabija? Ovo već počinje da liči na trolovanje sa MTFa...

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Boxy said:


 

 


Toga nema jer su podloge iste, uniformisali su ih i to je pogodovalo najboljim igracima.
Muster bi sada imao zapazenu ulogu svuda, cak i na Wimbledonu, a 90-tih je mogao o tome da sanja.

Tada su postojali specijalisti za podloge, zato je Borg bio neverovatan jer je spojio RG-W kad su te 2 podloge bile nebo i zemlja, a ne kao sad.

 

Agasi je ipak uspeo da uzme sva 4, a deo je tih generacija.

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, tema je ovogodišnji RolanD Garos a ne imaginarni susreti Federera, Djokovića i Nadala iz različitih perioda njihovih karijera, tj. šta bi bilo kad bi bilo. Možda da moderator otvori jednu temu za patkometriju na kojoj će da se raspravlja o tome čiji je pik veći ili koja je era slabija? Ovo već počinje da liči na trolovanje sa MTFa...
Sto je najveca fora i postoji takva tema[emoji3062]
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Previse vazan mec sutra, a malo ko o tome pise

 

Sutrasnji mec Djokovic-Cicipas. Novak vodi sa 5:2 u pobedama. Te dve pobede Cicipasa su bile na tvrdoj podlozi u Torontu 2018 i u Sangaju 2019.. Imali su tri duela na sljaci i u sva tri je bio pobednik Novak, od kojih je bilo finale Madrida 2019, proslogodisnje polufinale RG u pet setova i ovogodisnje cetvrtfinale Rima u tri seta, preko 3 sata igre. Poslednja dva duela je Novak jeeedva dobio i ko god misli da ce sutra biti lako protiv Cicipasa, grdno se vara. Pobeda nad Rafom ce ostaviti debeo trag na ovom mecu, ali mislim da bi iskustvo trebalo presuditi u Novakovu korist. Videcemo i kako stoji Cicipas sa glavom s obzirom da igra za nikad veci ulog u karijeri, jer je u pitanju titula Rolan Garosa. Za njega ne bi pocela bolja dominacija u tenisu kada bi se sutra slusala himna Grcke. Ne bi trebalo zaboraviti i da bi ovom titulom imao i preko 1000 bodova prednosti na race listi u odnosu na Novaka kome je 1. mesto sve manje vaznije i evidentno je da ce usled jurenja OI, najverovatnije da zrtvuje Toronto, a mozda i Sinsinati. Cicipas je ove sezone imao najbolju sezonu na sljaci i nema sumnje da je u sjajnoj formi i taj decko. Titula u Monte Karlu, zatim finale Barselone gde je izgubio od Nadala u tri veoma tesna seta. Neocekivan poraz ga je zadesio u Madridu, da bi zatim sjajan otpor pruzio Novaku u Rimu i maksimalno mu otezao da dodje do titule. Titula u Lionu, tik pred Rolan Garos, nije toliko bitna, ali pokazuje konstatnost u ostvarivanju dobrih rezultata. Kada uporedimo sezonu sljake Novaka i Stefanosa, nema sumnje da je ona na strani Cicipasa, ali sve mu to moze pasti u vodu ako izgubi od Novaka sutra.

Edited by Drakaris
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ma nema nas je djoko vanzemaljac, jas juce gledao jedno 20 minuta ukupno, pa se iznerviram i ugasim tv, posto ne mogu vise da gledam, a on nastavlja da igra ko da nista nije bilo i jos  razjebe nadala na sljaci na molekule, da ne kazem granule..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drakaris said:

Previse vazan mec sutra, a malo ko o tome pise

 

Sutrasnji mec Djokovic-Cicipas. Novak vodi sa 5:2 u pobedama. Te dve pobede Cicipasa su bile na tvrdoj podlozi u Torontu 2018 i u Sangaju 2019.. Imali su tri duela na sljaci i u sva tri je bio pobednik Novak, od kojih je bilo finale Madrida 2019, proslogodisnje polufinale RG u pet setova i ovogodisnje cetvrtfinale Rima u tri seta, preko 3 sata igre. Poslednja dva duela je Novak jeeedva dobio i ko god misli da ce sutra biti lako protiv Cicipasa, grdno se vara. Pobeda nad Rafom ce ostaviti debeo trag na ovom mecu, ali mislim da bi iskustvo trebalo presuditi u Novakovu korist. Videcemo i kako stoji Cicipas sa glavom s obzirom da igra za nikad veci ulog u karijeri, jer je u pitanju titula Rolan Garosa. Za njega ne bi pocela bolja dominacija u tenisu kada bi se sutra slusala himna Grcke. Ne bi trebalo zaboraviti i da bi ovom titulom imao i preko 1000 bodova prednosti na race listi u odnosu na Novaka kome je 1. mesto sve manje vaznije i evidentno je da ce usled jurenja OI, najverovatnije da zrtvuje Toronto, a mozda i Sinsinati. Cicipas je ove sezone imao najbolju sezonu na sljaci i nema sumnje da je u sjajnoj formi i taj decko. Titula u Monte Karlu, zatim finale Barselone gde je izgubio od Nadala u tri veoma tesna seta. Neocekivan poraz ga je zadesio u Madridu, da bi zatim sjajan otpor pruzio Novaku u Rimu i maksimalno mu otezao da dodje do titule. Titula u Lionu, tik pred Rolan Garos, nije toliko bitna, ali pokazuje konstatnost u ostvarivanju dobrih rezultata. Kada uporedimo sezonu sljake Novaka i Stefanosa, nema sumnje da je ona na strani Cicipasa, ali sve mu to moze pasti u vodu ako izgubi od Novaka sutra.

 

Mislim da ćemo slušati grčku himnu sutra. Novak se verovatno toliko ispraznio ovom pobedom da će izaći na teren kao izduvan balon, a ovaj mali bije kao iz topa i ne deluje mi da će da se raspadne, nije mu prvi put da igra neko finale...jeste na slemu, doduše. Ali, Novak je već više puta gubio "dobijene" slemove tako da nisam optimista, već ga vidim smorenog i u gnjurcu, sa kačketom. To je razlika između njega sa jedne, i Federera i Nadala sa druge strane, oni takve prilike ne propuštaju i zato i imaju par slemova više. Novak ima druge prednosti u odnosu na njih, ali dobijanje unapred upisanih mečeva nije jedna od njih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bez osvrta na godište, svežinu, uslove na terenu i taktiku sa kojom obojica ulaze u finalni duel Cicipas ima šanse da Novaku otme iz ruku trenutno najvredniji i verovatno presudni GS njegove karijere jedino ako od starta krene sa kung-fu i sa salto.

Priča da grk kao underdog neće imati veliki pritisak je smejurija. Za očekivati je da će svo ludilo koje se mota po njegovoj glavi, evo već drugi dan nakon izborenog finala, ostaviti traga na segmentu u kojem je fokus najbitniji a to je servis. Jednostavno prvi put je u svojoj karijeri na najvećoj sceni...odakle pritisak :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nicklord said:

Ja ne znam gde ste videli to pražnjenje kod Novaka. Da je bilo pet setova pa da se priča o tome. Lik je izgledao kao da može finale odmah posle da krene da igra. Znao je da može da pobedi Rafu i pobedio ga je

Vise kontam psihicki. Ovo je bio jedan od najbitnijih meceva u karijeri i za njega i za Rafu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nece biti lako. Sigurno da se osetio kao da je finale posle ovog meca ,a sada treba da dobije nalozenog Cicipasa za titulu.
Ne bi me iznenadilo za izgubi jer je imao prosutih slemova protiv Wawe, Endija.
Daleko od toga da oni te slemove nisu zasluzili al je Novak letargicno ulazio u dosta tih meceva i nije uspevao da se trgne. Tako da je to generalno opravdana sumnja da ne udje u mec na nekom autopilotu gde ce mu Cicipas uzeti set ili dva, a pitanje je posle koliko moze da se vrati.
Meni je i ona pobeda od juce neocekivana i preko svega sto sam mislio da moze ovde.
Svideo mi se zreb jer nisam hteo da izgubi od Nadala u finalu i mislio sam da ima vise sanse da napravi dramatican mec ako se sastanu ranije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...