Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Sto se mene tice, mec juce jeste bio vrhunski, cak i ako gledamo samo kvalitet. Novak je takticki mnogo bolje pristupio nego prosle godine i igrali su odlicno, ne znam sta je vise od toga moglo da se ocekuje.

 

Kad se doda vaznost meca, stvarno smo dobili spektakl. One poene koji su sinoc odigrani jedno 50x ne mozete nigde drugde da vidite, samo kad njih dvojica igraju.

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alcesta said:

Potroših pluseve :classic_sad:

Ne mogu da verujem da u ovakvom trenutku vi drvite o Federeru i povredama :ajme:

Ja sam ubeđena da se to Novaku vratilo za ono pecanje pre 8 godina. Bolje ikad nego nikad.

 

Neka on ovo osvoji pa da napadne zlato na OI. Ako pobedi sutra imaće SVE dvaput. Što se mene tiče to je bitnije nego W. Na W treba dobiti 7 mečeva, ovde samo još jedan :smiley50:

 

Posle sinoćnjeg meča ne mogu nikako da se koncentrišem na žensko finale.

Vimbldon je nezvanicno svetsko prvenstvo u tenisu i kao takvo, ne moze biti manje vaznije od OI. Sa ovim RG da me neko pita sta bih vise zeleo u ovom trenutku kao Novakov fan, 20-20-20 ili OI, ja bih uvek izabrao ovo prvo. Zivot je nepredvidiv, Novak ulazi u godine, njegov stil tenisa je poguban za telo, nikad se ne zna da li ce naici neka povreda. Novak sto se mene tice ne mora da ima OI, neka ima samo najvise slemova. da se ne govori da ce Nadal i sledecih 5 godina biti konkurentan na RG i da je sinocni mec bio samo anomalija koja se desila, broj GS-ova je od izuzetne vaznosti. Za 20 godina kada neko bude gledao uspehe i vidi recimo 22 slema Nadala, nigde pored nece pisati da ima i OI.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Vimbldon je nezvanicno svetsko prvenstvo u tenisu i kao takvo, ne moze biti manje vaznije od OI. Sa ovim RG da me neko pita sta bih vise zeleo u ovom trenutku kao Novakov fan, 20-20-20 ili OI, ja bih uvek izabrao ovo prvo. Zivot je nepredvidiv, Novak ulazi u godine, njegov stil tenisa je poguban za telo, nikad se ne zna da li ce naici neka povreda. Novak sto se mene tice ne mora da ima OI, neka ima samo najvise slemova. da se ne govori da ce Nadal i sledecih 5 godina biti konkurentan na RG i da je sinocni mec bio samo anomalija koja se desila, broj GS-ova je od izuzetne vaznosti. Za 20 godina kada neko bude gledao uspehe i vidi recimo 22 slema Nadala, nigde pored nece pisati da ima i OI.

Vidi, mene živo zabole šta neko misli i šta će misliti za 20 godina, ja samo kažem šta je meni bitno. A meni je bitnije da ima sve zaokruženo u vitrini nego da ima najveće brojeve, plus znam koliko je njemu do toga stalo. Ja bih menjala W i USO za OI ako se ovo osvoji. Znam da većina ne bi, ali ajde prvo da se RG stavi ad acta, da ne pravimo ražamj bez zeca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Boxy said:
13 minutes ago, Darth Steva said:
 
Sta je to bilo? Vidim da Boxy spominje ali ne znam da li da trazim gif? emoji1.png 

Nemoj stevo, jos nisi preboleo onaj AO


Sad me bas zanima, daj kod kog rezultata je to bilo pa cu da nadjem.

Taj AO sam pratio/patio live pa je ostalo urezano ovo on demand gledanje nema isti efekat.

 

p.s. A i da imam argument kada za 3-4 meseca krene disukusija o poklonjenim slemovima 😄

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darth Steva said:


Sad me bas zanima, daj kod kog rezultata je to bilo pa cu da nadjem.

Taj AO sam pratio/patio live pa je ostalo urezano ovo on demand gledanje nema isti efekat.

 

p.s. A i da imam argument kada za 3-4 meseca krene disukusija o poklonjenim slemovima 😄

TB.

 

Kakav će biti peh ako Pavljučenkova ne izdrži zbog povrede.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Vidi, mene živo zabole šta neko misli i šta će misliti za 20 godina, ja samo kažem šta je meni bitno. A meni je bitnije da ima sve zaokruženo u vitrini nego da ima najveće brojeve, plus znam koliko je njemu do toga stalo. Ja bih menjala W i USO za OI ako se ovo osvoji. Znam da većina ne bi, ali ajde prvo da se RG stavi ad acta, da ne pravimo ražamj bez zeca.

Vidis, Novak kada je kompletirao sve masterse i to x2 ili kada je uzeo 4x slema za redom, nikoga nije bilo tu posebno briga koliko je Novak raznovrstan i prilagodljiv, na zapadu se gledaju samo brojevi i brojevi, to ce se isto desiti i za OI, ako ga nekim slucajem Novak osvoji. Dakle, slemovi su najvazniji, neko vise ceni raznovrsnost i to je ok, samo to da se slozimo, to je slab argument za GOAT-a. Agasi je isto bio dosta raznovrsniji od Samprasa, pa ga veoma mali broj smatra boljim, Sampras ima cak za citavu karijeru samo jedno SF na RG, ali pored toga je imao 14 slemova, 270-280 nedelja na prvom mestu i 6 osvojenih sezona. GOAT se moze biti, samo kada ima brojeve iza sebe.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da će ikad biti konsenzusa da je Novak GOAT šta god uradio tako da me apsolutno to ne tangira, jedino je dobro što je njemu to motiv i gura ga da igra i dalje. On je već u istoriji odavno i da je pre 5 godina otišao u penziju.

 

Ajmo Nastja!

Link to comment
Share on other sites

Uvek ce biti ljudi koji se nece slagati i misliti da je igrac za kog navijaju da je bolji, ali Novak se bori za argumente koje se ne mogu pobiti, a to je broj slemova. Otkad tenis postoji, ljudi su smatrali da onaj koji ima najvise slemova da je taj igrac GOAT i tako ce ostati dokle god postoji ova vrsta sporta.

Link to comment
Share on other sites

A šta je s ovom pričom da Rafa ne može da bude GOAT jer ima toliko osvojenih RG? Da je on ovo sutra osvojio ne veruješ valjda da bi postao GOAT automatski?

 

Kako bi ličilo na Pavljučenkovu da se sad raspadne.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Onda bi se reklo, ako su vec toliko kvalitetni Novak i Rodzer, zasto nisu imali vise slemova? Ja ne gledam tenis i rekorde na taj nacin, samo kazem kako je opsteprihvaceno. Opsteprihvaceno je i da je MJ GOAT u kosarci, jer ipak ima brojeve iza sebe. 6 titula i 6 FMVP. Bron ima samo 4 i 4 FMVP, ali i mnostvo drugih rekorda koje je porusio i koje ce porusiti kroz jos 3 godine, alii, 6 titula i 6 FMVP su argumenti koji se ne pobijaju, jer to su stavke koje su najvaznije.

Link to comment
Share on other sites

GOAT prica je besmislena. Djokovic da ne osvoji ovo i ne osvoji vise nijedan slem, za mnoge ce biti GOAT. Isto vazi i za Federera i za Nadala, da vise apsolutno nijedan ATP 250 ne osvoji niko od njih.

 

Niti bi 10 novih osvojenih slemova za bilo koga promenilo bilo sta. Za mene ce Federer zauvek biti najveci teniser koji je ikada igrao ovu igru i bice uvek dovoljno argumenata da se izabere da se potkrepi takvo misljenje.

 

Isto kao sto Djokovicevi navijaci vec sada imaju dovoljno argumenata za stanoviste da je Djokovic GOAT, a naravno, imaju ga i Nadalovi. Najvise osvojenih slemova jeste krunski argument, ali nevezano za to recimo Serena Vilijams i pre nego sto je presla Stefi Graf je vazila za GOATa u vecini diskusija, a Margaret Kort sada se pominje u slicnom maniru kao Decugis na Rolan Garosu, kad mu je Nadal obarao taj rekord.

 

A ako nekima treba krunski argument za tviter i fejsbuk i forumske rasprave, onda po mom skromnom misljenju ebes i njihovo pracenje, razumevanje sporta i navijanje, bilo bi mi cak i drago kad bi na taj nacin nasli malo radosti.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drakaris said:

Onda bi se reklo, ako su vec toliko kvalitetni Novak i Rodzer, zasto nisu imali vise slemova? Ja ne gledam tenis i rekorde na taj nacin, samo kazem kako je opsteprihvaceno. Opsteprihvaceno je i da je MJ GOAT u kosarci, jer ipak ima brojeve iza sebe. 6 titula i 6 FMVP. Bron ima samo 4 i 4 FMVP, ali i mnostvo drugih rekorda koje je porusio i koje ce porusiti kroz jos 3 godine, alii, 6 titula i 6 FMVP su argumenti koji se ne pobijaju, jer to su stavke koje su najvaznije.

 

Sad si zapravo pobio sve svoje argumente, jer Bil Rasel ima 11 sampionata i 5 MVP titula, pa niko zivi njega ne smatra GOATom pored Dzordana. Dzordan je GOAT zbog nacina igre i pomeranja granica.

 

Hipoteticki da LeBron osvoji 7 titula, nece mu vecina priznati da je GOAT. Jer je njegova kosarka, njegov uticaj i legacy zrno peska na plazi u poredjenju sa Dzordanovim. Moze i 20 titula da osvoji, tu ne vredi nista.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno argument rafine neraznovrsnosti pada u vodu iste sekunde kada je lik kompletirao slemove.
Pokazao je da moze da osvoji svaki slem i to je to, nije one trick pony.
A isto tako kao sto se gleda kao losa stvar u goat diskusiji sto ima 13 RGAa moze se gledati i kao nerealna dominacija od deceniju i po na jednom turniru.
Zasto npr Novak nema 13AO ili Fed 13W ako je to tako lako.
13 titula na Gemaksu je monstruozno a kamoli 13 na Rg , nemojmo se zajebavati

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alcesta said:

Ja ne verujem da će ikad biti konsenzusa da je Novak GOAT šta god uradio tako da me apsolutno to ne tangira, jedino je dobro što je njemu to motiv i gura ga da igra i dalje. On je već u istoriji odavno i da je pre 5 godina otišao u penziju.

 

Ajmo Nastja!

Ukoliko Novak osvoji npr 25 slemova, a ova dvojica ostanu na 20, uz h2h i sve druge rekorde i argumente koje Novak ima svi ce ga smatrati za Goat-a osim par pristrasnih Fedal navijaca cije misljenje ionako nije relevantno.

Sa navijacima koji drze busiju da ce im ovaj ili onaj biti najbolji bez obzira ako neko treci uzme i 30gs, ne treba ni ulaziti u diskusiju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

hehe... krenula GOAT diskusija na vreme, da se ne ceka sutra uvece :s_d:

 

Samo da dodam na ono sto je Petar vec rekao, ko Nadalovu dominaciju na RG, a i na sljaci generalno, uzima kao minus u GOAT ili bilo kakvoj diskusiji, jednostavno ne treba diskutovati sa tom osobom jer nema poente

 

33 minutes ago, alcesta said:

TB.

 

Mnogo je to opsirno... ne planiram da gledam 11 poena u mecu koji je izgubio 😄 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Sad si zapravo pobio sve svoje argumente, jer Bil Rasel ima 11 sampionata i 5 MVP titula, pa niko zivi njega ne smatra GOATom pored Dzordana. Dzordan je GOAT zbog nacina igre i pomeranja granica.

Njega niko ne smatra GOAT-om, zato sto kada je on igrao kosarku, to je iz danasnje pespektive izmedju rekreativnog i profesionalnog sporta i to je neozbiljno. NBA belezi rast u kvalitetu od 80-ih godina.

 

I nesto si pomesao MVP i FMVP nije isto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Mislim da ce Novak ako osvoji ovaj RG doziveti preveliko mentalno praznjenje. To se isto desilo i nakon RG 2016. Posle se manje fokusirao na tenis, cak je sebi dozvolio i povredu koja ga je udaljila od ozbiljnog tenisa na duze vreme. 

 

Ne ocekujem neki veliki rezultat na Vimbldonu.

Povredu je on vukao od USO 2015 (verovatno od onog pada u finalu protiv Feda).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...