Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

6 minutes ago, Boxy said:

Ja mislim da je Fed srecan jer je u jednom trenutku on imao najvise slemova i drzao rekord, to niko ne moze da mu uzme, zato Nadal grize za taj 21., zato i Djokovic grize za jos jedan vise od njih dvojice.
A rekordi su tu da se obaraju, doci ce neko i oboriti njihove rekorde, to je sport.

 

Sve je to ok, ali oni bi grizli isto i da imaju po 10 slemova manje (ili više), to su nenormalni takmičari i igrači, njihova pojava u praktično istoj eri je anomalija. Hoću da kažem, ne mogu ja da smatram Nadala boljim od Federera ili Đokovića boljim od Nadala zato što jedan ima slem ili 2 više. Shvatam da ogroman broj ljudi može, i da ima potrebu da izabere baš jednog - samo kažem da je to meni besmisleno. Ako bi se jedan od njih trojice odvojio na 5 ili više slemova razlike (kada okače rekete o klin), onda ok, možda bi se moglo pričati o tome.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da je Fed srecan i zadovoljan postignutim ne bi se u 40toj sa dvaput operisanim kolenom pripremao na crvenoj prasini RG-a za pohod na Wimbldon, a sve sa ciljem osvajanja tako (ne)bitne 21 titule. 

Sto se reklame za ES plejer tice, nisam obratila paznju ranije, ne gledam nista osim tenisa (ne vidim to kao svoju manu), pored svih obaveza u zivotu i drugih interesovanja koja nemaju veze sa sportom ne ostaje mi vremena da provodim sate ispred TV prateci ES i sve sto se na njemu prikazuje. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nisam rekla da je mana, ali ako neko prati snuker (a znam da ovde ima dosta forumasa koji ga prate), takodje su vidjali ovu reklamu.

 

Fed je napisao posle meca protiv Kepfera zasto igra i ko ne veruje u to, taj blage veze nema sa sportom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Gde su Steva i Lavrnja? Niste se čak setili ni cveće da donesete i čestitate

 

 

:s_d:

 

Za Lavrnju ne znam, ali spreman sam u bubreg da se opkladim da je Stevi više krivo što se Kriterijum Dofana završio pre pet dana nego što je Rafa izgubio sinoć

 

44 minutes ago, Boxy said:

Pa da, pustaju to, pustaju Serenu i Feda od pre 4 godine, onaj silni biciklizam...to im je spremljeno i to ide.

Nego, htela sam da pitam, da li vi ozbiljno smatrate da je jucerasnji mec bio vrhunskog kvaliteta?
Ne gledam dramu, koliko je bitan mec itd, nego cist kvalitet tenisa...

 

Ja s slažem s tobom i sinoć sam to napisao, s tim da su me već proglasili ili ludakom ili trolerom kad probam da tu ideju provučem kroz diskusiju :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

samo jedan naklon najdivnijem ljudskom bicu, vecitom decaku i predivnom coveku cistog srca i duse :classic_love::Hail:

hvala mu sto nam ulepsava zivote i sto nas cini presrecnim i ponosnim.

 

za vjek vjekova ce ostati upamcen kao najbolji sportista sa ovih prostora! privilegija je biti njegov savremenik. privilegija!

ali trofeji su samo broj, ono sto je nole kao covek je neprocenjivo!

 

:Hail:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



 
Ja s slažem s tobom i sinoć sam to napisao, s tim da su me već proglasili ili ludakom ili trolerom kad probam da tu ideju provučem kroz diskusiju :classic_biggrin:


Dobro je, posto su mene proglasili ostrascenim i zagrizenim fedovcem, ne zelim da priznam da je mec bio vrhunskog kvaliteta. [emoji16]
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Boxy said:

Fed je napisao posle meca protiv Kepfera zasto igra i ko ne veruje u to, taj blage veze nema sa sportom.

I Novak je na AO rekao da je povredio trbusni misic na mecu sa Fricom, bilo je onih koji mu nisu verovali ali im ja nisam rekla da nemaju veze sa sportom. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milica said:

I Novak je na AO rekao da je povredio trbusni misic na mecu sa Fricom, bilo je onih koji mu nisu verovali ali im ja nisam rekla da nemaju veze sa sportom. 

 

grandmothers and frogs :61:

Link to comment
Share on other sites

Više puta su se i Nadal i Federer ispalili oko jurenja rekorda nakon što bi pričali kako im to nije bitno. Nadal je baš skoro ako se dobro sećam nešto oko nedelja na prvom mestu 😄 Jedino Đoković kaže da igra da bi jurio rekorde a svi znamo da zato i dalje svi oni igraju. Ne znam što bi se pravili da je drugačije

  • Like 9
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

i ja se ne zezam za ishranu. biljna hrana je fantazija, prirodna snaga, noletu to bas lezi i tu lezi njegova i fizicka i mentalna snaga. 

pa mrsav je ko prut, al zato procenat masnoce 0, zategnut ko sajla, pici 4-5 sati tenisa ko od sale, menatalno najjaci igrac u istoriji tenisa. 

samo biljna hrana! i autofagija. ja isto skoro ceo zivot ne jedem pola dana nista, meso izbegavam, to je raj za telo. 

garant juce nije nista jeo do meca, neki zeleni smuti opalio i pokidao cistom snagom.

posle se odbio od jela, ali samo zdravo! :classic_smile:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nicklord said:

Više puta su se i Nadal i Federer ispalili oko jurenja rekorda nakon što bi pričali kako im to nije bitno. Nadal je baš skoro ako se dobro sećam nešto oko nedelja na prvom mestu 😄 Jedino Đoković kaže da igra da bi jurio rekorde a svi znamo da zato i dalje svi oni igraju. Ne znam što bi se pravili da je drugačije

 

Federer je rekao vise puta da mu je bilo izuzetno bitno da obori Samprasov rekord, tj. njegova oba rekorda i to bukvalno nikad nije krio.

Ali je isto tako vise puta rekao da mu je drago sto je u jednom trenutku on drzao rekorde, to ne moze niko da mu uzme, ali i da su rekordi tu da bi se obarali.

Medjutim, ovde mu to ne veruju jer mozes misliti, igra i u 40.-toj :classic_rolleyes:

 

Ono sto je Sampras bio Fedu, to je Fed Djokovicu, to ce nekom klincu biti ko god zavrsi sa najvise slemova :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Novak sutra da posalje privatni avion po Semiragica i da ga posadi u boks kao antenu :lol_2: u pecine vise da se ne zavlaci, jedna inicijacija je dovoljna do kraja zivota :thumbsup:

Spoiler

Kad se samo setim onih  mladih fudbalera koji su pre par godina, na Tajlandu bili zarobljeni u pecini 10 dana jer su u okviru inicijacije krenuli da se potpisu na neki zid na kraju tunela, a u medjuvremenu pala kisa 😱 pu pu ne ponovilo se!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo lep tekst na temu  zbog cega ovaj mec ulazi u legendu

 

https://www.francetvinfo.fr/sports/tennis/rafael-nadal/roland-garros-2021-pourquoi-ce-djokovic-nadal-est-entre-dans-la-legende_4660907.html

 

ukratko :

 

- nivo igre stratosferski ( mislim da je na srpskom ista rec)

- treci set koji je trajao 93 minuta podjednako super intenzivnih

- cinjenica da njih dvojica imaju 35 i 34 godina i imaju tu neverovatnu fizicku snagu i energiju

- detalj da je policijski cas i da je on produzen i atmosfera publike i zbog toga - eksplozija 5000 publike kao da je stadion prepun u normalnim uslovima

- jer je Novak drugi put pobedio Rafu u njegovom dvoristu 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites






Dobro je, posto su mene proglasili ostrascenim i zagrizenim fedovcem, ne zelim da priznam da je mec bio vrhunskog kvaliteta. [emoji16]
Mec nije bio vrhunski , ali ni los, ajde recimo osrednji sto se kvaliteta tenisa tice, ali meni recimo duga razmeni udaraca je uvek atraktivnija od kratkih viner poena na W. Mislim da su svi odusevljeni pre svega neizvesnoscu i preokretima pre nego suvim kvalitetom tenisa, kada to stavimo u kontekst vaznosti meca onda dobijemo ovu fantasticnu predstavu od sinoc. Inace drago mi je sto Djokovic nije previse pokusavao sa drop sot udarcima, bas je takticki nadmudrio Nadala, da ga je isao malo bolje servis bilo bi ovo ciscenje.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bistru vodu mutim said:

Uz dužno poštovanje, više me zanima mišljenje o samoj kvaliteti meča od kolegice @Keira i kolege @Arsenije Pesic.

 

Hvala što si me stavio u lepo društvance, ali nisam ti ja baš neki znalac, što me naravno nikada nije sprečavalo da pišem kao da jesam :classic_biggrin:

 

A i slušao sam jutros dve komšinice, po slobodnoj proceni 60+ i 70+, kako se dovikuju preko terasa i analiziraju sinoćni meč, pa možda nešto ukradem odatle :classic_biggrin:

 

Mene je, da ti pravo kažem, sinoćni meč oduvao. Negde tokom trećeg seta sam pomislio kako me odavno neki sportski događaj nije tako uradio. Mislim da sam nagde nakon AO pisao o tome da nam Rafa i Novak duguju još jedan klasik na RG i želja mi se ispunila. Jeste bilo i balona, đokosmečeva, neočekivano lošeg Rafinog bekhenda i verovatno još hiljadu argumenata za tvrdnje da je meč bio onako, sve poštujem, ali znam kako sam ga ja doživeo i nikakva naknadna analiza to neće da promeni. I naravno da će svako ko želi, u 4 i po sata tenisa da pronađe argumente za nešto što tvrdi, šta god to bilo. Ono u šta sam ja siguran da niko drugi protiv Rafe sinoć ne bi uzeo više od jednog seta. Ono što znam je da na broj vinera koje su obojica sinoć ispucala treba dodati bar još po dvadeset vinera koji to nisu bili isključivo iz razloga što su sa druge strane mreže stajali Rafa i Novak. Ono što me je posebno oduševilo je kako su objica u različitim fazama meča grebala da ostanu u igri, da ostanu u setovima u kojima je protivnik značajno bolji. Tako da, što se mene tiče, da odgledam svake godine po dva-tri ovako prosečna meča, meni ništa više od tenisa ne treba.

 

Da se opet vratim na neka moja prethodna pisanija, pred njihov prošli meč na RG sam bio optimista, govorio kako je Novak u svakom meču sa Rafom i Rodžerom do kraja njihovih karijera favorit, i desilo se šta se desilo. Ja mišljenje nisam promenio, ali naravno da mi nije padalo na pamet da ponovo bilo šta pišem ili pričam na tu temu. Tako da u tom smislu nisam iznenađen ishodom.

 

Što se tiče finala, ovo je savršen scenario za Cicipasa. I ja mislim isto kao Boxy da u finalu ima značajno veće šanse protiv Novaka nego što bi imao protiv Rafe, plus ogromna fizička i psihološka potrošnja i emotivno pražnjenje koje će negativno uticati na Novakov performans u finalu. Novak naravno jeste favorit, ali on u finalu neće ponoviti igru od sinoć, biće bitno drugačiji uslovi i taj meč jeste otvoren.

 

edit: znači u finalu Novak mačka i Cici pas, pa ko pretekne :classic_biggrin:

 

 

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 21
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milica said:

Sto se trke za GOATa tice, nebitna stvar. Moze Novak da uzme i 30 GS za Fed fana ce Fed i dalje biti najbolji ikad, isto vazi i za Nadalove navijace, ali ono sto je najbitnije je licni osecaj njih dvojice po tom pitanju. Da li posle onog finale W iz 2019 i danasnjeg meca onu zaista. veruju u to da su bolji od Novaka? 


Nece Federerovi, Nadalovi i Novakovi navijači živeti doveka, a tenis će nastaviti da se igra još dugo tako da će taj subjektivni osecaj i vizuelni doživljaj igre svakog od njih vremenom sve više da bledi i znaci, a sve više će se priča svoditi na puke brojke i rezultate. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da se nadovežem na čika @Arsenije Pesic...

Prošle godine je po mnogima Novak bio ako ne favorit, davali su mu podjednaku šansu u finalu, dosta toga je išlo Noletu na ruku, bolji h2h, posebno u blisko vreme pred prošlogodišnji RG, vremenske prilike pa i ona nesreća na USO, svi su mislili pa i ja da će ga to dodatno motivisati protiv Rafe. Svi znamo šta se desilo, Nole je bio nemoćan i Rafa ga je jednostavno počistio.

 

Ove godine sušta suprotnost, Rafa veliki favorit, vremenski uslovi koji mu odgovaraju, u međuvremenu popravljen h2h i na kraju utisak sa prošlogodisnjeg RG. Svi su otpisivali Novaka i zbog svega ovoga ja sam verovao u ovaj scenario koji se kosi sa svakom logikom. Čak sam odigrao i na kladži Noleta, ali naravno spojio sam sa pogrešnim utakmicama. :classic_biggrin:

 

I ja smatram da je ovaj meč jedan od najbitnijih u GOAT trci, zbog toga ne pamtim kada sam poslednji put bio toliko napet zbog nekog sportskog dogadjaja. Neko već reče, ovo je kao da je uzeo jedan GS, ako dobije Cipija kao da je uzeo dva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da su uslovi odgovarali Nadalu, bas naprotiv, kako je padala noc i padala temepratura tako je on bio nemocniji.

Da je ovaj mec bio prvo polufniale, mislim da bi rezultat bio skroz suprotan.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milica said:

Da je Fed srecan i zadovoljan postignutim ne bi se u 40toj sa dvaput operisanim kolenom pripremao na crvenoj prasini RG-a za pohod na Wimbldon, a sve sa ciljem osvajanja tako (ne)bitne 21 titule.

 

Pa njemu je bitna, naravno. Ali, ja mislim da bi mu bila podjednako bitna i da ima 5+ slemova više od od ove dvojice. Možda grešim, a priča oko (ne)bitnosti slemova je samo moj lični stav - stav baziran na činjenici da je Nadal bukvalno napravljen da bi pobedio Federera, a Novak da bi se mlatio sa obojicom. Pa gde ćeš veći kompliment od toga i priznanje da je to ideal kome treba težiti? Tokom godina su čak dodavali i razne elemente u svojoj igri jer se dinamika rivalstva menjala, trebalo je naći odgovore na postavljena pitanja od strane onog drugog i trećeg. Zato su za mene, za sada, oni na istom nivou i to slem ili 2 razlike ne menja.

 

Pogledaj samo meč od sinoć za koji se tvrdi da je bio prosečan i kakvu je taktiku primenio Đoković. Hvatao je Rafine spinove jako rano što je za svakog drugog nemoguća misija, ušao više u teren i počeo da igra igru uglova sa njim. Fantastična taktika, sportski IQ 250+.  A Nadal potpuno iznenađen nalazi umeća i snage da u toku  meča nađe odgovor i da je iskoristio onu set loptu, pitanje je šta bi bilo. Uporedi to sa taktikom u prvom polufinalnom meču, ajmo kroskourt razmene pa ko se prvi izvuče na DTL, do jaja. Ne obraćam se bukvalno tebi sa ovim da pogledaš meč, nego svima koji misle da je meč bio meh jer je bilo balona i grešaka. Pa jok, neće da ih bude kada igraju Titani ovog sporta sa takvim ulogom i umećem.

 

P.S. inače, mislim da će Đoković prosuti sve ovo sutra i izgubiti, ne bi mu bio prvi put. Njemu sa stvarno igra samo protiv ove dvojice, jbg.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...