Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Dakle Novak je veceras pobedom nad "povredjenim covekom" onemogucio istog da uzme 21 GS i tako obori Fedov rekord. Ta cast ce po svoj prilici pripasti Novaku i to do kraja ove godine :thumbsup: piramide i grljenje drveca ferceraju bas :thumbup:

Sto se trke za GOATa tice, nebitna stvar. Moze Novak da uzme i 30 GS za Fed fana ce Fed i dalje biti najbolji ikad, isto vazi i za Nadalove navijace, ali ono sto je najbitnije je licni osecaj njih dvojice po tom pitanju. Da li posle onog finale W iz 2019 i danasnjeg meca onu zaista. veruju u to da su bolji od Novaka? 

 

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Najbitnije je broj slemova i broj nedelja na prvom mestu. O svemu ostalom moze da se prdi. To su najbitnije stavke. Ako Novak izdominira i Cicipasa, preskace ga i na Race listi i postaje vodeci u ovoj sezoni za 7. rekordnu osvojednu sezonu. Prethodni rekord drzi Sampras drzi sa 6 osvojenih sezona. Priblizava se Federeru i Nadalu na 1 slem, plus bi imao po 2 komada na svakom slemu. U nedelju je veliki ulog, a i da izgubi, nema veze, uradio veliki posao sto je pobedio Nadala i sprecio da odmakne u slemovima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Cici je nakon petog seta izgledao kao da je istovario dvajs metra drva...Novak je večeras mogao da tera kera do sobajle.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

Ima nesto i do emotivnog praznjenja.

 

Izgledao je on sveze prosle godine posle 5 setova sa Cicipasom, pa je u finalu sa Nadalom bio kao izduvan balon. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citam francuske komentatore i tekstove - koliko smo mi odusevljeni Novakom veceras toliko su oni odusevljeni mecom, tolike hvalospeve jednom mecu nikad nisam videla. "Magicna noc na Roland Garos-u" i slicno

I hvale Novaka iz sve snage u svakom pogledu

Po novinarima publika na stadionu je bila pola pola sto se navijanja tice, kazu vrlo ravnomerna izmedju navijaca za Rafu i za Novaka

I tekstove uglavnom zavrsavaju pominjuci mogucnost da Novak ostvari izuzetno dostignuce da ima bar po dva osvojena Slema na svim podlogama. Vidim sada usput pohvale kao veliki kvalitet da je on uvek bio iskren govoreci da ima zelju da srusi sve rekorde 

 

Finale u nedelju pocinje u (ne pre) 15h

Pre muskog finala je finale zenskog dubla u 11h30

Edited by ciao
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drakaris said:

Najbitnije je broj slemova i broj nedelja na prvom mestu. O svemu ostalom moze da se prdi. To su najbitnije stavke. Ako Novak izdominira i Cicipasa, preskace ga i na Race listi i postaje vodeci u ovoj sezoni za 7. rekordnu osvojednu sezonu. Prethodni rekord drzi Sampras drzi sa 6 osvojenih sezona. Priblizava se Federeru i Nadalu na 1 slem, plus bi imao po 2 komada na svakom slemu. U nedelju je veliki ulog, a i da izgubi, nema veze, uradio veliki posao sto je pobedio Nadala i sprecio da odmakne u slemovima.

 

I ostaje živ za kalendarski grand slam, pa i zlati slam, ako računamo i OI turnir. Ako se ne varam, nikome do sad nije uspelo kompletirati zlati slam u kalendarskoj godini (barem u otvorenoj eri). A s obzirom na činjenicu da se prilika pojavljuje tek na svake 4 godine, teško da če ikome i uspeti, ako Novak propusti priliku ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Novak kao da se sprema da podrigne posle te litre kokakole 😂

 

Dobro jutro zelim svim Fed fanovima koji su se sinoc "radovali" Novakovoj pobedi uz pesmu Olivera Mandica "Smejem se, a plakao bih". Mogu samo da zamislim koliko su im pobrkane emocije :smiley5:

 

Na ES2 u toku repriza cetvrtog seta. 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li umisljam, ali sjedim na balkonu, bul. Zorana Djindjica, ne vidim nikakav teren ali cujem lupanje teniske loptice. E to je najveci dobitak postojanja Novaka Djokovica. U mom rodnom mjestu, u predgradju Sarajeva, postoje dva terena sto je bilo iluzorno i pomisliti prije njegove pojave. Danas su termini solidno popunjeni. 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milica said:

Bas me zanima dal ce i dalje na ES ici reklama za ES plejer sa snimkom proslogodisnjeg finala RG 🤭

 

Ovo sam odlepio. Sve vreme ali jebeno sve vreme ide reklama za ES plejer sa onim gaženjem sa prošlog RG. :classic_rolleyes:

 

tenor.gif

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

kako je dobro poslusati Tennis podcast posle sinocnjeg meca!

https://play.acast.com/s/thetennispodcast/title-djokovicclimbstenniseverest-greatestsetever-tsitsipasinthefinal

 

obicno i kad diskutuju Novakove meceve to je zbog njegovih protivnika (Museti, Beretini na ovom RG), da ne kazem da ga najcesce kritikuju. Ali, eto, posle sinocnjeg meca cak su i oni morali da udele Novaku sve moguce komplimente.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ta reklama ide cele godine, isla je za vreme snukera, zimskih sportova itd. samo sto ljudi retko kad gledaju ES, jedino kad su slemovei, pa misle da ima neko vece znacenje.

A drsgo mi je sto neki, umesto da slave, razmisljaju u Federeru i njegovim fanovima...to govori vise od svih rekorda [emoji41]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vanjabarsa said:

jel vi to ozbiljno za cicipasove sanse ili se zazate ????

 

9 hours ago, gggggggg said:

vi otpisujete tsitsipasa kao da se 2015. nije desila.

 

Ima Novak istoriju poklanjanja slemova nekim sporednim likovima, uopste ne sumnjam da ce u nedelju biti povuci i potegni i da vrlo lako moze da prsne 3:1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Boxy said:

Ta reklama ide cele godine, isla je za vreme snukera, zimskih sportova itd. samo sto ljudi retko kad gledaju ES, jedino kad su slemovei, pa misle da ima neko vece znacenje.

A drsgo mi je sto neki, umesto da slave, razmisljaju u Federeru i njegovim fanovima...to govori vise od svih rekorda emoji41.png

 

Ide cele godine, tako je. Samo je nekako lejm da to puštaju u meču istih protivnika 8 meseci kasnije...Mada pretpostavljam da nemaju drugu reklamu. 

Link to comment
Share on other sites

 
Ide cele godine, tako je. Samo je nekako lejm da to puštaju u meču istih protivnika 8 meseci kasnije...Mada pretpostavljam da nemaju drugu reklamu. 
Pa da, pustaju to, pustaju Serenu i Feda od pre 4 godine, onaj silni biciklizam...to im je spremljeno i to ide.

Nego, htela sam da pitam, da li vi ozbiljno smatrate da je jucerasnji mec bio vrhunskog kvaliteta?
Ne gledam dramu, koliko je bitan mec itd, nego cist kvalitet tenisa...
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

Ta reklama ide cele godine, isla je za vreme snukera, zimskih sportova itd. samo sto ljudi retko kad gledaju ES, jedino kad su slemovei, pa misle da ima neko vece znacenje.

A drsgo mi je sto neki, umesto da slave, razmisljaju u Federeru i njegovim fanovima...to govori vise od svih rekorda emoji41.png

Kolike sanse dajes Federeru za Vimbldon ove godine? Mozda se ti i Mek necete sloziti sa mnom, ali mislim da je zavrsio sa osvajanjem slemova. Namnozilo se mladih kurjaka koji ga mogu bez problema izbaciti na USO i AO, a na Vimbldonu mu ostaje tanka nada da Novak ispadne nesto ranije ako mu naleti bas los dan. Mnogo je duga pauza bila za coveka u tim godinama, koliki god majstor bio, uvek on moze igrati zavrsnicu Vimbldona na suv skill i servis, ali ne verujem da moze do samog kraja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

Pa da, pustaju to, pustaju Serenu i Feda od pre 4 godine, onaj silni biciklizam...to im je spremljeno i to ide.

Nego, htela sam da pitam, da li vi ozbiljno smatrate da je jucerasnji mec bio vrhunskog kvaliteta?
Ne gledam dramu, koliko je bitan mec itd, nego cist kvalitet tenisa...

 

Svakako je bilo kvalitetnijih mečeva. Cici Novak iz Rima je recimo bio za klasu bolji, teniski.


Samo Rafa Novak odavno nije samo tenis i kvalitet isto. Više neki ludi mind game gde posle cca 60 medjusobnih susreta više igraju mind puzzle jedan sa drugim pa ako ispadne i dodatni kvalitet - super. Ozmo je solidno objasnio u analizi. Sve oko udaraca i napadanja Rafinog BH. 

 

E sad, u računicu kvaliteta meča ide i bitnost meča, istorijat mečapa, tradicija. I sve na gomili, uz prikazanu igru, meni je bio vrhunski meč. Ne među top3 Rafole ali po bitnosti, lako može da se ispostavi kao najvažniji ikada. 

  • Like 14
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

 

među top3 Rafole ali po bitnosti, lako može da se ispostavi kao najvažniji ikada. 

Ovo je size svega, mnogo je veliki pritisak bio za obojicu (otuda i neke greske), na kraju je vise pojeo Rafu, iako je na pocetku delovalo da ce ishod biti drugaciji. Ja sam poceo da verujem u pobedu tek zavrsetkom drugog seta

Link to comment
Share on other sites

@Kosjan Willavić
Ja sam veciti optimista, a na W ima sansu jer ovi klinci slabo igraju na travi i tu je sve moguce.
@NMX
Ja bas mislim da tenis nije bio visokog kvaliteta i oni su odigrali mnogo jace i bolje meceve, Nadal nije imao one njegove karakteristicne poene, to se desilo samo nekoliko puta u toku meca.
A citam kako svi po tviteru umiru, sto bivsi sto sadasnji teniseri, pa reko da proverim ovde [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milica said:

Dakle Novak je veceras pobedom nad "povredjenim covekom" onemogucio istog da uzme 21 GS i tako obori Fedov rekord. Ta cast ce po svoj prilici pripasti Novaku i to do kraja ove godine :thumbsup: piramide i grljenje drveca ferceraju bas :thumbup:

Sto se trke za GOATa tice, nebitna stvar. Moze Novak da uzme i 30 GS za Fed fana ce Fed i dalje biti najbolji ikad, isto vazi i za Nadalove navijace, ali ono sto je najbitnije je licni osecaj njih dvojice po tom pitanju. Da li posle onog finale W iz 2019 i danasnjeg meca onu zaista. veruju u to da su bolji od Novaka? 

 

 

 

 

 

Da li veruju, veruju sigurno. To su egocentrici na kub, sva trojica. 

 

Inače, mislim da je ceo taj koncept Goat-a skoro pa besmislen. Ta potreba da jedan bude izabran i proglašen za najboljeg ikada, a da zaboravimo nivo tenisa ostale dvojice u pojedinim mečevima ili čitavim vremenskim periodima je onako...krajne diskutabilna, barem meni.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

 

Svakako je bilo kvalitetnijih mečeva. Cici Novak iz Rima je recimo bio za klasu bolji, teniski.


Samo Rafa Novak odavno nije samo tenis i kvalitet isto. Više neki ludi mind game gde posle cca 60 medjusobnih susreta više igraju mind puzzle jedan sa drugim pa ako ispadne i dodatni kvalitet - super. Ozmo je solidno objasnio u analizi. Sve oko udaraca i napadanja Rafinog BH. 

 

E sad, u računicu kvaliteta meča ide i bitnost meča, istorijat mečapa, tradicija. I sve na gomili, uz prikazanu igru, meni je bio vrhunski meč. Ne među top3 Rafole ali po bitnosti, lako može da se ispostavi kao najvažniji ikada. 

 

tačno tako. Njih dvojica spremaju taktiku za ovakve mečeve preko cele sezone ja mislim. Recimo Rafa ga je prošle godine satrao sa wrongfoot-anjem, koristeči to da je Novak imao velikih problema proklizavanjem, kada mora da promeni smer kretanja.

Ovaj put je Novak na to bolje odgovorio (pomogli su i bolji uslovi za igru), i dodao ovaj kratki forehand cross, na kojeg Rafa nije imao dobrog odgovora. Sa tim je prelomio meč. Udarcem, kojeg baš retko koristi inače, a cenim da ga je držao u šteku baš za ovu priliku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Da li veruju, veruju sigurno. To su egocentrici na kub, sva trojica. 
 
Inače, mislim da je ceo taj koncept Goat-a skoro pa besmislen. Ta potreba da jedan bude izabran i proglašen za najboljeg ikada, a da zaboravimo nivo tenisa ostale dvojice u pojedinim mečevima ili čitavim vremenskim periodima je onako...krajne diskutabilan, barem meni.
Ja mislim da je Fed srecan jer je u jednom trenutku on imao najvise slemova i drzao rekord, to niko ne moze da mu uzme, zato Nadal grize za taj 21., zato i Djokovic grize za jos jedan vise od njih dvojice.
A rekordi su tu da se obaraju, doci ce neko i oboriti njihove rekorde, to je sport.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...