Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

12 minutes ago, Cavani said:

@BattleBender

Sve je to bitno, i za mene nema sumnje da ce Novak biti goat.

Ali GS jesu najvazniji parametar, npr meni Mesi nikad nece biti goat jer nema Boginju.

Rekao bih da je trka izmedju Nadala i Djokovica i da samo neki epski raspad ili ne daj Boze povreda moze da uspori Noleta.

Federera osim estetike ne bih uzeo u razmatranje, vecinu svojih titula je osvojio u buljaskoj Bagdatis/Rodik eri, preko Nadala i Djokovica ima premalo uspeha za diskusiju.


Pa pre bih njega uzeo u razmatranje nego Nadala cak i da je Španac sad u nedelju osvojio #21 u vidu još jednog RG jer više od polovine svojih GS ima u ovoj prašini. Ono jeste da Federer ima samo 1 u Parizu ali opet je mnogo raznovrsniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Ja bih menjao sve Djokoviceve titule za zlato na Olimpijadi, tu navijam za njega.

 

Verovatno ga zato i nema jos uvek.

to smo rekli za sledecu Olimpijadu jer trebace mu neka motivacija da ostane u formi posle osvajanja 20+ GS ova i to nekako izgleda idealno da ga motivise tokom narednih par godina. Mozda ti kroz tri godine do sledece Olimpijade nekako izgubis ove moci pa mu omogucis da osvoji :smiley53:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

The summary of @RafaelNadal vs @DjokerNole is that they play a different sport. For many moments it has been possibly the best game I have seen in many years. Always with you Rafa. Thank you !!

 

 

 

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ridji said:


Pa pre bih njega uzeo u razmatranje nego Nadala cak i da je Španac sad u nedelju osvojio #21 u vidu još jednog RG jer više od polovine svojih GS ima u ovoj prašini. Ono jeste da Federer ima samo 1 u Parizu ali opet je mnogo raznovrsniji.

Da ali treba uzeti u obzir koncept protiv koga je Federer dominirao. Kada su stasali Djokovic i Nadal Federer ima premalo uspeha protiv njih. Da je recimo njihova generacija mislim da ne bi stigao ni do Samprasovog rekorda. On je svoju najvecu sansu u trci propustio lane u Londonu, te mec lopte protiv Djokovica ce ga proganjati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li je iko osim ciao iskreno verovao?
Ja zaista nisam.

 

Hvala Meku na doprinosu!

 

 

Novak sada ima 2 pobede nad Nadalom ovde i to je veliko dostugnuće i veliki argument u GOATstvu. Ona prva je bila sa senkom, ova je čista kao suza.

Bilo bi lepo da kruniše i drugom titulom. To bi bila druga titula preko Nadala. Federer ni ovu jednu nema preko Nadala.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



Da li je iko osim ciao iskreno verovao?
Ja zaista nisam.
 
Hvala Meku na doprinosu!
 
 
Novak sada ima 2 pobede nad Nadalom ovde i to je veliko dostugnuće i veliki argument u GOATstvu. Ona prva je bila sa senkom, ova je čista kao suza.
Bilo bi lepo da kruniše i drugom titulom. To bi bila druga titula preko Nadala. Federer ni ovu jednu nema preko Nadala.
 


Kako druga preko Nadala?
Prvu nije osvojio preko Nadala, te godine je prso od Vavrinke.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBender said:

Recency bias... prelako se zaboravlja koliko je bio dominantan Federer, i na koji način je to radio.

Nezgodno je porediti peak-ove Novaka/Nadala sa peak-om Federera, i da se pravi nekakva simulacija "E ovaj bi pobedio ovog".

Feki jeste bio fantastican. Obozavao sam da ga gledam i uprkos tom forsiranju gospodstva iako je lik ljiga. Definitivno estetski nenadjebiv. Ali isto tako sa dolaskom Nadala i Djokovica pocinje prilicno neprijatan period za njega. I sve se to desava u njegovom peak-u.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BattleBender said:

Recency bias... prelako se zaboravlja koliko je bio dominantan Federer, i na koji način je to radio.

Nezgodno je porediti peak-ove Novaka/Nadala sa peak-om Federera, i da se pravi nekakva simulacija "E ovaj bi pobedio ovog".

 

Ne moramo svaki put da pricamo o ovome.

 

Za mene ce Federer biti najveci pa Djokovic i Nadal da osvoje jos po 10 slemova a on nijedan.

 

Kao i za milione sirom sveta.

 

Isto tako, za milione sirom sveta su vec sada Nadal i Djokovic najveci.

 

Kosmicka pravda u ovom trenutku bi bila da svi zavrse karijere sa istim brojem slemova.

 

Sve je besmislenija ta diskusija. Potpuno je neverovatno da ljudi u 35 godina imaju ovakvu borbu za finala slema i za titule. Pa cak ako pogledamo i Federerov performans ovde, covek ima skoro 40, dobio je tri meca na podlozi koja mu je oduvek najgora, dok gledamo ljude u ranim 30-im koji odlaze u penziju i raspadaju se na svojim karijernim najboljim podlogama.

 

To je zaista necuveno.

 

I kao sto si i sam rekao, i ako ce neko da kaze da je Federer prevazidjen, dominirao u weak eri i ostalo, apsolutno niko realan ne moze da spori da je Rodzer Federer razlog zasto je tenis podignut na ovaj nivo. Da se nije rodio ne bismo imali ni ovakvog Nadala ni ovakvog Djokovica, to je sasvim sigurno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...