Jump to content

VN Spanije 2021, Katalunja


Radoye

Recommended Posts

Botas nije vozač za šampiona ali jeste odličan za drugog vozača koji skuplja vredne bodove za konstruktora. Dok se Ham i Ver ravnopravno bore za pobede Bot redovno završava na podijumu i redovno je pretnja Verštapenu što se tiče strategije i štiti Hamiltona time.

 

Gde je Perez? Eno ga iza Botasa za pola kruga. Čeko je blizu bonusa, a možda ga je već ispucao. Red Bul umesto što daje bogatstvo za Mercedesove stručnjake (da razvijaju zamrznute motore !?) neka odreši kesu za boljeg vozača. Skupo će ih koštati što su pustili Sainca niz vodu...

Edited by Drago
Link to comment
Share on other sites

Perez ima ritam nedeljom, ali prečesto kiksne subotom, a to nije do RB-a, to je njegova karakteristika kroz karijeru. Kad su ga potpisali znali su šta dobijaju, samo je ove godine razlika između timova manja, pa mali kiks ne znači peto, već deveto ili 13-to mesto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drago said:

Botas nije vozač za šampiona ali jeste odličan za drugog vozača koji skuplja vredne bodove za konstruktora. Dok se Ham i Ver ravnopravno bore za pobede Bot redovno završava na podijumu i redovno je pretnja Verštapenu što se tiče strategije i štiti Hamiltona time.

 

Gde je Perez? Eno ga iza Botasa za pola kruga. Čeko je blizu bonusa, a možda ga je već ispucao. Red Bul umesto što daje bogatstvo za Mercedesove stručnjake (da razvijaju zamrznute motore !?) neka odreši kesu za boljeg vozača. Skupo će ih koštati što su pustili Sainca niz vodu...

Da razviju motor za 2025, nije to proces od 6 meseci

Link to comment
Share on other sites

Šteta što nije bilo još pola kruga, tj šteta sto su Gasli i Okon bili ceo krug iza Luisa, obišao bi Pjer Estebana. Skinuo mu je 5 sekundi u poslednjem krugu.

 

Za Barselonu dosta zanimljiva trka, pored trkanja za pobedu bilo je dosta borbi pa i preticanja od 5. do 10. mesta.


Što se tiče do sada duela u sezoni Hilton - Verstapen ostaje utisak da se Luis povlaci iz situacija kada se dodje na ivicu kontakta, sto nekad ranije ne bi radio. Pored epiteta dobar i brz dodao je jos mudar i strpljiv. Mada treba videti kako će da se ponaša ako popije još 2-3 ovakva samara od Maksa 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ridji said:

 Mada treba videti kako će da se ponaša ako popije još 2-3 ovakva samara od Maksa

 

Jbg ako na kraju trke pobedjuje (a uglavnom koliko vidimo pobedjuje) onda ti samari tu i tamo mnogo manje bole. Do sada je uglavnom Maks ostajao ljut posle trka.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ridji said:

Šteta što nije bilo još pola kruga, tj šteta sto su Gasli i Okon bili ceo krug iza Luisa, obišao bi Pjer Estebana. Skinuo mu je 5 sekundi u poslednjem krugu.

 

Za Barselonu dosta zanimljiva trka, pored trkanja za pobedu bilo je dosta borbi pa i preticanja od 5. do 10. mesta.


Što se tiče do sada duela u sezoni Hilton - Verstapen ostaje utisak da se Luis povlaci iz situacija kada se dodje na ivicu kontakta, sto nekad ranije ne bi radio. Pored epiteta dobar i brz dodao je jos mudar i strpljiv. Mada treba videti kako će da se ponaša ako popije još 2-3 ovakva samara od Maksa 

 

Luis vozi mudrije i pažljivije još od bitke sa Rozbergom (a ja sam ubeđen da bi i tad Luis uzeo titulu lagano, da nije imao onoliko više kvarova, no....). To je stvar sazrevanja što se već sada vidi kod Maksa.

 

Maks od ove i prošle godine je mnogo razumniji i kompletniji vozač nego pre samo 2 godine. Po meni, spreman je ne samo za ovu šampionsku borbu, već da uzme titulu odmah sad.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Radoye said:

 

Jbg ako na kraju trke pobedjuje (a uglavnom koliko vidimo pobedjuje) onda ti samari tu i tamo mnogo manje bole. Do sada je uglavnom Maks ostajao ljut posle trka.


Slazem se skroz, samo sam hteo da kazem videcemo da li ce uspeti da ovlada karakterom urodjenog trkaca i takmicara kao i svojim egom ako ga Maks jos nekoliko puta onako obidje. 
Iz mog ugla svakako je bitnije da pobedjuje ali lako je meni da gledam trku iz fotelje i racunam bodove :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od RBa. Maks je tu, sazreo je i radi svoj deo posla. Hamiltonu sigurno ne prija kada ga ovaj oprasi na stazi, sto je ocigledno po izbegavanju duela. Ranjiv je. 

 

RB mora da isporuci svoj deo, pri cemu taj deo obuhvata i Pereza. 

 

Za sada jako fejluju ovaj start sezone. 

Link to comment
Share on other sites

 
Jbg ako na kraju trke pobedjuje (a uglavnom koliko vidimo pobedjuje) onda ti samari tu i tamo mnogo manje bole. Do sada je uglavnom Maks ostajao ljut posle trka.
Pa ja ne znam, šta je šamar a sta KO ako Max posle trke izjavi (između redova) kako nema šanse ove godine za titulu. Ko je gledao njegov izraz lica i čuo šta priča, video je da je Maxu jasno da nema šanse.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...