Jump to content

Sve o kriptovalutama


Doc Holiday

Recommended Posts

34 minutes ago, Baby said:

 

Klikni na "resources" i odaberi "staking," pa ces videti koje valute se nude za stednju, koliki je procenat nagrade na godisnjem nivou i koji je minimum koji moras da kupis. Nema sve valute. 

 

da stim sto je ta recena kamata na godinu dana...  tako da ti to tako preracunaju za npr 7 dana

 

da ne pomisle ljudi da ce da dobiju 1.2 % kamate na BTC za 7 dana  nego da je to godisnja kamata

 

4 hours ago, fishV2 said:

Da li moze ukratko objasnjenje kako se vrsi stednja na binance, da li moze da se radi za svaki "alt" i koliko se dobija na mesecnom nivou?

 

tamo gde ti je novcanik , flat and spot..  pa kad ti izadje lista valuta koje posedujes imas desno za svaku valutu sta da radis sa njima...  imas earn  pa na tome imas vrste stednje...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

 

da stim sto je ta recena kamata na godinu dana...  tako da ti to tako preracunaju za npr 7 dana

 

da ne pomisle ljudi da ce da dobiju 1.2 % kamate na BTC za 7 dana  nego da je to godisnja kamata

 

 

Pa to sam rekla. Ako drzis valutu godinu dana (na godisnjem nivou), dobijes procenutalni iznos. 

Kod mene na binance us ima 7 valuta, najveci povracaj je atom sa 6-9% i algo sa 8 - 10% na godisnjem nivou. S tim da taj procenat ide u povecanju valute, koja moze da dobije, a moze da izgubi na vrednosti... Recimo, ko je kupio algo 2019 na 2, 2020 je bio 0.2, trenutno je oko 1... taj se bas nije usrecio sa stednjom. 

Na bitmartu ima dve valute koje imaju visok procenat povracaja, jedna je bsp, tamo nude 70% i minimalni iznos da se uzme 50k. Druga je ELT sa 50% da drzis 100k elt-a. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, djole said:

 

Da bi nešto bilo store of value, mora pre svega da ima osobinu da će ljudi želeti da kupe to i u budućnosti.  Da bi želeli da nešto kupe, to mora za njih da ima neku vrednost, odnosno da za njih ima neku funkciju.

 

Koju tačno funkciju ima bitcoin? Kao što sam već rekao, na osnovu njega se ništa ne proizvodi, ne stvara se dodatna vrednost, nema dividendi, nema asseta, nema ničega u stvarnom svetu.

Ono što je zamišljeno, jeste obavljanje transakcija - a kao što vidimo, niko nije lud da trenutno obavlja transakcije time zbog ogromnih fluktuacija, niti bilo šta ukazuje da će se to u skorije vreme promeniti (odnos država prema ovome je tek posebna priča). Čak mi se čini iz priča sa onima koji jestu bitcoin entuzijasti da ni oni ne gaje nade da će bitcoin ikad postati prava valuta. Jedino gde trenutno vidim funkciju bitcoina u transakcijama (i drugih kriptovaluta, pogotovo stablecoina) jeste za nelegalne poslove - oružje, droga, ransomware, itd. A da bi to bilo moguće, neophodno da imaš stalan dotok stvarnog novca koji se menja za kriptovalute, da bi onaj koji pre toga ušao u šemu mogao svoju kriptovalutu zameni za taj stvarni novac - jer šta ti vredi milijarde bitkoina kada s njima ne možeš da kupiš kola, kuću, skup sat, nakit, itd.

 

Ethereum sa svojim smart contrants izgleda dosta zanimljivo ali nisam dovoljno upućen da bih komentarisao.

 

Ne poričem da trenutno mnogo ljudi želi da kupi bitcoin, da nije tako, ne bi se ovo ni dešavalo na tržištu. Ali ogromna većina želi da ga kupi samo u nadi da će cena rasti (uglavnom kratkoročno), cena raste jer mnogo ljudi kupuje i tako u krug dok opet dosta ljudi ne odluči da im je dosta zarade i da žele da izađu. U pitanju su uglavnom mlađi ljudi kojima je ovo dobro zezanje i koji misle da će ovako da se obogate brzo bez nekog preteranog cimanja (have fun staying poor, laseri iz očiju i slično). I kao što se može primetiti, gotovo svi bitcoin entuzijasti na bilo kakve kritike odgovaraju sa time da se pogleda kolika je cena bitcoina trenutno, koliko bi zaradio da si tad i tad uložio i tome slično - niko ne odgovara govoreći o svojstvima bitcoina koja mu daju suštinsku vrednosti. Evo, čak si i ti to uradio 🙂 Dakle, trenutno 99% ljudi koji želi da poseduje bitcoin, to želi samo zato što i drugi žele da ga poseduju.

 

I ovo može da potraje ili može da se završi koliko sutra. Moja poenta je samo da ovo vidim kao čistu lutriju, crveno-crno.

 

Nisam siguran da si do sada naveo te faktore koji govore da su kriptovalute budućnost. Uglavnom si pričao o tome kakav je odnos institucija prema njima, da je dosta para u igri, itd. Koje su tačno osobine samih kriptovaluta (recimo konkretno bitcoina) zbog kojih će one biti budućnost?

 

 

Prodajem kucu za 2 bitcoina

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2021 at 11:07 AM, fishV2 said:

Da li moze ukratko objasnjenje kako se vrsi stednja na binance, da li moze da se radi za svaki "alt" i koliko se dobija na mesecnom nivou?

 

 

evo ti primer  za 1 dan kolko sam na ulozeno dobio

 

 

https://imgur.com/4ReVdYt

 

 

fina stvar , za minere, jer trenutno nije bas vreme za prodaju iskopanog,  da ne stoje za dzabe... 

Edited by Doc Holiday
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala @doc i @baby. 

 

Ubacio sam upravo Link, Dot i Xmr. Xmr i Links u flexible saving pa kad zelim iste da vratim u wallet treba samo da kliknem na Redeem? Dot sam lockovao na 15 dana i posle tog perioda coin se automatski vraca u wallet? Izabrao sam savrsen trenutak za ulazak tako da sam trenutno "izgubio" polovinu ulozene sume.

Link to comment
Share on other sites

Pustio sam jedan bot, XRP/BTC par, na nekom demo okruzenju. Do sada je napravio profit of 8% BTC-a (u realnom novcu je to pad jer je bio ovaj drasticni globalni pad, pa zato gledam koliko je to u BTC-u). To deluje ok ne znam da li da platim pretplatu i probam malo kako ce ici. Posto se ocekuje oporavak nadam se da ce rezultati bot-a biti jos bolji... 

Link to comment
Share on other sites

nekako se zaista cini da ce da se stabilizuje ovo..  nije probilo donju liniju od 30k  i sad oscilira verovatno ce mu trebati sad dosta da probije i gornju od 40k...  ali to je verovatno za sad to.

 

sve je vise infoa da ovo nema veze sa Kinom, vec je kina posluzila kao manipulacija.. isto tak i Mask...  bila je masovna prodaja ovih dana.  tolika da su se i menjacnice zablokirale. A kazu da veliki novcanici nisu prodali nista za svo vreme krize...  a mali jesu... jasno je onda sta je..  strpljen spasen...bez naglih pokreta...

 

sve sto kopam , ne diram..  stavio na malu kamaticu... nek cuti...  A this time in next year i will be a milioner  😄

Link to comment
Share on other sites

iako sam potpuno nov u ovome,  tek mesec dana,   mislim da mogu reci da sam video neke znake stabilizacije..  Naime , dok nije pukao ovaj talas pada,  svaki pad valuta , je bio isti,  ali je oporavak ETH-a bio nekako stabilniji , bez trzavica kao sto je to sa BTC...   a kad je ovo puklo ETH je potonuo cak i vise nego BTC... cak i 50% je pao...   medjutim , evo danas vidim na grafikonu na coinmarketcapu, da je danas ETH krenuo sa oporavkom znatno bolje nego BTC  ...  dakle vrlo slicno kao kad se BTC pre krize isao oko 50-55k i nesto iznad.. 

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam skepticna u ovaj oporavak, nadam se da gresim. Ovako je bilo pre dva dana, pa je opet potonulo. Stalno mislim na 2017 kada je bit pao oko 90%... pa mozda ovo nije kraj. Danas sam samo jedan trejd napravila iako je ustvari bio odlican dan, ali iz prethodnih dana gledam kako moze da se strovali svakog momenta u ponor pa veoma obazrivo. 

Link to comment
Share on other sites

mislim da gresis... no iznenadjenja su moguca...  medjutim   prvi put imamo nakon ponora , da se ETH  bolje oporavlja od BTC..  takodje btc ni jednom nije probio donju liniju na 30k..  jednom je da kazemo dodirnuo i odbio se..    isto tako mislm da nece jedno vreme probiti ni gornju od 40k  ali ce se bar stabilizovati i vrteti izmedju ove 2 linije...   

 

Odnos ETH/ BTC mi nesto govori u tom prilogu...  pre pada je bio oko 0.08  da bi pad bio strmoglav i pao cak skoro na 0.055 i ispod ... sto je skoro 20 ETHa za 1 BTC...  a pre pada se vrteo 12.5-13.5 do 14 max  , sinoc je bio 0.06  a sad vec preko 0.062 -  ja sam prebacivao btc u eth  na otprilike ovoj razlici..  vracam kad bude bar 0.073

Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2021 at 8:00 PM, Kooineeperk said:

Pustio sam jedan bot, XRP/BTC par, na nekom demo okruzenju. Do sada je napravio profit of 8% BTC-a (u realnom novcu je to pad jer je bio ovaj drasticni globalni pad, pa zato gledam koliko je to u BTC-u). To deluje ok ne znam da li da platim pretplatu i probam malo kako ce ici. Posto se ocekuje oporavak nadam se da ce rezultati bot-a biti jos bolji... 

 

Jesi platio pretplatu? Koji bot si probao? 

Link to comment
Share on other sites

@Baby nisam jos, jos istrazujem... Mada trenutno je cena dosta ispod range-a bot-a pa dva dana i nije trejdovao nista. 

 

image.thumb.png.81e790a8bfde93b023c7542e620d0b35.png

 

Na screenshot-u vidis da je napravio skoro 9% profita, a takodje i da nije imao nikakav trejd poslednja 2 dana (crveni kruzici su valjda prodaje a zeleni kupovine), a crvene guste linije su ti buy/sell granice. 

 

Evo ti referal link pa se registruj, mozda nesto i dobijem 😄  https://bitsgap.com/?ref=875aadf 

Sad citam, i ti dobijas PRO plan za vreme trial-a, ako ides preko mog linka. Win - Win 😄  Doduse ja dobijam samo ako se pretplatis... ali dobro 🙂 

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk, hvala za link, probacu da vidim. Obnevidela sam piljeci u kompjuter ceo dan. Mislim da nece raditi na binance us, mi cak ni nemamo ripple. Javim ti sta sam uradila. 

 

Registrovala sam se ali mogu samo da promatram jer nema binance us, a mi ne mozemo da otvorimo nalog na binance... Ostavicu da vidim kako radi, cisto da zadovoljim radoznalost 🙂 

Hvala svakako. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

kako se stavljaju orderi na binance-u ?  kako da npr nastelujem da sam proda odredjeno ako dostigne zadatu vrednost ?

 

 

pricaju o tome ovi na yt , ne mogu da provalim kako...  jer je dobro za ove shitcoine,  ako kupis za neku sicu i da stavis ordere ... jer se desi da skoce dok spavas ili nisi za kompom... a posle se vise nikad nepovrate

Edited by Doc Holiday
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Doc Holiday said:

kako se stavljaju orderi na binance-u ?  kako da npr nastelujem da sam proda odredjeno ako dostigne zadatu vrednost ?

 

 

pricaju o tome ovi na yt , ne mogu da provalim kako...  jer je dobro za ove shitcoine,  ako kupis za neku sicu i da stavis ordere ... jer se desi da skoce dok spavas ili nisi za kompom... a posle se vise nikad nepovrate

 

Stavis na "limit" i stavis cenu na koju hoces da se proda i kolicina koju prodajes. 

 

Imas "limit" to je da se kupi ili proda na odredjenoj ceni. Imas "stop-limit" isto mozes da dodas za kupovinu, cesce se koristi za prodaju u slucaju ako ne zelis da izgubis vise od te neke zadate vrednosti. Na stop-limit imas dve cifre da stavis, "stop" gde on aktivira na nekoj ceni prodaju (veci iznos) i "limit" kada dosegne tu cenu da se proda. Npr. Stop - 2230, limit - 2220... Nece ti prodati pre 2220 (lupila sam cifre). Ali ono sto ti pitas mozes da radis samo na "limit" s tim da ti se ta suma koju si stavio blokira dok se ili ne proda/kupi ili dok ne obustavis sam. 

 

Jesam bar malo bila jasna? 😄 

 

Dok, ja uvek koristim "limit" nikada "market" jer market uved prodaje ili kupuje po losijoj ceni. Retko koristim stop-limit, pogotovo ako pratim.

Inace, desavalo mi se da idem da spavam i postavim da se kupi kad padne na odredjenu cenu i za stotinku mi se ne kupi, tipa, padne na 0.333, a ja sam stavila na 0.332... U sustini na limit se uvek proda ili kupi samo ako malo predje tu cifru. Evo trenutno sam ja stavila "limit" na 2530, i doslo je do te cifre ali nije islo nize npr na 2529,88 i nije mi se kupilo. Sada gledam, zbog toga nisam napravila lepu zaradu jer je mnogo skakalo... 

 

Edited by Baby
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...