Jump to content

Sve o kriptovalutama


Doc Holiday

Recommended Posts

8 minutes ago, Doc Holiday said:

 

pa sad kolko to vredi mozes i sam da se zapalis  😄     tolko je tetka " dala"  Vulinu za stan

 

Pa ko je tada mislio da ce danas vredeti toliko... Ne kopam nista vise, kupim, prodam i tako u krug... Negde dobijem, negde izgubim... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja se izvinjavam, ali da li ste vi to lepo sve izracunali? Ono postoje i projekti za "kopanje" sa raspberry pi,  dobro, vise kao primer, ali za to sa karticama, i ostalo, pitanje je koliko se to isplati, zbog struje. Ne mogu sad da pisem imena, ali ima ovde firmi koje projektuju hardver za te stvari, samo sto narucioci taj hardver postavljaju u Norvesku gde je struja jeftina, za privredu 5 dinara kwh, i ne treba hlađenje kao južnije. Valjda oni znaju zasto to rade :classic_smile:

 

 

  pa eno ona gore "masina"  na slici koju sam spakovao  polovan neki  HP komp  sa kp  + 3 nove  graficke  ( investicija od oko  2100e ) po trenutnoj kalkulaciji  bi trebalo da donese oko 250-300e  mesecno... naravno po sadasnjim cenama kripto....  300 e cisto , ali racunam na provizije od kopaca do novcanika pa od novcanika do menjacnice pa odatle do tekuceg da ce pojesti tih 50e   struju 3 kartice trose oko 220wati ... komp sam ne znam kolko ( ali i on sam kopa nesto zaista sitno pa verujem da pokriva taj trosak ) 

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa ko je tada mislio da ce danas vredeti toliko... Ne kopam nista vise, kupim, prodam i tako u krug... Negde dobijem, negde izgubim... 

 

 

 

stavis na nove kripto po neku sicu tipa 10-20 dolara i odreknes ih se...  ako se neka probije eto ti stan  😄

Edited by Doc Holiday
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

Sta mislite o botovima koji trejduju, da li ste probali neki? 

 

Kazu da su bezveze. Nisam probala niti cu. Ono, vise mozes da napravis ako radis sam, jer botovi rade na matematicke proracune koji ne moraju da budu uvek tacni, tj. cesto nisu. Problem sa kriptovalutama sto mnoge diktiraju ustvari kitovi, a bot ne zna kako ce oni reagovati. Npr. dogecoin je 28% u vlasnistvu jednog novcanika. Taj ako resi da proda, ode kripto dodjavola u sekundi, a bot to ne raspoznaje. (malo pre je dogecoin prebacen iz jednog u drugi novcanik u dve transakcije za oko 36 miliona dolara... a ne znas im nameru). 

 

Mozda imaju vecu uspesnost na stabilnijim valutama tipa bitcoin i eth. 

6 minutes ago, Doc Holiday said:

 

stavis na nove kripto po neku sicu tipa 10-20 dolara i odreknes ih se...  ako se neka probije eto ti stan  😄

 

To i radim sa nekim, ali evo danas sam prebacila sve to jer mi dosadilo cekanje u shib i udvostrucila za sada... sutra, ko zna... 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Teško da će diskovi da kopaju, tu će morati da radi procesor zašta god koristili diskove. Jel ima negde da se pročita detaljnije, intrigantno zvuči.

Nece diskovi da kopaju naravno, koristi se procesor, i ram memorija. Nazivaju je i green coin jer za kopanje ne koristi mnogo struje, tj ne kao rigovi za kopanje ostalih valuta.

bar kako sam ja razumeo.

 

ovde ima nesto, ovo sam prvo nasao kad sam ukucao u google, nisam citao, :)

 

https://www.tomshardware.com/how-to/how-to-farm-chia-coin-the-new-storage-based-cryptocurrency

7 hours ago, Kooineeperk said:

Sta mislite o botovima koji trejduju, da li ste probali neki? 

kojim botovima?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

 

Kazu da su bezveze. Nisam probala niti cu. Ono, vise mozes da napravis ako radis sam, jer botovi rade na matematicke proracune koji ne moraju da budu uvek tacni, tj. cesto nisu. Problem sa kriptovalutama sto mnoge diktiraju ustvari kitovi, a bot ne zna kako ce oni reagovati. Npr. dogecoin je 28% u vlasnistvu jednog novcanika. Taj ako resi da proda, ode kripto dodjavola u sekundi, a bot to ne raspoznaje. (malo pre je dogecoin prebacen iz jednog u drugi novcanik u dve transakcije za oko 36 miliona dolara... a ne znas im nameru). 

 

Mozda imaju vecu uspesnost na stabilnijim valutama tipa bitcoin i eth. 

 

To i radim sa nekim, ali evo danas sam prebacila sve to jer mi dosadilo cekanje u shib i udvostrucila za sada... sutra, ko zna... 

Ja drzao DOGE do 0.71$ i pitam se da li jos da drzim ili prodam, i prodam, kad ono posle pola sata taj neki prodao i ode doge dole na 0.6

Isto uzeo shibu juce, videt cemo, ali ja sve sa sitnim parama ulazim u te nove koine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja drzao DOGE do 0.71$ i pitam se da li jos da drzim ili prodam, i prodam, kad ono posle pola sata taj neki prodao i ode doge dole na 0.6

Isto uzeo shibu juce, videt cemo, ali ja sve sa sitnim parama ulazim u te nove koine.

 

Shiba ne moze da predje dvojku 😄 da odlepis... a doge pa vraca se polako, masa se uspanicila, a nasla sam jedan novcanik koji je pokupio 1.4 milijarde danas... a verovatno nije jedini... Napravili su paniku nevidjenu. Bice doge ok, mozda malo sporiji, mnogo je ljudi uvuceno u to. Pao je bio na 0.42 u nekom momentu sa 0.7. Strasno za gledati 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam nista o shibi, juce sam kupio, cuo sam pre par dana o njoj, ali nije me interesovalo, onda sam juce cuo da je Elon nesto tvitovo o njoj i rekoh ajd da uzmem :)

 

Sta zanm u vezi doge, ovi iskusni iz kripto sveta ga ne vole je je doge joke coin, takav je nastao kao joke. moze d pukne a moze i da ode jos gore cak i preko 1$. veceras musk je na nekoj tv u usa pa se zato ocekuje pump do 1$

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Doc Holiday said:

nesto citam, a i imam burazera u Budimpesti koji je IT, koji nesto pominje , da se sprema neko novo kopanje nekog Kineskog Coina...

 Kopanje ce se vrsiti sa hard diskovima i SSDima...  pa polako pocinje da bude nestasica tih uredjaja, kao sto je nestasica i grafickih kartica.

Jel neko upoznat sa time?

Stigla mi 4 storidza, 60 TB ukupno - odo` u frilensere. 🤡

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

Ne znam nista o shibi, juce sam kupio, cuo sam pre par dana o njoj, ali nije me interesovalo, onda sam juce cuo da je Elon nesto tvitovo o njoj i rekoh ajd da uzmem 🙂

 

Sta zanm u vezi doge, ovi iskusni iz kripto sveta ga ne vole je je doge joke coin, takav je nastao kao joke. moze d pukne a moze i da ode jos gore cak i preko 1$. veceras musk je na nekoj tv u usa pa se zato ocekuje pump do 1$

 

Elon je postao glavni glasnik kriptovaluta 😄 Ne videh skoro ludjeg coveka, a ni kreativnijeg. Dete mu se zove X AE A - 12 😂... Sve sto pipne proradi. Danas je bio na Saturday night live sto su uglavnom skecevi. Ne znam sto se ocekivalo nesto senzacionalno. U sustini je rekao sve ono sto je pisao na tvitovima. 

 

 

 

Ja pratim crypto na twitteru pa gledam sta spominju, videh shibu pominju vec neko vreme, pa tako ukacim neke koje treba pratiti. Neke i propustim. 

 

Sve sa kripto je neizvesno, nema puno pravila. Ponuda i potraznja. Koliko si voljan da platis za nesto, samo treba dobro proceniti. Ja retko sta drzim dugo vremena osim tako sice sto stavim, pa ako bude nesto bice, manje vise day trade... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Elon je postao glavni glasnik kriptovaluta 😄 Ne videh skoro ludjeg coveka, a ni kreativnijeg. Dete mu se zove X AE A - 12 😂... Sve sto pipne proradi. Danas je bio na Saturday night live sto su uglavnom skecevi. Ne znam sto se ocekivalo nesto senzacionalno. U sustini je rekao sve ono sto je pisao na tvitovima. 

 

 

 

Ja pratim crypto na twitteru pa gledam sta spominju, videh shibu pominju vec neko vreme, pa tako ukacim neke koje treba pratiti. Neke i propustim. 

 

Sve sa kripto je neizvesno, nema puno pravila. Ponuda i potraznja. Koliko si voljan da platis za nesto, samo treba dobro proceniti. Ja retko sta drzim dugo vremena osim tako sice sto stavim, pa ako bude nesto bice, manje vise day trade... 

 

 

Koliko god ga smatrali ludim - Elon ulaze u razvoj tehnologije koja moze pomoci homo sapiensima da prezive evoluciju.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Elon je postao glavni glasnik kriptovaluta 😄 Ne videh skoro ludjeg coveka, a ni kreativnijeg. Dete mu se zove X AE A - 12 😂... Sve sto pipne proradi. Danas je bio na Saturday night live sto su uglavnom skecevi. Ne znam sto se ocekivalo nesto senzacionalno. U sustini je rekao sve ono sto je pisao na tvitovima. 

 

 

 

Ja pratim crypto na twitteru pa gledam sta spominju, videh shibu pominju vec neko vreme, pa tako ukacim neke koje treba pratiti. Neke i propustim. 

 

Sve sa kripto je neizvesno, nema puno pravila. Ponuda i potraznja. Koliko si voljan da platis za nesto, samo treba dobro proceniti. Ja retko sta drzim dugo vremena osim tako sice sto stavim, pa ako bude nesto bice, manje vise day trade... 

 

 

Ne znam da li si procitala moj post u vezi FEG tokena ? Jako zanimljiv token i predstoji mu sjajna buducnost. Pored toga FEG je tj isti developer kreirao sajt https://goldfarm.io/dashboard/live gde mozes da ako kupis FEG token da ga stavis u farmu i dobijas FEG token+Richie+Gold

Gold se dobija do Jula valjda Richie i FEG godinu dana, iz farme mozes izici kad god zelis. Richie je tu oko 2-3nedelje tek, gold malo vise od mesec dana ali on vec sad vredi od 4-6$ 

https://coinmarketcap.com/currencies/richie/ 

Ove kriptovalute se kupuju preko pancakeswap ako si na binancechain ili preko uniswap ako si preko etherium chain.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Tomiprunet said:

kojim botovima?

 

Trazi crypto trading bot na google-u i dobices i stranice tipa top20 bots, ima ih bas puno, neki su besplatni a neki imaju pretplatu. U principu ideja je da ti povezes jednu ili vise menjacnica gde imas naloge sa bot platformom i da setujes bota da trejduje tako sto ce tokom malih variranja cene kupovati nisko i prodavati visoko, na tim vrlo malim marginama.

 

12 hours ago, Baby said:

Kazu da su bezveze. Nisam probala niti cu. Ono, vise mozes da napravis ako radis sam, jer botovi rade na matematicke proracune koji ne moraju da budu uvek tacni, tj. cesto nisu. Problem sa kriptovalutama sto mnoge diktiraju ustvari kitovi, a bot ne zna kako ce oni reagovati. Npr. dogecoin je 28% u vlasnistvu jednog novcanika. Taj ako resi da proda, ode kripto dodjavola u sekundi, a bot to ne raspoznaje. (malo pre je dogecoin prebacen iz jednog u drugi novcanik u dve transakcije za oko 36 miliona dolara... a ne znas im nameru). 

 

Mozda imaju vecu uspesnost na stabilnijim valutama tipa bitcoin i eth. 

 

Imaju neki feature stop-loss koji ako primeti znacajan pad (ispod setovane granice) prodace sve coine... kao sto bi i covek uradio da prati i da je online. 


Da, ovi botovi najbolje rade sa stabilnim valutama ili blago rastucim.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

Imaju neki feature stop-loss koji ako primeti znacajan pad (ispod setovane granice) prodace sve coine... kao sto bi i covek uradio da prati i da je online. 


Da, ovi botovi najbolje rade sa stabilnim valutama ili blago rastucim.  

 

Stop - loss imas na skoro svim platformama, sam ga namestis dokle da ide. Koliko moze da bude pomoc, toliko i odmoc ponekad.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

Trazi crypto trading bot na google-u i dobices i stranice tipa top20 bots, ima ih bas puno, neki su besplatni a neki imaju pretplatu. U principu ideja je da ti povezes jednu ili vise menjacnica gde imas naloge sa bot platformom i da setujes bota da trejduje tako sto ce tokom malih variranja cene kupovati nisko i prodavati visoko, na tim vrlo malim marginama.

 

 

Imaju neki feature stop-loss koji ako primeti znacajan pad (ispod setovane granice) prodace sve coine... kao sto bi i covek uradio da prati i da je online. 


Da, ovi botovi najbolje rade sa stabilnim valutama ili blago rastucim.  

Zvuci zanimljivo, ali ne bih se ja bas mnogo pouzdao u te botove :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Stop - loss imas na skoro svim platformama, sam ga namestis dokle da ide. Koliko moze da bude pomoc, toliko i odmoc ponekad.

 

3 hours ago, Tomiprunet said:

Zvuci zanimljivo, ali ne bih se ja bas mnogo pouzdao u te botove 🙂

 

Pa da, treba biti obazriv, ali nesto sam citao i vidjao dobre rezultate. Postoje i platforme koje imaju potpuno funkcionalan demo, dobijes tipa 1BTC i trgujes. Probac jedno mesec dana, pa vidis kako je. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Pa da, treba biti obazriv, ali nesto sam citao i vidjao dobre rezultate. Postoje i platforme koje imaju potpuno funkcionalan demo, dobijes tipa 1BTC i trgujes. Probac jedno mesec dana, pa vidis kako je. 

 

Da, mnoge imaju simulaciju. Doduse, ne dobijes pravu vrednost, nego je sve simulacija. Ima to i na berzama i na foreksu, ali nije isto kada radis nesto kao igricu i kada radis sa sopstvenim novcem, ali je dobro za ucenje. 

Link to comment
Share on other sites

Znaci ne verujem sta mi se desilo. 

Robinhood je resio sam da proda moj dogecoin. 

 

Juce citam na twitteru kako im robinhood ne da ni da kupe ni da prodaju doge za vreme onog strasnog pada. Ja nisam ni gledala jer nisam htela nista da diram, malo pre otvorim mail i pise da mi je doge prodat 😲

Stvarno su kompletni debili. Mrzim robinhood. 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

Znaci ne verujem sta mi se desilo. 

Robinhood je resio sam da proda moj dogecoin. 

 

Juce citam na twitteru kako im robinhood ne da ni da kupe ni da prodaju doge za vreme onog strasnog pada. Ja nisam ni gledala jer nisam htela nista da diram, malo pre otvorim mail i pise da mi je doge prodat 😲

Stvarno su kompletni debili. Mrzim robinhood. 

Kako je to moguce? 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ti predlozio da se svremena na vreme ulogujes na cex.io jer sam citao da ako se ulogujes ili ne odradis neki trade 2 godine, gasu ti nalog.

Ja uglavnom koristim binance ( sad sa na benchu procitao da moze uplate sa nasih kartica iako zvanicno ne moze , ja nisam probao). Mozemo sve koristiti ali ne mozemo na sve uplacivati sa nasih kartica. Ako moze na binance onda je to super. Povlacenje para moze valjda na nase kartice moze valjda cex.io ali samo na visa, ne na mastercard. i moze preko domace ecd.rs ili kako se vec zovu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...