Jump to content

Sve o kriptovalutama


Doc Holiday

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
20 minutes ago, Zvezdinho said:

Jel je potreban posle neki wallet da se kupuje za njega i gde ga cuvate ?

 

Coinbase je platforma za razmenu coina, ne traba novcanik niti kupovina pancake i slicno... Razmenjujes preko tether-a. Mozes to isto da radis i na bitmart, oni imaju shibu. 

 

Evo da ti dodam da pogledas gde sve ima da se kupi shiba:

https://coinmarketcap.com/currencies/shiba-inu/markets/

 

Idi dole na stranici na shibainu market i tamo vidis gde sve mozes da trgujes shibu. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

 

Coinbase je platforma za razmenu coina, ne traba novcanik niti kupovina pancake i slicno... Razmenjujes preko tether-a. Mozes to isto da radis i na bitmart, oni imaju shibu. 

 

Evo da ti dodam da pogledas gde sve ima da se kupi shiba:

https://coinmarketcap.com/currencies/shiba-inu/markets/

 

Idi dole na stranici na shibainu market i tamo vidis gde sve mozes da trgujes shibu. 

 

Kad odem na buy and sell tamo nemaju shibu.

Link to comment
Share on other sites

Nego, je l' plaćao neko od vas porez na kriptovalute?

 

Ukoliko jednu kriptovalutu kupiš za fiat, pa onda nju zameniš direktno za drugu kriptovalutu, da li tada nastaje poreska obaveza, ili tek onda kada tu drugu kriptovalutu prodaš za fiat?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, djole said:

Nego, je l' plaćao neko od vas porez na kriptovalute?

 

Ukoliko jednu kriptovalutu kupiš za fiat, pa onda nju zameniš direktno za drugu kriptovalutu, da li tada nastaje poreska obaveza, ili tek onda kada tu drugu kriptovalutu prodaš za fiat?

 

 

Mislim da zavisi gde si poreski obveznik i kako je propisano. Ja jos nisam placala nista. Mislim da cu sledece godine da prijavim. 

Mi moramo da damo izvode i placa se na dobit osim ako ne diras neki kripto cele godine, onda ne placas nista. 

Link to comment
Share on other sites

Nego, je l' plaćao neko od vas porez na kriptovalute?
 
Ukoliko jednu kriptovalutu kupiš za fiat, pa onda nju zameniš direktno za drugu kriptovalutu, da li tada nastaje poreska obaveza, ili tek onda kada tu drugu kriptovalutu prodaš za fiat?

Ne budi paper handed bitch. HODL!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

Mislim da zavisi gde si poreski obveznik i kako je propisano. Ja jos nisam placala nista. Mislim da cu sledece godine da prijavim. 

Mi moramo da damo izvode i placa se na dobit osim ako ne diras neki kripto cele godine, onda ne placas nista. 

 

Za Srbiju pitam. I kod nas se samo na dobit plaća.

 

Kod nas se porez na kapitalne dobitke od hartija od vrednosti (akcije, obveznice i slično) plaća dva puta godišnje, do 31.07 za prvu polovinu godine, i do 31.01. naredne godine za drugu polovinu. Kod kripto je stvar drugačija i imaš obavezu da u roku od 30 dana od ostvarivanja kapitalne dobiti podneseš prijavu. Zato i pitam kako se tretira kada jednom kriptovalutom kupiš drugu.

 

5 hours ago, Sprivel said:


Ne budi paper handed bitch. HODL!

 

Koji si sektaš. Za drugara pitamTM.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, djole said:

 

Za Srbiju pitam. I kod nas se samo na dobit plaća.

 

Kod nas se porez na kapitalne dobitke od hartija od vrednosti (akcije, obveznice i slično) plaća dva puta godišnje, do 31.07 za prvu polovinu godine, i do 31.01. naredne godine za drugu polovinu. Kod kripto je stvar drugačija i imaš obavezu da u roku od 30 dana od ostvarivanja kapitalne dobiti podneseš prijavu. Zato i pitam kako se tretira kada jednom kriptovalutom kupiš drugu.

 

 

30 dana od dobiti? Mslm, jel vracaju pare ako u narednih 30 izgubis? Ne bih ja to njima nista prijavljivala dok ne vratis pare na racun sa tim pravilima. Ali to sam ja... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Squabbit said:

 

'naci ima se preko 40 meleona koinova cim se peMzija blizi 🙂
Samo napred da shibica ode na 0.1 i to je to 🙂 🙂 

 

Sada je oko 0.000038, da dodje na 0.0038 morao bi market cap biti veci za 350 milijardi od trenutne vrednosti bitcoina... ili 3.12 puta od trenutne vrednosti ethereuma. Da naraste na. 39 triliona dolara... hmm, otprilike 10 godina revenue cele US. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Zvezdinho said:

 

Kad odem na buy and sell tamo nemaju shibu.

Kod nas ti je najbolje da kupjes na binance. 

Ne bih preporucio da se kupuje direkto sa kartice eur shiba, vec najbolje kupiti usdt ili busd i onda kupiti shiba. 

Edited by Tomiprunet
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2021 at 8:37 AM, Tomiprunet said:

Kod nas ti je najbolje da kupjes na binance. 

Ne bih preporucio da se kupuje direkto sa kartice eur shiba, vec najbolje kupiti usdt ili busd i onda kupiti shiba. 

 

A da se deponuju sredstva sa kartice ili direktno sa racina na binance pa onda da se kupi  shiba ?  Koliko se kod nas ceka da deviznu karticu u nasim bankama ?

On 10/24/2021 at 4:42 PM, djole said:

Nego, je l' plaćao neko od vas porez na kriptovalute?

 

Ukoliko jednu kriptovalutu kupiš za fiat, pa onda nju zameniš direktno za drugu kriptovalutu, da li tada nastaje poreska obaveza, ili tek onda kada tu drugu kriptovalutu prodaš za fiat?

 

Kod nas postoji obaveza 15 posto, ako porez na kapitalnu dobit ako se ne varam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...