Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

 

23 minutes ago, goldberg said:

Ne mogu da igraju domaca prvenstva jer bi se time domaca prvenstva obesmislila.

 

Eno Real odigra domace prvenstvo i bude 8. na tabeli tamo jer ga to ne zanima. Ili u Italiji racunaju 4 mesta za LS, ali bez Juventusa, Milana i Intera, pa zavise od dobre volje ovih ekipa da li ce sve meceve u prvenstvu igrati punom snagom i od toga ce zavisiti opstanak, titula, ucesce u LS.

 

Svrha svakog takmicenja je da porazom nesto gubis, ako nekoj ekipi poraz nista ne boli i pobeda nista ne donosi, ti mecevi su besmisleni.

Pa igraju da osvoje titulu u domacoj ligi. Ne da bi se plasirali negde. Ne razumem zasto bi se domace prvenstvo obesmislilo (tipa u Spaniji, Engleskoj, Italiji...) jer su to sve velike i jake lige. Ne samo klubovima vec i igracima znaci da kazu da su bili sampioni neke lige petice, sve ostalo je manje bitno. Ne razumem zasto mislis da ove klubove (kao i njihove navijace) ne zanima domaca titula. Meni kao navijacu KKCZ je i KRK i KLS bitan. 

 

 

27 minutes ago, goldberg said:

My man.

 

Nemoj druze 🙂 plasi me to 😄 kad prodje korona jos cemo i na pivo otici. 🍻 👍

 

 

 

Disclaimer: ne stalkujem @goldberg-a, prvi mi je odgovorio na moj komentar koji nije upucen njemu. Ili mozda moram sada da napustim temu jer je on dosao?

Moram malo da se sprdam jer sam "optuzen" i za stalkovanje ali mi je "oprosteno". 😄 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Proposed competition format

20 participating clubs with 15 Founding Clubs and a qualifying mechanism for a further five teams to qualify annually based on achievements in the prior season.

Midweek fixtures with all participating clubs continuing to compete in their respective national leagues, preserving the traditional domestic match calendar which remains at the heart of the club game.

An August start with clubs participating in two groups of ten, playing home and away fixtures, with the top three in each group automatically qualifying for the quarter finals. Teams finishing fourth and fifth will then compete in a two-legged play-off for the remaining quarter-final positions. A two-leg knockout format will be used to reach the final at the end of May, which will be staged as a single fixture at a neutral venue.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Saopštenje Super Lige:

“AC Milan, Arsenal FC, Atlético de Madrid, Chelsea FC, FC Barcelona, FC Internazionale Milano, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madrid CF and Tottenham Hotspur have all joined as Founding Clubs.

“It is anticipated that a further three clubs will join ahead of the inaugural season, which is intended to commence as soon as practicable.

“Going forward, the Founding Clubs look forward to holding discussions with UEFA and FIFA to work together in partnership to deliver the best outcomes for the new League and for football as a whole.

“The formation of the Super League comes at a time when the global pandemic has accelerated the instability in the existing European football economic model.

“Further, for a number of years, the Founding Clubs have had the objective of improving the quality and intensity of existing European competitions throughout each season, and of creating a format for top clubs and players to compete on a regular basis.

“The pandemic has shown that a strategic vision and a sustainable commercial approach are required to enhance value and support for the benefit of the entire European football pyramid.

“In recent months extensive dialogue has taken place with football stakeholders regarding the future format of European competitions.

“The Founding Clubs believe the solutions proposed following these talks do not solve fundamental issues, including the need to provide higher-quality matches and additional financial resources for the overall football pyramid.”

The statement goes on to list the competition format, which is:

“20 participating clubs with 15 Founding Clubs and a qualifying mechanism for a further five teams to qualify annually based on achievements in the prior season.

“Midweek fixtures with all participating clubs continuing to compete in their respective national leagues, preserving the traditional domestic match calendar which remains at the heart of the club game.

“An August start with clubs participating in two groups of ten, playing home and away fixtures, with the top three in each group automatically qualifying for the quarter-final.

“Teams finishing fourth and fifth will then compete in a two-legged play-off for the remaining quarter-final positions.

“A two-leg knockout format will be used to reach the final at the end of May, which will be staged as a single fixture at a neutral venue.”

“As soon as practicable after the start of the men’s competition, a corresponding women’s league will also be launched, helping to advance and develop the women’s game.

“The new annual tournament will provide significantly greater economic growth and support for European football via a long-term commitment to uncapped solidarity payments which will grow in line with league revenues.

“These solidarity payments will be substantially higher than those generated by the current European competition and are expected to be in excess of €10 billion during the course of the initial commitment period of the Clubs.

“In addition, the competition will be built on a sustainable financial foundation with all Founding Clubs signing up to a spending framework.

“In exchange for their commitment, Founding Clubs will receive an amount of €3.5 billion solely to support their infrastructure investment plans and to offset the impact of the COVID pandemic.”

The statement released also included a quote from Real Madrid President and first Chairman of the Super League Florentino Perez.

“We will help football at every level and take it to its rightful place in the world. Football is the only global sport in the world with more than four billion fans and our responsibility as big clubs is to respond to their desires.”

The Vice-Chairman of the Super League is Andrea Agnelli of Juventus, who had until today also been the President of the ECA (European Club Association).

“Our 12 Founder clubs represent billions of fans across the globe and 99 European trophies. We have come together at this critical moment, enabling European competition to be transformed, putting the game we love on a sustainable footing for the long-term future, substantially increasing solidarity, and giving fans and amateur players a regular flow of headline fixtures that will feed their passion for the game while providing them with engaging role models.”

The Co-Chairman of Manchester United and Vice-Chairman of the Super League is Joel Glazer.

“By bringing together the world’s greatest clubs and players to play each other throughout the season, the Super League will open a new chapter for European football, ensuring world-class competition and facilities, and increased financial support for the wider football pyramid.”

 

I rat je počeo.

Link to comment
Share on other sites

Ajd razumijem Real, Barcelonu, al ovi engleski nesretnici što ne mogu ni do "obične" lige prvaka, o trofejima da ni ne govorimo, di će oni, čemu se oni nadaju u sportskom smislu. 

Retoričko pitanje, naravno. Sportski motivi nemaju veze s ovom ligom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Pa igraju da osvoje titulu u domacoj ligi. Ne da bi se plasirali negde. Ne razumem zasto bi se domace prvenstvo obesmislilo (tipa u Spaniji, Engleskoj, Italiji...) jer su to sve velike i jake lige. Ne samo klubovima vec i igracima znaci da kazu da su bili sampioni neke lige petice, sve ostalo je manje bitno. Ne razumem zasto mislis da ove klubove (kao i njihove navijace) ne zanima domaca titula. Meni kao navijacu KKCZ je i KRK i KLS bitan. 

 

Ma super je to, nego recimo Arsenal je na 4. mestu koje vodi u LS, naravno oni nece igrati LS i onda do kraja mogu igrati revijalno i zapeti protiv Everton, a igrati opusteno protiv Southamptona.

 

Vidis da Juventusu visi LS i zato oni moraju da igraju na pobedu, da znaju da su se plasirali mogli bi opusteno da izgube od Parme na svom terenu kad vec ne mogu da osvoje titulu.

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Nemoj druze 🙂 plasi me to 😄 kad prodje korona jos cemo i na pivo otici. 🍻 👍

 

 

 

Disclaimer: ne stalkujem @goldberg-a, prvi mi je odgovorio na moj komentar koji nije upucen njemu. Ili mozda moram sada da napustim temu jer je on dosao?

Moram malo da se sprdam jer sam "optuzen" i za stalkovanje ali mi je "oprosteno". 😄 

 

Zasto nemoj?

 

Reagujem (nekad ostrije) kad mislim da neko nije u pravu ili kad mislim da je u raspravi preskocena granica. Na sta bi licio forum kad bi nam se svima palile crvene lampice kad vidimo neko ime pored posta, cak i ako u tom postu pise "Setnja je korisna za zdravlje"?

 

17 minutes ago, Bugl Khan said:

Ajd razumijem Real, Barcelonu, al ovi engleski nesretnici što ne mogu ni do "obične" lige prvaka, o trofejima da ni ne govorimo, di će oni, čemu se oni nadaju u sportskom smislu. 

Retoričko pitanje, naravno. Sportski motivi nemaju veze s ovom ligom. 

 

Zapravo, ja razumem sve osim spanskih klubova.

 

Juventus, Inter i Milan imaju konkurenciju, nisu sigurni u 4 i hoce vecno da igraju sa najboljim klubovima (i inace mi je taj trio u Italiji odvratan).

 

Engleski klubovi isto, nece United stalno da propusta LS, a tek Arsenal sto je ispao iz price.

 

Spanski klubovi koji se pominju su stalno u TOP 3, sta oni imaju da se izdvajaju kad skoro da ne preuzimaju nikakav rizik u starom sistemu?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Ma super je to, nego recimo Arsenal je na 4. mestu koje vodi u LS, naravno oni nece igrati LS i onda do kraja mogu igrati revijalno i zapeti protiv Everton, a igrati opusteno protiv Southamptona.

 

Vidis da Juventusu visi LS i zato oni moraju da igraju na pobedu, da znaju da su se plasirali mogli bi opusteno da izgube od Parme na svom terenu kad vec ne mogu da osvoje titulu.

Aha, mislis kad izgube sansu za titulu onda im je svejedno da li ce biti 3. ili 7. na primer. OK, da, to ima smisla. Slazem se sa tim. 

Medjutim toga imas u nekoj meri i sada i bice ga uvek, recimo onaj tim koji je osigurao opstanak (a Evropa mu je svakako misaona imenica), nece zapinjati takodje. A eto to nema nikakve veze sa Ligom Sampiona. 

 

 

3 minutes ago, goldberg said:

Zasto nemoj?

 

Reagujem (nekad ostrije) kad mislim da neko nije u pravu ili kad mislim da je u raspravi preskocena granica. Na sta bi licio forum kad bi nam se svima palile crvene lampice kad vidimo neko ime pored posta, cak i ako u tom postu pise "Setnja je korisna za zdravlje"?

Ma samo se zezam, vidis gomilu smajlija koje sam stavio. Samo saljivo reagujem na ono sto mi je receno, a u sta nisam mogao da poverujem. Pa otuda to "nemoj" da ne bude da nas "primete" pa da me kazne 😄 

 

Naravno da treba diskusija da postoji, pa tome valjda ovo mesto i sluzi.

Ja nekada i ne pogledam ko je nesto napisao vec krenem da odgovaram na sadrzaj, a ne osobi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Zapravo, ja razumem sve osim spanskih klubova.

 

Juventus, Inter i Milan imaju konkurenciju, nisu sigurni u 4 i hoce vecno da igraju sa najboljim klubovima (i inace mi je taj trio u Italiji odvratan).

 

Engleski klubovi isto, nece United stalno da propusta LS, a tek Arsenal sto je ispao iz price.

 

Spanski klubovi koji se pominju su stalno u TOP 3, sta oni imaju da se izdvajaju kad skoro da ne preuzimaju nikakav rizik u starom sistemu?

 

Perez je idejni tvorac ovog projekta i prica o ovome jos od 2009. i povratka na mjesto predsjednika Reala. On je vidio da se nece moci finansijski nositi sa engleskim klubovima i naftasima da je ostao stari sistem tako da je odlucio pokrenuti pricu oko ove superlige gdje ce Real imati isti pa cak i veci profit od Engleza. Ova Superliga i novi Bernabeu koji ce biti svemirski brod su njegova dva najveca i najznacajnija projekta za Real. Bitniji i od Galaktikosa koji su izvukli klub iz finansijske krize i od 5 titula lige prvaka. Definitivno mozemo pricati o Perezu kao jednom od najuticajnijih, a mozda kao i najuticajnijem covjeku u historiji fudbala. 

Link to comment
Share on other sites

Ali domaće lige sada potpuno gube smisao. Kako će se bilo tko od klubova koji nisu u Super ligi boriti protiv ovih koji jesu? Kako će zadržati kvalitetnog igrača? Kako će se natjecati za nekog igrača. 

Koliko vidim, većini navijača se ideja gadi, ali na žalost Azijati, Ameri i plastičnjaci će jedva dočekati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Perez je idejni tvorac ovog projekta i prica o ovome jos od 2009. i povratka na mjesto predsjednika Reala. On je vidio da se nece moci finansijski nositi sa engleskim klubovima i naftasima da je ostao stari sistem tako da je odlucio pokrenuti pricu oko ove superlige gdje ce Real imati isti pa cak i veci profit od Engleza. Ova Superliga i novi Bernabeu koji ce biti svemirski brod su njegova dva najveca i najznacajnija projekta za Real. Bitniji i od Galaktikosa koji su izvukli klub iz finansijske krize i od 5 titula lige prvaka. Definitivno mozemo pricati o Perezu kao jednom od najuticajnijih, a mozda kao i najuticajnijem covjeku u historiji fudbala. 

Da bogda crko.

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...