Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Al vrhunac je ovo kmecanje FIFE i UEFE koji se sad predstavljaju kao neki zastitnici fudbala, a godinama unazad ga unistavaju na sve moguce nacine. Ova liga nacija je vrhunac idiotizma, totalno besmisleno takmicenje koje samo stvara dodatni rizik od povreda. O prosirenjima europskog i svjetskog prvenstva da ne pricam. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

UEFA i FA mogu da ne uvazavaju to takmicenje i povodom rasporeda, kvalifikovanja itd, ali da ti nekom pretis oduzimanjem para i sl, glupost...

Opet se u prvi plan stavlja pitanje igre. Nije pitanje igre, pitanje je novca. UEFA ima zlatnu koku koja se zove Liga Šampiona i neće je tako lako ispustiiti. 

Zato će napraviti kompromis i to za par dana će dati neki rezultat. Pa novi format nije usvojen, za sada, ne zbog fudbalskih nego novčanih razloga, odnosno udela u vlasništvu.

Link to comment
Share on other sites

IMO, ovo je samo igranje igrica vlasnika klubova i UEFE, kako bi se UEFA vise otvorila sa nagradama. Cisto sumnjam da od ove Superlige ima nesto u narednih 10-ak godina jer nisam siguran koliko su i sami navijaci za tako nesto... jednog dana ce se verovatno i to desiti ali do tada ce sama UEFA smisliti nacin da napravi takvu ligu pa da i oni nastave da klepaju pare od prava a da ostalim klubovima, koji nisu u toj ligi, prodaju muda za bubrege.

 

Inace, ko misli da ovim potezom fudbal “gubi dusu” i da je sve u parama, taj je ocigledno nije puno obracao paznju na fudbal poslednjih 15+ godina.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gaga said:

Da,ali na sta ce liciti ta prvenstva koju su prakticno bez takmicarskog znacaja osim za opstanak,posto ce se ovi iz superlige fokusirati na to takmicenje,gde ce izvoditi neke leve sastave u ligi,sampion postaje poprilicno beznacajno ostvarenje,zamisljam Engleske navijace kojima je premijer liga obesmisljena,bice zanimljivo.

Vise sam mislio da bi navijaci, pogotovo u Engleskoj, imali problem sa tim da im klubovi ne igraju domacu ligu. 

 

I kod nas KLS titula i kup ne donose nista vise od prestiza i trofeja, ali opet je lepo osvojiti ta takmicenja i biti sampion svoje zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

Pa da UEFI je zasmetalo sto su klubovi shvatili da oni mogu vecinu novca da uzimaju jer njih neko gleda, a ne neka UEFA i sl.

 

Da ponovim, nisam advokat ove nove superlige, ali me nervira zamena teza i poturanje lažnog narativa.

Neko se ujedinjuje i sad je to kao kriminal. 

Sinoć pricam sa drugom, radi u Nemackoj za jednu od najvecih kompanija na Svetu, proveo period i u Americi i kaze mi "moj ceo put zivotni je zapadnjacki, i'm international as it gets, ali cu da ti kazem jednu stvar, ne vole nas zbog koncepta Jugoslavije, bio uspesan ili ne, on je futuristicki, i njima smeta to sto ne mogu da izadju iz svojih nacionalistickih okvira, a neko je uspeo barem na kratko da udruzi razlicite nacihe, kulturu i religiju"

 

 

 

Sve ovo je proseravanje.

Na kraju dana ako neka promena smeta samim fanovima, to nece da prodje. Pare u fudbalu generise ljudska paznja, bez nje nema para.

Ispegace se sve samo od sebe.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Steva said:

IMO, ovo je samo igranje igrica vlasnika klubova i UEFE, kako bi se UEFA vise otvorila sa nagradama. Cisto sumnjam da od ove Superlige ima nesto u narednih 10-ak godina jer nisam siguran koliko su i sami navijaci za tako nesto... jednog dana ce se verovatno i to desiti ali do tada ce sama UEFA smisliti nacin da napravi takvu ligu pa da i oni nastave da klepaju pare od prava a da ostalim klubovima, koji nisu u toj ligi, prodaju muda za bubrege.

 

Inace, ko misli da ovim potezom fudbal “gubi dusu” i da je sve u parama, taj je ocigledno nije puno obracao paznju na fudbal poslednjih 15+ godina.

 

 

+1

 

na kraju svi kao ne bi gledali a ono kada dodju derbiji i finala, polufinala opet bi se gledalo. kao i zavrsnica lige sampiona gde su od osam ekipa u cetvrtfinalu bar sest uvek ista. i svake godine jedno te isti komentari protiv psga, cityja, juventusa, reala i bayerna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kooineeperk said:

Malo pratim ovu pricu i meni je u celoj ovoj stvari veoma licemeran stav drzava (eno citam sta je Makron izjavio). 

 

A cute na Evroligu u kosarci, verovatno se pumpaju i neke drzavne pare da bi Francuska imala vise timova (ili se barem nekako logisticki/lobijski pomaze), a sa druge strane smeta im sada to isto u fudbalu. 

Bas licemerno. 

 

Sportski klubovi kao sto mogu da igraju turnire, prijateljske utakmice, tako mogu da igraju i koje hoce takmicenje. Pa ko hoce i moze, neka igra tu Superligu. Neka igra domacu ligu i to, a UEFA-i neka se "zahvali" na ponudi da igra njihova takmicenja - takvih slucajeva ima kada ekipa izbori plasman za Evropu a nema finansija da je igra (ili interesa). Sto tako ne bi mogli i veliki klubovi da se "zahvale"? 

 

A ako bas hoce, neka izadju iz domacih liga ali onda igraci mogu izgubiti licence za nastup za reprezentaciju. Mislim da to za sada nikome i ne pada na pamet. Furace domacu i Superligu. 

Nema potrebe mešati dva sporta, košarka je neprofitabilna u Evropi, nažalost, ali tako je.

 

Klubovi, tj. ulagači gledaju samo profit, ukoliko je onih 5 milijadi evra, što se spominje kao budžet za tu Superligu, budžet za jednu sezonu, to je enormno velika svota, recimo UEFA je za LŠ za 19/20 sezonu izdvojila 2,45 milijardi. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Green23 said:

Nema potrebe mešati dva sporta, košarka je neprofitabilna u Evropi, nažalost, ali tako je.

 

Klubovi, tj. ulagači gledaju samo profit, ukoliko je onih 5 milijadi evra, što se spominje kao budžet za tu Superligu, budžet za jednu sezonu, to je enormno velika svota, recimo UEFA je za LŠ za 19/20 sezonu izdvojila 2,45 milijardi. 

 

Razumem ja da nije bas za porediti 1-on-1 i da je fudbalu mnogo lakse. 

 

Samo kazem da je ipak licemerno, eto na primeru Francuske. Sto onda nemaju nista protiv Evrolige u kosarci? I generalno zasto braniti privatnim fudbalskim klubovima da urade nesto sto zele?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Razumem ja da nije bas za porediti 1-on-1 i da je fudbalu mnogo lakse. 

 

Samo kazem da je ipak licemerno, eto na primeru Francuske. Sto onda nemaju nista protiv Evrolige u kosarci? I generalno zasto braniti privatnim fudbalskim klubovima da urade nesto sto zele?

Koja je alternativa Evroligi i Evrokupu u košarci? Fiba liga šampiona... 

 

Bold: Niko im ne brani, ali ima određenih konsekvenci zbog toga, pa neka klubovi izvagaju.

 

Ja svakako mislim da će na kraju naći neko rešenje, a to je da LŠ donosi više novca.

Link to comment
Share on other sites

Premier liga je danas izdala saopstenje u kojem se ogradjuje od bilo kakovog ucesca klubova u Superligi , koja ne bi bila pod UEFA kapom. FIFA je jos ranije saopstila da igraci koji bi igrali u takvom takmicanju , koje nije organizovano od strane UEFA ne bi mogli da vise igraju na svetskom prvenstvu. Nema od toga nista.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Green23 said:

Koja je alternativa Evroligi i Evrokupu u košarci? Fiba liga šampiona... 

 

Bold: Niko im ne brani, ali ima određenih konsekvenci zbog toga, pa neka klubovi izvagaju.

 

Ja svakako mislim da će na kraju naći neko rešenje, a to je da LŠ donosi više novca.

Pa nema alternative u kosarci jer je FIBA tako traljavo odreagovala, koje ono bese godine 2000/2001.? 

UEFA valjda nece tako debilna biti. 

 

Ja sam protiv ovih zatvorenih liga. Da je na stolu ponuda 2 mesta za ABA ligu ili licenca za KKCZ, ja bih izabrao 2 mesta za ABA ligu. Mozda bih izabrao i jedno mesto za ABA kad bih bio siguran da nece biti mesetarenja bilo kog kluba, KKCZ included. Pa ko je bolji na terenu neka igra. Isto tako i za Spansku, i za Grcku, Italijansku, Tursku, Francusku, Nemacku, VTB.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Pa nema alternative u kosarci jer je FIBA tako traljavo odreagovala, koje ono bese godine 2000/2001.? 

UEFA valjda nece tako debilna biti. 

 

Ja sam protiv ovih zatvorenih liga. Da je na stolu ponuda 2 mesta za ABA ligu ili licenca za KKCZ, ja bih izabrao 2 mesta za ABA ligu. Mozda bih izabrao i jedno mesto za ABA kad bih bio siguran da nece biti mesetarenja bilo kog kluba, KKCZ included. Pa ko je bolji na terenu neka igra. Isto tako i za Spansku, i za Grcku, Italijansku, Tursku, Francusku, Nemacku, VTB.

 

Slažem se, ali novac sve diktira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Steva said:

IMO, ovo je samo igranje igrica vlasnika klubova i UEFE, kako bi se UEFA vise otvorila sa nagradama. Cisto sumnjam da od ove Superlige ima nesto u narednih 10-ak godina jer nisam siguran koliko su i sami navijaci za tako nesto... jednog dana ce se verovatno i to desiti ali do tada ce sama UEFA smisliti nacin da napravi takvu ligu pa da i oni nastave da klepaju pare od prava a da ostalim klubovima, koji nisu u toj ligi, prodaju muda za bubrege.

 

Inace, ko misli da ovim potezom fudbal “gubi dusu” i da je sve u parama, taj je ocigledno nije puno obracao paznju na fudbal poslednjih 15+ godina.

 

 

I meni ovo nekako deluje najrealnije. Videćemo kako će razvijati priča oko Superlige, ali mi u ovom trenutku deluje kao da će se vremenom i postepeno doći do toga, ne na ovaj način, "odmetništvom" najbogatijih, nego će Uefa jednostavno lagano korigovati pravila Lige šampiona tako da se postigne sličan efekat, a to je neka polu-zatvorena liga.

 

Mislim, fudbal danas je u dobroj meri zatvoren, formalno ne, ali suštinski da, razlike u ulaganjima su tolike da se praktično sve vrti oko jednih te istih. Ja sam lično mišljenja da će takvo stanje vremenom biti i izraženije čak i da pravila takmičenja ostanu nepromenjenja, i da će novac i koncentracija kvaliteta na relativno malom broju mesta dovesti da i ono malo atalanti ili ajaksa sto imamo danas bude jos i redje ubuduće. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Malo pratim ovu pricu i meni je u celoj ovoj stvari veoma licemeran stav drzava (eno citam sta je Makron izjavio). 

 

A cute na Evroligu u kosarci, verovatno se pumpaju i neke drzavne pare da bi Francuska imala vise timova (ili se barem nekako logisticki/lobijski pomaze), a sa druge strane smeta im sada to isto u fudbalu. 

Bas licemerno. 

 

Naprotiv, Bartomeu moli Boga da se neki tim iz Francuske otvori, a sve sto je dobio je Asvel koji ima naslabiji sastav od svih ekipa u EL.

 

Upravo zato sto nikoga ne zanima kosarka u Francuskoj Bartomeu moze samo da im da EL mesto i da se nada da ce tako magicno da se stvori neko ko ce uloziti ogroman novac u Asvel (ili Albu, da ne govorimo o London Towersima)

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

Sportski klubovi kao sto mogu da igraju turnire, prijateljske utakmice, tako mogu da igraju i koje hoce takmicenje. Pa ko hoce i moze, neka igra tu Superligu. Neka igra domacu ligu i to, a UEFA-i neka se "zahvali" na ponudi da igra njihova takmicenja - takvih slucajeva ima kada ekipa izbori plasman za Evropu a nema finansija da je igra (ili interesa). Sto tako ne bi mogli i veliki klubovi da se "zahvale"? 

 

A ako bas hoce, neka izadju iz domacih liga ali onda igraci mogu izgubiti licence za nastup za reprezentaciju. Mislim da to za sada nikome i ne pada na pamet. Furace domacu i Superligu. 

 

Ne mogu da igraju domaca prvenstva jer bi se time domaca prvenstva obesmislila.

 

Eno Real odigra domace prvenstvo i bude 8. na tabeli tamo jer ga to ne zanima. Ili u Italiji racunaju 4 mesta za LS, ali bez Juventusa, Milana i Intera, pa zavise od dobre volje ovih ekipa da li ce sve meceve u prvenstvu igrati punom snagom i od toga ce zavisiti opstanak, titula, ucesce u LS.

 

Svrha svakog takmicenja je da porazom nesto gubis, ako nekoj ekipi poraz nista ne boli i pobeda nista ne donosi, ti mecevi su besmisleni.

 

2 hours ago, gggggggg said:

 

+1

 

na kraju svi kao ne bi gledali a ono kada dodju derbiji i finala, polufinala opet bi se gledalo. kao i zavrsnica lige sampiona gde su od osam ekipa u cetvrtfinalu bar sest uvek ista. i svake godine jedno te isti komentari protiv psga, cityja, juventusa, reala i bayerna.

 

Ovo si lupio.

 

Ove sezone: Bayern, PSG, City, Borussia, Real, Liverpool, Porto i Chelsea

Prosle sezone: RB Leipzig, Atletico, Atalanta, PSG, City, Lyon, Barcelona i Bayern

Sezona pre te: Tottenham, City, Ajax, Juventus, United, barcelona, Liverpool i Porto

Sezona pre te: Sevilla, real, Juventus, Bayern, Liverpool, City, Barcelona, Roma

Sezona pre te: Borussia, Monaco, Juventus, Barcelona, Bayern, Real, Atletico i Leicester

 

Ukupno cetvrtfinala: Bayern 4, PSG 2, City 4, Borussia 2, Real 3, Liverpool 3, Porto 2, Chelsea 1, RB Leipzig 1, Atletico 2, Atalanta 1, Lyon 1, Tottenham 1, Ajax 1, Juventus 3, United 1, Barcelona 4, Sevilla 1, Roma 1, Monaco 1 i Leicester 1

 

Dakle, imamo 3 ekipe sa 4 ucesca od 5 i jos 3 sa 3 ucesca od 5, nijednu sa 5/5 ucesca.

 

44 minutes ago, Kooineeperk said:

Pa nema alternative u kosarci jer je FIBA tako traljavo odreagovala, koje ono bese godine 2000/2001.? 

UEFA valjda nece tako debilna biti. 

 

Ja sam protiv ovih zatvorenih liga. Da je na stolu ponuda 2 mesta za ABA ligu ili licenca za KKCZ, ja bih izabrao 2 mesta za ABA ligu. Mozda bih izabrao i jedno mesto za ABA kad bih bio siguran da nece biti mesetarenja bilo kog kluba, KKCZ included. Pa ko je bolji na terenu neka igra. Isto tako i za Spansku, i za Grcku, Italijansku, Tursku, Francusku, Nemacku, VTB.

 

 

My man.

 

Samo sportski princip, samo mogucnost da na terenu dozivis poraz ili dobijes svu slavu. Zato je sport i osnovan.

 

Inace, sto se tice kosarke, neki navijaci KKCZ se tu ponasaju kao Del Boy kad su Rodney i Deda izrazili nelagodu da idu u onaj dvorac kod aristokrata "oni nas smatraju za seljake", na sta im je on odgovorio: "Seljake? Ne smatraju nas za seljake. Mozda vas dvojicu smatraju za seljake i tu su u pravu i ja vas smatram za seljake"

10 minutes ago, holden c. said:

 

I meni ovo nekako deluje najrealnije. Videćemo kako će razvijati priča oko Superlige, ali mi u ovom trenutku deluje kao da će se vremenom i postepeno doći do toga, ne na ovaj način, "odmetništvom" najbogatijih, nego će Uefa jednostavno lagano korigovati pravila Lige šampiona tako da se postigne sličan efekat, a to je neka polu-zatvorena liga.

 

Mislim, fudbal danas je u dobroj meri zatvoren, formalno ne, ali suštinski da, razlike u ulaganjima su tolike da se praktično sve vrti oko jednih te istih. Ja sam lično mišljenja da će takvo stanje vremenom biti i izraženije čak i da pravila takmičenja ostanu nepromenjenja, i da će novac i koncentracija kvaliteta na relativno malom broju mesta dovesti da i ono malo atalanti ili ajaksa sto imamo danas bude jos i redje ubuduće. 

 

Pa Atalanta i Ajax su novije pojave, ti klubovi nisu ni postojali na nekoj znacajnijoj mapi pre 15 godina.

 

Zapravo, pre 15 godina su imao United koji je harao u Engleskoj uz Arsenal, Liverpool i Chelsea koje nisi mogao maknuti iz TOP 4 - danas to nije slucaj.

U Italiji se sve vrtilo oko Milana, Juventusa i Intera, a Atalanta je bila 15. dok je Napoli bio u 3. ligi. Danas Atalanta i Napoli konkurisu za 2. mesto.

U Spaniji se sve vrtelo oko dva kluba, a onda se pojavio Atletico, umesala se Sevilla.

Cak i u Francuskoj PSG ima problema da osvoji titulu.

U Nemackoj se pojavio RB Leipzig.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

 

 

Pa Atalanta i Ajax su novije pojave, ti klubovi nisu ni postojali na nekoj znacajnijoj mapi pre 15 godina.

 

Zapravo, pre 15 godina su imao United koji je harao u Engleskoj uz Arsenal, Liverpool i Chelsea koje nisi mogao maknuti iz TOP 4 - danas to nije slucaj.

U Italiji se sve vrtilo oko Milana, Juventusa i Intera, a Atalanta je bila 15. dok je Napoli bio u 3. ligi. Danas Atalanta i Napoli konkurisu za 2. mesto.

U Spaniji se sve vrtelo oko dva kluba, a onda se pojavio Atletico, umesala se Sevilla.

Cak i u Francuskoj PSG ima problema da osvoji titulu.

U Nemackoj se pojavio RB Leipzig.

 

 

 

Ma dobro, na Atalantu i Ajaks sam više mislio kao generične pojmove, da označe sve te uslovno rečeno manje, odnosno siromašnije klubove koji se umešaju u borbu ovih najmoćnijih. Nekako sam siguran da je toga ipak neuporedivo manje nego danas, u poslednjih 7-8 godina, sem njih si imao Monako, Dortmund u ono doba pod Klopom, mozda i RB prosle sezone. Jeste da se Sevilja ili Porto s vremena na vreme uguraju u četvrt finale LŠ, ali oni su skoro uvek miljama daleko od ovih najboljih ekipa (doduse, ako gledamo ovih 11-12 timova iz predloga Superlige, Sevilja se bez problema nosi sa pola njih minimum).

 

Rekao bih da je pre 15-20 godina to bilo ipak mnogo raznovrsnije. Na stranu ona luda sezona kad je Murinjov Porto osvojio, imao si i Valensiju u 2 vezana finala, Leverkuzen u jednom, Viljareal u polufinalu, verovatno još neke koje sam zaboravio. Ali da, ta zatvorenost otprilike postaje izraženija pre nekih 15-al godina, od tada samo napreduje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...