Jump to content

Rubin, Badel & Skenderbeg (vesti iz Regiona)


A sad

Recommended Posts

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=09&dd=21&nav_category=167&nav_id=1736181

Quote

 

Bugarsko "ne" Severnoj Makedoniji

Zvanična Sofija jasno stavlja do znanja da će blokirati otvaranje pristupnih pregovora EU i Skoplja ukoliko se insistira na makedonskom identitetu i jeziku.

 

 

Kakve divne susede ima Makedonija, ispade joj Srbija jos i najbolji komsija od svih ostalih... Sta sad Bugari silje patku na ove, tek sto su skinuli Grke sa vrata. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Quote

 

"Ko to jača uticaj Srbije u Makedoniji rešivši da vrati učenje srpskog jezika u školske programe i da otvori srpski kulturni centar? Dragi druže Zaev, pomozi mi da shvatim, ko jača uticaj Srbije u Makedoniji? Zato što se tvoj potpredsednik vlade Nikola Dimitrov žalio Evropi da to radi Bugarska!", rekao je Karakačanov, obraćajući se Zaevu putem svog Fejsbuk profila.

 

On se takođe zapitao da li će budući srpski kulturni centar govoriti o tome da je, kako je rekao, Kraljevina Srbija okupirala Vardarsku Makedoniju 1913. godine.

 

„Jer je nama, Bugarima, već dojadilo da slušamo gluposti o takozvanoj 'bugarskoj okupaciji'“, dodao je.

 

"Paradoksalno je to, što se vaši najbliži ljudi - u vašim strankama i porodicama, izjašnjavaju kao Bugari, dokazavši poreklo svojih, a zapravo i vaših baka i deka“, rekao je Karakačanov.

 

Prema njegovim rečima, logičnije bi bilo da Severna Makedonija obeležava i nacionalni praznik Bugarske - 3. mart, kada je zemlja, zajedno sa današnjom Makedonijom, oslobođena od Osmanskog carstva.

 

S tim u vezi, Karakačanov je istakao da, „nažalost, sadašnja politička elita u Skoplju preferira da odaje počast dželatima svog naroda“.

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=01&dd=28&nav_category=167&nav_id=1802566

 

 

Nije bugarski viceprmijer Karakačanov malo preterao ?

Link to comment
Share on other sites

Čuo si za izraz kad za nekog kaže da vodi "bugarsku politiku".... ?

Meni ovo liči na klasično ispoljavanje teritorijalnih pretenzija prema Makedoniji i samo nastavljaju gde su stali oko Balkanskih ratova....

Imaju kao članice EU ucenjivački kapacitet, ali ako im neko od "glavnih" pripreti prstom, ostaviće se toga.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Constantin said:

Čuo si za izraz kad za nekog kaže da vodi "bugarsku politiku".... ?

Meni ovo liči na klasično ispoljavanje teritorijalnih pretenzija prema Makedoniji i samo nastavljaju gde su stali oko Balkanskih ratova....

Imaju kao članice EU ucenjivački kapacitet, ali ako im neko od "glavnih" pripreti prstom, ostaviće se toga.

Bugari nikad ne rade nèšto a da nemaju dobru zaleđinu. Njihova pretenzija na teritoriju Makedonije je poznata a kad će je ostvariti ostaje pitanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bugari nikad ne rade nèšto a da nemaju dobru zaleđinu. Njihova pretenzija na teritoriju Makedonije je poznata a kad će je ostvariti ostaje pitanje. 
Možda im se obije o glavu, pa opet uvedu neku novu reč u svoj jezik, kao "Merci"...

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
9 hours ago, Amigo said:

Poslije depopulacije, bice populacija, ali sa Nijemcima. Bugari ce se prepoloviti, a vec sada sam vidio neke reportaze kako njemacki penzioneri se sele u Bugarsku zbog jeftinijeg zivota.

 

165005058_10225957293298350_609320328550

 

Ti i dalje zivis u uverenju velike nemačke ekspanzije na istok?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ti i dalje zivis u uverenju velike nemačke ekspanzije na istok?
Očigledno penzioneri osvajaju teren. To će biti atraktivan deo za penzionere, možda čak i prekretnica u civilizaciji. Penzioneri istočno, normalni zapadno.
Lol

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Možda sam propustio na nekom topiku,ali da pomenem kako je nedavno Slovenija izglasana za nestalnu članicu Saveta bezbednosti UN. Čestitke od jednog anonimusa forumaša :thumbsup:

Tako će Slovenija postati subjekt,a Srbija ostaje ono što je večito i bila - objekt o kome odlučuju drugi. Lep razvojni put smo prošli i mi i oni od razdvajanja..osim što mi nismo.

Link to comment
Share on other sites

Dobro de, te nestalne članice Saveta bezbednosti se biraju svake godine na mandat od dve godine, po regionalnom principu.

 

Neparnih godina u Savet bezbednosti UN ulaze po jedna zemlja iz Afrike, Azije i Latinske Amerike i dve iz grupe zapadnih zemalja, a parnih godina dve zemlje iz Afrike i po jedna iz Azije, Latinske Amerike i Istočne Evrope. Parna godina je početak mandata i za arapsku članicu.

 

SFRJ je četiri mandata bila nestalna članica Saveta bezbednosti UN, a od njenog raspada su kao samostalne države članice tog tela bile Hrvatska (2008-2009) i BiH (2010-2011).

 

Cirka trećina zemalja članica UN nikada nisu bile zastupljene u Savetu bezbednosti. Među njima i Srbija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...