Jump to content

Rubin, Badel & Skenderbeg (vesti iz Regiona)


A sad

Recommended Posts

3 hours ago, Vjekoslav said:

ђивђан - vrabac, шерови - momci, al vi kao da govorite o nekoj spolno prenosivoj bolesti?

"Ђивђан" је  naziv za nekoga koji nije pežorativ. Iz određeni razlozi ne mogu da kažem kuj se tako vika. Njih gi ima  u samo jedan region, ali ti kažem, gegaj od njih, jerbo ne gi poznavaš saglam.😂

2 hours ago, Eddard said:

Sad ću da ti udelim warn, ovo ni moderacija ne razume, ko zna koga psuješ!

Warn u niški jezik ne biva.🤣

1 hour ago, Kronostime said:

Boze sacuvaj - pozivam se na poznavaoce materije, a tu su ti svi ovi juzno od Aleksinca. :s_d:

Lako je tebi u Nemackoj.

Valjda južno od Aleksinac?

2 hours ago, Kronostime said:

Pitaj  Ridjisa -  on razbira.:default_coffee:

Taj aber nema u guzicu😎

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eddard said:

Sad ću da ti udelim warn, ovo ni moderacija ne razume, ko zna koga psuješ!

Akaš se badava, postaješ džandrljiv ko da imaš kondraci. Vakela ne biva, nemoj si amza, warm je obična drangulija. Pišmani se da kronos ne rove.....:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 hour ago, Perkos2 said:

Nezvanično VMRO je dobio najvise poslanika ali Vladu ce sastaviti ona opcija koja se nagodi sa DUI koju predvodi Ahmeti. Cenkanje je vec pocelo

 

3 minutes ago, ras kass said:

Sdsm slavi, kazu imace 2 mandata vise. 

 

pa da, ne znam odakle perkosu informacije ali sdsm vodi za procenat od pocetka

Link to comment
Share on other sites

I jedno i drugo potiče od dve vodeće liste. Jedino oficijelno su rezultati njihovog RIK koji su na uzorku od 15% što je malo da bismo mogli išta da zaključujemo :

 

SDSM 34,84%

VMRO DPMNE 34,04%

Blok stranaka Albanaca, Demokratska unija za za integraciju (DUI) 12,52%

koalicija Alijansa za Albance – Alternativa  10,38%

Demokrartka partija Albanca (DPA) 2,03%.

Stranka „Levica“ 3,5%

konzervativna stranka „Integra“ 1,15%

 

Ne znam kako stoje stvari sa cenzusom kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle vam to. Objavljeni su rezultati, ima i na sajtu izborne komisije, samo sto sajt stalno pada. Rezultati na 98% prebrojanih.

 

SDS 46, VMRO 44, DUI 15, AA 12, levica 2, DPA 1

 

Pa i VMRO je sinoc objavio da SDS ima jedan mandat vise, a da se za jedan jos bore. Doduse oni i SDS su imali par mandata vise, a albanske partije manje, ali to je bilo na 2/3 prebrojanih. 

 

SDS je pobedila u tri izborne jedinice, VMRO u dve, a DUI u jednoj. 

Link to comment
Share on other sites

Makedoniju će voditi Ali Ahmeti naravno ne personalno ali bez njegove saglasnosti neće biti ni jedne odluke Vlade. Lik je inače vrlo zanimljive prošlosti, jedan deo Albanaca proziva ga da je saradnik jugoslovenske UDBE još od kraja 80-tih, jedan je od osnivača UQK na Kosovu i član glavnog štaba te formacije. U Makedoniji je podigao pobunu Albanaca i bio komandant njihove gerile u toku sukoba, kasnije postaje  politički lider koji ima najveću podršku među Albancima u Makedoniji. Uspeo je čak i da se izvuče od vrlo teških optužbi da je navukao pa kasnije izdao "kumanovsku" grupu  tj. specijalce UQK sa Kosova koji su vršljali po Makedoniji.  Pljuštale su optužbe ali on uvek ostaje kao Milo u CG.

Sad traži mesto Premijera i uvođenje kantona u Makedoniji, ne sumnjam da će i u tome uspeti.      

Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2020 at 5:48 PM, zoran59 said:

Odlican  clanak (na engleskom).

Predugacak da ga kopiram ovamo, pa samo naslov i link:

 

“Electric Crypto Balkan Acid Test”

https://thebaffler.com/salvos/electric-crypto-balkan-acid-test-clapp?utm_source=pocket-newtab

 

kao i uvek balkanci prave probleme evropljanima :classic_laugh:

 

a rece vucic i thaci "vi ar nat probljematik gajs"

 

 

nego, koliko se ja secam kosovari nisu se nesto bas ovajdili od toga, vecinu tih rudarskih farmi su drzali ljudi iz srbije

Link to comment
Share on other sites

Čitam vest da ce biti protesta u Prištini zbog izgradnje velike đamije koju ako sam dobro obavesten finansira Turska. Malo sam zbunjen zbog tih informacija. Znam da ima sasvim dovoljno đaimja u Prištini pa ne vidim svrhu podizanja tolikog objekta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...