Jump to content

Rubin, Badel & Skenderbeg (vesti iz Regiona)


A sad

Recommended Posts

17 minutes ago, Vjekoslav said:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/De_mortuis_nil_nisi_bonum

 

...

 

btw. pitaj ih sto misle o Franji Tudjmanu.

Onomad kad su se setali Titovim putem i radili na planovima kako da se Balkan krvavo rastavi, ja sam tada govorila da ima neko pametan pa da samo baci bombu dok sastance. Saldo njivoih karijera, je onoliko mrtvih i raseljenih, i razaranje. Dekada ratovanja. 

Tako da stvarno nema sanse da bih za bilo koga od njih rekla RIP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2019 at 5:53 PM, mrd said:

Znas da ti nezno kazem. DC je osmislio Smradova razaranja 90-ih. To je stvorenje, koje vise niakda ne treba pomenuti na ovom auditorijumu. Da ti relativizujema DC (to) nije vredno pominjanja.

 

Pa obrati onda, moliću lepo, pažnju na to ko ga pominje. I traži , ako hoćeš, sankcije od moderacije za one koji ga pominju.

 

Ne znam, jel vam treba crtati da nije u pitanju bila relativizacija DC-a, nego jedne po svemu neprikladne reči?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bejbl said:

 

Pa obrati onda, moliću lepo, pažnju na to ko ga pominje. I traži , ako hoćeš, sankcije od moderacije za one koji ga pominju.

 

Ne znam, jel vam treba crtati da nije u pitanju bila relativizacija DC-a, nego jedne po svemu neprikladne reči?

 

Ja vas 4umasi ne razumem, svi bi neku pravdu, a kada vam neko vrati drustvo se rasplace. Ako je do mene ne smes da vredjas ljude, a drugo postuj pravila 4uma. Misljenje ti je kao straznjica svakoga ima i svakome je svoja dunja. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Kad baci istinu u lice!

 

Jer, ako se nastavi ovako sticice se do trenutka kada ce se svakom ovdasnjem nitkovu reci: 'pocivaj u miru, legendo'.

:puke:

Doduse, ovde je veoma rasirena 'grobljanska poJezija' i primitivno slugeranjsko udvoristvo koje svedoci o povecem nedostatku karaktera i moralnih principa.

 

Hvaliti kalemarsku nakazu za sve nepodopstine koje je izrekao - to moze da prodje samo u jednoj palanackoj vukojebini.

 

...

Link to comment
Share on other sites

...

 

Nevidjeno baljezganje dokonih likova i likinja.

Ljevica?

 

Kao da im nije bilo dosta - sve su upropastili sta su mogli a i sada bi da daju pravo glasa - samo 'istomisljenicima'?

Mrrssh, bando! 

:furious:

 

...

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kinik said:

...

 

Nevidjeno baljezganje dokonih i pregojenih likova i likinja.

Ljevica?

 

Kao da im nije bilo dosta - sve su upropastili sta su mogli a i sada bi da daju pravo glasa - samo 'istomisljenicima'?

Mrrssh, bando! 

:furious:

 

...

Čemu nervoza? 

 

Pomešao si. To su tvoji kapitalisti uništili sve čega su se dotakli. Npr. prvi svetski rat kao direktna posledica huškanja nemačkih i austrougarskih industrijalaca i druge kapitalističke bande na rat koji je svetu doneo milione žrtava. Da ne pominjem koliko su nemački i ne samo nemački kapitalisti finansirali Hitlera i naciste. Kapitalizam je istinsko zlo a ne levica. Što je u levim ideologojima nekada zalutao po koji zaošinuti lik to je druga priča. Da nije levice danas bi se još radilo po 14 sati u fabrikama. I žene ne bi imale prava glasa.  

Link to comment
Share on other sites

...

 

Samo me zaobidji sa tom primitivnom skojevskom propagandom.

 

Zivis u kapitalizmu, zahvaljujuci kapitalizmu, pa i piskaras na kompu - zahvaljujuci kapitalizmu.

Ostalo ideolosko grgoljenje - to veze nema sa mozgom.

 

Mator sam ja i iskusan lik da mi neko prodaje splacine iz ideoloskih letaka za pocetnike.

 

'Da nije bilo levice jos bi se radilo 14 sati a zene ne bi glasale'!

:ajme:

A sta cemo sa onima koji dobrovoljno rade po 14 sati i dobro zaradjuju, kao i sa zenama koje ne glasaju, pa makar zivele i u drustvima gde ima 'levih ideja'.

Imam u vidu muslimanske zajednice po Evropi. Sta je sa njima?

Kako to da nisu pohrlili da se uclane u tu divnu levicu?

:puke:

 

...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kinik said:

...

 

Samo me zaobidji sa tom primitivnom skojevskom propagandom.

 

Zivis u kapitalizmu, zahvaljujuci kapitalizmu, pa i piskaras na kompu - zahvaljujuci kapitalizmu.

Ostalo ideolosko grgoljenje - to veze nema sa mozgom.

 

Mator sam ja i iskusan lik da mi neko prodaje splacine iz ideoloskih letaka za pocetnike.

 

'Da nije bilo levice jos bi se radilo 14 sati a zene ne bi glasale'!

:ajme:

A sta cemo sa onima koji dobrovoljno rade po 14 sati i dobro zaradjuju, kao i sa zenama koje ne glasaju, pa makar zivele i u drustvima gde ima 'levih ideja'.

Imam u vidu muslimanske zajednice po Evropi. Sta je sa njima?

Kako to da nisu pohrlili da se uclane u tu divnu levicu?

:puke:

 

...

Mazohizam je patološko stanje pojedinca, samim tim ko želi da radi 14 sati nek izvoli. Ali da nije bilo levice svi bismo radili 14 sati. Nije to nikakva skojevska propaganda. Ko je izazvao 1. svetski rat i zašto? Austrougarska i Nemačka zbog imperijalističkih pretenzija. Ko je finansirao pokolje? Bogati kapitalisti i industrijalci. Tako i sa Hitlerom. Dok su kapitalisti mislili da će Hitler da se bori isključivo protiv socijalizma i da se širi na slovenske prostore do tad je bio miljenik bogatih industrijalaca. Tek kad je Hitler, lud kakav je bio odlučio da ipak pokori ceo svet ustali su protiv njega.   

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jonnhy Clash said:

... Ali da nije bilo levice svi bismo radili 14 sati.   

 

Ni res. Prvi, ki je vpeljal 8-urni delovnik je bil Henry Ford. Dejansko je vpeljal tudi 40-urni delovni teden.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Mazohizam je patološko stanje pojedinca, samim tim ko želi da radi 14 sati nek izvoli. Ali da nije bilo levice svi bismo radili 14 sati. Nije to nikakva skojevska propaganda. Ko je izazvao 1. svetski rat i zašto? Austrougarska i Nemačka zbog imperijalističkih pretenzija. Ko je finansirao pokolje? Bogati kapitalisti i industrijalci. Tako i sa Hitlerom. Dok su kapitalisti mislili da će Hitler da se bori isključivo protiv socijalizma i da se širi na slovenske prostore do tad je bio miljenik bogatih industrijalaca. Tek kad je Hitler, lud kakav je bio odlučio da ipak pokori ceo svet ustali su protiv njega.   

A jel ti znas sta znaci nacizam, za sta je to skracenica?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dude said:

 

A jel ti znas sta znaci nacizam, za sta je to skracenica?

Da li to menja činjenicu da je veliki broj što nemačkih, što svetskih kapitalista simpatisao Hitlera i Nacizam? Ili negiraš to? Henry Ford npr.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Zabole me za to, niko ih ni ne brani. Prestani da siris komunjarski smrad koji je ugusio preko 100 000 000(to su milioni, ako stojis slabije sa matematikom) nevinih ljudi. Prestani da se zgrazavas nad fasizmom, to je u sustini levicarska ideja. Ove bedastoce kojima si trovao b92 forum, pa sad i ovaj(nacionalizacija, oduzimanje imovine zlim kapitalistima(onima koji nesto i rade)seti se one rasprave sa ironsideom oko prodaje auta, centralizacija vlasti, sredstva proizvodnje pod sapom drzave...) su odlike cega tacno? Kakvog drustva? Kuba i Venecuela(ako odoli ovim nemirima) su po tvojim recima, drzave za primer?! 

 

I stvarno ne bih vise trosio vreme na tebe, delom sto ovo nije pravi topic, delom sto tvoje ideje nisu vredne ozbiljne rasprave. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

Mazohizam je patološko stanje pojedinca, samim tim ko želi da radi 14 sati nek izvoli. Ali da nije bilo levice svi bismo radili 14 sati. Nije to nikakva skojevska propaganda. Ko je izazvao 1. svetski rat i zašto? Austrougarska i Nemačka zbog imperijalističkih pretenzija. Ko je finansirao pokolje? Bogati kapitalisti i industrijalci. Tako i sa Hitlerom. Dok su kapitalisti mislili da će Hitler da se bori isključivo protiv socijalizma i da se širi na slovenske prostore do tad je bio miljenik bogatih industrijalaca. Tek kad je Hitler, lud kakav je bio odlučio da ipak pokori ceo svet ustali su protiv njega.   

Ovaj tvoj krstaski rat za komunizam/socijalizam stvarno pocinje da smara, jer sad trujes svaki topik na kome pises sa time. Mi smo u 21om veku, dokazano je da taj sistem ne funkcionise, i da je experiment bio poguban.

Po tvojoj logici posto su Staljina podrzavali razni socijalisti, socijalizam je iskonsko zlo, ipak je Staljin bio malo produktivniji u zlu nego Hitler - zar ne?

Isto tako za sada je kapitalizam najuspesniji sistem, koji je preziveo socijalizam i komunizam.

Ta ideja da jedno drustvo moze da opstane tako sto ce da se radi 6 sati i uziva, moze samo ako ce resursi da padaju sa neba. Posto nismo petogodisnjaci da verujemo u kuce od cokolade....

Probaj da se ogranicis na topike na kome je to odgovarajuce.

 

Edit: pretece me dude

Edited by Angelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

25 minutes ago, Angelia said:

Ovaj tvoj krstaski rat za komunizam/socijalizam stvarno pocinje da smara, jer sad trujes svaki topik na kome pises sa time. Mi smo u 21om veku, dokazano je da taj sistem ne funkcionise, i da je experiment bio poguban.

Po tvojoj logici posto su Staljina podrzavali razni socijalisti, socijalizam je iskonsko zlo, ipak je Staljin bio malo produktivniji u zlu nego Hitler - zar ne?

Isto tako za sada je kapitalizam najuspesniji sistem, koji je preziveo socijalizam i komunizam.

Ta ideja da jedno drustvo moze da opstane tako sto ce da se radi 6 sati i uziva, moze samo ako ce resursi da padaju sa neba. Posto nismo petogodisnjaci da verujemo u kuce od cokolade....

Probaj da se ogranicis na topike na kome je to odgovarajuce.

 

Edit: pretece me dude

Nacisticko zlo je pobedjeno 1945.

 

Staljina nema od 1953. 

 

Danas je kapitalizam taj koji ubija. Nikada veca prozvodnja i nikada veci GDP ali kapitalisti nece da povecaju izdatke za socijalna davanja. Zdravstveni sistem. Nek crknu migranti. Siromasni. Bitno je da se ima po 5 kuca a solidarnost ne sme da postoji. Drzava jos da beneficira kapitaliste. Da eksploatisu, unistavaju prirodu i klimu, da se ulazu milijarde i bilioni u vojnu industriju za besmislene ratove dok milioni zive u siromastvu. Eto, taj sistem mi je ogavan. Gde je vrhovna vrednost sebicnost, novac, gde se sa prezirom gleda na ljude koji nisu u mogucnosti da opstanu u kapitalizmu. Mozda ja nekad i namerno provociram sa ekstremnijim stavom ali da razjasnimo. Levica i leva ideja postoji. Budi se u SAD. U Evropi i svetu. I sto kapitalisti budu bahatiji i bezobrazniji to ce se radnici vise buniti. Ne moze nekolicina ljudi da ima milijarde a vecina da grca u siromastvu i beznadju. Svaka ideja poboljsanja polozaja radnika je levica. Svaka ideja pomoci nezaposlenima je levica. Svaka ideja boljeg zdravstvenog sistema je levica. A ne samo Staljin, Tito i Mao Ce Dung. Oni su zloupotrebili ideju levice za svoje manijakalne ciljeve. I ta prica kako su kapitalisti "zaradili" milione je obicna podmetacina. Stekli su ih na eksploataciji rada. I ok. Sistem i drustvo im je omogucilo. I sad je red da malo vrate dug drustvu. Ako to vama konzervativcima smeta jer bi uzelo od vas deo kolaca sta ja tu mogu. Meni Sanders licno nije simpatican ali se zalaze za ideje levice i da od SAD-a stvori pravednije drustvo. Ako nekad bude moguce i AOC ce da dodje na vlast. Pre 150 godina se levica bunila protiv nepravdi imanentnih tom vremenu a sad se bori u skladu sa danasnjim drustvom.  Sto to nekome smeta i sto radnike smatra stokom i nizom vrstom sta cu ja tu. Ne kazem da si ti od tih vec govorim uospteno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kinik said:

...

 

Samo da mi je znati - kakve uopste veze ima propaganda komunjarske ideologije sa temom ovog topoka?

 

...

Ti si je otvorio na moje postavljanje intervjua mlade politicarke iz Hrvatske koja dolazi iz Radnicke partije a to je bila vest iz regiona. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...