Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

17 minutes ago, Mama_mia said:

Zasto me obavestavate o necemu sto zna ceo svet? Pa cak i ja. U cemu je tacno kvaka?

 

Kvaka je da nisi pratila o cemu se prica, nego si onako pocela da postavljas pitanja kao da si pala s Marsa, nakacila na jedan post i eto jos uvek nisi shvatila o cemu se radi.

Ili to, ili trolujes bez veze.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Ne samo sto ce Finska i Svedska uci u NATO vec ce to sad 1/1 uraditi i Ukrajina. Ruski uticaj moze da se zaboravi, trenutno je u Madjarskoj, Srbiji i Belorusiji najjaci i verujem da ce cak i Belorusi doci pameti cim se srusi ova budala sa vlasti.

 

Da li mislis ti ili neko drugi, da moze da se desi da upravo na ovome okoncaju rat? Da finska i svedska odustanu.

 

I da recimo dodju na onaj sporazum izmedju moskve, vasingtona i brisela kojim se garantuje da se nato nece prosirivati oko granica rusije u zamenu za nesto sto je bitno da rusija sa svoje strane ucini ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

 

Džaba komotan život ako nemaš slobodu. Kada te neko sputava da slobodno donosiš odluke nema tu od prosperiteta ništa. Takođe koliko vidim tek 5% Finskog izvoza ide u Rusiju tako da nemaju oni baš mnogo vajde od Rusije. Oni su se razvili zbog odličnih odnosa sa zapadom i izvoza u te zemlje. I sada treba da dođu u poziciju da moraju da kvare odnose sa zapadom zbog Rusije i sami sebe ekonomski sjebu to bi bila ludost. Po meni jedini moguć izbor Finske. Švedska još i nije toliko izložena no eto i oni izgleda žele.

Pa imali su slobodu, imaju je i sada.  Po nekim istrazivanjima, gradjani Finske su jedan od najsrecnijih naroda, globalno.  Mogu i dalje da balansiraju i da zadrze tu poziciju - ja ne mislim da ce im biti ugrozen izvoz na zapad ako ne udju u NATO.   A mogu i da izaberu da im padne cigla na glavu, a to boli.  Samo je pitanje da li je taj bol neophodan, tj. mora li se to istrpeti.   Ne vidim kako ce siljenjem spolovila uspeti da odrze svoju dobru poziciju.  

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Haklberi said:

Šta da obrazložim? Da je cirkuzant? 

da je bolestan i zao tip

kome stavljas znak jednakosti sa jednim putinom

pa i mene zanima na osnovu cega to

 

mozda nekome nije simpatican, mozda bi ukrajina bolje prosla sa nekim drugim na celu u ovoj situaciji...to su sve stvari za diskusiju

ali porediti ga sa ovim apsolutno nije

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mama_mia said:

 

Da li mislis ti ili neko drugi, da moze da se desi da upravo na ovome okoncaju rat? Da finska i svedska odustanu.

 

I da recimo dodju na onaj sporazum izmedju moskve, vasingtona i brisela kojim se garantuje da se nato nece prosirivati oko granica rusije u zamenu za nesto sto je bitno da rusija sa svoje strane ucini ?

 

 

 

Zar nije ulazak Švedske i Finske već gotova stvar? Mislim da bi izgledalo malo neozbiljno da sada odustanu.

 

Problem je što, da bi došlo do nekog sporazuma, izgleda da neko mora da izgubi :ajme:. A šanse da neko prvi popusti bez baš očiglednog poraza su male, deluje da svi idu na all in. Užasna situacija, naročito za Ukrajinu.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

 

 

ps. e da, hvala Clash na ovom obavestenju o `apsolutno biti u pravu`,

 

drago mi je sto si znao ovu nepoznatu cinjenicu `rezervisanu samo uzi krug znalaca`,

pravedno presudio u slucaju  i javio mi rezultat

 

Nema na cemu, sta mi tesko.

Ako treba jos nesto da presudim samo reci, nasi smo, treba da se pomazemo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenskij ponovio je da je spreman održati izravne razgovore s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.

"Početna točka za bilo kakve razgovore s Putinom trebala bi biti rusko povlačenje iz Ukrajine", rekao je Zelenskij u razgovoru za talijansku državnu televiziju RAI 1. 

"Kao predsjednik, spreman sam razgovarati s Putinom, ali samo s njim. Bez ikakvih posrednika. Taj razgovor mora biti vođen u okviru dijaloga, a ne ultimatuma", rekao je Zelenskij.

Ukrajina i Rusija nisu održale pregovore licem u lice od 29. ožujka. Glavni ruski pregovarač Vladimir Medinskij rekao je da se mirovni pregovore vode online.

Zelenskij je odbacio sve sugestije da bi Ukrajina trebala ustupiti neke dijelove teritorija Rusiji kako bi osigurala mirovni dogovor i osigurala Putinu da spasi obraz.

"Nećemo raditi nikakve kompromise oko teritorijalnog integriteta", rekao je Zelenskij.

"Maknite se s teritorija koji ste okupirali od 24. veljače. To je prvi korak, nakon kojeg možemo razgovarati o svemu", rekao je ukrajinski predsjednik.

 

 

Ovo mi zvuci kao da se Zelenski zaneo malo previse.

Ili ti po srpski, na cemu si brate Zeleni pa te tako dobro vozi? 

Možda on nešto zna, što ostali, za sada, ne znaju....

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Mama_mia said:

 

Da li mislis ti ili neko drugi, da moze da se desi da upravo na ovome okoncaju rat? Da finska i svedska odustanu.

 

I da recimo dodju na onaj sporazum izmedju moskve, vasingtona i brisela kojim se garantuje da se nato nece prosirivati oko granica rusije u zamenu za nesto sto je bitno da rusija sa svoje strane ucini ?

 

 

M kakvi. Rusiji je ovo samo izgovor, znaju da ih nece napasti zbog nuklearnog potencijala i nema oni sta da stanu. Sad ovo oko Finske i Svedske jeste neki vid testa za Ruse, ali njih prosto ne smeju napasti jer je zpd preuzeo igru.

 

Hobit, Kepec ili kako vec bi najradije napravio masinu da se vrati pocetkom februara i promeni sve. On je sad u takvim govnima da vise ne zna ni sam sta mu je plan i sta hoce.

 

Mislim da zapad mora da testira Ruse jer ceoni samo nastaviti u buducnosti da prete i koriste poziciju. Sankcije su i dalje slabe, zakantacio bi svakog ruskog gradjanina na svetu sa mogucnosti da se vrati kuci. Nije ovo sitan problem pa da placu kao Nolo Djokovic i sledbenici zasto fcking Rubljev i onaj drugi ne igraju neki nebitan turnir 99% posto svetskog stanovnistva.

 

Treba ih jednostano urnisati jer oni svakodnevno salju  rakete, ubijju jednu naciju i drzavu. Jednostvno mora im se puci ozbiljn samar pred celim svetom ili dolzimo u situciju da posle Rusa...Kinezi, Iranci, Koreanci mogu da se osile. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Možda on nešto zna, što ostali, za sada, ne znaju....

 

Da se maknu sa teritorija koje su osvojili od 24.02. verovatno znači da je on spreman da pregovara o Krimu, i ove dve republike. A Putin je na paradi jedno 50 puta pomenuo Donbas, znači još teritorije...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, implant said:

 

Zar nije ulazak Švedske i Finske već gotova stvar? 

 

Izgleda da nije, bar ne 100%. Ne znam da li ostale članice NATO konsezusom odlučuju za prijem nove članice i da li uopšte postoji glasanje...

Quote

 

Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je da njegova zemlja, inače članica NATO, "nije naklonjena" ulasku Švedske i Finske u Severnoatlansku alijansi.

 

Erdogan je kao razlog za takav stav naveo navodnu podršku Švedske i drugih skandinavskih zemalja kurdskim borcima i drugim grupama koje Ankara smatra teroristima.

 

"Skandinavske zemlje se ponašaju kao pansion za terorističke organizacije", rekao je on u petak, govoreći o kurdskim i levičarskim militantnim grupama.

 

On je takođe optužio drugu NATO članicu, Grčku, da koristi Alijansu protiv Turske, rekavši da Ankara ne želi da se ta "greška" ponovi.

Kao članica NATO-a, Turska bi mogla da stavi veto na odluku o prijemu dve zemlje.

"Pažljivo pratimo razvoj događaja u vezi sa Švedskom i Finskom, ali nismo pozitivnog mišljenja", rekao je Erdogan novinarima.

Plan Finske da podnese zahtev za članstvo u NATO koji je objavljen 12. maja i očekivanje da će Švedska učiniti isto, dovešće do širenja zapadnog vojnog saveza koje predsednik Rusije Vladimir Putin želi da spreči, piše agencija Reuters.

 

 

2 minutes ago, implant said:

 

Da se maknu sa teritorija koje su osvojili od 24.02. verovatno znači da je on spreman da pregovara o Krimu, i ove dve republike. A Putin je na paradi jedno 50 puta pomenuo Donbas, znači još teritorije...

Kakav previd (moj)....mada, msilim da je Donbas jedna od te dve separatističke republike, kao i Luganjsk. Jedino ako si mislio na Herson...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Izgleda da nije, bar ne 100%. Ne znam da li ostale članice NATO konsezusom odlučuju za prijem nove članice i da li uopšte postoji glasanje...

 

 

Da, čini mi se da ima i neko glasanje, zar nije Milanović galamio da će on da blokira? To onda otvara mogućnost za trgovinu, ako je svim stranama u interesu.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Newcastle said:

Pa imali su slobodu, imaju je i sada.  Po nekim istrazivanjima, gradjani Finske su jedan od najsrecnijih naroda, globalno.  Mogu i dalje da balansiraju i da zadrze tu poziciju - ja ne mislim da ce im biti ugrozen izvoz na zapad ako ne udju u NATO.   A mogu i da izaberu da im padne cigla na glavu, a to boli.  Samo je pitanje da li je taj bol neophodan, tj. mora li se to istrpeti.   Ne vidim kako ce siljenjem spolovila uspeti da odrze svoju dobru poziciju.  

Mogli bi da balansiraju i kao Ukrajina ili Moldavija? Jedini nacin da im cigla padne na glavu je ako nisu u NATO-u, jer je vise nego jasno da je za Rusiju jedino prihvatljiv beloruski model neutralnosti i to za sada.

 

2 minutes ago, implant said:

 

Da, čini mi se da ima i neko glasanje, zar nije Milanović galamio da će on da blokira? To onda otvara mogućnost za trgovinu, ako je svim stranama u interesu.

O tome odlucuju parlamenti zemalja clanica, Milanovic ukratko bulazni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NikadProtivKaline said:

da je bolestan i zao tip

kome stavljas znak jednakosti sa jednim putinom

pa i mene zanima na osnovu cega to

 

mozda nekome nije simpatican, mozda bi ukrajina bolje prosla sa nekim drugim na celu u ovoj situaciji...to su sve stvari za diskusiju

ali porediti ga sa ovim apsolutno nije

Naravno da su obojica zli i bolesni jer i jedan i drugi mole boga da čitav svet uvuku u treći svetski rat. Ne žele kompromis, raspiruju mržnju. Jedina razlika između njih dvojice je što je Putin odlepio odavno. 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Izgleda da nije, bar ne 100%. Ne znam da li ostale članice NATO konsezusom odlučuju za prijem nove članice i da li uopšte postoji glasanje...

 

Kakav previd (moj)....mada, msilim da je Donbas jedna od te dve separatističke republike, kao i Luganjsk. Jedino ako si mislio na Herson...?

 

Dve republike su Donjeck i Luganjsk, Donbas je deo koji se prostire još malo na zapad. Sada se bore oko njega...na Herson sam zaboravio, Rusi tamo već uvode pasoše, rublju i ostalo, valjda će da prave i referendum o prisajedinjenju Rusiji...pakao.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

 
Dve republike su Donjeck i Luganjsk, Donbas je deo koji se prostire još malo na zapad. Sada se bore oko njega...na Herson sam zaboravio, Rusi tamo već uvode pasoše, rublju i ostalo...pakao.
E jbg sry...ja sam mislio da je Donbas Donjecka Republika...Šahtjor [emoji3061]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Mogli bi da balansiraju i kao Ukrajina ili Moldavija? Jedini nacin da im cigla padne na glavu je ako nisu u NATO-u, jer je vise nego jasno da je za Rusiju jedino prihvatljiv beloruski model neutralnosti i to za sada.

 

Nije to bas isto, Rusi drugacije gledaju na  nekadasnje delove SSSR-a nego na drzave zapada. Ove prve nekako smatraju svojim (valjda odatle i potice shvatanje da svoje mogu da matretiraju vise nego one druge). Ako su Finci do danas znali sta i kako treba raditi da se bude jedna od najbogatijih drzava u svetu, onda bi trebalo da to znaju i budicnosti.  Imali su model koji je fukcionisao i mogli bi da pronadju modifikaciju koja ih nece uvesti u rat u kojem nemaju sansu za opstanak.   

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Newcastle said:

Nije to bas isto, Rusi drugacije gledaju na  nekadasnje delove SSSR-a nego na drzave zapada. Ove prve nekako smatraju svojim (valjda odatle i potice shvatanje da svoje mogu da matretiraju vise nego one druge). Ako su Finci do danas znali sta i kako treba raditi da se bude jedna od najbogatijih drzava u svetu, onda bi trebalo da to znaju i budicnosti.  Imali su model koji je fukcionisao i mogli bi da pronadju modifikaciju koja ih nece uvesti u rat u kojem nemaju sansu za opstanak.   

E to mi nikada neće biti jasno kod Rusa. Čuj smatraju svojim... Pa ko su oni da određuju ko je ko, ko je šta i šta je čije? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače od sutra Rusi prestaju da isporučuju struju Finskoj jer su ovi poslednju uplatu imali 6. maja (za one "pedantne statističare" na dan moje slave :classic_tongue:).... a eventualni problem se nazire u Letoniji zbog ukidanja ruskog jezika. Sve škole prelaze od 2025. na letonski..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Haklberi said:

E to mi nikada neće biti jasno kod Rusa. Čuj smatraju svojim... Pa ko su oni da određuju ko je ko, ko je šta i šta je čije? 

Ne vidim kako nije jasno sta oni misle o sebi.  Otvore atlas, pogledaju kartu Evrope i Azije, i kazu , gde je ta Svedska, gde je ta Moldavija? Ko je ukrao lupu? Otvore istoruju, procitaju i opet kazu ko, sta, kako moze da nam se suprostavi?  Karikiram naravno, ali to je blizu njihovog vidjenja.  Odavno su poslali poruku da  treba zaboraviti  unipolarni svet. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Constantin said:

Možda on nešto zna, što ostali, za sada, ne znaju....

Ma nije to uopste poenta.

Poenta je taj stav, JA cu sa njim LiCNO da se objasnim, ne trebaju meni nekakvi posrednici.

To tako ne funkcionise vise ni u ulicnim borbama a kamo li u medjunarodnim odnosima. Dva kralja da sednu i da se oni sami dogovore a kad izmere ciji je veci taj ce pobediti.

Tu pricu imaju jos jedino Vucic i brat Kim.

Jeftini twiter populizam.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Ma nije to uopste poenta.

Poenta je taj stav, JA cu sa njim LiCNO da se objasnim, ne trebaju meni nekakvi posrednici.

To tako ne funkcionise vise ni u ulicnim borbama a kamo li u medjunarodnim odnosima. Dva kralja da sednu i da se oni sami dogovore a kad izmere ciji je veci taj ce pobediti.

Tu pricu imaju jos jedino Vucic i brat Kim.

Jeftini twiter populizam.

 

Pa brate...ako se obraćaš live u parlamentima, deliš packe predsednicima i imaš dobrog "makroa" .... može ti se.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Clash said:

Ma nije to uopste poenta.

Poenta je taj stav, JA cu sa njim LiCNO da se objasnim, ne trebaju meni nekakvi posrednici.

To tako ne funkcionise vise ni u ulicnim borbama a kamo li u medjunarodnim odnosima. Dva kralja da sednu i da se oni sami dogovore a kad izmere ciji je veci taj ce pobediti.

Tu pricu imaju jos jedino Vucic i brat Kim.

Jeftini twiter populizam.

 

Nemoj Vucka da ubacujes u ovu pricu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...