Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne slazem se. Silovatelji su poremecene licnosti i cin silovanja je za ove bilo uterivanje u strah kod ostalih. Sad po nekim normama da li je njegov zivot bezvredan pa jeste, ali steta silovanom je mnogo veca. Ceceni tj Kadirovci da ih bas nemesam treba da istrebe dnr i lnr, oni sta rade tamo je jezivo. Razumi sta tek rade zarobljenim Ukrajincima.

 

Taj DNR i LNR je skupljen od olosa, ali ima sve vise "dobrovoljaca" obicnih ljudi koji trpe epski teror od "svojih saboraca". 

 

Nikakav dogovor sa Rusima, tj mogu samo da potpisu kapitulaciju i da isporuce svu gamad koja je radila zverstva.

 

Malo prolazi to sto su pusfili "naciste" 

 

44 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pisao sam vec da Cecene i Vagner ne treba zarobljavati. To je najnizi svetski talog koji postoji. 

 

Cuj siluju coveka jbte. Druze uzmes pusku i pobijes ih koliko mozes, zivot ti sad ne vredi dve pare. Kakva gamad majko sveta!

Druze, osavi pusku i livor dalje od sebe - nisi ti za to.:krstipd4:

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne slazem se. Silovatelji su poremecene licnosti i cin silovanja je za ove bilo uterivanje u strah kod ostalih. Sad po nekim normama da li je njegov zivot bezvredan pa jeste, ali steta silovanom je mnogo veca. Ceceni tj Kadirovci da ih bas nemesam treba da istrebe dnr i lnr, oni sta rade tamo je jezivo. Razumi sta tek rade zarobljenim Ukrajincima.

 

Taj DNR i LNR je skupljen od olosa, ali ima sve vise "dobrovoljaca" obicnih ljudi koji trpe epski teror od "svojih saboraca". 

 

Nikakav dogovor sa Rusima, tj mogu samo da potpisu kapitulaciju i da isporuce svu gamad koja je radila zverstva.

 

Malo prolazi to sto su pusfili "naciste" 

 

Ako narod koji zivi na nekoj teritoriji vekovima i sad mu se negira identitet - sta treb da uradi?

Da  se pomiri sa tim?

Kako bi se ti osecao da te iz Novog Sada teraju u Crnu Goru zbog porekla li bilo koga?

Zelenski je dosao na vlast sa obecanjma da ce to da sredi  mirno- kasnije je krenuo silom, a to ne uspeva.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

 

Druze, osavi pusku i livor dalje od sebe - nisi ti za to.:krstipd4:

 

Ako narod koji zivi na nekoj teritoriji vekovima i sad mu se negira identitet - sta treb da uradi?

Da  se pomiri sa tim?

Kako bi se ti osecao da te iz Novog Sada teraju u Crnu Goru zbog porekla li bilo koga?

Zelenski je dosao na vlast sa obecanjma da ce to da sredi  mirno- kasnije je krenuo silom, a to ne uspeva.

 

 

Ajde ne lupetaj vise..

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

Minski sporazum nije sproveden jer se Rusija nikad nije povukla iz Donbasa i vratila ukrajincima kontrolu granica. Možda pre nije bilo jasno ali posle ove agresije je jasno šta bi putin uradio sa tom autonomijom tako fa se tu ukrajina ispravno postavila. Putin nije neko čija reč nešto znači i ne treba mu verovati ništa na "majke mi"

 

Ovakve stvari radis vec treci, cetvrti put.... sto bi rekli get your facts straight. 2014 se Rusija jeste povukla sa granica i onda je Ukrajina pokrenula novu antiteroristicku operaciju ne bi li resila problem Donbasa. Isto koliko je tacno da je ovo cista agresija Rusije, toliko je i tacno da CIA seiri po Ukrajini od svrgavanja Janukovica sigurno ne sa idejom mirnog resenja problema.  

 

Nego, opet tema nuklearki postaje interesantna, pa kako bi to zapravo izgledalo. Mislim da su ulozi vec dovoljno visoko da neko detoniranje u vazduhu u Crnom moru ne bi nista postiglo. Opet ako se radi o napadu, to bi islo tako da se gadjaju neki infrastrukturni objekti koji su dovoljno daleko od onoga sto Putin vidi za svoju interesnu zonu. Dakle mostovi, energetika, nesto... i to uglavnom oko Kijeva i zapadnije... ono sto mislim da bi Rusi radili je izbegavali bi masovne civilne zrtve, ali svakako pricamo o 5+ nuklearki. Kako NATO reaguje? Ono sto ja mislim da je minimum je blokada Kaljingrada, zarobljavanje Ruskih brodova, itd.. Dakle, bilo kakva upotreba nuklearki apsolutno nema sanse da se ne pretvori u masovni shitshow. Kada tako posmatras, neka globalna SEKA kao razlog za pregovore deluje kao najbolji izlaz iz ovog rata. 

Edited by sreta-steta
stedim prostor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ajde ne lupetaj vise..

Ne lupetaj ti - za tebe je ovaj rat nacin da pokazes neku svoju navodnu podobnost, a u stvari, nemas pojma o tome.

Lozis se na neku gvozdjuriju i neke scenarije koji veze sa stvarnoscu nemaju.

Batali sve to i vrati se  na pracenje Deja Radonjica - bolje ti ide od geopolitike.

Bolje  ti  je od izigravanja neke politicke ili moralne gromade u ovom - nisi za to zbog iskljucivosti. :default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sreta-steta said:

 

Ovakve stvari radis vec treci, cetvrti put.... sto bi rekli get your facts straight. 2014 se Rusija jeste povukla sa granica i onda je Ukrajina pokrenula novu antiteroristicku operaciju ne bi li resila problem Donbasa. Isto koliko je tacno da je ovo cista agresija Rusije, toliko je i tacno da CIA seiri po Ukrajini od svrgavanja Janukovica sigurno ne sa idejom mirnog resenja problema.  

 

.

 

Ne...on tvrdi da su po sporazumu pobunjena strana u Ukrajini  bila duzna da preda kontrolu nad granicom ukrajinskim oruzanim silama....To jest, da prevedemo, dobrovoljno pristanu na okruzenje bez ikakvih prethodnih koraka dobre volje ukrajinske strane...

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu Minsk se pominje? Ja sam prilicno siguran da bi cak i zestoki kriticari Putina ovde na temi drugacije reagovali da je rat samo za Donbas dakle da nije bilo genijalne strategije da se sa 200.000trupa (mozda i manje) udje iz x pravaca i da se proba zauzeti Kijev pre svega! Pri tome silna razaranja mesta kroz koje se prolazi jer Ukrajinci pruzaju otpor (sram ih bilo) i naravno koriste naseljena mesta kao uska grla sto onda dovodi i do odmazde na lokalnom stanovnistvu.

 

Da je rat samo bio za Donbas daleko manje bi bilo razaranja a koliko sam video dobar deo stanovnika je vec isti napustio logicno zbog osam godina borbi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Silovanje je i kad te neko otera u rat da branis neka drevna ognjista u ime cega?

U ime clanstva u nekom koletivitetu, ma kako se zvao, i pozivanja na neke principe?

Jeb`o principe kad ljudi ginu!

Cim se pocne o "drevnim ognjistima" (i guslama) pisi propalo.

Mozda su ti Rusi u Donabasu trebali traziti politicko resenje sa Kijevom u vidu nesto vece autonomije

i insistirati na vecem pravu za manjine (a bili su manjina), u cemu bi ih i EU i Zapad podrzali.

Medjutim sve je to postalo prekasno kada je FSB organizovao spontanu balvan revoluciju (vec vidjeno u Krajini),

a rezultat toga ce biti neminovno isti.

Kladim se da se dosta njih vec pokajalo (ako nisu vec izginuli), da su dozvolili rusko rovarenje, po principu - nemoj vise da me branis, veliki brate.

Poslednjih 8 godina je u Donbasu na obe strane poginulo otprilike po 7 000 ljudi.

Koliko ih je poginulo sada za 7 meseci i koliko ce ih jos poginuti ?

Ne govorim cak ni o Ukrajincima (sto jeste zlocin koji ce ostati kao mrlja na ruskom narodu jos dugo),

vec o Rusima iz Rusije i onima koji su ziveli u Ukrajini.

Na primeru Hersona i Odese se moze dobro videti, da su cak i oni koji su bili ranije pro-rusi shvatili zlocinacke namere poludelog gnoma.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prica tih ljudi tamo u Donbasu je ista prica kao prica Krajine. Cak i geografski podseca. Veza sa "maticom" na istoku, stanovnistvo vecinski naklonjeno Rusiji, nudjeni neki planovi kao Z-4, ali onda je krenulo sa dogodine u Kninu i ruskim svetom i to ce se isto zavrsiti. Deo ce u "maticu" a deo ce shvatiti da su zapravo Ukrajinci i Rusija ce postici jos veci uspeh od Srbije u stvaranju gotovo etnicki ciste Ukrajine u predjasnjim granicama jer procentual o Rusa ima vise tamo nego sto je pre rata bilo Srba u Hrvatskoj 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Rusija ne ratuje sa NATO jer da je tako onda bi davno bili potučeni. To je valjda svima a danas jasno na osnovu događaja na frontu. To je spin da se ne bi moralo priznati da Rusija ne može da pobedi u ovom ratu.

 

Pomoć sa zapada stiže ali sami rusofili se smeju istoj, govore kako je to oružje loše ili zastarelo a svakako nije dovoljno koliko ukrajini treba. Isti slučaj kao u američkim ratovima gde su Rusi naoružavali njihove neprijatelje, sada im ovi vracaju dug.

 

Minski sporazum nije sproveden jer se Rusija nikad nije povukla iz Donbasa i vratila ukrajincima kontrolu granica. Možda pre nije bilo jasno ali posle ove agresije je jasno šta bi putin uradio sa tom autonomijom tako fa se tu ukrajina ispravno postavila. Putin nije neko čija reč nešto znači i ne treba mu verovati ništa na "majke mi"

 

Opet spinovanje. Ukrajina je dobila ogromnu kolicinu Javelin i NLAW-a koji nikako nisu zastareli vec nesto najbolje sto postoji, jeste dobili su i zastarelog oruzija npr M113 ili M109 (ali kad nemas onda ne biras). HIMARS nikako nije zastarelo oruzije ni M777 druga je stvar sto je M777 kao haubica predvidjena da se prebacuje helikopterima problematicna za Ukrajince, npr kad krene blato tesko da ces moci da relociras M777 prakticno ce morati da korsite polozaje odmah uz asfaltne puteve. 

 

Takodje Rusija nije naoruzavala Talibana u Afganistanu niti je naoruzavala npr pobunjenike u Iraku. Cak sta vise Rusija je bila kljucna za NATO operacije u Aftanistanu sto se tice logistike.

 

Ne vidim kako se moze praviti nekakva paralela sa americkom podrskom Ukrajini.

 

Da se razumemo ista jeste dobra jer je Putin ko sto rekoh manijacki napao istu, ali reci da eto Ameri vracaju Rusima za neko naoruzavanje njihovih protivnika tamo gde su ratovali je smesno.

 

Dakle ne ratuje ceo NATO protiv Rusije ustvari nema nikakvih nato boraca u Ukrajini pored bajki koje Rusi i njihovi fanovi pricaju ali je itekako velika vojna i ekonomska pomoc itekako bitna da Ukrajina moze da se bori. Bez toga ne bi mogli to je jasno. 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobro, sto su ih pustili onda???

Pa razmenili ih za svoje i, kao sto je jasno od pocetka, ta 'denacifikacija' je samo izgovor za agresiju na Ukrajinu. Eto, denacifikacija u tom smislu moze pod navodnike. Ta razmena i pokazuje svu apsurdnost te price. Vodje azova o kojima govorimo su svakako neonacisticki sljam.  I posle tolike price o borbi protiv nacista, oni bas njih razmene.

Edited by feanorlfc
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, feanorlfc said:

Pa razmenili ih za svoje i, kao sto je jasno od pocetka, ta 'denacifikacija' je samo izgovor za agresiju na Ukrajinu. Eto, denacifikacija u tom smislu moze pod navodnike. Ta razmena i pokazuje svu apsurdnost te price. Vodje azova o kojima govorimo su svakako neonacisticki sljam.  I posle tolike price o borbi protiv nacista, oni bas njih razmene.

Mozes tacno napisati ko je nacisticki sljam i zasto? Od tih vodja sto su pusteni. Nisam video te detalje, a vidim ti znas.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mozes tacno napisati ko je nacisticki sljam i zasto? Od tih vodja sto su pusteni. Nisam video te detalje, a vidim ti znas.

U redu, nisu neonacisti. To su prave patriote. Kud i napisah nesto, do kraja rasprave ispasce da sam na ruskoj strani. Ima toliko stvari na koje Ukrajinci treba da budu ponosni, Azov definitivno nije jedna od njih. Ali ajde, nastavi da navijas. Bitno da igra za nasu stranu, oprosticemo mu ideologiju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Državljani Ruske Federacije koji podležu regrutaciji među onima koji žele da napuste zemlju dobijaju pozive za mobilizaciju na granici sa Gruzijom. To je TASS-u u utorak saopštila pres služba predsednika i vlade Severne Osetije.

"Na granici sa Gruzijom radi regrutna grupa, u kojoj su predstavnici vojne registracije i predstavništva. Oni na putu proveravaju da li je neko vojno obveznik, da li podleže regrutaciji. Ako postoji informacije o tome da podleže regrutaciji, onda mu se uručuje poziv za mobilizaciju“, rekao je sagovornik agencije.

Ranije je Ministarstvo unutrašnjih poslova za region saopštilo da oko 5,5 hiljada vozila u Severnoj Osetiji čeka na prolazak rusko-gruzijske granice, od toga 3,6 hiljada automobila.

U utorak je na kontrolnom punktu „Gornji Lars“ održan terenski sastanak uz učešće ministra unutrašnjih poslova Severne Osetije, načelnika Državnog saobraćajnog inspektorata, načelnika graničnog odeljenja Federalne službe bezbednosti Ruska Federacija u republici i carina Severne Osetije. Odlučeno je da se građanima omogući da prelaze granicu pešice. Pored toga, u bliskoj budućnosti na punktu će biti otvoren mobilizacioni punkt vojnog odseka.

https://tass.ru/obschestvo/15882653

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fancy said:

 

To možda tako biva na balkan.info, kod Nestorovića, na raznim pinkovima i hepijima i u glavama Z-srBskih internet brigada.

 

Trenutno je isto ono što je bilo i pre 6 meseci - Rusija je agresor koji je napao susednu nezavisnu državu.  Isti scenario smo gledali i septembra 1939...

Znači nikakav sukob izmedju Ukrajinaca iza kojih stoji NATO...i ...(nikakve, kme...) Rusije nego čista nepatvorena agresija Rusije.

To što svet, pa i Amerika, neće da sedi skrštenih ruku i pomaže napadnutu stranu, ne menja činjenicu da su Rusi - agresori a Ukrajinci žrtve

NIkakve budalaštine Z-fanova o "ratu NATO sa Rusijom" neće to promeniti koliko god isti to sebi ponavljali da se ušuškaju pred spavanje.

 

Mada, zanimljiv je spin koji guraš "...i nikakve Rusije..." 

Eo, suza mi suzu stiže, pa što je jadna izvršila agresiju na Ukrajinu kad je takva nikakva..? :classic_unsure:

 

Najobicnije ucitavanje, ja pisem jedno, ti mi ucitavas nesto o cemu uopste nije bilo rijeci. 

Drugo, u vezi nikakve Rusije, procitaj samo par postova pre... pa vidi ko to kako kazes spinuje.

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, feanorlfc said:

U redu, nisu neonacisti. To su prave patriote. Kud i napisah nesto, do kraja rasprave ispasce da sam na ruskoj strani. Ima toliko stvari na koje Ukrajinci treba da budu ponosni, Azov definitivno nije jedna od njih. Ali ajde, nastavi da navijas. Bitno da igra za nasu stranu, oprosticemo mu ideologiju.

 

Azovci koji su pusteni. Znaju se imena i prezimena. Na koji nacin i gestom su pokazali nacizam?

 

Npr Putler i medvedev su rekli da UA kao narod i drzave ne postoje. Vagnerovac je imao te tetovaze firera, Rogozin je imao nacisticke govore ranije. Eto tako neki primer konkretan?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Sweden’s Maritime Authority issued a warning about two leaks in the Nord Stream 1 pipeline, the day after a leak on the nearby Nord Stream 2 pipeline was discovered that prompted Denmark to restrict shipping and impose a small no fly zone.

https://www.reuters.com/article/ukraine-crisis-energy/wrapup-3-europe-suspects-sabotage-as-mystery-gas-leaks-hit-russian-pipelines-idUSL8N30Y1K7

 

zNLI7Ob.png

 

A u isto vreme se događa ovo:

 

FdqB3qrWAAMRirf?format=jpg&name=900x900

 

 

...što neke podstiče na spekulacije:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, erwin said:

https://www.reuters.com/article/ukraine-crisis-energy/wrapup-3-europe-suspects-sabotage-as-mystery-gas-leaks-hit-russian-pipelines-idUSL8N30Y1K7

 

zNLI7Ob.png

 

A u isto vreme se događa ovo:

 

FdqB3qrWAAMRirf?format=jpg&name=900x900

 

 

...što neke podstiče na spekulacije:

 

 

 

 

Sumljam da su Rusi oni ionako mogu da zavrnu slavinu ko sto su i uradili a da bas ostete i ST2 nije uopste logicno pa ST2 je i smisljen da bi se zaobisla Ukrajina. Sumljam da su i Ukrajinci kadri ovo da izvodu ali Ameri ili Britanci su itekako, njihove specijalne podmornice su daleko tise od ruskih npr ruske i sovjetske su pratili bez problema kad ovi nesto ceprkaju oko podvodnih telekomunikacionih kablova. 

 

Ako ST1 i ST2 ne rade pa samo druzba ili kako se vec zovu gasovod preko Ukrajine je opcija, dakle nece Putin moci da im zavrne i gas na zimu sto verovatno planira.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Steta, ja sam se bas ponadao da ce neko izaci i reci mi smo srusili taj prokleti gasovod. Treba ga potpuno unistiti. 

 

Danas cena gasa porasla opet. Zasto? Zbog curenja na NS1 i NS2. Na istim gasovodima gde se gas NE TRANSPORTUJE na NS2 nikada i nije na NS1 vec mesec i kusur. MA nemoj, to utice na cenu gasa pazi molim te. Unistiti ta dva sranja kako bi se jednom za uvek taj hebeni pritisak kako “mora gas od Rusije” konacno skinuo i da mesetari vise ne mogu da pristiskaju i prave “krize” kako bi prodali gas iz Rusije. Dici to u vazduh i p materinu zauvek. 

Edited by Dzoni_m
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da je problem da se izađe iz zemlje ako je zemlja u ratu (u toku je mobilizacija).

 

Ako je cilj tviter propagande da dam neku paru za ukrajinsku stvar, da istrpim minimum 50% povećanje cena (a plata mi ista i dalje) OK, sve OK, al' nemojmo bar na ovom forumu da se ložimo u fazonu Rusima traljavo ide mobilizacija.

 

Znači jedino ako će da zbace Putina i da dođe neko drugi i da se povuče iz Ukrajine.

 

Ili kompromis ili beskompromisno, ako ti mobilizaciju i mi ćemo, ako ti pretiš nuklearkama i mi ćemo.

 

Sve ostalo polovično nam je na štetu, mislim na Evropu (ne USA i GB).

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...