Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

17 minutes ago, deez nuts. said:


Zelenski je predsednik od 2019. Opste je poznato da je 2014. skovao plan za rat sa Rusijom samo da bi se licno obogatio. Jos je i nacista. Pajac klasican. 

 

Nemam sta da dodam, mada mogli su 2014. da posalju jednog od brace Klicko, ne mora sve uvek na ledja Volodimira Zelenskog.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

 

Ili nisi čitao tekst ili si samo preleteo, ali dobro, da ne davimo više ovde temu jer nije direktno tema.

https://www.theguardian.com/world/commentisfree/2022/sep/24/giorgia-meloni-is-a-danger-to-italy-and-the-rest-of-europe-far-right

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Sta vise pises ti? Imas odvojene stavove. Ljudi su ih pitukli do nogu u Harkovu. Jel ti bar gledas mapu kako se skracuje  rusko polje delovanja. Trenutno ih bukvalno urnisu u Limanu i okolini.

 

Gde je tebi utisak da Rudi razvaljuju, jel su uzeli zaseok neki vec par meseci?

 

Ajde vrati se na starog MM

 

Ta zena podrzava Ukrajinu na max, sto je dobila najvise glasova. Generalno problem planete zemlje je razmera pametnih i glupih i to ce biti sve gore

 

Sad je front na rekama i stizu rezervisti plus regurti jer ako odcepljeni delovi budu deo Rusije onda ce Putin da posalje i regrute. A ti pises kod je 300.000 vise vojnika u ovom krugu mobilizacije nije nikakav problem za Ukrajinu?!? Jer imaju HIMARS.

 

Sto se tice HIMARS raketa ja sam ti postavio zvanican dokument koliko ce da ih narucili u narednih x godina, oko 5000 raketa godisnje to moze da se poveca ali ne moze npr da naprave 50.000, koliko je Amerika imala pre pocetka ovog rata i niko ne zna koliko su poslali Ukrajini. 

 

Elem americki generali i pukovnici izrazavaju bojazan da ako Amerika nastavi da salje rakete Ukrajini nece imat za sebe ako Kina npr 2025 napadne Tajvan. Slican stav ima i glavni inspektor bundesvera npr.


Ako hoces mogu da ti postavim linkove gde se o tome pise.

 

Da ti i pojasnim sta znaci npr 6000 raketa godisnje, ukrajina ima npr 20 lansera nek svaki ispuca samo sest raketa dnevno to je 120 raketa ili ti 50 dana rata. 

Zato lanseri nisu problem vec rakete jel sad jasnije?

 

Nervira me tvoj Call of duty pogled na ovaj rat, gde se predstavlja znatno povecanje ruskih trupa kao nista specijalno i ustvari bolje po Ukrajinu, ajde da si klinja pa da razumem.

 

Po meni jedina opcija za Ukrajince je neka nova munjevita ofanziva da jos vise odbace Ruse pogotovo od reka jer to ce biti ozbiljan problem ako front ostane na rekama. Kad pak krenu da stizu rezervisti i verovatno regruti ne vidim nacin da Ukrajina dobije rat jedino da Putina sami Rusi sruse da li narod ili njegovi svejedno.

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

 

Ili nisi čitao tekst ili si samo preleteo, ali dobro, da ne davimo više ovde temu jer nije direktno tema.

https://www.theguardian.com/world/commentisfree/2022/sep/24/giorgia-meloni-is-a-danger-to-italy-and-the-rest-of-europe-far-right

 

 

 

 

The truth is out there. Ne bih uzimao Gardijan kao reper iskreno, jer je, bar kada se pise o ideologiji i generalno politici, Gardijan pozicioniran bas levo.

 

Naravno slazem se generalno da ovo nije dobro, ali sumnjam da je ona Putinov proksi. To su pre Salvini i Berluskoni.

Link to comment
Share on other sites

4. 9. 2022.

Quote

 

Giorgia Meloni, set to lead a new Italian government with two parties once close to Moscow, warned on Sunday of the risk posed to Western nations by Russia's invasion of Ukraine, calling it the "tip of the iceberg" in a struggle for influence.

"If Ukraine falls and the West perishes, the big winner will not be (Vladimir) Putin's Russia, but Xi Jinping's China," Meloni, leader of the nationalist Brothers of Italy party, told a business conference.

"And those who are weakest in the West, namely Europe, risk finding themselves under Chinese influence. So we have to fight this battle," she added at the Ambrosetti Forum in northern Italy.

 

https://www.reuters.com/world/europe/italys-meloni-warns-broader-risks-posed-by-ukraine-conflict-2022-09-04/

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MeanMachine said:

 

Sad je front na rekama i stizu rezervisti plus regurti jer ako odcepljeni delovi budu deo Rusije onda ce Putin da posalje i regrute. A ti pises kod je 300.000 vise vojnika u ovom krugu mobilizacije nije nikakav problem za Ukrajinu?!? Jer imaju HIMARS.

 

Sto se tice HIMARS raketa ja sam ti postavio zvanican dokument koliko ce da ih narucili u narednih x godina, oko 5000 raketa godisnje to moze da se poveca ali ne moze npr da naprave 50.000, koliko je Amerika imala pre pocetka ovog rata i niko ne zna koliko su poslali Ukrajini. 

 

Elem americki generali i pukovnici izrazavaju bojazan da ako Amerika nastavi da salje rakete Ukrajini nece imat za sebe ako Kina npr 2025 napadne Tajvan. Slican stav ima i glavni inspektor bundesvera npr.


Ako hoces mogu da ti postavim linkove gde se o tome pise.

 

Da ti i pojasnim sta znaci npr 6000 raketa godisnje, ukrajina ima npr 20 lansera nek svaki ispuca samo sest raketa dnevno to je 120 raketa ili ti 50 dana rata. 

Zato lanseri nisu problem vec rakete jel sad jasnije?

 

Nervira me tvoj Call of duty pogled na ovaj rat, gde se predstavlja znatno povecanje ruskih trupa kao nista specijalno i ustvari bolje po Ukrajinu, ajde da si klinja pa da razumem.

 

Po meni jedina opcija za Ukrajince je neka nova munjevita ofanziva da jos vise odbace Ruse pogotovo od reka jer to ce biti ozbiljan problem ako front ostane na rekama. Kad pak krenu da stizu rezervisti i verovatno regruti ne vidim nacin da Ukrajina dobije rat jedino da Putina sami Rusi sruse da li narod ili njegovi svejedno.

Ne bi trebao da brines za rakete, svasta Ameri i UA pricaju. Ako se setis pocetka rata i price o koktelima pa su ih rasuli blago receno po kijevskoj oblasti.

 

Malo upotrebis logiku i da li bi im slali Ameri jos lansera da nema raketa. 

 

Cak je i onaj Beric pricao kako idu da kupe lanser za 100k.

 

Mislim da imaju raketa da sravne ruse, ali da se nakupe. 

 

Logisticki USA je usrala u zivot Ruse. Doslo je jos 4 HIMARSA zvanicno. Mislim da ih Ameri ne zele ostavljene.

 

Po nekim nezvanicnim informacijama vec - 200/300 rezervista. 

 

Kad sam pisao pre pola godine da Ruse ceka klanica svi su se smejali...danas ginu 400/500 bez problema, a kad se nagomilaju bice po 1k+...

 

Ukrajinska vojska je za ovih 200dana postala zajebana ko kratko cebe i Rusi sem nekih tepih bombi i razornih nemaju sta da traze.

 

Rekao sam i za babuske..polako, proces skidanja gnoma je dugacak.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Definitivno ovo korišćenje ovih malih dronova je potvrda da rusima nestaje ozbiljnog naoružanja. Inače u toku su pregovori i o uvozu raketa i granata iz Severne Koreje tako da izgleda da će i toga da zafali u narednim mesecima.

Zar nije Severna Koreja zvanicno izjavila da nije i ne planira prodaju oruzja Rusima? Ako su to izjavili, to je onda u dogovoru sa Kinom, sto znaci da je brat Si izuzetno razocaran u Vladimira Vladimirovica sto nije brzo zavrsio spec.op. kako mu je sigurno obecao na onom 1 na 1 sastanak pred invaziju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

The truth is out there. Ne bih uzimao Gardijan kao reper iskreno, jer je, bar kada se pise o ideologiji i generalno politici, Gardijan pozicioniran bas levo.

 

Naravno slazem se generalno da ovo nije dobro, ali sumnjam da je ona Putinov proksi. To su pre Salvini i Berluskoni.

Saviano... ne Guardian.

 

 

Link to comment
Share on other sites

^

 

Nije regrut, lik je upucao šefa vojnog odseka jer su mu mobilisali drugara bez vojnog iskustva.

 

Quote

Local media outlets with close links to the security services identified the shooter as local resident Ruslan Zinin, 25.

Zinin’s mother, Marina Zinina, told the Astra independent news website that Zinin was “very upset” because his friend without military experience had allegedly received draft papers despite the authorities’ pledge to recruit strictly experienced reservists.

“Ruslan himself did not receive a summons, but his best friend did yesterday,” Zinina was quoted as saying.

https://www.themoscowtimes.com/2022/09/26/siberian-enlistment-officer-shot-as-recruitment-centers-torched-across-russia-a78886

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izašao je video gde taj lik puca u oficira. Ne bih stavljao ovde, ali ne čudi više ništa. Sve je više potvrda da ih šalju odmah na front, neke čak i bez one bedne dve nedelje obuke. A i oni koji kao dobijaju obuku, bolje da je ne dobijaju.

 

Biće ovo epski fijasko.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Stiže "nova" mehanizacija na front :

 

 

 

Inače bolje i ovo nego da gledamo gomile civilnih vozila koje uveliko koriste na frontu.

 

U Dagestanu obustavljena mobilizacija, ako se ispostavi kao tačna vest lep primer Rusima šta treba da rade ako hoće da se suprotstave diktatoru.

 

Inače imate emisiju na N1 trenutno, gost Radić pa koga zanima može da čuje njegovo mišljenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prze ih k9d Limana, ne mogu da ih pociste a vec dolazi podrska i tako u krug. Citao sam da UA i ne zeli Liman jer ih ovako bukvalno likvidira par stotina dnevno. Da imaju tu jefnu liniju koju klepaju a ovi salju pa salju.

 

Ima info da je pogodjena prva tura dobrovoljaca, ali to mi malo smrdi.

 

Dronovi lete oko Odese, mislim da bi im bili korisniji da vijaju Himars.

 

Danas na desetine videa zarobljenih Rusa cak Truha kazr da vec pitaju pre dolaska na front kako da se najlakse predaju.

 

 

Rusi imaju opet blagi napredak kod Bahmuta, ali to se placa glavama vagnerovaca i cecena sto je dobro jer je to ljudski skart+ zatvorenici.

 

usa donira jos 12 biliona UA...Ovde je vec jasno da USA strategija uspeva i ako ne povuce uskoro trupe, pa vojska, to sto je ostalo bi mogla izvesti vojni puc.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

Jel još neko smatra Rusiju 2. silom sveta ?

 

Prva vojna sila svijeta je NATO.

Trenutno se odvija prakticno sukob izmedju Ukrajinaca iza kojih stoji NATO sa svojih 30-tak drzava i nikakve Rusije, tako da bi po tome svaki ishod u kome Rusija ne bi bila porazena, bio katastrofa za NATO.

Kraj rata je daleko i vidjecemo sta ce se desiti.  Bice tu jos bitaka i bitaka, mnogo ljudi ce da pogine, sasvim sigurno slijedi depopulacija cijelog tog regiona kada rat zavrsi, kao sto se desila u ex-SFRJ. Ne toliko zbog rata, nego zbog drzave koja je od nastanka bila jedna od najkorumpiranijih, a poslije rata, kada se dodaju jos i prvoborci, koji ce pokusati da iskoriste priliku, sto smo vec vidjeli u Hrvatskoj i Bosni, da se obogate bez mjere, obicnom narodu nece nista drugo preostati nego da potraze srecu negdje drugo.

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Dok mi čekamo vesti iz Limana izgleda da Ukrajinci napreduju od Kupjanska prema Svatove (borbe su danas bile kod Tabaivke) za šta nema neke potvrde i od Oskola na sever istočnom obalom reke gde su zauzeli Piski Radivski što je potvrđeno od više izvora.

 

Neki izvori navode da su Rusi danas okupirali Zajceve kod Horlivke (ne kod Bahmuta).

Link to comment
Share on other sites

Rusi su okupirali jedno veliko nista. Srecom pa NATO pomaze samo UA tj Amerika koja je prva vojna sila sveta. Jos neki citaju i nadaju se da HIMARSI nece imati vise raketa. Ne treba zaboraviti ni skorasnji dolazak F-15 lovaca..ne znam ni da li su potrebni.

 

Brine me sto ide na knap pomoc, zreli su Rusi za ozbiljan reset, mada znaju oni sta rade.

 

Ipak treba biti intezivnije przenje putlerove vojske da bi njemu sto pre dosao kraj. Lik je smece i kao takav mora u kantu sa celom svitom.

 

Ukrajinci i dalje ne veruju kako ih salju u smrt za neko raspalo selo, bice tu masovnih predaja kad dodju rezervisti. Dosta njih ima decu i zene i kad vide sta i kako..Putler je potpuno poludeo.

 

 

Ako je ovo tacno, sledi kolaps. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...