Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

12 minutes ago, Dragan said:

Ima takvih izgleda jako puno.

Ovaj Dr. mrsimuda Dragan Petrovic na svim kanalima prica nebuloze.

I tako vec mesecima.

Placenik, ili korisni idiot ? A u komentarima ga masovno podrzavaju.


Petrovic je jedan od pedesetak likova koji se rotiraju u programima I po zadatku prosipaju z-likovacku propagandu, dakle placenik (i idiot u isto vrijeme). Da sam juce pao sa Marsa i da ne znam apsolutno nista o agresiji Rusije na Ukrajinu, jedan brzi pogled na one koji podrzavaju Rusiju bi mi bio dovoljan da znam ko je u pravu - jer razuman covjek ne moze biti na istoj strani kao Bokan, Vacic, Bosko Obradovic, Nestorovic, ali I Petrovic…

Edited by ters
  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devil In My Pants said:

Posto ovde vlada mit da bi nasi navijaci oma na front. 

Pa daj onda negde da se napravi nekakav front. Eno onaj što je sam sebi sekao ruke žiletom, što inače rade samo mentalno oboleli, pa sav ponosan stavio tu sliku u krupnom planu na glavnu stranu sajta (ranije, sad je promenjena) može da ih predvodi. Onaj što ga zovu dudlač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Ima takvih izgleda jako puno.

Ovaj Dr. mrsimuda Dragan Petrovic na svim kanalima prica nebuloze.

I tako vec mesecima.

Placenik, ili korisni idiot ? A u komentarima ga masovno podrzavaju.

 

Kad vidim ove budale kao Nestorovic sta propagiraju i pricaju...Onda znam da sam na pravoj strani...

Msm kako shvatati strucnjaka koji kaze "korona je najsmesniji virus u istoriji covecanstva!"

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Radonja said:

Kad vidim ove budale kao Nestorovic sta propagiraju i pricaju...Onda znam da sam na pravoj strani...

Msm kako shvatati strucnjaka koji kaze "korona je najsmesniji virus u istoriji covecanstva!"

Mnogi se loze na njega, stavise Zveri su prosle cenzus na parlamentarnim izborima pre svega zahvaljujuci njemu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ne mogu da se setim kakav je odnos Cecena i Dagestanaca? Oni bas i nemaju neke veze sa Rusijom sem sto im sluze kao topovsko meso.

Upravo to što si rekao. Inače, nisu baš u nekoj ljubavi, a evo kako na Harvardu analiziraju njihov odnos: https://www.belfercenter.org/publication/ethnic-conflicts-chechnya-and-dagestan-event-summary

 

U Dagestanu živi više naroda i nijedan nije u apsolutnoj većini, dok je Čečenija homogenija i preovladavaju Čečeni. I jedni i drugi su pretežno muslimani, a imaju i fundamentaliste. Putler daje podosta novca i jednima i drugima kako bi osigurao glasove i ostale usluge, mada ruski zakoni praktično ne važe ni kod jednih ni kod drugih. Bitno je samo da glasaju kako treba i da budu topovsko meso.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dronovi su probili deo kod Odese opet. Izraelci najjavili odbrambeni sistem za njih koji ih jednostavno gasi cim ih uoci.

 

Probija se polako Liman, borbe su oko njega a negde navode i u njemu.

 

Pogodjeno nocas pet strateski bitnih mesta Rusima.

 

 

Edit: pogodjen navodno centar odakle idu dronovi u Hersonu.

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Haha..a cuj nisu. Pa danas je izasao samo snimak kako su im zapalili celu jedinicu u nekoj sumi pa vagnerovce vise puta itd..toliko ih nisu pogadjali da su ih sveli na manje jedinice.  Ne znam gde ti pratis rat, ali cika HIMARS je promenio tok rata, od kad je dosao Rusi su u teskom qrcu. Dolaze jos cetiri, mada bi ja broj HIMARSA stavio puta pet samo jos nisu svi operativni. Sad ce Rusi da se zalete ko juna a onda ide...cik HIMARS.

 

Nije, ali bi trebali to da urade..

Ne, vec ako posalje sve sto ima..pa ode mu glava ubrzo. Ostaje nezasticen

 

 

Pusti ti snimke, ako gledas samo snimke imas utisak da obe strane razvaljuju drugu.

 

Pitanje je vrlo prosto ako do sad nisu pomocu HIMARSa proterali Ruse iz Ukrajine sto mislis da ce proterati Ruse sad kad stize znatno vise Rusa i kad je sve vise ruskih dronova? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Izraelci najjavili odbrambeni sistem za njih koji ih jednostavno gasi cim ih uoci.

 

Da, okidač im je bio ruska upotreba iranskih dronova.

 

3 minutes ago, MeanMachine said:

i kad je sve vise ruskih dronova? 

 

Valjda bi razliku trebalo da napravi ovo iz citata iznad.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devil In My Pants said:

Haha..a cuj nisu. Pa danas je izasao samo snimak kako su im zapalili celu jedinicu u nekoj sumi pa vagnerovce vise puta itd..toliko ih nisu pogadjali da su ih sveli na manje jedinice.  Ne znam gde ti pratis rat, ali cika HIMARS je promenio tok rata, od kad je dosao Rusi su u teskom qrcu. Dolaze jos cetiri, mada bi ja broj HIMARSA stavio puta pet samo jos nisu svi operativni. Sad ce Rusi da se zalete ko juna a onda ide...cik HIMARS.

 

Nije, ali bi trebali to da urade..

Ne, vec ako posalje sve sto ima..pa ode mu glava ubrzo. Ostaje nezasticen

 

 

Ako se zalete ko junad...

 

Elem nisi ti mene bas razumeo, ako do sad su ih cepali sa HIMARSima sta ce bitno da se promeni? Mogu da krenu da koriste jos vise HIMARS ali onda brze ce da potrose rakete to je problem o tome je govorio na konferenciji neki americki zvanicnik da li iz Pentagona ili ministarstva zato im i ne salju znatno vise lansera jer nisu lanseri problem vec rakete.

 

Npr ugovori za proizvodnju novih raketa su na oko 5500 godisnje, pa i manje:

 

Screen-Shot-2022-07-26-at-2.30.41-PM.png

 

Uzmi da svaki lanser lansira sest raketa pa vidi za koje vreme se potrosi npr 6000 raketa.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, freethrow said:

Inače velika pobeda Putina na izborima u Italiji.

 

Pa ne baš.

 

Quote

As leader of the Brothers of Italy, the only major political party in opposition, she [= Giorgia Meloni] has criticized the former European Central Bank chief [= prime minister Mario Draghi] on everything from the use of COVID certificates to reforms of competition law to who should have the right to run beachside businesses.

But on the hottest political topic of the day — military support for Ukraine — she’s been far more supportive of Draghi than many leaders in his fractious coalition. Meloni has described Moscow’s invasion as an “unacceptable large scale act of war by Putin’s Russia against Ukraine” and advocates sending weapons to the government in Kyiv.

“While there is quite a large constituency on the right critical of NATO and sympathetic to Russia’s position, [Meloni] has chosen to look ahead and send a clear message,” said Daniele Albertazzi, professor of politics at the University of Surrey.  “She wants to signal that she is a responsible right-winger that the world can do business with.”

Meloni’s hard line on Putin is relatively new. As recently as 2018, she celebrated the Russian president’s election victory as representing “the unequivocal will of the Russian people.” And it comes as Italy gears up for parliamentary elections less than a year from now.

https://www.politico.eu/article/giorgia-meloni-valdimir-putin-italy/

Edited by erwin
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Pusti ti snimke, ako gledas samo snimke imas utisak da obe strane razvaljuju drugu.

 

Pitanje je vrlo prosto ako do sad nisu pomocu HIMARSa proterali Ruse iz Ukrajine sto mislis da ce proterati Ruse sad kad stize znatno vise Rusa i kad je sve vise ruskih dronova? 

Sta vise pises ti? Imas odvojene stavove. Ljudi su ih pitukli do nogu u Harkovu. Jel ti bar gledas mapu kako se skracuje  rusko polje delovanja. Trenutno ih bukvalno urnisu u Limanu i okolini.

 

Gde je tebi utisak da Rudi razvaljuju, jel su uzeli zaseok neki vec par meseci?

 

Ajde vrati se na starog MM

 

20 minutes ago, freethrow said:

Ne verujem u to, izvini. Klasično naprednjačko prikrivanje pred izbore. Svaka pobeda relativno radikalne desnice je pobeda Putina, na duže staze.

Ta zena podrzava Ukrajinu na max, sto je dobila najvise glasova. Generalno problem planete zemlje je razmera pametnih i glupih i to ce biti sve gore

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ta zena podrzava Ukrajinu na max, sto je dobila najvise glasova. Generalno problem planete zemlje je razmera pametnih i glupih i to ce biti sve gore

Podržava je deklarativno, u suštini je u ekipi sa Salvinijem i Orbanom i ima anti-EU stavove. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Ako se zalete ko junad...

 

Elem nisi ti mene bas razumeo, ako do sad su ih cepali sa HIMARSima sta ce bitno da se promeni? Mogu da krenu da koriste jos vise HIMARS ali onda brze ce da potrose rakete to je problem o tome je govorio na konferenciji neki americki zvanicnik da li iz Pentagona ili ministarstva zato im i ne salju znatno vise lansera jer nisu lanseri problem vec rakete.

 

Npr ugovori za proizvodnju novih raketa su na oko 5500 godisnje, pa i manje:

 

Screen-Shot-2022-07-26-at-2.30.41-PM.png

 

Uzmi da svaki lanser lansira sest raketa pa vidi za koje vreme se potrosi npr 6000 raketa.

Jel imas neki podatak za Ruse ili ti je skepsa samo za Ukrajince?

 

Mislim da je lakse napraviti bombe nego lanser. Na sve to dobili su nova cetiri. Koliko ce rakete biti problem videcemo jer koliko vidim Rusi su utanjili sa njihovim. Pa sad koriste iranske dronove

3 minutes ago, freethrow said:

Podržava je deklarativno, u suštini je u ekipi sa Salvinijem i Orbanom i ima anti-EU stavove. 

Urusavanje EU je posao Amerike, Rusije i Kine. Ako EU opstane to ce biti odlicno. 

 

Odlazak VB je delo Amerike. Rusi su se dali na Ita, Hun, Fra...meni je to jasno.  EU je pred velikim ispitom.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, freethrow said:

Klasično naprednjačko prikrivanje pred izbore.

 

Ove objave su od pre 5-6 meseci, kad se nije ni znalo da će Dragi dati ostavku i da će izbori biti ove godine:

 

Quote

Unacceptable attack by Putin’s Russia on Ukraine. Europe falls back into a past that we hoped never to relive. The West and the international community are united to implement all useful measures in support of Kiev and respect for international law.

 


 

Quote

 

This morning I met with the Ukrainian Ambassador to Italy, Yaroslav Melnyk, in Rome. I reiterated the FdI’s solidarity with the Ukrainian people, who are teaching the world what it means to fight for freedom, and renewed my hope for an end to hostilities.

 

 

 


 

Quote

 

Poland, Czech Republic, Slovenia. Three right-wing premieres who make a historic gesture of immense courage: traveling by train to Kiev to bring the Ukrainian people closer. If the entire EU had rulers of this type, we would be living in a better and safer Europe.

 

 

 

 

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kad im nestane municije i raketa, mogli bi Putin i Zelenski da odrade jednu ferku, samo ruke, pobednik nosi sve, to bi bilo najpoštenije. Da se polako završava sa ovim glupim ratom. Mada da sam se ja pitao, predložio bih im to još 2014. i ništa od ovoga se ne bi desilo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, K.Dot said:

Sad kad im nestane municije i raketa, mogli bi Putin i Zelenski da odrade jednu ferku, samo ruke, pobednik nosi sve, to bi bilo najpoštenije. Da se polako završava sa ovim glupim ratom. Mada da sam se ja pitao, predložio bih im to još 2014. i ništa od ovoga se ne bi desilo. 


Zelenski je predsednik od 2019. Opste je poznato da je 2014. skovao plan za rat sa Rusijom samo da bi se licno obogatio. Jos je i nacista. Pajac klasican. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...