Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Totalnog nuklearnog rata, nadam se, nece biti. 

Teoretisanje je poredjenje stanja vojnih arsenala, ukljucujuci i nuklearni aresenal, u zavisnosti od godisnjih troskova odrzavanja, i faktora korupcije koji dovodi do neplaniranog odliva javnih sredstava...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja sam nalazio na podatke da izdvajaju oko 70-80 milijardi godisnje na samo odrzavanje, no i da to nije tacno i ako je tvoja brojka od 20-30 miliona tacna, to je opet trecina ili polovina cjelokupnog vojnog budzeta Rusije. Prostom logikom nije bas moguce da u odnosu takvih brojki Rusi imaju supermocna i superodrzavana nuklearna oruzja koja bi u par minuta unistile citav Zapad, a da Ameri imaju krntije koje bi vise padale po Americi nego po primarnoj meti. 

 

Obzirom da smo u ovom ratu vidjeli da je ruska vojska miljama daleko od sile kakvom su je razni propagandisti i zaludjenici predstavljali, prosto ne vidim nikakav nacin ili logicki zakljucak po kom bi Ameri sa 10ak puta vecim budzetom i zasigurno manjim stepenom korupcije bili veci haos i katastrofa od njih. 

 

Korupcija kod Amera je ogromna iako to deluje cudno kad znamo sta je Rusija i korupcija npr kod Rusa imas situacije da neki kapetan mazne propeler i pretopi ga u dilu sa direktorom brodogradilista a ugrade dosta losiji (znatno manje bronze).

 

Takve korupcije ko Amera nemas. Ali imas korupciju na daleko vise nivou konkretno kod razvoja oruzija i nabavke istih to je ludilo koliki novci se trose a sta se dobija. 

 

Npr poruce 20 i nesto da kazemo fregata i onda svaka ima probleme, pa sad odlucuju da ih penzionisu odredjeni tip (porucili dva tipa) prakticno svih deset odmah penzionisu a neke tek stigle iz brodogradilista jednostavno nista ne radi kako treba pocev od menjackog mehanizma, ostalih 10 (drugog proizvodjaca) ce takodje poslati na secenje ako defekt u konstrukciji ne bude otklonjen, kod tih drugih barem je menjac okej mislim da nisu pametovali vec uzeli nemacko resenje.

 

Vec sam ti pomenuo da su umalo imali jednak broj admirala ko i brodova!?!

 

E sad sto se tice ruske vojske.

 

Obicna vojska je cist mit, nastao na periodu SSSR kad je to stvarno bila siletina, e onda imas 1990te i propadanje obicne vojske Rusije, dolazak Putina kakvu takvu stabilizaciju i onda mitomaniju medju rusofilima sirom sveta iako vecinom koriste ono sto im je SSSR ostavio. Naprave npr nov tenk i to u malom broju i taj tenk jeste odlican ali broj je smesan, a izreklamiraju ga samo tako. Neki kazu da proizvodna linija ni ne postoji vec se ceka da neko ga naruci od stranaca.

 

A imas i bisera tipa BMPT koji se pokazao odlicno u Ukrajini a koji niti je skup niti zahteva neku novu proizvodnu liniju ali generalima nije bio zanimljiv jer je to tenk bez velikog topa?!?

 

Ali zato u strateskim snagama e tu je prica totalno drugacija, tu se ulagalo jos i pod pijanim Jeljcinom jer je to bila jedina stvarna sila koju su imali.

 

Danas je situacija slicna 1950tim u Evropi samo se stvar obrnula, tad je SSSR imao ogromnu konvencionalnu nadmoc ali je bio atomski patuljak sto opet za zapadnu Evropu nije znacilo puno jer bi tu padale sovjetske bombe, dok Amerika nije bila kopneno jaka ko SSSR ali bi atomskim oruzijem preorala SSSR.

 

I u sustini to je i logicna stategija da se ulaze u ono u cemu mozes da osiguras jasnu nadmoc.

 

E sad sto je zapad omogucio Putinu da to postigne to je za ozbiljne analize.

 

Npr po meni prosto je neshvatiljivo da od 2014 zapad nije krenuo da se distancira od ruske energije. Pa i Amerika je do skoro uvozila ruski gas i naftu!?!

 

O Evropi pre svega Nemackoj koja je vodila rat protiv nuklearki da ne pricam pa kad je krenuo ovaj rat na DW gledao prilog da jeste Francuska nezavisna od ruskog gasa ali vidite kako su ispucali zidovi na najstarijoj njihovoj nuklearci nasli jednog lokalca koji je protiv nuklearke i on ih vodi da im pokaze da je to ustvari opasno. Sto ti spoljni zidovi veze sa reaktorom nemaju i sto ce nuklearka uskoro biti zamenjena novom nikom nista.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ters said:

 

 

Koji civini objekat su za odbranu koristili civili u Buchi koji su sa vezanim rukama na ledjima dobili metak u potiljak? 

 

Na moju veliku zalost znam sta je rat - tri godine kao civil pod opsadom, kao prase u Teheranu: oni kojima "pripadam" imenom ali ne ideologijom mi iz okoline grada sipaju granate na glavu, oni na cijoj tertitoriji sam se zatekao i kojima ne pripadam ni imenom ni ideologijom mi neprestano upadaju u kucu tvrdeci da ja na neki nacin pomazem onima na brdu... 

 

Na pocetku agresije na Ukrajinu sam imao razumijevanja i empatije za vojnike RF, racunajuci da je medju njima mnogo regruta koji su to poslani bez  svoje volje, ali kako vrijeme odmice, i kako Putin uvjerava svijet da je samo profesionalna vojska (dakle svi do jednog su  placenici)  u Ukrajini, te empatije nemam - ne zalim kada ih djavo odnese u okrsajima... Ali  i dalje mislim da zasluzuju ljudski tretman kada budu zarobljeni i da oni koji se neljudski ponasaju prema njima trebaju biti procesuirani,

 

 

.

 

Ono sto sam ja pratio govori o tome da su u Buchi nesumnjivo pocinjeni ratni zlocini...njihov razmer i karakter svakog od njih bi trebala da utvrdi nekakva medjunarodna istraga, nezavisna, samo plasim se koliko je ona moguca...

Licno znam za slucajeve koji su zrtva ruskih zlocina,  i ukrajinskog artiljeriskog "oslobadjanja" Buche...ne iz medija, vec licno...isto tako znam da ukrajinci nisu nista bolji, ali toga nema na CNN pa se verovatno nije nikad desilo...jos uvek mislim da ovaj rat ne pokazuje toliko divljastva sa obe strane kao neki periodi "naseg"rata...jednostavno , rat je ogroman, a to sto se vama brzinom svetlosti serviraju svi ruski zlocini  ne znaci da ih druga strana ne pravi sama......

 

Tvoje iskustvo potvrdjuje ono sto sam post iznad napisao...za civila je svaka vojska neprijateljska..kad coveka u Zaporozju iz stana izbaci njegova vojska, ona za njega vise nije njegova,  mozemo mi da kenjamo odavde, ali  to je praksa svuda, samo ovaj primer mogu da potvrdim...tim ljudima je potreban mir, i od ovih sto bi ih "oslobodili" ruseci  im kuce i od ovih sto bi ih odbranili izbacujuci ih iz kuca...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo vam jedna informacija (tacnije pitanje) koja ne govori o korupciji kod Amera ali dobro prikazuje kako se vojsci “prenaplacuju” usluge kontraktora (a mnogo njih zivi na sisi USA oruzanih snaga). Sta mislite koliko kontraktor naplati vojsci zamjenu slavine u kupatilu? Obicna slavina iznad lavaboa.  
off mali: samo zato sto se pominju troskovi, postavih pitanje. 

Edited by Gistro Bančo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gistro Bančo said:

Evo vam jedna informacija (tacnije pitanje) koja ne govori o korupciji kod Amera ali dobro prikazuje kako se vojsci “prenaplacuju” usluge kontraktora (a mnogo njih zivi na sisi USA oruzanih snaga). Sta mislite koliko kontraktor naplati vojsci zamjenu slavine u kupatilu? Obicna slavina iznad lavaboa.  

Haje da lupim - $500 - jer za zamjenu slavine vodoinstalater meni u stan nece doci da pogleda sta treba raditi bez $150-$200, odnosno $300 ako je "bonded"... Pretpostavljam da je za vojne kontraktore potreban neki "security clearance" koji ce biti ugradjen u cijenu sa bar $100 i to znaci da nekih $100 otpada na preplacivanje... Jesam li blizu?

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma Rusi ne bi upalili raketu vec bi im unistili svaki polozaj lansiranja.  USA tehnika je par generacija ispred.

 

Ovo  Masin sto pise je u rangu MilovanaKosovo1244 lik sta pise ono je haos 😂😂😂

Sreca nasa pa Ameri ne razmisljaju kao ti.

Verovatno na osnovu informacija i znanja koje imaju malo se drugacije ponasaju od ovoga tvog merenja ciji je veci.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MeanMachine said:

 

Korupcija kod Amera je ogromna iako to deluje cudno kad znamo sta je Rusija i korupcija npr kod Rusa imas situacije da neki kapetan mazne propeler i pretopi ga u dilu sa direktorom brodogradilista a ugrade dosta losiji (znatno manje bronze).

 

Takve korupcije ko Amera nemas. Ali imas korupciju na daleko vise nivou konkretno kod razvoja oruzija i nabavke istih to je ludilo koliki novci se trose a sta se dobija. 

 

Npr poruce 20 i nesto da kazemo fregata i onda svaka ima probleme, pa sad odlucuju da ih penzionisu odredjeni tip (porucili dva tipa) prakticno svih deset odmah penzionisu a neke tek stigle iz brodogradilista jednostavno nista ne radi kako treba pocev od menjackog mehanizma, ostalih 10 (drugog proizvodjaca) ce takodje poslati na secenje ako defekt u konstrukciji ne bude otklonjen, kod tih drugih barem je menjac okej mislim da nisu pametovali vec uzeli nemacko resenje.

 

Vec sam ti pomenuo da su umalo imali jednak broj admirala ko i brodova!?!

 

E sad sto se tice ruske vojske.

 

Obicna vojska je cist mit, nastao na periodu SSSR kad je to stvarno bila siletina, e onda imas 1990te i propadanje obicne vojske Rusije, dolazak Putina kakvu takvu stabilizaciju i onda mitomaniju medju rusofilima sirom sveta iako vecinom koriste ono sto im je SSSR ostavio. Naprave npr nov tenk i to u malom broju i taj tenk jeste odlican ali broj je smesan, a izreklamiraju ga samo tako. Neki kazu da proizvodna linija ni ne postoji vec se ceka da neko ga naruci od stranaca.

 

A imas i bisera tipa BMPT koji se pokazao odlicno u Ukrajini a koji niti je skup niti zahteva neku novu proizvodnu liniju ali generalima nije bio zanimljiv jer je to tenk bez velikog topa?!?

 

Ali zato u strateskim snagama e tu je prica totalno drugacija, tu se ulagalo jos i pod pijanim Jeljcinom jer je to bila jedina stvarna sila koju su imali.

 

 

Ja ti samo kazem da je logicki prosto nemoguce i neizvodivo da Amerika sa 800 milijardi vojnim budzetom ima nuklearni arsenal u raspadu od kojeg bi dobar dio popadao po USA teriotoriji dok Rusija sa 66 milijardi budzetom ima vrhunski sa supermocnim oruzjem koji bi u par minuta sjebali citav zapad. Ne ulazim uopce u to ko ima bolji i opasniji nuklearni arsenal, totalno je i nebitno jer bi u slucaju tog tipa rata citava planeta bila unistena i niko ne bi bio postedjen sem mozda osamljenih otoka po okeanima. 

 

Korupcije svakako ima u svakoj drzavnoj organizaciji na svijetu ali prilicno je tesko zamisliti da je korupcija u vojsci kontrolise sve strateski bitne tacke na svijetu gore od one koja vec godinama nije u stanju proizvesti tenk i avion najnovije generacije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Clash said:

 Vi to stvarno teoretiste ko ce bolje proci u totalnom nuklearnom ratu?

Onom pravom, totalnom, kad svi rokaju svim sto imaju?

 

Ne vec je stvar krenula sa Devilovim biserom da ustvari Rusi ne bi mogli ni da koriste ista od tog arsenala jer Ameri verovatno imaju svoje specijalce svuda po Rusiji i to bas oko tog strateskog oruzija, jbg igrao decko previse CoD:

 

 

Dok bi u stvarnosti to bilo ovako:

 

 

😞

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja ti samo kazem da je logicki prosto nemoguce i neizvodivo da Amerika sa 800 milijardi vojnim budzetom ima nuklearni arsenal u raspadu od kojeg bi dobar dio popadao po USA teriotoriji dok Rusija sa 66 milijardi budzetom ima vrhunski sa supermocnim oruzjem koji bi u par minuta sjebali citav zapad. Ne ulazim uopce u to ko ima bolji i opasniji nuklearni arsenal, totalno je i nebitno jer bi u slucaju tog tipa rata citava planeta bila unistena i niko ne bi bio postedjen sem mozda osamljenih otoka po okeanima. 

 

Korupcije svakako ima u svakoj drzavnoj organizaciji na svijetu ali prilicno je tesko zamisliti da je korupcija u vojsci kontrolise sve strateski bitne tacke na svijetu gore od one koja vec godinama nije u stanju proizvesti tenk i avion najnovije generacije. 

 

Naravno da Ameri imaju sta da koriste i ne samo oni vec i saveznici npr Amerima je valjda polovina arsenala na podmornicama, i tu nema govora o zardjalim raketama, ko u silosima.

 

Ali poenta je da bajke koje Devil pise da bi ruske rakete bile unistene su smesne. Pa ako gensek NATO-a x puta a i Bajden ponovi da nema nista od direktnog sukoba sa Rusijom zbog NUKLEARNOG RATA pa oni valjda ljudi znaju nesto vise od naseg Devila.

 

Btw bas zbog zardjalih raketa i prastarih bombardera a verovatno i bojevih glava koje nisu u mlade Ameri trose znatno vise od Rusa.

 

Imao si i paradoks da su do skoro i uranijum slali u Rusiju za obogocivanje jer je daleko jeftinije to raditi u Rusiji nego u Americi! Republikanci to iskoristili za napad na Hilari.

 

Plus imas onu vrlo losu naviku kod Rusa da ih boli q za zivotnu sredinu, pa ko zna kako se odlaze ozracena vojna tehnika kad dodje vreme za penziju, sto itekako utice na troskove.

Edited by MeanMachine
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Ono sto sam ja pratio govori o tome da su u Buchi nesumnjivo pocinjeni ratni zlocini...njihov razmer i karakter svakog od njih bi trebala da utvrdi nekakva medjunarodna istraga, nezavisna, samo plasim se koliko je ona moguca...

Licno znam za slucajeve koji su zrtva ruskih zlocina,  i ukrajinskog artiljeriskog "oslobadjanja" Buche...ne iz medija, vec licno...isto tako znam da ukrajinci nisu nista bolji, ali toga nema na CNN pa se verovatno nije nikad desilo...jos uvek mislim da ovaj rat ne pokazuje toliko divljastva sa obe strane kao neki periodi "naseg"rata...jednostavno , rat je ogroman, a to sto se vama brzinom svetlosti serviraju svi ruski zlocini  ne znaci da ih druga strana ne pravi sama......

 

Tvoje iskustvo potvrdjuje ono sto sam post iznad napisao...za civila je svaka vojska neprijateljska..kad coveka u Zaporozju iz stana izbaci njegova vojska, ona za njega vise nije njegova,  mozemo mi da kenjamo odavde, ali  to je praksa svuda, samo ovaj primer mogu da potvrdim...tim ljudima je potreban mir, i od ovih sto bi ih "oslobodili" ruseci  im kuce i od ovih sto bi ih odbranili izbacujuci ih iz kuca...

 

.

 

Moguce da nisu nista bolji, ali veoma je jednostavno vidjeti da civili koji sjede u svojim kucama u Rusiji nisu zrtve ukrajinske vojske, i da gradovi u Rusiji, osim par projektila na Belgorod nisu izlozeni napadima ukrajinske vojske. Dok civili koji su u svojim kucama u Ukrajini JESU zrtve vecim dijelom ruske vojske, i vjerovatno manjim dijelom zrtve ukrajinske vojske koja ne bi ni ratovala, da u Ukrajinu nije usla - ruska vojska... 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Stvarno?..ne za devila, vec Radonju?...nista ne pratim , ne stizem...

 

.

Ccc a nekad si bio kul tip.

Eno na Zvezdinoj temi smo na ivici kolektivnog samoubistva, ko svaka sekta.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

Ccc a nekad si bio kul tip.

Eno na Zvezdinoj temi smo na ivici kolektivnog samoubistva, ko svaka sekta.

 

.

 

Da, propao sam i kao covek i kao komunista...posle finala pratio nize spratove, mislio nista novo do jula, spsrke medije ne pratim , nijedan, ...idem u korak sa vremenom i prostorom gde sam , samo Xinhua vesti ...

 

.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

Čitajući zadnjih par stranica čovek bi pomislio da je svet na ivici apokaliptičnog rata zardjalim kašikama  nuklearkama zbog Radonjićevog prelaska u PAO ...

Pa za nas je to ako ne gore onda u istoj ravni.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma Rusi ne bi upalili raketu vec bi im unistili svaki polozaj lansiranja.  USA tehnika je par generacija ispred.

 

Ovo  Masin sto pise je u rangu MilovanaKosovo1244 lik sta pise ono je haos 😂😂😂

 

Ajde se vrati malo pa vidi sta sam ja pisao o MilovanKosovo1244 i slicnim likovima sa takvima sam u preduzecu svaki dan i cim je ovo krenulo izbegavam bilo kakvu pricu, to je videlo Kijev osvojen ili oslobodjen kako vole da kazu pre kraja Marta a do pocetka leta cela Ukrajina ruska.

 

E tamo ne mogu da se raspravljam sa takvim likovima, ali ovde kad vidim sustu suprotnosti mogu 😄

 

Pogotovo ako doticna suprotnost pise o nekakvom nuklearnom ratu kao necem nemogucem samo da bi ono sto on zeli da se desi bilo tacno.

 

Ko sto je pisala ta ista suprotnost da Kina i Indija su qrac mislim za nju jesu ali ekonomski pogotovo u biznisu sa energentima su daleko od qrca.

 

I onda jbg suprotnost nasim Milovanima nastupa ko navijac tj ko Milovani iz moje firme koji bi na moje realisticne komentare da se ne tripuju da ce da padne Kijev i cela Ukrajina rekli da sam ja zuti

 

A njihova susta suprotnost na forumu me nazva MilovanKosovo1244 😄

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ters said:

Haje da lupim - $500 - jer za zamjenu slavine vodoinstalater meni u stan nece doci bez $150-$200, odnosno $300 ako je "bonded"... Pretpostavljam da je za vojne kontraktore potreban neki "security clearance" koji ce biti ugradjen u cijenu sa bar $100 i to znaci da nekih $100 otpada na preplacivanje... Jesam li blizu?

 

100 dolara preplate samo za slavinu. Lose sam se izrazio, nije cjelokupna usluga, koja mi ipak nije mogla biti pokazana. Ali je stavka slavine koja kosta maksimalno 15-20$  bila 130$. 
Stekao sam utisak da zaista “deru” vojsku. Ovo je samo plastican i benigan primjer, moze se pretpostaviti sta se desava tamo gdje se pruzaju znatno sofisticiranije i skuplje usluge. 
Našem forumskom arm chair generalu je sve smijesno…jebga. 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja ti samo kazem da je logicki prosto nemoguce i neizvodivo da Amerika sa 800 milijardi vojnim budzetom ima nuklearni arsenal u raspadu od kojeg bi dobar dio popadao po USA teriotoriji dok Rusija sa 66 milijardi budzetom ima vrhunski sa supermocnim oruzjem koji bi u par minuta sjebali citav zapad. Ne ulazim uopce u to ko ima bolji i opasniji nuklearni arsenal, totalno je i nebitno jer bi u slucaju tog tipa rata citava planeta bila unistena i niko ne bi bio postedjen sem mozda osamljenih otoka po okeanima. 

 

Korupcije svakako ima u svakoj drzavnoj organizaciji na svijetu ali prilicno je tesko zamisliti da je korupcija u vojsci kontrolise sve strateski bitne tacke na svijetu gore od one koja vec godinama nije u stanju proizvesti tenk i avion najnovije generacije. 

 

Postoji mit o "sjajnim" Ruskim (SSSR) raketama koji se održao za stručnu javnost do pre desetak godina a za sve do ovog rata. Sećamo se tvrdnji kako S sistemi obaraju sa 99% efikasnosti. Jasno je da smo sve vreme lagani, a laž je prošla iz prostog razloga što nismo imali dokaz da lažu. Pre desetak godina smo imali prilike da vidimo da S sistemi nisu ništa bolji od našrioko kritikovanog Patriota ali su to primeri sa ratišta tipa Sirija koji ne prate široke narodne mase. Takođe isplvale su analize Kiparskog S-300 tako da se moglo i tu čitati o tome. Naravno obzirom da su to primeri sklonjeni od javnosti, a da su Grci NATO to je sve bila NATO propaganda i to je prolazilo. Ali to sada možemo svi da vidimo da S sistemi ne garantuju ništa i da su slične efikasnosti kao sistemi koje zapad koristi. Gubici u avijaciji su minimalni na obe strane i nema nikakvog čudesnog oružja a obe strane koriste S sisteme.

 

Tako ti je i sa tim motorima koje SAD kupuje samo zato što su jeftini. Inače oni imaju licencu od počletka 90-ih za te motore i mogli su da pokrenu proizvodnju kad god su hteli ali onda ne bi bili jeftini kao uveženi iz Rusije. Naravno da SAD ima raketne motore ali su ih zanemarili zbog te ideje da se spreči propast Ruskog Svemirskog Programa. Naravno ne iz dobrote nego da se ti raketni naučnici ne bi razbežali po Kinama, Iranima i ostalim nazadnim državama. Bolje da ostanu u Rusiji koja već ima tu tehnologiju nego da je šire dalje. Danas znamo da je kupovina tih motora ista greška kao i Evropa sa gasom i naftom ali za razliku od Evrope SAD je krenuo da razvija novi motor i ove ili sledeće godine će biti prvo lansiranje sa sve novom raketom. Pored toga tu je i Space X koji ima svoju tehnologiju za slučaj da im zatreba. I takođe ta trgovina nije visokoprofitabilna jer se radi o stotinak motora za sve ove godine, tu je profit manji od mesečnog profita koji Putin dobije od EU.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znaci Attolini ima pokrivenu celu Ukrajinu, gde god je neki incident ima nekog koga zna on ili neki njegov prijatelj. Jes bilo masakra u Buci, li ubijali su i UA svoje ljude artiljerijom. Jes bio soping mol ali to nisu gadjali. Mashina kao da je bio general u USA vojske i to radio u Pentagonu pa zna sve programe i koliko su zardjali silosi.

 

Razumem ja da vi pokusavate da budete ''realni'', ali polako malo. Rusija pokusava da napravi neku nakaradnu drugu silu..cuj oni u talu sa Brazilom i Argentinom pa Juzna Afrika :roflmao: mislim kakve oni veze imaju po bilo cemu?

 

Rusi imaju nesto tih raketa ostalo qrton, pa oni sivacu masinu ne proizvode, sad ne mogu vise ni lada nivu da prave. Vrv drze te neke naucnike sto jos i mogu nesto da urade, ali to je sve tanko.  Igraju na dobrotu zapada jer nece ljudi klanicu da prave

 

Moraju probati sjebati taj rezim jer ako im daju sad da se dignu,ode svet u totalnu propast i agresiju.

 

Attoliniju jos da kazem da sankcije ce osetiti polako ali sigurno...i kad se bude otvorila skroz pandorina kutija bice opsti haos. Long term je sigurna varijanta putinove propasti..da ga sam narod skin i vrati se tamo gde pripada..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Viskoprecizne" rakete danas pogodil stambenu zgradu :

 

 

 

Za sada troje mrtvih nažalost. E sad ako ja grešim da ruske rakete nisu ni malo kvalitetnije od zapadnih onda je ovo smišljeni ratni zločin kao i Kremenčug pre par dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

I onda jbg suprotnost nasim Milovanima nastupa ko navijac tj ko Milovani iz moje firme koji bi na moje realisticne komentare da se ne tripuju da ce da padne Kijev i cela Ukrajina rekli da sam ja zuti.

Ja ne znam što se uopšte štrokaviš tom prljavštinom koja misli da je to neka uvreda ili nešto, a u stvari su samo štroka, isto kao oni tamo na temi što ispituju deez nutsa valjda da li je kršten i slično. Da mene neko pita sve bi to bo u nekim rezervatima i u rupama da smrdi tamo kao pre 1989 i da ga bude sramota sto postoji, kako je jedino prirodno.

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Teroristicka drzava lazi* 

Sad je ovaj deda sto se skida do pola da se ljudima zgadi jelo ako ga vide poceo na tom samitu sto je pravio da prica i o "zlatnoj milijardi". Kakvi li su bednici oni kakvima je takav degenerisani lazov idol, mora da su prave ljudske mizerije. I to je isto za rupe u kojima je smrdelo pre 1989 i nije smelo da zucne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja ne znam što se uopšte štrokaviš tom prljavštinom koja misli da je to neka uvreda ili nešto, a u stvari su samo štroka, isto kao oni tamo na temi što ispituju deez nutsa valjda da li je kršten i slično. Da mene neko pita sve bi to bo u nekim rezervatima i u rupama da smrdi tamo kao pre 1989 i da ga bude sramota sto postoji, kako je jedino prirodno.

Sad je ovaj deda sto se skida do pola da se ljudima zgadi jelo ako ga vide poceo na tom samitu sto je pravio da prica i o "zlatnoj milijardi". Kakvi li su bednici oni kakvima je takav degenerisani lazov idol, mora da su prave ljudske mizerije. I to je isto za rupe u kojima je smrdelo pre 1989 i nije smelo da zucne.

 

Prosto uzivam citati ovaj nivo kreativnosti pri nazivanju anticivilizacijske stoke pravim imenima ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Kazem ti da Rusi ne bi ni stigli da opale prvu. Svo rusko oruzje i rezultat istih je upitan. Njima je oboreno 400 letelica, da ne pisem da svaku 40 tu raketu zaustave itd..a pricamo o zastarelom oruzju.

 

Odavno je receno da u onih 40b ulaze i ti avioni, tako da..

 

U praksi Rusko oruzje je sranje za USA.

 

Da je to tako nista od ovoga sto se desava u poslednjih 15 godina ne bi ni bilo - ne bi bilo napada na Gruziju 2008. ni aneksije Krima 2014. godine.

 

Imas li ti drugo objasnjenje zasto niko nije reagovao pre osam godina kada je jedna zemlja proglasila deo druge zemlje svojom teritorijom? I sta mislis, zasto se ta zemlja na to odlucila, ako ne zbog toga sto poseduje nuklearno oruzje?

 

Da li si pratio krizu sa Iranom i zasto ta kriza i dalje traje - pa zato sto Izrael ne gleda blagonaklono na pokusaje Irana da naprave svoj nuklearni arsenal. Po tebi je to krajnje nebitno, docice USA i sravnice Iran sa zemljom i eto.

 

Samo da se podsetimo - Srbija/SRJ je za vreme devedesetih silom pokusala da zadrzi Kosovo i bila je bombardovana zbog toga. Znaci, jedna zemlja je silom pokusala da zadrzi svoju teritoriju i zbog toga je bombardovana. Dvadeset godina kasnije, Rusija pokusava da uzme deo tudje teritorije i pocinje napad na drugu zemlju i dodje Biden i kaze "Ukrajinci su dobili oruzje nakon uveravanja da isto nece biti korisceno na napad na teritoriju RF". Toliko o nebitnosti atomskih bombi i odrzivosti svega sto se u vezi tog pitanja ovde pise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...