Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Pa dobro, ne može da se pravi kajgana ako se ne razbiju jaja. To se zna, nego postoje pojedini umisljeni dosadnjakovici koji sebe vide kao bezgresne, iako su ogrezli zna se u cemu, pa stalno hoće i jare i pare, i da stisnu i da prdnu, da se kovu a da im ne uđe itd. Kad se danas sutra desi to što kažeš, ovakvi bi baš mogli (narocito njihovi patrijotski telektualci, a takvi su najveci bezgresnici) svi u znak protesta sto zli svet nista ne valja da izvrse masovni harakiri :lol_2:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Realno Turska nije dobila ništa. Svi ti zakoni mogu da se vrate na staro kada švedska postane član.

 

Dobio je samo priču za njihove sledece izbore kako je on naterao švedsku na nešto.

 

16 hours ago, Klotzen said:

 

Pa onda je 90% ugovora koje velike sile potpisuju ništavan jer nema nikakvih poluga da ih nateraš, neće to biti baš tako. 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Jurgen said:

Kad kreće ukrajinska kontraofanziva? Da li su već ušli u Herson, čitao sam ovde pre nedelju dana da su već u predgrađima i da se Rusima ceo južni front raspada zbog ofanzive u Donbasu?

 

Ne raspada im se, naravno, ali ja ne bih baš likovao zbog toga...em ljudi gore ginu i zemlja se uništava, em bi za nas ovde nekakvi ruski izlasci na Dunav bili loši, imo. Najbolje bi bilo da rat odmah stane pa da se pregovara još 300 godine...ali slaba vajda.

Edited by implant
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Ne raspada im se, naravno, ali ja ne bih baš likovao zbog toga...em ljudi gore ginu i zemlja se uništava, em bi za nas ovde nekakvi ruski izlasci na Dunav bili loši, imo. Najbolje bi bilo da rat odmah stane pa da se pregovara još 300 godine...ali slaba vajda.

 

Pa naravno da je najbolje da se rat odmah završi samo da bi se to desilo Zelenski treba da prestane da živi u prošlosti i da se suoči sa surovom stvarnošću da mnoge nekadašnje teritorije više nisu ukrajinske. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Jurgen said:

Kad kreće ukrajinska kontraofanziva? Da li su već ušli u Herson, čitao sam ovde pre nedelju dana da su već u predgrađima i da se Rusima ceo južni front raspada zbog ofanzive u Donbasu?

Pa raspada se, Rusi idu punom snagom, ako sad ne uzmu Donbas nece nikad, posle mislim da nece smeti vise, jer je svima vec pun qrac Rusije tj Putlera.. stobi rekao jedan uman coek, rikverc..

 

trenutno se obucava oko 10k vojnika izvan zemlje za upotrebu stranog oruzja, dolaze americki avioni itd...vreloleto nije ni pocelo..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Belodedic said:

Evo Erdogan i zvanicno danas popustio (nije bilo sumnje da ce popustiti kad tad). Svedskoj i Finskoj otvoren put za ulazak u NATO.

Rusofili na aparatima. 

:lol_2:

 

Sto samo znaci da je potpuno drugi razlog zasto je erdoan uopste pravio pitanje svedske ako je upravo svedska prva koja je PKK org. proglasila teroristickom....to sto je trazio je dobio ili ce dobiti, nema popustanja bez cenkanja, takav je trgovacki `gen`

i odmah posle se dosetio da svedska a posebno finska nikako ne podrzavaju pkk. 

 

I kao jedino je tu Puki ostao iznenadjen i ljut razvojem situacije dok je zapravo sam proterao svedsku i finsku k nato...zbog ukrajine ce na kraju rusija biti u sredistu nato. Mozda i clanica NATO. Pa sta? Ako mogu svi zasto ne i oni....

 

Evo dokaz:

 

15 hours ago, ters said:

 

Sljedeci korak - Srbija i Bosna u NATO paktu...

:classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa raspada se, Rusi idu punom snagom, ako sad ne uzmu Donbas nece nikad, posle mislim da nece smeti vise, jer je svima vec pun qrac Rusije tj Putlera.. stobi rekao jedan uman coek, rikverc..

 

trenutno se obucava oko 10k vojnika izvan zemlje za upotrebu stranog oruzja, dolaze americki avioni itd...vreloleto nije ni pocelo..

 

Pun im je q ali ne smeju da ga napadnu jer znaju da on to želi pošto bi onda spalio dobar deo zapada. 

 

Inače odakle. vest da stižu avioni. Ako to Ukrajinci pričaju onda je stvar za njih mnogo gora nego što sam mislio. To je teška nebuloza zbog x razloga.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MeanMachine said:

 

Pun im je q ali ne smeju da ga napadnu jer znaju da on to želi pošto bi onda spalio dobar deo zapada. 

 

Inače odakle. vest da stižu avioni. Ako to Ukrajinci pričaju onda je stvar za njih mnogo gora nego što sam mislio. To je teška nebuloza zbog x razloga.

Rusi ne bi digli bombe vec bi bili sravljeni. Ludost je to jer bi bile milionske zrtve. Putler da je hteo vec bi uradio. On iz ovog rata izlazi kao teski gubitnik.

 

Tuce aviona su vec dobili kao i helikoptera, ali ovi americki tek dolaze.

 

10ak ruskih aviona je samo od sebe palo tokom rata.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MeanMachine said:

 

Pun im je q ali ne smeju da ga napadnu jer znaju da on to želi pošto bi onda spalio dobar deo zapada. 

 

Inače odakle. vest da stižu avioni. Ako to Ukrajinci pričaju onda je stvar za njih mnogo gora nego što sam mislio. To je teška nebuloza zbog x razloga.

 

.

 

Stizu..ne sutra ili prekosutra ali stizu...nije bas da je neocekivano...Zasto mislis da je nebuloza? Sve sto bude potrebno a moze da se obezbedi ce stici, jer po izjavama US, GB zvanicnika "oni" ne mogu sebi da dozvole da izgube ovaj rat...i to je razumljivo, problem sto i ovaj takodje ne moze to sebi da dozvoli...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa raspada se, Rusi idu punom snagom, ako sad ne uzmu Donbas nece nikad, posle mislim da nece smeti vise, jer je svima vec pun qrac Rusije tj Putlera.. stobi rekao jedan uman coek, rikverc..

 

trenutno se obucava oko 10k vojnika izvan zemlje za upotrebu stranog oruzja, dolaze americki avioni itd...vreloleto nije ni pocelo..

Kojom municijom ce pucati ta vojska obzirom da se unistavaju skladista iste i koliko ce trebati da piloti ovladaju tim avionima i tehnikom?

Za vazduhoplovsto je minimum 5 godina uz najbolju obuku, a ne dvonedeljni kurs.

 

kQ3vZG8.gif

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Da me ne napadnete ako kazem da mi je zao 40000 sirijskih boraca koji su stigli jos u martu, do sada, a to je mesec jun, ne znam koliko je sirijaca doslo da ratuju na strani rusije u ukrajini. Necu da napisem kolika je navodna plata jer je stvarno odlicna ali da li je stvarna to nije siguran podatak....jer

 

Last week, Russian President Vladimir Putin told Russia's security council that foreign volunteers who wanted to fight with Russia in Ukraine should be allowed to.

"If you see that there are these people who want of their own accord, not for money, to come to help the people living in Donbas, then we need to give them what they want and help them get to the conflict zone," Putin said.

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mama_mia said:

Da me ne napadnete ako kazem da mi je zao 40000 sirijskih boraca koji su stigli jos u martu, do sada, a to je mesec jun, ne znam koliko je sirijaca doslo da ratuju na strani rusije u ukrajini. Necu da napisem kolika je navodna plata jer je stvarno odlicna ali da li je stvarna to nije siguran podatak....jer

 

Last week, Russian President Vladimir Putin told Russia's security council that foreign volunteers who wanted to fight with Russia in Ukraine should be allowed to.

"If you see that there are these people who want of their own accord, not for money, to come to help the people living in Donbas, then we need to give them what they want and help them get to the conflict zone," Putin said.

 

 

40 000 Sirijaca >>> 500 miliona neprijavljenih Kineza.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jurgen said:

 

Pa naravno da je najbolje da se rat odmah završi samo da bi se to desilo Zelenski treba da prestane da živi u prošlosti i da se suoči sa surovom stvarnošću da mnoge nekadašnje teritorije više nisu ukrajinske. 

Treba putler da povuče svoje horde i eto kraja. Da ih nije poslao ne bi ni bilo svega ovoga. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

 

Kojom municijom ce pucati ta vojska obzirom da se unistavaju skladista iste i koliko ce trebati da piloti ovladaju tim avionima i tehnikom?

Za vazduhoplovsto je minimum 5 godina uz najbolju obuku, a ne dvonedeljni kurs.

 

 

 

 

.

 

Da li si siguran da vec nisu na obuci? Ne bi bila prva vest koja post factum dolazi do nas... US je  za vreme pregovora sa RF u januaru, pre rata,  vec spremala  lend-lease za Ukrajinu... "za svaki slucaj"...

 

 Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022...01/19/2022...Introduced in Senate

 

https://www.congress.gov/bill/117th-congress/senate-bill/3522/all-info

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, shonke said:

Treba putler da povuče svoje horde i eto kraja. Da ih nije poslao ne bi ni bilo svega ovoga. 

 

Opet ta prica o kokoski i jajetu, pa dokle vise da se gleda unazad?! Onda ce neko neko da kaze a bombardovanje Donbasa, a Euromajdan, a Janukovic, a 1991a, a 1945a...

 

Treba resiti stvari sada i gledati u buducnost. 

Edited by Jurgen
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da pripreme traju jos od 2015g, ovo cisto reda radi. Najavljena je velika ofanziva na leto, a leto je pocelo..

 

.

 

Da..ali to je jos jedna stvar koju saznajemo post factum, o tome i govorim...Od kakav NATO, kakvo nauruzanje, kakva obuka ..NATO standardi......dosli smo do toga da je to ipak realnost osam godina...

 

Ti o ofanzivi pricas od kraja aprila...u 'sledece dve nedelje"...videcemo...mogla bi da bude negde krajem avgusta...

 

.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Da li si siguran da vec nisu na obuci? Ne bi bila prva vest koja post factum dolazi do nas... US je  za vreme pregovora sa RF u januaru, pre rata,  vec spremala  lend-lease za Ukrajinu... "za svaki slucaj"...

 

 Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022...01/19/2022...Introduced in Senate

 

https://www.congress.gov/bill/117th-congress/senate-bill/3522/all-info

 

.

 

Nista neobicno - u to vrijeme je Putin vec nakrcao 200,000 vojnika na granicu Ukrajine i u Bjelorusiju. I svima je bilo jasno da ce izvrsiti napad, koliko god Putin ,Lavrov i Zaharova pricali da nema planova za napad... Ozbiljne drzave i organizacije se pripremaju za stvari za koje postoji neka vjerovatnoca da ce se dogoditi, pogotovo kada je ta vjerovatnoca veoma blizu 100%. 

Jednako kao sto se sada pripremaju NATO trupe za odgovor na udar Z-likovaca na NATO clanicu koji se jos nije dogodio - ali veoma vjerovatno hoce. 

10 minutes ago, Jurgen said:

 

Opet ta prica o kokoski i jajetu, pa dokle vise da se gleda unazad?! Onda ce neko neko da kaze a bombardovanje Donbasa, a Euromajdan, a Janukovic, a 1991a, a 1945a...

 

Treba resiti stvari sada i gledati u buducnost. 

 

Da li se meni cini ili se @Jurgen upravo odrece Kosova? Gledanjem kako stvari stoje sada i zaboravljanjem istorije... 

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

 

Nista neobicno - u to vrijeme je Putin vec nakrcao 200,000 vojnika na granicu Ukrajine i u Bjelorusiju. I svima je bilo jasno da ce izvrsiti napad, koliko god Putin ,Lavrov i Zaharova pricali da nema planova za napad... Ozbiljne drzave i organizacije se pripremaju za stvari za koje postoji neka vjerovatnoca da ce se dogoditi, pogotovo kada je ta vjerovatnoca veoma blizu 100%. 

Jednako kao sto se sada pripremaju NATO trupe za odgovor na udar Z-likovaca na NATO clanicu koji se jos nije dogodio - ali veoma vjerovatno hoce. 

 

.

 

A zar ja govorim o necem drugom?...verovatnoca je opako blizu 100% kad ulazis u pregovore da do dogovora koji ucitava i  interese druge strane, uopste i ne dodje...

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...