Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 hours ago, Дејо said:

Slažem se, rat, u kom je uključena jedna od najvećih sila na svetu, je sam po sebi veliki faktor koji će doprineti rastu inflacije, ali isto tako i ove sankcije zapada su doprinele da inflacija samo divlja, interes im je bio da samo žestoko kazne Rusiju, a nisu razmišljali o posledicama koje mogu nas, koji nit luk jeli nit luk mirisali, pogoditi.

 

Prvo:    Ovo nije rat "u kojem je ukljucena jedna od najvecih sila svijeta" - nego agresija koju je pokrenula, trenutno vodi i pokusava prosiriti na sire podrucje treca vojna sila svijeta. 

Drugo: Sankcije su jednostavna posljedica te agresije, tako da sankcije same po sebi ne uzrokuju nista - nema agresije, nema sankcija....

Trece:  Svi zajedno smo se ipak dobro najeli luka da nam i danas, petnaest godina kasnije zadah zaudara - sve se pustalo Putinu zarad povecanja profita. 

Cetvrto: Niko nema interes da kazni Rusiju, nego da zastiti Ukrajinu.

Edited by ters
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rusija je bacila sve karte na Donbas. Koliko sam razumeo izmedju redova, jos kvalitetnije oruzje tipa ti topovi sa duzim do 500km radijusom+Americki lovci i radari ce biti rasporedjeni u julu kad se ocekuje sa svih strana da dodje oruzje gde ce UA vojska biti vec obucena. 

 

Rusi su dnas pogodili stambenu cetvrt u Kijevu tako da ce UA imati range da pogodi svasta i u RF. Letonci, Litvanci, Finci su na granici a Poljaci takodje. Ovo ako se nekim cudom ne zavrsi u sledecih 15 dana, bojim se da ce sve otici u 3pm i da budemo spremni na mnogo veci i siri rat. Nadam se da ce neko doci pameti u Kremlju i da ce Putler sam da se povuce usred neke bolesti jer nam preti mozda najveci  i narazorniji rat do sad vidjen. Jednostavno mora puci, stanje nije odrzivo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Opet fulas. 

 

 

Moze izvor o tim mnogo cescim ukrajinskim zlocinima al da nije onaj 14 hiljada pobijenih Donbaslija u koje niko sem Kremlja ne vjeruje il ona montaza o razapinjanju i spaljivanju ljudi na krstu? Bucha, Mariupolj, Kijev, Harkiv, Herson i ostali gradovi koje su koljacke horde nemilosrdno granatirale, a neke kao Mariupolj totalno sravnile sa zemljom su prilicno dostupni dokazi.

 

 

U gradu gdje zivim vec 15ak puta volontirao po citav dan u udruzenju koje skuplja, razvrstava i salje humanitarnu pomoc u Ukrajinu i od pocetka full scale invazije 24.02.2022. vec donirao par hiljada eura za razne medicinske, higijenske i humanitarne potrepstine narodu Ukrajine. Sta znam, djeluje mi da sam ipak malo vise ucinio da se pomogne tim ljudima od avatara na forumu i raskrinkavanja rusof..., pardon neutralnog posmatranja na agresiju. 

 

Ta cifra je ukupna cifra do 2022. godine. S tim da od toga na civile otpada oko 3400 plus onih 300 putnika aviona. Od ovih 3400 80% su poginuli tokom najžešćih vojnih operacija 2014/15 i odnose se i na Ukrajince i na Ruse. Naravno Rusi zloubpotreblajvaju sve pa tako i ovu temu i prisvajaju sve žrtve kao njihove. Postoje izveštaji UN po mesecima gde je odprilike ginulo 10-tak ljudi mesečno 2016-2017 pa do 2-3 čoveka mesečno u zadnjih par godina, međutim Rusi nikad ne govore da su i oni bombardovali Ukrajinske gradove i ubijali civile i da je deo tih žrtava ide i na njihovu savest. Ne "zli" Ukrajinci ubijaju civile a oni su 8 godina sedeli i ćutali u svojim rovovima i nisu odgovorali na provokacije niti su provocirali (jel nekom poznato ovo iz 90-ih 🙂 )

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam aktivnosti HIMARSa.... neki polupani kamioni, pontoni... sta znam, po meni to nije ono kako taj sistem treba da se koristi. Oni treba da gadjaju artiljariju koja njih gadja a ne linije snabdevanja. Cini mi se da

- ili jos uvek nisu obuceni;

- ili je napad namenjen twiter ratu;

- ili nemaju nikakvu taktiku nego kako vide/dobiju info o nekom konvoju odma rokaju po tome; 

 

Cini mi se da je najvise ovo trece i da bi njima dobro dosao trener da ih dovede u red. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Дејо said:

Pitam samo, jer je rekao da ga ne zanima KiM.

A zasto bi bilo koga trebalo da zanimaju druge zemlje, samo zato sto su neke tamo zadrte srbende koje vole da zive u negaciji stvarnosti tako izmislile? Takvi umesto sto pokusavaju svima da namecu svoj zaumni isfantazirani pogled na svet, to se valjda strucno zove deluzije, bolje im je je da posete lekara.

 

Doduse, evo, mene zanima kad ce Kosovo primiti u NATO. Valjda što pre.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, sreta-steta said:

Pogledao sam aktivnosti HIMARSa.... neki polupani kamioni, pontoni... sta znam, po meni to nije ono kako taj sistem treba da se koristi. Oni treba da gadjaju artiljariju koja njih gadja a ne linije snabdevanja. Cini mi se da

- ili jos uvek nisu obuceni;

- ili je napad namenjen twiter ratu;

- ili nemaju nikakvu taktiku nego kako vide/dobiju info o nekom konvoju odma rokaju po tome; 

 

Cini mi se da je najvise ovo trece i da bi njima dobro dosao trener da ih dovede u red. 

 

 

Pa nije bas cudno jer ako npr gadjaju protivnicku artiljeriju pre svega raketnu vrlo lako mogu da se nadju na udaru. Ovako gadjaju rusku logistiku, i brzo napuste polozaj. Jednostavno Ukrajina ne moze da dobije HIMARS u nekom vecem broju da ih koristi ko sto Rusija koristi svoju raketnu artiljeriju, jer HIMARSa nema mnogo za razliku od gomile BM-21/27 pa ni BM-30 nema malo.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Trece:  Svi zajedno smo se ipak dobro najeli luka da nam i danas, petnaest godina kasnije zadah zaudara - sve se pustalo Putinu zarad povecanja profita. 

Ja ne znam ko je to uopste smislio da na toga gleda kao na nekog ravnopravnog partnera, i zasto mu je uopste bilo dozvoljeno da rovari gde stigne, a da to nije u korenu sistematski sasijecano svih tih 15 godina. Kako, tako. Ko nosi majice sa putinom, stavlja njegove slike u radnje, ili jos gore, u kancelarije po opstinama isl nepoznata lica ga u mracnoj ulici suoce sa prosloscu, i kazu mu zasto, da zna, i da širi dalje. Farme trolova se blokiraju potpuno. Kao i ovi degenerisani izdajnici koji bi tom zlocincu dupe dali i koji se deru po drustvenim mrezama. Za takve nema internet, zauvek.. Itd. To ne postoji. Osim kao neko ko prodaje sirovine za pare, ali ostalo ništa. Nikakav kontakt. Zato sto nikad nista drugo nije ni znalo osim da rovari po civilizaciji. Samo su im falile ove buzdovančine koje se deru kako će raketirati Londone i Parize da budu kompletni. Totalna nekultura. Zasto bi neko sa takvim nekulturnicima hteo da ima bilo šta.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Pa nije bas cudno jer ako npr gadjaju protivnicku artiljeriju pre svega raketnu vrlo lako mogu da se nadju na udaru. Ovako gadjaju rusku logistiku, i brzo napuste polozaj. Jednostavno Ukrajina ne moze da dobije HIMARS u nekom vecem broju da ih koristi ko sto Rusija koristi svoju raketnu artiljeriju, jer HIMARSa nema mnogo za razliku od gomile BM-21/27 pa ni BM-30 nema malo.

 

 

Sad ce sreta steta da ih uci sta da gadjaju. Jos jedini info za destinaciju je bio neki stab ruske vojske na istoku.

 

Danas opet gadjano zmijsko ostrvo.

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih bitnijih događanja na frontu.

 

Naravno glavna vest je okupacija Severodonjecka. Ukrajinci su se tek juče povukli iz grada, verovatno je odloženo u petak pošto drže još neka sela južno od grada pa da se da vremena tim jedinicama da se i oni povuku. Naravno mogu oni da se povuku i bez mosta ali bez teže tehnike. Da li su skroz napustili Borivske i aerodrom videćemo narednih dana po ruskim videima. Ako ništa drugo aerodrom će sigurno da snime kada ga okupiraju. Most ka Lisičansku koji je bio oštećen je danas potpuno uništen.

 

Kod Lisičanska su Rusi zauzeli  Bila Hora i praktično počinju da ulazu u Lisičansk sa juga. Ne verejum da će baš odma napasti grad, mislim da će sada da prebace višak jedinica iz Severodonjecka pa tek onda. Vovčojarivku drže Ukrajinci to se ispostavilo kao fake news što se tiče ruskih tvrdnji da su je zauzeli jer se i sami Rusi hvale unazad dva dana da je bombarduju svaki dan. Rusi su na tom sektoru stigli do Mikolajevke i tu stali.

 

Kod Harkiva je konačno palo Rubižne što su Rusi tvrdili da su osvojili još pre par nedelja. Borbe se vode za Verhnji Saltiv, doduše ovde još uvek nema ni jedan video da se ovo potvrdi ali vidim da i neki ukrajinski izvori ovo potvrđuju.

 

Kod Krivog Roha Ukrajinci su oslobodili Visokopilija ali obzirom da je to prošlo prilično tih mislim da to nije bilo ovih dana nego još početkom ove nedelje kada je bilo reči o nekoj lokalnoj ofanzivi Ukrajinaca na tom sektoru. Takođe nema neke potvrde.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

A zasto bi bilo koga trebalo da zanimaju druge zemlje, samo zato sto su neke tamo zadrte srbende koje vole da zive u negaciji stvarnosti tako izmislile? Takvi umesto sto pokusavaju svima da namecu svoj zaumni isfantazirani pogled na svet, to se valjda strucno zove deluzije, bolje im je je da posete lekara.

 

Doduse, evo, mene zanima kad ce Kosovo primiti u NATO. Valjda što pre.

Razotkriven si.... Iz ovoga se može izvesti zaključak da si "zadrti srbenda"... 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Laki21 said:

 

Nemam pojma, pogrešna adresa, za to moraš Avaksima da se obratiš.

 

Što se rata tiče, NATO de fakto vodi ovaj rat (kompletna logistika pre i nakon otpočinjanja ratnih dejstava, propaganda, učešće u obuci, kontaobaveštajni rad) pa ga tako treba i posmatrati.

Tako je, nato napao Ukrajinu preko Rusije. 

9 hours ago, Laki21 said:

Ne pratim ovu temu redovno, je li "ruski genocidni nakot" uobičajeni način komuniciranja ovde, da se prilagodim nivou komunikacije?

Da. Prilagodio si se neutralno pa ne moraš dalje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Дејо said:

 

Tu svoju energiju za odbranu teritorijalnog integriteta Ukrajine, preusmeri kod sebe u dvorište (KiM) mislim da bi pametnije bilo. Što se mene lično tiče, mene zanima interes Srbije i Srba i njihov položaj, nije niko plakao kada je nas cela evropa rokala.

 

U svakom slučaju, zločine Rusije, zločine Ukrajine treba osuditi. Kao što vidiš nisam ostrašćen ja pominjem zločine i jedne i druge strane, a koliko vidim ti ni reči o tome. Tako da će biti ipak da si ti ostrašćen. Pozdrav.

Ukrajina nije nikog napala. 

Bolest koja se iskazuje kroz stav "nas su bombardovali pa ih je sve boleo kurac zato sad treba Ukrajinci da pate" je za lečenje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Azazelkg said:

Razotkriven si.... Iz ovoga se može izvesti zaključak da si "zadrti srbenda"... 

Ako sam vala, i to je bolje nego da sam drustveni parazit kao ovi koji se najvise dernjaju o toj deluziji i halucinaciji. Sve sam pesnik, pisac, filozof, politicki komentator, qratz, palatz, svi zakačeni na drzavnu sisu, i svi zabuljeni sebi u prkno. Nema jedan da gleda napred i u buducnost. Pravi bastenski četničuljci, samo ih zanima da zabijaju u straznjicu. U vasoj rusiji su takvima onomad sudili zbog drustvenog parazitizma. Tu da je normalno, a ne komunjarizam, takvi bi trebalo da pokazu poresku prijavu, da vidimo mi koliko su desetina komada oni tih njihovih knjiga prodali, i odakle im onda pare za te kuce i stanove, pa onda sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milos said:

Ko naoružava Ukrajinu?

Ko obučava njihove vojnike za to oružije?

Gde se obučavaju Ukrajinski vojnici?

Ko daje logističku pomoć?

Čiji su Avax-i?

 

 

1) Najveci snabdjevac oruzja za Ukrajinu je - Rusija, pa iza toga zemlje Evrope, Amerike i Azije, nezavisne i clanice raznih vojnih saveza

2) Onaj ko obezbijedi oruzje daje i obuku, tako stvari obicno funkcionisu - Svedjani za svedsko oruzje, Turci za tursko oruzje, Amerikanci za americko... Kao sto su i Rusi davali obuku za pilote MiG-ova i T-72 tenkova

3) Ukrajinski vojnici se obucavaju u Ukrajini - 99% i u manjem broju slucajeva u zemljama koje obebjedjuju sofisticiranije sisteme.

4) Logisticku pomoc Ukrajini kao zemlji pruzaju gotovo sve zemlje svijeta, ukljucujuci i Kinu, kao i pojedinci iz Rusije - Muratov. Logisticku pomoc ukrajinskoj vojsci jedinice logistike ukrajinske vojske (osim hranilaca kanarinaca - to su definitivno NATO generali i admirali)

5) Avaxi postoje manje vise u svim zemljama svijeta, ukljucujuci i Srbiju - NEstorovic, Jovana Stojkovic i slicni...

Edited by ters
  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ters said:

1) Najveci snabdjevac oruzja za Ukrajinu je - Rusija, pa iza toga zemlje Evrope, Amerike i Azije, nezavisne i clanice raznih vojnih saveza

2) Onaj ko obezbijedi oruzje daje i obuku, tako stvari obicno funkcionisu - Svedjani za svedsko oruzje, Turci za tursko oruzje, Amerikanci za americko... Kao sto su i Rusi davali obuku za pilote MiG-ova i T-72 tenkova

3) Ukrajinski vojnici se obucavaju u Ukrajini - 99% i u manjem broju slucajeva u zemljama koje obebjedjuju sofisticiranije sisteme.

4) Logisticku pomoc Ukrajini kao zemlji pruzaju gotovo sve zemlje svijeta, ukljucujuci i Kinu, kao i pojedinci iz Rusije - Muratov. Logisticku pomoc ukrajinskoj vojsci jedinice logistike ukrajinske vojske (osim hranilaca kanarinaca - to su definitivno NATO generali i admirali)

5) Avaxi postoje manje vise u svim zemljama svijeta, ukljucujuci i Srbiju - NEstorovic, Jovana Stojkovic i slicni...

Ako nemaš ništa pametno da napišeš a nemaš molim te da me zaobiđeš sa ovim sranjem o Nestoroviću, kanarincima…

Lepo sam postavio pitanja, napisao si ovo sto si napisao što mi je sasvim dovoljno da izvučem neke zaključke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Francuske energetske kompanije javnim apelom pozvale i građane i firme da smanje potrošnju svih vidova energije, a ministar energetike najavio pokretanje elektrana na ugalj i u toj zemlji.

 

Spoiler


 

 


 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milos said:

Ako nemaš ništa pametno da napišeš a nemaš molim te da me zaobiđeš sa ovim sranjem o Nestoroviću, kanarincima…

Lepo sam postavio pitanja, napisao si ovo sto si napisao što mi je sasvim dovoljno da izvučem neke zaključke.

Avax = antivakser

A ono sto sto leti i  nosi radar (Airborne early warning  & control system) je AWACS

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...