Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

11 hours ago, djole said:

Kako? Iskreno pitam.

meni svira scenario da ce u odredjenom trenutku da udju u ukrajnu i rasporede snage na drzavnu grnicu sa rusijom i kazu dosta vise. verovatno ce lokalne ruske bande da se osmele i da negoduju ali kad pobiju njih 20ak smirice se i krenuti da pregovaraju. cistom primenom sile.

 

10 hours ago, Clash said:

Čekaj malo, nije valjda da smo mi uspeli da propustimo ovo druženje?

Nismo poslali  nikoga?

:krstipd4:

mile je tamo na licu mesta dok su dacic i vulin preruseni u baba sere.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

meni svira scenario da ce u odredjenom trenutku da udju u ukrajnu i rasporede snage na drzavnu grnicu sa rusijom i kazu dosta vise. verovatno ce lokalne ruske bande da se osmele i da negoduju ali kad pobiju njih 20ak smirice se i krenuti da pregovaraju. cistom primenom sile.

 

Taj scenario ima svoje ime - WW3 i unistenje planete nuklearnim oruzjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, HAMMER said:

meni svira scenario da ce u odredjenom trenutku da udju u ukrajnu i rasporede snage na drzavnu grnicu sa rusijom i kazu dosta vise. verovatno ce lokalne ruske bande da se osmele i da negoduju ali kad pobiju njih 20ak smirice se i krenuti da pregovaraju. cistom primenom sile.

 

To ni Vesli Klark ne ocekuje... 

Link to comment
Share on other sites

Sta smo videli od Rusa do sad? Nista sem nadmoci u artiljeriji i to je zbog broja koji poseduju. NATO bi mi morao u jednom trenutku da da zeleno svetlo Poljacima jer su oni sledeci na granici. Jos kad dodju F-16 na teren bice to cupavo jer u principu kako koji avion iz RF udje u prostor UA uglavnom strada,dok MIG29 operise u Donbasu.

 

Ipak artiljerija za sad nanosi velike probleme u Donbasu za UA, ali teren RF. Samo ti avioni i artiljerija da dodje i bice to prvo kraj Khersona pa onda i Donbasa, ne verujem da ce Krim dirati,mada ko zna. U tom slucaju jedan veliki strah se javlja, a to je upotreba nuklearnog oruzja.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, HAMMER said:

meni svira scenario da ce u odredjenom trenutku da udju u ukrajnu i rasporede snage na drzavnu grnicu sa rusijom i kazu dosta vise. verovatno ce lokalne ruske bande da se osmele i da negoduju ali kad pobiju njih 20ak smirice se i krenuti da pregovaraju. cistom primenom sile.

 

Što čekaju taj neki dan D? Ukrajina strada u ljudstvu, materijalno i ruši joj se infrastruktura decenijama građena a onaj ko može da pomogne nešto čeka. Da ih pogine milion pa da se onda uključe?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Taj scenario ima svoje ime - WW3 i unistenje planete nuklearnim oruzjem.

iako se tako predstavlja u srpskim medijima realnost je sasvim drugacija. nije to nikakav WWIII jer sa jedne strane su civilizovane zemlje a sa druge rusija. da bi bio WWIII morala bi da postoji koalicija ili podela pa da pricamo o svetskom ratu ovako je samo specijalna nato ili usa operacija. te sarme i podmornice kojima prete ne verujem da bi videle svetlo dana jer bi prvi bili zbrisani u preventivnom ratu a sta bi od tog oruzja stiglo do nato zemalja ja evo prognoziram nista. niti bi rusi smeli da odu toliko daleko niti bi mogli da svojim nuklernim oruzjem da izazovu dzadzment dej.

1 hour ago, Perkos2 said:

Što čekaju taj neki dan D? Ukrajina strada u ljudstvu, materijalno i ruši joj se infrastruktura decenijama građena a onaj ko može da pomogne nešto čeka. Da ih pogine milion pa da se onda uključe?

iz prostog razloga sto ukrajina jos uvek ima sansi da se samostalno odbrani. ali verujem da je slom ukrajine kao drzave crvena linija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas su Dragi, Makron i Solc u Ukrajini, Medvedev komentarise njihovu posetu. 

I bas danas dok su oni tamo, Bajden najavljuje nove milijarde pomoci Ukrajini, da  Zelenskom slucajno ne padne na pamet da pristane na pregovore sa Rusijom. 

Rusija i Amerika se sprdaju sa EU i Ukrajinom. 

Edited by Милица
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije loše prenositi SVE izjave raznog zločinca Dmitrija Medvedeva, čisto da se vidi sa kakvim genocidnim okotom se ima posla. Ima i ona izjava od pre par dana da za dve godine Ukrajine i neće biti na mapi.

 

A ovo pokvareno "da  Zelenskom slucajno ne padne na pamet da pristane na pregovore sa Rusijom." nemam reči.....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AgroLaki said:

 

To ni Vesli Klark ne ocekuje... 

Kako ne ocekuje, predlagao je pre par dana da NATO intervenise i zavrsi pos'o. 

54 minutes ago, Милица said:

Danas su Dragi, Makron i Solc u Ukrajini, Medvedev komentarise njihovu posetu. 

 

Pa eto, tu se vidi kakav je to nekulturnik i primitivac. Ovakav buzdovan samo takvim istim buzdovanima iz 19 veka moze da bude neki uzor, a ova baljezganja samo mogu da budu razlog da normalni ovakve koji su zalutali u 21 vek jos  vise izoluju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Maharaja said:

Nije loše prenositi SVE izjave raznog zločinca Dmitrija Medvedeva, čisto da se vidi sa kakvim genocidnim okotom se ima posla. Ima i ona izjava od pre par dana da za dve godine Ukrajine i neće biti na mapi.

 

A ovo pokvareno "da  Zelenskom slucajno ne padne na pamet da pristane na pregovore sa Rusijom." nemam reči.....

 

Ima prevod pa da se prenese za one koji ne znaju o kakvim kuhinjama je rec -

 

Bivši ruski predsednik i premijer, a sada zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev kritikovao je na Tviteru posetu francuskog predsednika, nemačkog kancelara i italijanskog premijera Ukrajini rasističkim vređanjem u vezi sa stereotipima o kuhinjama tri zemlje Evropske unije.

„Evropski ljubitelji žaba, kobasica i špageta vole da posećuju Kijev“, rekao je on, piše BBC. Medvedev kaže da će obećati Ukrajini članstvo u EU i stare haubice, „naliće“ se horilkom – ukrajinskom vodkom – i otići kući vozom, „kao pre 100 godina“.

 

Zasto neko ko je i inace odvratan mora da insistira da bude jos odvratniji kao sto radi izmedju ostalih, trenutno medvedev.....

Machoizam - bas dopadljivo :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Dragi, Makron i Solc pokazuju da transport nije problem - kada hoces doci negdje. Lavrov je pokazao kako se to radi  kada nemas tu namjeru nego zelis da domacina stavis u nezgodan polozaj...

 

8 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ima prevod pa da se prenese za one koji ne znaju o kakvim kuhinjama je rec -

 

Bivši ruski predsednik i premijer, a sada zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev kritikovao je na Tviteru posetu francuskog predsednika, nemačkog kancelara i italijanskog premijera Ukrajini rasističkim vređanjem u vezi sa stereotipima o kuhinjama tri zemlje Evropske unije.

„Evropski ljubitelji žaba, kobasica i špageta vole da posećuju Kijev“, rekao je on, piše BBC. Medvedev kaže da će obećati Ukrajini članstvo u EU i stare haubice, „naliće“ se horilkom – ukrajinskom vodkom – i otići kući vozom, „kao pre 100 godina“.

 

Zasto neko ko je i inace odvratan mora da insistira da bude jos odvratniji kao sto radi izmedju ostalih, trenutno medvedev.....

Machoizam - bas dopadljivo :lol_2:

 

 

Neko je nedavno zazivao Medvedeva kao "reformatora"... A Medvedev je identicnih stavova kao i Putin, plus nosi i licnu frustraciju toga sto citav svijet zna da je smijesna lutka na koncu kojom upravlja Putin. Ruski Vulin...

 

33 minutes ago, Maharaja said:

A ovo pokvareno "da  Zelenskom slucajno ne padne na pamet da pristane na pregovore sa Rusijom." nemam reči.....

 

Nemoj tako ostro - gledaj sta ljudi rade, a ne sta pisu i govore. Milica i dalje finansira odbranu Ukrajine od Z-likovaca, a bogami po rijecima Draghi-ja finansirace  i obnovu Ukrajine nakon rata. 

Edited by ters
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rusi nakon svoje "Olimpijade" sa Tadzikistanom, svog "Davosa" (na kojem su glavne zvijezde Talibani, Dodik i Lukasenko, uz premijera Kube i predsjednike Armenije i Kazahstana - brat Si ne dolazi mada ce se javiti preko vibera), prave i "svoj G-8" 🙂    - cekamo da neko od pomenutih 7 zemalja  potvrdi da pristaje na tu saradu... 

 

https://nationalpost.com/news/world/russia-to-form-new-g8-with-iran-and-china

 

Po svemu sudeci imace I svoj Уимблдон - glavni favorit za osvajanje i prvi nosilac:

 

tennis+wall+2.jpg?format=2500w

 

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ters said:

Dragi, Makron i Solc pokazuju da transport nije problem - kada hoces doci negdje. Lavrov je pokazao kako se to radi  kada nemas tu namjeru nego zelis da domacina stavis u nezgodan polozaj...

 

 

Sada si i ti okrutan :lol_2:

Ali nije to lose ispalo, Lavrov je u svojoj bedastoci uradio nesvesno nesto kvalitetno - pokazao Srbiji da ne moze da preskoci NATO.

 

Sasvim druga stvar je sto Srbija uz onaj povez preko ociiju, tu cinjenicu uopste nije primetila...

...nije primetila ni da je Lavrovljev rezim pokvaren niti da taj zaista ne bi mogao da dodje cak i da je hteo.

 

 

Link to comment
Share on other sites



Sasvim druga stvar je sto Srbija uz onaj povez preko ociiju, tu cinjenicu uopste nije primetila...
...nije primetila ni da je Lavrovljev rezim pokvaren niti da taj zaista ne bi mogao da dodje cak i da je hteo.
 
 


A koji režim nije pokvaren?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Avda Zekić said:


A koji režim nije pokvaren?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

U pravu si da sam bila nezna kad sam napisala pokvaren lavrovljev rezim. Ako si to hteo da kazes...Nisam ni zelela da uopstavam oko svih rezima i time relativizujem nesto konkretno a to je da je srbiji lavrov najavom dolaska ucinio medvedju uslugu (a da kakvu drugu)

 

 Rezimi su pokvareni - da, a ovaj koji se pominje,  na dno ne vuce samo sebe, vec i onoga koga moze...ali napisala sam to jasno.

 

Srbija ima pokvaren rezim, ali na dno ne moze da povuce nikoga osim sebe. Sto uopste nije ni bila poenta oko lavrova i njegovog toboznjeg dolaska.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Avda Zekić said:


 

 


A koji režim nije pokvaren?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

Hajde da ne relativizujemo stvari. Tesko je naci bilo koju organizaciju u kojoj je sve kosher ali ovakve generalizacije jednostavno ne stoje.

 

Link to comment
Share on other sites

Zasto su ova trojica otisli u Ukrajinu? Mozda da jave Zelenskom da nemaju vise podrsku u svojim zemljama za slanje oruzja niti ekonomske mogucnosti za produzetak rata, te da ga ubede da krene sa pregovorima. 

 

1 hour ago, ters said:

... gledaj sta ljudi rade, a ne sta pisu i govore.

Isto vazi i za Dragija, prica on svasta samo ne znam kojim parama ce da obnavlja Ukrajinu. 

Druga stvar, otkud ti znas koga ja finansiram i kakve to veze ima sa ratom u Ukrajini? 

Edited by Милица
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
U pravu si da sam bila nezna kad sam napisala pokvaren lavrovljev rezim. Ako si to hteo da kazes...Nisam ni zelela da uopstavam oko svih rezima i time relativizujem nesto konkretno a to je da je srbiji lavrov najavom dolaska ucinio medvedju uslugu (a da kakvu drugu)
 
 Rezimi su pokvareni - da, a ovaj koji se pominje,  na dno ne vuce samo sebe, vec i onoga koga moze...ali napisala sam to jasno.
 
Srbija ima pokvaren rezim, ali na dno ne moze da povuce nikoga osim sebe. Sto uopste nije ni bila poenta oko lavrova i njegovog toboznjeg dolaska.
Eto...može se...[emoji2958]
Kad smo već kod Lavrova i našeg režima, svi ćute kao pizdice...jedino se Zorana "odvažila" pa je mako talambasala. Svi znamo šta je rekla, a meni je interesantan odgovor Lavrova...:

Потпредседница Владе, госпођа Михајловић, дала је веома чудну изјаву, да нису хтели да ме виде тамо у Београду, као да сам се ја сам позвао.

Ova izjava je istrgnuta iz konteksta, ali ne narušava suštinu onoga na šta ukazujem, odnosno skrećem pažnju...još jednom da parafraziram Lavrova..."kao da sam se ja sam pozvao".....kakvi ljigavci iz srpske Vlade...nešto su kalkulisali, ali im se izjalovilo...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Милица said:

Isto vazi i za Dragija, prica on svasta samo ne znam kojim parama ce da obnavlja Ukrajinu. 

Druga stvar, otkud ti znas koga ja finansiram i kakve to veze ima sa ratom u Ukrajini? 

 

Od poreza talijanskih platisa. Draghi je preusmjerio  sredstva iz trenutnog  budzeta (kojem i ti doprinosis - tako znam koga finansiras) za podrsku Ukrajini.

Za obnovu Ukrajine ce vam mozda podici porez za jos koji procenat. Grazie mille za sve sto radis za Ukrajinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Hajde da ne relativizujemo stvari. Tesko je naci bilo koju organizaciju u kojoj je sve kosher ali ovakve generalizacije jednostavno ne stoje.
 
Nema relativizacije...režim je režim i to je to. Recimo Danska, Švedska, Norveška, Finska
.i mnogi drugi nemaju režim, imaju normalne Vlade, Kraljeve, Predsednike....primećuješ razliku?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Avda Zekić said:

Nema relativizacije...režim je režim i to je to. Recimo Danska, Švedska, Norveška, Finska
.i mnogi drugi nemaju režim, imaju normalne Vlade, Kraljeve, Predsednike....primećuješ razliku?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Srbija ima rezim, Bosna ima tri rezima - ni jedan od ta 4 rezima nije pokvaren kao Putinov - mada su svi od zla oca i od gore majke. O rezimu u Singapuru da ne pricamo - ne moze se porediti ni sa ovim nasim lokalnim.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Милица said:

Zasto su ova trojica otisli u Ukrajinu? Mozda da jave Zelenskom da nemaju vise podrsku u svojim zemljama za slanje oruzja niti ekonomske mogucnosti za produzetak rata, te da ga ubede da krene sa pregovorima.

 

 

Pa sta je to sada, `mozda da mu jave da vise nemaju podrsku` ili mozda da mu pruze vecu podrsku?

Ili mozda su mu je cak i doneli? Mislim na podrsku.

 

Mnogo je tu mozda, ali na nama je samo da nagadjamo onako kako prizeljkujemo ....mozda....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srbija ima rezim, Bosna ima tri rezima - ni jedan od ta 4 rezima nije pokvaren kao Putinov - mada su svi od zla oca i od gore majke. O rezimu u Singapuru da ne pricamo - ne moze se porediti ni sa ovim nasim lokalnim.
O tome pričam....a da ne nabrajam dalje, nema svrhe...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HAMMER said:

iako se tako predstavlja u srpskim medijima realnost je sasvim drugacija. nije to nikakav WWIII jer sa jedne strane su civilizovane zemlje a sa druge rusija. da bi bio WWIII morala bi da postoji koalicija ili podela pa da pricamo o svetskom ratu ovako je samo specijalna nato ili usa operacija. te sarme i podmornice kojima prete ne verujem da bi videle svetlo dana jer bi prvi bili zbrisani u preventivnom ratu a sta bi od tog oruzja stiglo do nato zemalja ja evo prognoziram nista. niti bi rusi smeli da odu toliko daleko niti bi mogli da svojim nuklernim oruzjem da izazovu dzadzment dej.

iz prostog razloga sto ukrajina jos uvek ima sansi da se samostalno odbrani. ali verujem da je slom ukrajine kao drzave crvena linija.

 

Da je tako kako pises Rusija ne bi ni napala Ukrajinu, jos gore, Rusija ne bi ni anektirala Krim. Zapravo, ako izbrises tu pretnju nuklearnim oruzjem i postavis takvu teoriju, onda se postavlja pitanje zasto bi NATO reagovao sada, a ne pre sedam godina (ili pre tri meseca).

 

Tako da ostaje razumnija teorija (ona od "srpskih medija", ne tvoja) da se NATO nece mesati u sukob upravo zbog pretnje izbijanja WW3 i mogucnosti medjusobnog unistenja.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...