Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenskij ponovio je da je spreman održati izravne razgovore s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.

"Početna točka za bilo kakve razgovore s Putinom trebala bi biti rusko povlačenje iz Ukrajine", rekao je Zelenskij u razgovoru za talijansku državnu televiziju RAI 1. 

"Kao predsjednik, spreman sam razgovarati s Putinom, ali samo s njim. Bez ikakvih posrednika. Taj razgovor mora biti vođen u okviru dijaloga, a ne ultimatuma", rekao je Zelenskij.

Ukrajina i Rusija nisu održale pregovore licem u lice od 29. ožujka. Glavni ruski pregovarač Vladimir Medinskij rekao je da se mirovni pregovore vode online.

Zelenskij je odbacio sve sugestije da bi Ukrajina trebala ustupiti neke dijelove teritorija Rusiji kako bi osigurala mirovni dogovor i osigurala Putinu da spasi obraz.

"Nećemo raditi nikakve kompromise oko teritorijalnog integriteta", rekao je Zelenskij.

"Maknite se s teritorija koji ste okupirali od 24. veljače. To je prvi korak, nakon kojeg možemo razgovarati o svemu", rekao je ukrajinski predsjednik.

 

 

Ovo mi zvuci kao da se Zelenski zaneo malo previse.

Ili ti po srpski, na cemu si brate Zeleni pa te tako dobro vozi? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haklberi said:

U ovom ratu za neutralnog čoveka je najgore što su predsednici obe države cirkuzanti, bolesni i zli tipovi.

 

Da razjasnimo čisto, jedan je putin, a drugi... Zelenski? Ili sam nešto propustio?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

 

Ono što je mnogo bitnije je da se Americi se može slobodno pisati i govoriti da je predsednik bolestan i senilan, dok u Kini, Severnoj Koreji, Rusiji, i ostalim bastionima slobode, za takve stavove sledi ili gulag ili samoubistvo sa dva metka. 

 

A to je ono što je bitno i to je ono što ovakvi imbecili žele da sakriju od vas (mislim na autora tvita, samo jednog od kremaljskih botina prerušenog u "borca protiv imperijalizma").

 

edit: izgleda je ipak CCP botina u pitanju, izvinjavam se

Edited by djole
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djole said:

 

Ono što je mnogo bitnije je da se Americi se može slobodno pisati i govoriti da je predsednik bolestan i senilan, dok u Kini, Severnoj Koreji, Rusiji, i ostalim bastionima slobode, za takve stavove sledi ili gulag ili samoubistvo sa dva metka. 

 

A to je ono što je bitno i to je ono što ovakvi imbecili žele da sakriju od vas (mislim na autora tvita, samo jednog od kremaljskih botina prerušenog u "borca protiv imperijalizma").

 

edit: izgleda je ipak CCP botina u pitanju, izvinjavam se

 

Kakvo epohalno botovanje.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je svaka država koja se graniči sa Rusijom primorana da se opredeli. Ili će da ćute i rade kako im Rusi kažu ili da uđu u NATO, ili da naprave neke aranžmane kao na primer što Japan ima sa SAD. Isuviše je velik rizik verovati Putinu na reč, kad tad ćeš doći u situaciju da moraš da uradiš nešto što Rusiji ne odgovara a vidimo na primeru Gruzije i Ukrjine kako se to završava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Mislim da je svaka država koja se graniči sa Rusijom primorana da se opredeli. Ili će da ćute i rade kako im Rusi kažu ili da uđu u NATO, ili da naprave neke aranžmane kao na primer što Japan ima sa SAD. Isuviše je velik rizik verovati Putinu na reč, kad tad ćeš doći u situaciju da moraš da uradiš nešto što Rusiji ne odgovara a vidimo na primeru Gruzije i Ukrjine kako se to završava.

Finci su pametnom politikom izgradili komotnu poziciju i jako dobar zivot za svoje gradjane.  Sada sve to moze da nestane.  Sa druge strane, mozda su oni ti koji prvi vuku poteze i koji rade ono sto moraju, da bi nekako ocuvali svoju zemlju.  Uglavnom , ne bih voleo da prodju kao Srbija u WWI.  Mozda je taj aranzman koji ima Japan ono sto njima treba. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Newcastle said:

Finci su pametnom politikom izgradili komotnu poziciju i jako dobar zivot za svoje gradjane.  Sada sve to moze da nestane.  Sa druge strane, mozda su oni ti koji prvi vuku poteze i koji rade ono sto moraju, da bi nekako ocuvali svoju zemlju.  Uglavnom , ne bih voleo da prodju kao Srbija u WWI.  Mozda je taj aranzman koji ima Japan ono sto njima treba. 

 

Džaba komotan život ako nemaš slobodu. Kada te neko sputava da slobodno donosiš odluke nema tu od prosperiteta ništa. Takođe koliko vidim tek 5% Finskog izvoza ide u Rusiju tako da nemaju oni baš mnogo vajde od Rusije. Oni su se razvili zbog odličnih odnosa sa zapadom i izvoza u te zemlje. I sada treba da dođu u poziciju da moraju da kvare odnose sa zapadom zbog Rusije i sami sebe ekonomski sjebu to bi bila ludost. Po meni jedini moguć izbor Finske. Švedska još i nije toliko izložena no eto i oni izgleda žele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Ne razumem sta si ovim probao da kazes?

 

Kad budes imala vremena procitaj kako je uopste doslo do toga da se ovde gadja kvazi argumentima koji zato sto su kvazi nemaju veze sa izrecenim. Otprilike to je bilo...ustvari necu da prepricavam zanimljivije posmatrati genezu...a stiglo se i do toga da zagovaram etnicko ciscenje, nisam shvatila cije, a jos pre toga se stiglo, a i posle toga da verujem da je Ukr. prebogata zemlja u kojoj zene zive u besu izobilju. Amigo bez ikakve veze sa onim o cemu pisem brze bolje da mi objasni da je ukr sirota zemlja cije zene su zavrsavale u bosni kao robovi... To je kljucni momenat razotkrivanja tople vode i odgonetanja tajne koju `samo mali broj ljudi moze da zna` :ajme:

 

...A zatim vidim da se iskomplikovalo,  ljudi su samo pristizali da se raspituju oko ukrajinskih robinja da prepricavaju sta znaju a sve zaobilazeci cinjenicu da siromastvo drzave i ukrajniske robinje u bosni nisu predmet putinove borbe za ukrajinu i da blage veze nemaju sa onim sto se tamo desava.

 

 

8 hours ago, Devil In My Pants said:

Cek,bile su Moldavke i Ukrajinke a Ruskinja nije bilo?

Pritom ne znam uopste povezanost prostitucije devedesetih sa ratom 2022 godine i sta uopste zelis postici sa tim. Ukrajina i jeste siromasna zemlja,mahom zbog Rusa.

 

Znaci i ti si znao da je ukr siromasna, a ispalo je da je sa tom cinjenicom upoznat samo delic covecanstva, jako mali uzorak

:wink2:

 

15 hours ago, Clash said:

@Mama_mia nazalost @Amigo je apsolutno u pravu.

Posle rata u Bosnu je dosao enormno veliki broj Ukrajinki koje su se bavile prostitucijom.

Opa

imam jos obavestenja o ukrajinkama,

na sve strane me obavestavaju...ali niko da odgovori na nesto jednostavno:

 

Zasto me obavestavate o necemu sto zna ceo svet? Pa cak i ja. U cemu je tacno kvaka?

 

Pritom nikako da se primeti da konkretan argument o ukr robinjama u bosni uopste ne pokriva bas nista o cemu sam pisala niti ima dodirnih tacaka sa tim. Zbog cega je to nametnuto...a kao da ne znam da se to radi kako se ne bi polemisalo o onome sto zaista pise...ja trazim od nekog nicka u napadaju da me citira, on citira sebe...onaj drugi s leva ulece citira nesto pa kaze ideoloski se znamo, mujo i haso...keva, sex roblje, siromasna ukr. Onaj skace na men - etnicko ciscenje aha! Kriva si.

 

Dragi boze pitam se jesam li ja to na nebu kao neki andjeo jer nit me vide niti cuju nit razumeju ovi sa zemlje...

ili je obrnuto? Zatim stize Clash da presudi...ostatak znate

 

ps. e da, hvala Clash na ovom obavestenju o `apsolutno biti u pravu`,

 

drago mi je sto si znao ovu nepoznatu cinjenicu `rezervisanu samo uzi krug znalaca`,

pravedno presudio u slucaju  i javio mi rezultat

 

ipak i dalje stoji oni pitanje - cime sam pokazala bilo kakvo interesovanje za nesto sto je opstepoznato?

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Newcastle said:

Da li mislite da Finska previse cacka mecku?  U stvari pitanje je koliko je verovatno da se sve ovo ubrzo prosiri, tako da sve ode u pm? 

Sad ili nikad za Fince u nato. Rusi nemaju cime da otvore novi front bez masovne regrutacije, a nakon ovog rata kad ih izoluju kao Severnu Koreju vise nikad nece moci da budu vojna pretnja evropskim drzavama, jer nece imati kesa i tehnologije da obnove gvozdjuriju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...