Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

14 minutes ago, urosg3 said:

Imamo. Uostalom kada pogledamo gde su raspođene nuklearne snage NATO-a i Strateške komande potpuno je jasno da ga imamo, da je živ i zdrav. I da na teritoriji Finske bez obzira na prijem u NATO neće biti raspoređene ma koliko primamljivo bilo da na manje od 200 km imaš sredstvo odvraćanja.
Uostalom ja mogu i da grešim i da se nadam uzalud ali brzo će se pojasniti.

 

Malo cepidlacim, ne zameri, jer koliko se secam sporazum Start 2 nikada nije zvanicno zaziveo, nego se to zove Novi Start 🙂 No sustina je ista i tu si u pravu, ne verujem da bi bilo kome palo na pamet da tu rasporedjuje nuklearne projektile. S druge strane, Finska i Svedska mogu da rade sta 'oce, to znaju i ovi u Moskvi samo laju bezveze. 

Link to comment
Share on other sites

AlJazeera napravila prilog u kome se vidi da Ukrajinci drže gomilu tela ruskih vojnika u vagonima-hladnjačama i tvrdi da ruske vlasti odbijaju da ih preuzmu. Spekulacija je da izbegavaju da plate kompenzaciju porodicama time što nisu zvanično proglašeni mrtvim.

 

 

Putin je u martu obećao 7,4 miliona rubalja (oko 100.000 evra po trenutnom zvaničnom kursu ruske centralne banke) kompenzacije porodici svakog poginulog vojnika.

 

https://interfax.com/newsroom/top-stories/75349/

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dokle ce NATO da trpi Ruse je veliki znak pitanja. Verujem da su oni kao i Rusi verovatno u crvenoj zoni i ako to nisu rekli..mislim jes Rusija nesto. Svakako rat se moze zavrsiti samo na taj nacin i nikako drugacije. Rusija sem sto je izgubila postovanje  cele Evrope,Zapada i jos dosta drzava, poprilicno gubi i na terenu. Izgubljene(povucene) su mnoge oblasti. Slusao sam sta misle i o Svedskoj i Finskoj, meni ce ovo sve da kulminira uskoro jer se samo pojacava netrpeljstvo izmedju strana. Oni ce na granici sigurno imati i UA u NATO paktu, cak i bez njega to su sad veoma obuceni vojnici koji ih mrze vise od samog djavola. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

 Oni ce na granici sigurno imati i UA u NATO paktu, cak i bez njega to su sad veoma obuceni vojnici koji ih mrze vise od samog djavola. 

Nešto ne prepoznajem tu mržnju ali pretpostavljam da se nisam dovoljno udubio, NATO ne ostavlja takav utisak zasad. Uzgred ovo što se dešava oko Harkova je mislim najopipljiviji uspeh UA do sada i sigurno dobra vest za ljude u Harkovu, da ne budu u dometu artiljerije jeste ozbiljan uspeh.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, erwin said:

AlJazeera napravila prilog u kome se vidi da Ukrajinci drže gomilu tela ruskih vojnika u vagonima-hladnjačama i tvrdi da ruske vlasti odbijaju da ih preuzmu. Spekulacija je da izbegavaju da plate kompenzaciju porodicama time što nisu zvanično proglašeni mrtvim.

 

 

Putin je u martu obećao 7,4 miliona rubalja (oko 100.000 evra po trenutnom zvaničnom kursu ruske centralne banke) kompenzacije porodici svakog poginulog vojnika.

 

https://interfax.com/newsroom/top-stories/75349/

Koliko sam video, dobijli su po 5k rubalja, nesto luka i bog zna sta jos..100k evra mogu samo da sanjaju.27000x100000=2,700,000,000

 

Na to dodas bar 40k-50k ranjenih, osakacenih...

5 minutes ago, urosg3 said:

Nešto ne prepoznajem tu mržnju ali pretpostavljam da se nisam dovoljno udubio, NATO ne ostavlja takav utisak zasad. Uzgred ovo što se dešava oko Harkova je mislim najopipljiviji uspeh UA do sada i sigurno dobra vest za ljude u Harkovu, da ne budu u dometu artiljerije jeste ozbiljan uspeh.

Mrze ih, em im napadaju zemlju em ih na sve to zovu nacistima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Niko nije spominjao nuklearke,samo ne vidim nacin na koji se Rusi mogu prizvati pameti. Nije samo rec o UA, oni mogu da bace oko na koga hoce onda. Isto tako i Kina..krila semoraju podkresati

Mislim da se Rusija ne moze pobediti konvencionalnim oruzjem. 

Cak i da izgube rat u Ukrajini ... Ukrajinci gotovo sigurno Krim ne mogu vratiti a veliko pitanje je i za Donbas. I onda ce to ostati neuralgicne tacke pa nakon kratkog predaha sledice ponovo sukobi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Imamo i rezoluciju SB UN 2202...pa ništa...ima težinu isto kao i 1244....

Da, razumem ja da je jedostavnije gledati na problem bez ograničenja, nemaran prema činjenicama da je sporazumom ograničeno postojanje strateškog (delom i taktičkog) nuklearnog naoružanja i da je privlačno pomisliti "ma sve je to šarena laža & propaganda i niko se ne obazire na sporazum".
Ali ipak kad malo pogledamo pa saberemo da je više od 2000 strateških nuklearnih raketa uništeno ovim sporazumom je nešto. Znam ja da je dovoljno ostalo, ali ne treba zanemariti uspeh. I oba Start-a su imale važan princip na umu i implementacija a to je obostrana mogućnost apsolutnog uništenja što je bitna vaga, ravnoteža koja je garantovala, a valjda i dalje garantuje mir.

Problem sa Ukrajinom (da dodam na minus strani) je što se odrekla sovjetskog arsenala na svojoj teritoriji, da nije - danas bi uživali u miru.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Da, razumem ja da je jedostavnije gledati na problem bez ograničenja, nemaran prema činjenicama da je sporazumom ograničeno postojanje strateškog (delom i taktičkog) nuklearnog naoružanja i da je privlačno pomisliti "ma sve je to šarena laža & propaganda i niko se ne obazire na sporazum".
Ali ipak kad malo pogledamo pa saberemo da je više od 2000 strateških nuklearnih raketa uništeno ovim sporazumom je nešto. Znam ja da je dovoljno ostalo, ali ne treba zanemariti uspeh. I oba Start-a su imale važan princip na umu i implementacija a to je obostrana mogućnost apsolutnog uništenja što je bitna vaga, ravnoteža koja je garantovala, a valjda i dalje garantuje mir.

Problem sa Ukrajinom (da dodam na minus strani) je što se odrekla sovjetskog arsenala na svojoj teritoriji, da nije - danas bi uživali u miru.

Nisam o tome, ali nema veze, uklapa se....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Mislim da se Rusija ne moze pobediti konvencionalnim oruzjem. 

Cak i da izgube rat u Ukrajini ... Ukrajinci gotovo sigurno Krim ne mogu vratiti a veliko pitanje je i za Donbas. I onda ce to ostati neuralgicne tacke pa nakon kratkog predaha sledice ponovo sukobi. 

Mislim da je Rusima bolje da ne znaju sta USA poseduje, ne znam ni ja, ali sam ubedjen da im je oruzje dosta opasnije od ruskog. Mada i meni je ta tacka daleka, ali to zavisi od samih Rusa. Rusi ce shvatiti tezinu kad krene mobilizacija, promenice se vremenom ''ljubav'' prema putinu..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, K.Dot said:


Objection, leading. Vice i odlično ne mogu postojati u istoj rečenici.

I corava koja kljucne zrno! Tako I Vice objavi nesto odlicno .... s vremena na vreme.

30 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da je Rusima bolje da ne znaju sta USA poseduje, ne znam ni ja, ali sam ubedjen da im je oruzje dosta opasnije od ruskog. Mada i meni je ta tacka daleka, ali to zavisi od samih Rusa. Rusi ce shvatiti tezinu kad krene mobilizacija, promenice se vremenom ''ljubav'' prema putinu..

Ovo trenutno mirise na pat poziciju. Tesko da jedna strana u ovom sukobi moze doziveti totalni poraz - bez kulminacije ovog rata u totalni rat. A mi se svi molimo da do toga ne dodje. Zato mislim da je najbolje ici na pregovore. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ali ipak kad malo pogledamo pa saberemo da je više od 2000 strateških nuklearnih raketa uništeno ovim sporazumom je nešto. Znam ja da je dovoljno ostalo, ali ne treba zanemariti uspeh. I oba Start-a su imale važan princip na umu i implementacija a to je obostrana mogućnost apsolutnog uništenja što je bitna vaga, ravnoteža koja je garantovala, a valjda i dalje garantuje mir.

 

Najbolje bi bilo kada bi ih uništili sve, pa ko baš mora da se bije nek se bije konvencionalno.

 

In adr njuz, kreću pretnje Finskoj o preduzimanju nekih vojno-tehničkih i drugih mera. Živo me zanima kako Rusi zamišljaju endgame ovde...

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Jurgen said:

 

Neverovatan stav, to je klasicna SNS krilatica - Ako ti se ne svidja, slobodno se iseli. I moze da se primeni na bilo koji narod ili skupinu u bilo kojoj drzavi.

 

Znaci tebi je logicnije da se 1.5 ili 2 miliona ljudi iseli u Rusiju nego da organizuju referendum i sami izberu u kojoj drzavi ce da zive?!

 

Ne pratis sta je ko napisao, ne citas sa razumevanjem ali zato pratis i prepoznajes `klasicne snsovske krilatice`

 

Ok nesto novo smo saznali o sns u vezi rata u ukrajini

 

22 hours ago, Amigo said:

Znamo se :classic_biggrin:

Pa moras, jer je to zemlja na dnu Evrope od samog postanka, sta mislis da ti ljudi mogu da biraju :smiley26: Pa njihove zene su dolazile u posleratnu Bosnu da budu seks robovi. Kakav je to ocaj i kakva je to drzava u kojoj se tako nesto desava.

I dokle su dosli, kada ocekujes da se ta kako kazes sansa ostvari, 20, 30, 50 godina, hajde bubni neki broj :smiley33:

Kada se vadis, to jos gore ispadne, jer majka nije klela Muju sto je kockao, nego sto se vadio. Tako i kod tebe...

 

 

Prvo ne znam kako se znamo i koja je to ideologija koju pominjes po kojoj se znamo? Logika da zbog toga sto je neko na dnu eu i da zbog toga ceka da ih putin pripoji rusiji je promasen opazaj, nesto totalno neshatljivo...tek zelja da se nesto kaze a da samo jedva neko ako iko moze da razume sta si zeleo da kazes u svom odgovoru u kom ti se pridruzio istomisljenik koji poznaje klasiku sns krilatica.

 

Kao i sto je sve sto si napisao u odgovoru neshvatljivo i u stvari lici na trolovanje. Jer kako bi neko na to sto sam u postu napisala a to je izmedju ostalog, da li ako si na dnu eu, tada smes samo da cekas da te Putnin anektira kako bi ziveo bolje ili mozes i sam da pretrcis granicu i zivis bolje u Rusiji cisto da ne cekas na putina tolike godine u bedi...jesi li to razumeo? nisi?

 Znaci kako bi neko uopste mogao da izjavi ono sto si ti ovde napisao:

`znamo se`....

`u bosni sex robovi`....

`Mujo to i to a njegova keva to i to...`

 

Ili troluj kao covek ili se ne svadjaj sa logikom. Ili preskoci kad ti ne ide.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ne pratis sta je ko napisao, ne citas sa razumevanjem ali zato pratis i prepoznajes `klasicne snsovske krilatice`

 

Ok nesto novo smo saznali o sns u vezi rata u ukrajini

 

 

 

Napisala si da su Rusi sa Krima trebali da se presele u Rusiju ako im se nije svidelo u Ukrajini, to cak pomalo zvuci kao etnicko ciscenje. A pitanje je bilo vrlo jednostavno pa si umesto ne pratis i ostalog irelevantnog dela posta mogla da odgovoris na isto ako imas odgovor, ali eto umesto toga si izabrala da saznas nesto novo o ratu iako se prica o 2014. godini...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Switzerland has frozen a further 2.2 billion Swiss francs ($2.2 billion) of Russian assets in the past five weeks, as its responds to criticism that it should be doing more to block the fortunes of those close to Vladimir Putin. 

The current tally of frozen assets now stands at 6.3 billion francs, Swiss official Erwin Bollinger said at a government briefing Thursday in the Swiss capital Bern. The figure is actually down from the 7.5 billion Swiss francs worth of assets frozen as of April 7 because even though an additional 2.2 billion francs were blocked, 3.4 billion francs were released again after being frozen on a precautionary basis. 

https://www.swissinfo.ch/eng/bloomberg/swiss-freeze-of-russian-assets-stands-at--6.3-billion/47570834

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...