Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

14 hours ago, ters said:

 

Onaj kome je srce uz rusku vojsku u Ukrajini - niti je covjek niti ima srca.

 

Sa jedne strane imas profesionalnu masineriju za ubijanje - rusku vojsku, sa druge, ukrajinske,  strane imas pomijesane profesionalnu masineriju za ubijanje - profesionalnu vojsku ali i mobilisane oceve i majke koji nemaju gdje jer brane svoju djecu. I imas 40 miliona civila - svi na teritoriji Ukrajine, i svi Ukrajinci (mozda razlicitog porijekla ili politickog opredjeljenja).

 

Ako nekada neko napadne Rusiju, i bombarduje Moskvu, onda se moze pricati o srcu uz Rusiju.

Ja pisem o tome da je to cinjenica, fakat, da ima mnogo ljudi u Srbiji kojima je srce uvek bilo uz Rusiju. Ali isticem da u ovoj situaciji I takvi bi morali malo da razmisle, da mucnu glavom, da umesto srca koriste razum, racio, da bi uvideli da je ovo sto radi Rusija bez obzira na sve, neprihvatljivo. Pogotovo za male zemlje. Jer otvara pandorinu kutiju da veca riba jede manju. Sutra tako moze npr Indonezija da napadne Papua Novu Gvineju, pa jedna africka zemlja drugu itd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Sutra tako moze npr Indonezija da napadne Papua Novu Gvineju, pa jedna africka zemlja drugu itd. 

Hoće to , ali samo ako veliki ,,tata" dozvoli. 

41 minutes ago, implant said:

A sada, već vidim neke izjave (Makrona i Berbokove posebno) da to ne može baš tako, mora mnogo da se čeka na prijem u EU, pa šta ćemo sa gasom i naftom, mora se ponuditi takvo mirovno rešenje da niko ne bude ponižen, itd

I to baš kad administracija izdvaja 40 milijardi $ za ratovanje.

Koincidencija?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Klotzen said:

Opet pronađena veš mašina na ruskim položajima :

 

 

 

Jel zna neko šta su se navrzali na njih. Ne verujem da je krađa jer ima manjih a vrednijih stvari.

 

 

 

Spartanske majke su slale sinove u rat sa porukom "sa stitom ili na njemu". Mozda ove Putljavce salju sa nekom slicnom porukom koja ukljucuje ves masine... 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Darth Bane said:

Tesko je ipak ostati neutralan u ovoj prici. Cak iako je nekome srce uz Rusiju...........

 

 `Neutralnost` - je zapravo floskula koja se obicno koristi kada si na pogresnoj strani, pa da ispadne da nisi, onda kazes da si neutralan ili sklon neutralnosti. Ta rec je, bar onako kako meni izgleda - jako bezobrazna....

 

Kada vidim ili cujem tu rec neutralnost, znam da se radi o nekom uvijenom pristupu, nekoj budalastini, neistini...licno nikada nisam neutralna niti bih ikada bila, (btw ovde pricamo na politici a ne o porodici, deci, mami i tati) ali kada bih se tako izjasnila to ce da znaci da mi je neko prislonio pistolj na potiljak i da sam u zivotnoj opasnosti i da priznajuci neutralnost saljem Morzeov kod...

 

Ako se neko ne stidi sto je odabrao stranu, pa cak i pogresnu, nikada se ne bi izjasnjavao kao neutralan, vec bi bio jasan.

 

2 minutes ago, Klotzen said:

Opet pronađena veš mašina na ruskim položajima :

Jel zna neko šta su se navrzali na njih. Ne verujem da je krađa jer ima manjih a vrednijih stvari.

 

 

Secam se da se pisalo/pricalo da su u sfrj ratovima krali belu tehniku uz te manje i vrednije stvari,

znaci zgrabis sta stignes...posle preprodas ili sta se vec radilo...ova konkretna masina je izgleda ostavljena u zurbi

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, sasa965 said:

Hoće to , ali samo ako veliki ,,tata" dozvoli.

Čekaj, a što ti stalno ovo isto, i to kao da je to nešto loše. Pa zar se ovdašnji patrijote ne dive sili? Zar ne biraju uvek kojekakve "alfa mužjake" , ne samo da im vode državu, nego generalno, stalno se dive nekim kabadahijama i hajducima i "žestokim momcima". Evo, i tom Putinu. Zašto se onda ne dive i "velikom tati" ko god on bio? O čemu se tu radi? Nekako mi to nije principijelno. Pa ako se diviš sili, divi se sili. A gde ćeš veće sile u istoriji sveta od NATO sa "velikim tatom" na čelu. Šta je to? Mlad mužjak misli kako je dovoljno ojačao da izazove tatino vođstvo čopora? Pa što onda to ne uradi, nego sve nešto izokola, kano soko, dok ga tata disciplinuje kano neka kurva, i neće da se dobrovoljno ukloni sa trona, viđu bezobrazluka. Nije to lepo. Nego ako se diviš sili, onda

 

 

pa da se pređe na posao :lol_2:

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rusi su ostvarili napredak poslednjih 2-3 dana.

Sjeverno od Limana su usli u Sandrigolove, koje su okruzivali danima. Juzno od Zaricne sela su dosli do Siversky Donjeck rijeke. Po informacijama Ukrajinci su unistila 2 ponton mosta, ali Rusi jednostavno prave nove, i vjervatno su presli kod Zakitne, negje na 10 km od Bilohorivke. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, implant said:

Nema on čime da sruši taj poredak, a još manje ima čime da uspostavi i održi neki novi. Sve je to prđenje u prazno za unutrašnju i donekle, spoljnu upotrebu, kao vid odvraćanja. Zamisli koliko vojske i para treba za takav poduhvat, i to još u današnje vreme? Nije ovo 1941. pa da pod krinkom velikog rata upadneš tako u pola Evrope, a iskreno, mislim da on to i ne želi, preskupo je a i čemu sve to. Znam da ovde nije popularno to reći, ali on nije glup.

Pa dobro, ne misle oni na vojno rušenje, nego više na rušenje tog poretka nekom "mekom moći". Što i pokušavaju sad, určenjem i svim tim izjavama, pokušavaju da navedu na svoju stranu labilne i slabe (ponegde im čak uspeva :wicked: ). Zato što i oni znaju da mrski poredak nije ni uspostavljen vojnom silom, nego tom istom mekom moći, koju nemaju. I neće je ni imati :wicked:

 

8 minutes ago, sasa965 said:

Šta je ovo?

Čemu služi?

Pa očigledno nečemu služi, čim si komentarisao. Da je potpuna besmislica verovatno bi ignorisao taj upis.

 

Služi tome čemu i piše da služi. Da se razjasne motivi. Zašto se srbski patrijote, i ostali slobodari, ili kako god sebe zvali, ako se već dive moći, a što definitivno rade, zašto se ne dive pravoj moći? 

 

OK je i ako kažu da misle da je ta moć izbledela, pobelela kao Akela sa stene, i da misle da je došlo vreme da mlad mužjak izazove Akelu, pa zasedne na stenu. To jest ako pobedi :smiley2:

Dopuna, piše iznad u komentaru na implantov upis koja je to moć. Nisu rakete.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drug Crni said:

Jel vidjen juce na Paradi nacelnik ruskog generalstaba,Gerasimov?

Za njega su isle one spekulacije da je poginuo u ukrajisnkom napadu,pa je to opovrgnuto,pa je receno da je ranjen u nogu..

 

Nije viđen, kačio sam juče - u oba niza se to spominje.

  

On 5/9/2022 at 12:32 PM, erwin said:

Navodno načelnik generalštaba Valerij Gerasimov nije viđen na paradi.

 

Dva niza o paradi:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Drug Crni said:

Jel vidjen juce na Paradi nacelnik ruskog generalstaba,Gerasimov?
 

 

Pisalo je juce da nije bio pa tako prinudjena sam da verujem meni su svi isti uniformisani

 

evo erwin je znaci ostavljao....

Link to comment
Share on other sites

Hvala @erwin..nisam citao citav thread..lakse ranjavanje ga ne bi sprecilo prisustva na Paradi juce,to sam siguran. Dakle,ili je bio teze ranjen ili je tresn'o ku**em u ledinu

4 minutes ago, Amigo said:

 

On je valjda vodio one zarobljene ukrajinske vojnike na paradi.

Ne znam,zato sam i pitao..u tom slucaju je zaista bio samo lakse ranjen..

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, implant said:

 

Čovek je profesionalni glumac, to sigurno pomaže da bude ubedljiv u nastupima. Deluje kao neko sa kime bi mogao se ušljemaš u kafani, mnogo pristupačnije od Putina. Za harizmu ne znam, meni je to inače malo diskutabilan koncept koji se svodi na popularnost (tj. ja ga svodim), ali ako se već priča o tome Putin mi je u fazonu Jul Brinera ili tako nekoga, ne po fizičkom izgledu nego po nekom utisku koji ostavlja. Kao boa-konstriktor, nema šanse da ne najebeš :s_w:.

 

U političkoj/izbornoj psihologiji, jednoj od podoblasti socijalne psihologije, se govori o više teorija "privlačnosti" političkih kandidata i na osnovu čega im se priklanjamo. Zato sam spomenula harizmu, koja se u tom kontekstu nikako ne može svesti na popularnost.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Ja pisem o tome da je to cinjenica, fakat, da ima mnogo ljudi u Srbiji kojima je srce uvek bilo uz Rusiju. Ali isticem da u ovoj situaciji I takvi bi morali malo da razmisle, da mucnu glavom, da umesto srca koriste razum, racio, da bi uvideli da je ovo sto radi Rusija bez obzira na sve, neprihvatljivo. Pogotovo za male zemlje. Jer otvara pandorinu kutiju da veca riba jede manju. Sutra tako moze npr Indonezija da napadne Papua Novu Gvineju, pa jedna africka zemlja drugu itd. 

Npr. meni licno Ukrajinci nisu nesto bili simpa, imaju i te banderase.... ali je to sto Ruija radi neprihvatljivo. 

S druge strane, zasto neutralnost moze biti i mudra politika, ne bas totalno ludilo?

Ne znamo ko ce iz ovog sukoba izaci kao pobednik. Ne znamo jeli na delu nova podela sveta , ili bar podela Evrope. I ne znamo sta ce nam se "zalomiti" ako do te nove podele dodje???!?!? Najverovatnije, ipak, ruski uticaj. Ako bude bilo tako, onda nije bas mudro sada gurati im "prst u oko" da nam se sutra ne bi " nahebali nane nanine"?!?!?! Kao sto ce verovatno uraditi sa ostatkom istocne Evrope, ako im dopadne saka. Jeza me hvata kad pomislim na takav scenario ali on nije nemoguc. Nije SF. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasa965 said:

I to baš kad administracija izdvaja 40 milijardi $ za ratovanje.

Koincidencija?

 

Misliš na ovih 33 milijardi iz USA ili na nešto drugo? Kako god, nisam razmišljao o tajmingu, imaš li neku teoriju zašto baš sada takve Makronove izjave?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Darth Bane said:

Npr. meni licno Ukrajinci nisu nesto bili simpa, imaju i te banderase.... ali je to sto Ruija radi neprihvatljivo. 

S druge strane, zasto neutralnost moze biti i mudra politika, ne bas totalno ludilo?

Ne znamo ko ce iz ovog sukoba izaci kao pobednik. Ne znamo jeli na delu nova podela sveta , ili bar podela Evrope. I ne znamo sta ce nam se "zalomiti" ako do te nove podele dodje???!?!? Najverovatnije, ipak, ruski uticaj. Ako bude bilo tako, onda nije bas mudro sada gurati im "prst u oko" da nam se sutra ne bi " nahebali nane nanine"?!?!?! Kao sto ce verovatno uraditi sa ostatkom istocne Evrope, ako im dopadne saka. Jeza me hvata kad pomislim na takav scenario ali on nije nemoguc. Nije SF. 

 

Ti si potpuno u pravu, ali ne slazem se sa osobom koju si citirao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

U političkoj/izbornoj psihologiji, jednoj od podoblasti socijalne psihologije, se govori o više teorija "privlačnosti" političkih kandidata i na osnovu čega im se priklanjamo. Zato sam spomenula harizmu, koja se u tom kontekstu nikako ne može svesti na popularnost.

 

Ja im se priklanjam na osnovu programa, ali verujem da ima onih koji glasaju za nekoga zato što je lep, privlačan, šmeker ili šta već. Zato kažem da je to samo moje mišljenje, tj. da ja svodim sve to na popularnost, lep izgled i tako to, a verujem da si generalno u pravu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, implant said:

 

Ja im se priklanjam na osnovu programa, ali verujem da ima onih koji glasaju za nekoga zato što je lep, privlačan, šmeker ili šta već. Zato kažem da je to samo moje mišljenje, tj. da ja svodim sve to na popularnost, lep izgled i tako to, a verujem da si generalno u pravu.

 

Sve ok, kapiram. To o čemu ti pričaš je brži i kraći put zaključivanja, kad se zaključuje na osnovu izgleda, govora, popularnosti i sl. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, implant said:

Misliš na ovih 33 milijardi iz USA ili na nešto drugo?

Da , sabrali su 1+1 .Moraju da finansiraju Ukrajinsku državu , izdaju obveznice a moraće da plate i ovih 33 ili koliko milijardi Americi.

Ne sviđa im se.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Da , sabrali su 1+1 .Moraju da finansiraju Ukrajinsku državu , izdaju obveznice a moraće da plate i ovih 33 ili koliko milijardi Americi.

Ne sviđa im se.

 

 

Kako da plate Americi, pa Amerikanci valjda daju svoje pare Ukrajini?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, implant said:

Amerikanci valjda daju svoje pare Ukrajini?

Odakle Ukrajinci da vrate ? Ratne dugove će Evropa da vraća , plus 50 milijardi svaka tri meseca za tekuće potrebe.

Edited by sasa965
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...