Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Angelia said:

Ukrajina napala Rusiju? Ono, ja gledam svoja posla, vodim svoj zivot, tebi se ne svidja kako ja vodim svoj zivot I krenes da me bijes, I ja kriva...cudna logika. 

 

ok je ta logika, zar te ne bi nerviralo da vidis kako tvoja prijateljica npr. trosi novac na skupe cipele,

 

sasvim normalno je da joj otmes racun u banci i domacinski se ponasas, kupujes ono sto se tebi svidja, a pre toga joj uzmes kucu, auto, muza a nju izgazis... i zatrazis od nas ovde da budemo neutralni prema dogadjaju ili bar da stanemo na tvoju stranu 😄

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

sasvim normalno je da joj otmes racun u banci i domacinski se ponasas, kupujes ono sto se tebi svidja, a pre toga joj uzmes kucu, auto, muza a nju izgazis... i zatrazis od nas ovde da budemo neutralni prema dogadjaju ili bar da stanemo na tvoju stranu 😄

 

i zatrazis da ti se zahvali jer si je lepo denacifikovala ili sta god, a i ti javno prizna kako su ti racuni, auto, muz u stvari tvoji.

eto tako da dopunim u saljivom tonu, mada je vrag ovde odavno znate vec sta...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

 

 

Kolomovski likes dis

 

w_51859319.jpg?resize=770,513

 

Pajac Komendijas je uterao zemlju u rat i razaranje zarad ovoga na slici.

 

Ukrajini je veci problem ovaj na slici nego Putin: ima AZOV vojnu formaciju i MAJDAN civilnu miliciju pod kontrolom - sta moze poci po zlu?

 

 

Zelenski je, zapravo, hteo da reši situaciju na istoku zemlje mirnim putem, primenom Štajnmajerove formule i sporazuma u Minsku. Na toj platformi je i došao na vlast, ali nije uspeo da je sprovede jer se suočio sa masovnim demonstracijama u jesen 2019. :

 

https://en.wikipedia.org/wiki/No_to_capitulation!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Zanimljiv je zaista fenomen kako je covek koji nije ni zeleo da bude tu, koji je "obican", koji ne pripada politickoj kasti, postao jedan od najvecih lidera u 21. veku.

Oplakah 😄

R: Zelenski ispade sve ono sto je Toma trebalo da bude, a nije bio 🤣

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Jbg, Andjo, tebi je veci problem komsiluk zbog kog si htela da kupis pistolj (i mi te odgovarali. :classic_biggrin:) nego Ukrajina.

Resi prvo odnose u komsiluku (a i ostali) pa onda resavajte ostatak sveta, mislioci!

Pa vidi - ja sam htela da kupim pistolj da me neka Rusija ne denacifikuje u mojoj kuci :classic_biggrin:

Eto, i resis problem u komsiluku, svako gleda svoja posla...to i dalje ne resava tvoju logiku

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, n4l1m said:

 no nema ni naznaka kad ce biti kraj..

 

 

Pa rekoh malopre, kada se ustanovi proruski rezim, ne bih rekla da je nesto drugo krajnji cilj. E sada to sto onaj `zeleni amater` odugovlaci i ne pada, to produzava agoniju...Sto je zanimljivo, rasprostranjeno je takvo misljenje, tako se i doslo do toga da je zelenski zapravo kriv za rat i za trajnost rata - zato sto nije odmah predao zemlju. Putin je prvi to ocekivao, a sada je ispalo da su ga slagali, da su mu izdavali lazne vesti o raspolozenju ukrajinaca...

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Koliko polazes na tu opkladu  - svoj i zivot svih  bliznjih?

Ne daj Boze da doznamo to!

 

Ja sam,Kronose,obican forumas. Moje pisanje nece i ne moze ugroziti nikoga. Ja imam slobodu da napisem takav komentar. Onaj ko nema takav luksuz je Rogozin,u ovom slucaju,jer od njegove klike zaista zavise zivoti miliona.

Tako da ti je bezveze ovo "svoj & zivot svojih".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Putin je valjda danas reka da je "Rusija primorana   da pokrene specijalnu vojnu operaciju", e sad kakav je to državnik koji je dozvolio da njegovu zemlju "primoravaju" i da ne uspe da diplomatskim sredstvima postigne svoj cilj što većini država uspeva bez nekog velikog napora ostaje nejasno.
 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Pa vidi - ja sam htela da kupim pistolj da me neka Rusija ne denacifikuje u mojoj kuci :classic_biggrin:

Eto, i resis problem u komsiluku, svako gleda svoja posla...to i dalje ne resava tvoju logiku

Andjo, cigance nase Kosmajsko :classic_biggrin:, ti si htela da kupis pistolj za zastitu od ovih tvojih lokalnih domacih neistomisljenika, a ne Rusa.

Nije vatreno oruzje za tebe - naostreno sikirce pored vrata i ker su sasvim dovoljni da odvrate nezgode od doma tvoga.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Andjo, cigance nase Kosmajsko :classic_biggrin:, ti si htela da kupis pistolj za zastitu od ovih tvojih lokalnih domacih neistomisljenika, a ne Rusa.

Nije vatreno oruzje za tebe - naostreno sikirce pored vrata i ker su sasvim dovoljni da odvrate nezgode od doma tvoga.

:s_d:

Ne znaju lokalci sa kim se kače, ima da prođu k`o ruski tenk vs ukrajinski traktor

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa vidi - ja sam htela da kupim pistolj da me neka Rusija ne denacifikuje u mojoj kuci :classic_biggrin:
Eto, i resis problem u komsiluku, svako gleda svoja posla...to i dalje ne resava tvoju logiku
Za denacifikaciju moraš da se istetoviraš pod br.1...[emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, urosg3 said:

Ne znaju lokalci sa kim se kače, ima da prođu k`o ruski tenk vs ukrajinski traktor

Oni znaju za Kalamiti Dzejn, ama samo ova nasa Cucuk Andja Kosmajska da im ne udje u legende  - izravnace nas od Triglava do Olimpa.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

Putin je valjda danas reka da je "Rusija primorana   da pokrene specijalnu vojnu operaciju", e sad kakav je to državnik koji je dozvolio da njegovu zemlju "primoravaju" i da ne uspe da diplomatskim sredstvima postigne svoj cilj što većini država uspeva bez nekog velikog napora ostaje nejasno.
 

Ma lupeta za masu. Nije njemu ni do dela teritorije Ukrajine, nego da ruši svet koji je nastao kad je propao SSSR, i kad su u hladnom ratu pobedili naši. To je naravno prepoznato tamo gde treba, i zato je ovakva reakcija "iz globalistickih centara medijske i politicke moći" , sto napisa neko na ovim patrijotskim sajtovima "brutalna i ostrasćena, ponekad gotovo rasistička". Zato što "tuđ hleb jede, a hoće moj svet da menja". Ono, gas i nafta samo postoje, nisu ih ovi napravili. Da nemaju to, šipak bi Putler ludeo, nego bi se pokrio po usima pa gledao kako da svuda napravi na primer kanalizaciju i vodovod, a ne u pola Rusije da u 21 veku peru veš u rekama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

kad je UKR imala vremena, kad je stalno u previranjima i sukobima koje je inspirisala Rusija? bukvalno je rezirana svaka kriza i uradjeno sve sto je u moci kremlja da UKR ne postane normalna, demokratska drzava. eno, Sirija je bila najdemokratskija i najuredjenija zemlja u tom delu sveta, pa kad je FSB krenuo da je 'obradjuje' prosla je jos gore od UKR.

 

Ne, nego sto su krali od samog pocetka nezavisnosti. Slicno sto se desavalo kod nas, samo je ovde jos gore.

Sve te patriJote su pokrali vlastiti narod, tako da sada imas tajkune sa privatnom vojskom i ostatak gradjana koji sastavljaju jedva kraj sa krajem, plus trgovin bijelim robljem itd itd.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kronostime said:

Andjo, cigance nase Kosmajsko :classic_biggrin:, ti si htela da kupis pistolj za zastitu od ovih tvojih lokalnih domacih neistomisljenika, a ne Rusa.

Nije vatreno oruzje za tebe - naostreno sikirce pored vrata i ker su sasvim dovoljni da odvrate nezgode od doma tvoga.

:s_d:

:classic_biggrin: Kakvih bre neistomisljenika, nesto si ti pobrkao.

godine idu....

Sacmara je efikasniju kazu ljudi. Psa moras da hranis, setas. 

 

U svakom slucaju mi izgleda treba po toj tvojoj logici ko je kriv. Za svaki slucaj, ja bih da budem kriva a da me niko ne denacifikuje :smiley2:

16 minutes ago, Constantin said:

Za denacifikaciju moraš da se istetoviraš pod br.1...emoji847.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Hvala, ne :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Kakvih bre neistomisljenika, nesto si ti pobrkao.

godine idu....

Sacmara je efikasniju kazu ljudi. Psa moras da hranis, setas. 

 

U svakom slucaju mi izgleda treba po toj tvojoj logici ko je kriv. Za svaki slucaj, ja bih da budem kriva a da me niko ne denacifikuje :smiley2:

Hvala, ne :lol_2:

4240fc8159e47c9c20797cc96b77b1b05e2eada2

:s_d:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

 

Zanimljiv je zaista fenomen kako je covek koji nije ni zeleo da bude tu, koji je "obican", koji ne pripada politickoj kasti, postao jedan od najvecih lidera u 21. veku.

 

Oni napravljeni u bezbednjackoj kuhinji i pored sveg kuvanja i kljukanja neuke, amorfne mase, nikada ne mogu biti ni do cukljeva ovoj velicini.

 

Poslusajte oba govora, pa uporedite.

 

Mada je neuporedivo, kao da posle NBA lige dodjes da gledas neku lokalnu igru.

 

Nisu u istoj brzini.

 

Sve mi je ok, protiv ruske agresije smo, Ukrajina nije zaslužila ovo što se dešava, u toku su zločini protiv čovečnosti... Ali mi nikako nije ok, a pre svega mi je nejasno ovo glorifikovanje Zelenskog. Prosto ne mogu da poverujem da neko piše ove hvalospeve.

 

Govor mu je super, to priznajem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na 0:18 zene u crnim uniformama …bila je neki dan neka vratolomija oko slicnih onih uniformi u Rusiji pa eto da ne ostane neprimjeceno. 
Zelenski je to je sto je, predsjednik Ukrajine…a

govor prilican situacijii u kojoj se drzava, ciji je predsjednik, nalazi. 
 



 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DameTime said:

 

Sve mi je ok, protiv ruske agresije smo, Ukrajina nije zaslužila ovo što se dešava, u toku su zločini protiv čovečnosti... Ali mi nikako nije ok, a pre svega mi je nejasno ovo glorifikovanje Zelenskog. Prosto ne mogu da poverujem da neko piše ove hvalospeve.

 

Govor mu je super, to priznajem. 

 

 

Zelenski je covjek koji jednostavno nema izbor - zemlja mu je napadnuta sa ciljem fizickog unistenja Ukrajinaca i jedino sto moze uraditi je da zastiti stanovnistvo ako nicim drugim bar usporavanjem napredovanja Putinovih hordi, i dajuci im priliku da izbjegnu prije nego sto ih izmaskrira neka odlikovana putaljska brigada... Ne treba ga glorifikovati jer sam siguran daiz rata nece izaci cist - recimo jako mi smeta da  nema ni glasa o procesuiranju ukrajinskih vojnika koji su ubijali ruske ratne zarobljenike. Uz nezahvalnu situaciju, ima i malo srece, a to je da ruska vojska daleko ispod reputacije koju je uzivala - ali mislim da ih se ne smije potcjenjivati: koliko god je interesantno nazivati rusku vojsku drugom vojnom silom - u Ukrajini, ili govoriti da ne mogu uci u Azovstal jer ne mogu proci pored portira, oni su u slucaju da sama Rusija bude ugrozena sposobni za kompletnu transformaciju - tako su odgajani godinama, stavljao je neko one snimke djece u tenk kostimima...

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Gistro Bančo said:

Na 0:18 zene u crnim uniformama …bila je neki dan neka vratolomija oko slicnih onih uniformi u Rusiji pa eto da ne ostane neprimjeceno. 
Zelenski je to je sto je, predsjednik Ukrajine…a

govor prilican situacijii u kojoj se drzava, ciji je predsjednik, nalazi. 
 



 

 

 kiev-ukraine-22nd-aug-2021-ukrainian-arm

1) Uniforme koje pominjes su necrne (ovo navodim jer ne znam kojim imenom bih nazvao ovu boju)

2) Na rukavima nema crvenih traka sa mjestom za svastiku

3) Kape su takve da sasvim sigurno nema zabune ni sa jednom ss jedinicom

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

 

Zelenski je covjek koji jednostavno nema izbor - zemlja mu je napadnuta sa ciljem fizickog unistenja Ukrajinaca i jedino sto moze uraditi je da zastiti stanovnistvo ako nicim drugim bar usporavanjem napredovanja Putinovih hordi, i dajuci im priliku da izbjegnu prije nego sto ih izmaskrira neka odlikovana putaljska brigada... Ne treba ga glorifikovati jer sam siguran daiz rata nece izaci cist - recimo jako mi smeta da  nema ni glasa o procesuiranju ukrajinskih vojnika koji su ubijali ruske ratne zarobljenike. Uz nezahvalnu situaciju, ima i malo srece, a to je da ruska vojska daleko ispod reputacije koju je uzivala - ali mislim da ih se ne smije potcjenjivati: koliko god je interesantno nazivati rusku vojsku drugom vojnom silom - u Ukrajini, ili govoriti da ne mogu uci u Azovstal jer ne mogu proci pored portira, oni su u slucaju da sama Rusija bude ugrozena sposobni za kompletnu transformaciju - tako su odgajani godinama, stavljao je neko one snimke djece u tenk kostimima...

 

 

 

 

 

Jedino za ukrajinski narod (a i ruski) možemo reći "da ne žele da budu tu". Slažem se da je problematično to za Zelenskog, ali s moje tačke gledišta i činjenica da je Ukrajinu ostavio na milost i nemilost neke pomoći Zapada... Ono što Zelenski ima a Putin ne (kao politički vođa) jeste harizma i ta neka aura, u svojim obraćanjima je direktan, ekspresivan i to je ono što spolja Ukrajini treba. Oratorstvo je definitivno jedna od njegovih jačih strana.  Iznutra - ne bih ga glorifikovala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Ne, nego sto su krali od samog pocetka nezavisnosti. Slicno sto se desavalo kod nas, samo je ovde jos gore.

Sve te patriJote su pokrali vlastiti narod, tako da sada imas tajkune sa privatnom vojskom i ostatak gradjana koji sastavljaju jedva kraj sa krajem, plus trgovin bijelim robljem itd itd.

 

Pa sto odmah ne rece da Putin spasava Ukrajinu od korupcije pa da mu se sve opravda. 

Postoji li po tvom misljenju jedna jednia stvar koja je ok kod Ukrajinaca ? Gogolj, Sevcenko, Kulis, Bondarcuk, Prokofiev, Sergej Bubka ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ters said:

Pa sto odmah ne rece da Putin spasava Ukrajinu od korupcije pa da mu se sve opravda. 

 

Izvrces i podmeces po obicaju.

 

22 minutes ago, ters said:

Postoji li po tvom misljenju jedna jednia stvar koja je ok kod Ukrajinaca ? Gogolj, Sevcenko, Kulis, Bondarcuk, Prokofiev, Sergej Bubka ?

 

Kod Ukrajinaca je meni sve ok, kao kod svakog drugog naroda. Ukrajinski, kao i ruski narod se ne smije optuzivati, niti generalizovati, mada ovde ima likova koji bi cijele narode negdje protjerivali, zatvarali u ograde itd, dok je ukrajinska vlast katastrofa, od samog pocetka, tako ti meni reci sta je ta vlast dobro uradila do sada.

Kakva je to drzava cije sa cijim zenama se trguje kao bijelim robljem, kakav je to ocaj da su dolazile u Bosnu, a i drugdje da bude seksualni robovi.

Statistika jasno pokazuje da je to jedna od najgorih drzava u Evropi. To i sam znas, kao i svako drugi.

 

To sto ja smatram da mir treba da bude imperativ, a ne ratovanje do poslednjeg covjeka, sto smatram da je naredba ovim nesretnicima u celicani da se ne predaju, nego da svi izginu, sumanuta, a ti mislis da ne treba da se naguze, sto drugim rijecima znaci da ginu ko zna jos koliko, a svi znamo da ce se rat zavrsiti pregovorima, pa zasto onda cekati jos ko zna koliko mjeseci, ili cak godina, je razlika zbog koje ne zelim da sa tobom raspravljam, onako uopste, a pogotovu zbog podmetanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...