Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, djura.net said:

hiljadu puta ponovi da je ona kriva sto je imala mini suknju, a ne onaj ko je silovao, valjda tako zakljucis da je kriva mini suknja, a ne silovatelj.

Hiljadu puta ponovi da su nacisti iz jedinica Azova i Majdana braniooci i heroji bez obzira na ideologiju i mozda ti bude lakse.:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djura.net said:

hiljadu puta ponovi da je ona kriva sto je imala mini suknju, a ne onaj ko je silovao, valjda tako zakljucis da je kriva mini suknja, a ne silovatelj.

 

Na forumu je inace omiljeno ovakvo pojednostavljivanje sve do mini suknje, tako da ako znas da imas silovatelja, makni se od njega.

To sto ce on poslije u zatvore, tebi kao zrtvi ne znaci nista.

U ovom slucaju se moze i reci ona, lako je tudjim qurcem gloginje mlatiti, tj slati tudju djecu da ginu, a da se ti sepuris u uniformi.

To vazi za oba kepeca, sjeme im se zatrlo i jednom i drugom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Znaci, lazna vijest, drugi put razmisli bolje sta ces da preneses.

Imam utisak da bi i ti i autori ovakvih vijesti u stvari zeljeli da se to desi.

 

...meni to ne bi odstupalo od onoga sto se zelelo postici a to je da se pokaze da je denacifikacija uspesno odradjena...Jeste komicno preuvelicavanje da oni paradiraju ali bi bilo u skladu sa tekovinom ovog rata. Sada ispada kao da se neko uplasio da ce putin da odgovara za lose postupanje sa zarobljenicima i to samo ako ih javno pokaze...bolje i to nego da se sazna sta se radi tajno

 

Nema potrebe na ovom primer da se pokaze koliko je Putin zapravo pobornik prava ratnih zarobljenika samo zato sto ih nije prosetao trgom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

 

...meni to ne bi odstupalo od onoga sto se zelelo postici a to je da se pokaze da je denacifikacija uspesno odradjena...Jeste komicno preuvelicavanje da oni paradiraju ali bi bilo u skladu sa tekovinom ovog rata. Sada ispada kao da se neko uplasio da ce putin da odgovara za lose postupanje sa zarobljenicima i to samo ako ih javno pokaze...bolje i to nego da se sazna sta se radi tajno

 

Nema potrebe na ovom primer da se pokaze koliko je Putin zapravo pobornik prava ratnih zarobljenika samo zato sto ih nije prosetao trgom.

 

Bolje prestani da pravdas lazne vijesti. Ne ide ti nikako.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Hiljadu puta ponovi da su nacisti iz jedinica Azova i Majdana braniooci i heroji bez obzira na ideologiju i mozda ti bude lakse.:default_coffee:

to niko ovde nije rekao ni jednom (akamoli hiljadu puta), ako jeste izvinjavam se. ali da vidim quote.

 

2 minutes ago, Amigo said:

Na forumu je inace omiljeno ovakvo pojednostavljivanje sve do mini suknje, tako da ako znas da imas silovatelja, makni se od njega.

To sto ce on poslije u zatvore, tebi kao zrtvi ne znaci nista.

U ovom slucaju se moze i reci ona, lako je tudjim qurcem gloginje mlatiti, tj slati tudju djecu da ginu, a da se ti sepuris u uniformi.

To vazi za oba kepeca, sjeme im se zatrlo i jednom i drugom.

nema ovde pojednostavljenja i na zalost, kao kod one poslovice/izreka, 'pustio bih ja njega, ali nece on mene', 
tako se i u zivotu zna sta se i kako radi sa silovateljem. izjednacavanje zrtve i nasilnika, ili krivljenje zrtve da je 'izazvala' nasilnika je zlocin skoro koliko i sam 'originalni' zlocin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Francuski predsednik Emanuel Makron kaže da će verovatno biti potrebno nekoliko decenija da Ukrajina bude potvrđena kao članica Evropske unije.
On dodaje da je Ukrajina "već član" evropske porodice zbog svoje "borbe i hrabrosti".

 

Ovim je recena sustina, tj da EU nije briga za Ukrajince.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

 

Bolje prestani da pravdas lazne vijesti. Ne ide ti nikako.

 

Pre bih rekla da tebi nikako ne ide dokaz o putinovoj nevinosti koja se krije iza laznih vesti koje tako strastveno prezires

 

A dobra je bila vest?  Pa i lazna da je, ko li je smislio, sigurno neki poznavaoci prilika u putinovoj glavi ...

 

...drugo je sto u to niko nije poverovao vec kao ja samo zamisljao kako svet pada u nesvest

i ne bi trebalo da rusobranitelje boli glava zbog konkretno ove vesti, bolje da pitaju svog vodju zasto to nije uradio i ispunio ocekivanja zbog cega se uopste ratuje...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Big Ticket said:

 

Не причам о томе. Тај став који си изнио ми је легитиман.

Причам да је мени бљутаво радовати се туђој несрећи. Ти си написао прелијепо на поливање, пљување овог амбасадора, што је мени погрешно. 

И то није први пут да видим да људи с одушевљен реагују на нечију муку, спаљене цркве, потонуле бродове, порушене зграде, заробљене Чечене и слично... Тај неки навијачки приступ рату ми није јасан. 


Normalno je da nemam ni trunke empatije prema predstavniku bolesnog rezima koji prijeti citavom svijetu. Kao sto nemam ni trunke empatije prema nacistima koji su vjesani nakon Nirnberskog procesa.

 

27 minutes ago, Kronostime said:

Pajac Komendijas je uterao zemlju u rat i razaranje zarad ovoga na slici.


Ovaj nivo relativizacije je jadan i odvratan na mnogo nivoa. Fuj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Не причам о томе. Тај став који си изнио ми је легитиман.
Причам да је мени бљутаво радовати се туђој несрећи. Ти си написао прелијепо на поливање, пљување овог амбасадора, што је мени погрешно. 
И то није први пут да видим да људи с одушевљен реагују на нечију муку, спаљене цркве, потонуле бродове, порушене зграде, заробљене Чечене и слично... Тај неки навијачки приступ рату ми није јасан. 
Pa to nije tuđa nesreća.
To polivanje nije ni nesreća uopšte. Nisu oni polivali nekog običnog rusa koji dobio otkaz zbog sankcija ili tako nešto, nego predstavnika države koja je agresor u tom ratu.
I neka su ga ispolivali bojom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

...drugo je sto u to niko nije poverovao vec kao ja samo zamisljao kako svet pada u nesvest

 

Ma povjerovala si, to je ocigledno. Nema veze, hajd nadji jos jednu izmisljotinu. :smiley26:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovaj nivo relativizacije je jadan i odvratan na mnogo nivoa. Fuj.

Slobodno argumentuj zasto nije istina -Ukrajina je imala dosta godina da postane normalna, demokratska drzava prava za sve u njoj i dosli su do ovoga?

Nije sve do Rusije - ima dosta i do Ukrajine u ovom sukobu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Koji je rezultat njegove vladavine, kada je tako dobar? Da li je mozda uradio nesto u vezi korupcije, bilo sta da doprinese boljitku svoje drzave. 
Cuj najveci lider 21 vijeka, zemlja mu unistena, ljudi bjeze masovno i vecina ih se nece nikad vise vratiti da tu zivi, osim mozda da posjete rodbinu. 
Lik je totalno nedorastao ovom trenutku, fakin amater, koga ce proklinjati njegove sunarodnici jos dugo godina.
Koji je rezultat vladavine ovog coveka: Ignacy Mościcki?



Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Slobodno argumentuj zasto nije istina -Ukrajina je imala dosta godina da postane normalna, demokratska drzava prava za sve u njoj i dosli su do ovoga?

Nije sve do Rusije - ima dosta i do Ukrajine u ovom sukobu.

 


Fakat treba argumentovati zasto je bolesna prica da je komedijas donio rat u Ukrajinu u situaciji gdje su Rusi prvo 2014. pa onda i 2022. napali Ukrajinu? Ah da, neutralnost i sloboda govora lol

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Francuski predsednik Emanuel Makron kaže da će verovatno biti potrebno nekoliko decenija da Ukrajina bude potvrđena kao članica Evropske unije.
On dodaje da je Ukrajina "već član" evropske porodice zbog svoje "borbe i hrabrosti".

 
Ovim je recena sustina, tj da EU nije briga za Ukrajince.
Ako eu neće da primi Ukrajinu i nato neće da primi Ukrajinu, zašto je onda putler napao Ukrajinu?
Možda baš zbog toga što eu i nato nisu primili Ukrajinu. Dakle, eu i nato su krivi sto Ukrajina nije deo eu i nato pa je putler napao Ukrajinu.
Dakle eu i nato su krivi sto je putler naao Ukrajinu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Slobodno argumentuj zasto nije istina -Ukrajina je imala dosta godina da postane normalna, demokratska drzava prava za sve u njoj i dosli su do ovoga?

kad je UKR imala vremena, kad je stalno u previranjima i sukobima koje je inspirisala Rusija? bukvalno je rezirana svaka kriza i uradjeno sve sto je u moci kremlja da UKR ne postane normalna, demokratska drzava. eno, Sirija je bila najdemokratskija i najuredjenija zemlja u tom delu sveta, pa kad je FSB krenuo da je 'obradjuje' prosla je jos gore od UKR.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djura.net said:

niti je to nekakva sustina, niti EU nije briga za Ukrajince.

tumacenje na nivou Sputnjika i slicnih propagandnih glasila.

 

Pa komedijas je izjavio da ce biti ekspresno primljeni u EU.

Sad da li je to izmislio ili ga je neko slagao iz EU, to njega pitaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Amigo said:

 

Koji je rezultat njegove vladavine, kada je tako dobar? Da li je mozda uradio nesto u vezi korupcije, bilo sta da doprinese boljitku svoje drzave. 

Cuj najveci lider 21 vijeka, zemlja mu unistena, ljudi bjeze masovno i vecina ih se nece nikad vise vratiti da tu zivi, osim mozda da posjete rodbinu. 

Lik je totalno nedorastao ovom trenutku, fakin amater, koga ce proklinjati njegove sunarodnici jos dugo godina.

 

A zasto bilo koga interesuje sta je on uradio u vezi korupcije ili boljitka ukrajine? Nisam znala da susedne drzave zbog korupcije van svoje drzave idu da im uteruju ono sto oni misle da treba i to razaranjem....Ovo je prava novost, pritom nije fake, putin je resio da resava stvari po ukrajini, sada mi dodje da pozovem svet da resimo stvar u rusiji i vidimo kako stoje po istom pitanju koje se zamera zelenskom - ili kazes zelenski je amater - ok dajte im onda nekog profesionalnog rusa, nekog putinastog stvora da ih vodi da vidite sta znaci biti drzavnik za prosperitet drzave bez eu i nato, a ne malog zelenog i to nelegalnog

 

edit: sto i jeste ono oko cega je rat, proruski rezim i kraj rata.

 

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Fakat treba argumentovati zasto je bolesna prica da je komedijas donio rat u Ukrajinu u situaciji gdje su Rusi prvo 2014. pa onda i 2022. napali Ukrajinu? Ah da, neutralnost i sloboda govora lol

Vala, i Muftija Becki posla gomilu pastve u ISIL pa se pravdalo to verskim slobodama i ljudskim pravima - zasto se ovo danas razlikuje?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Slobodno argumentuj zasto nije istina -Ukrajina je imala dosta godina da postane normalna, demokratska drzava prava za sve u njoj i dosli su do ovoga?

Nije sve do Rusije - ima dosta i do Ukrajine u ovom sukobu.

 

Ukrajina napala Rusiju? Ono, ja gledam svoja posla, vodim svoj zivot, tebi se ne svidja kako ja vodim svoj zivot I krenes da me bijes, I ja kriva...cudna logika. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene sada iskreno zabole i za rusiju, ukrajinu, siriju, irak, Iran, izrael , palestinu itd( dodaj zemlju po želji ) bitno mi je samo da je moja porodica živa i zdrava. Zanimljivo mi je samo da se na ovom forumu pišu tekstovi koja u RL ne bi došli do druge rečenice (:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

Pa komedijas je izjavio da ce biti ekspresno primljeni u EU.

Sad da li je to izmislio ili ga je neko slagao iz EU, to njega pitaj.

pitacu ga cim ga vidim, prvo to, pa sve ostalo.

ali i dalje ne vidim kako si dosao do one sustine.

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2022 at 12:37 AM, n4l1m said:

ne pratim i totalno sam neupucen, al sto se kaze istorija se ponavlja, i dacu svoje vidjenje..

prvo moje vidjenje je da i rusima i amerima odgovora da ovo sto duze traje, i trajace minimum godinu dana a vrlo verovatnije i duze..

sta ce biti rezultat? rezultat ce biti stotine hiljade mrtvih, bogati ce postati jos bogatiji a siromasni jos siromasniji.

da bacim jedan throwback..

lm, kao sto se vidi iz priliozenog, sto si manje u materiji, bolje ces "poznavati" situaciju, posto je kalup  uvek isti, a samo se menjaju ucesnici,  tj drzave..

u tom momentu su analiticari predvidjali kraj rata za nedelju dana, pa posle toga i da ce biti do 9-og maja, no nema ni naznaka kad ce biti kraj..

u medjuvremenu, bogati su postali jos bogatiji, a sirotinja kako civilna(ukrajinska), tako i vojna ukrajinska sirotinja je platila i placa ceh, sa druge strane, kao sto to obicno biva, najveci broj ruskih vojnih zrtava su nacionalne manjine, koje se prve salju u rat..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Ukrajina napala Rusiju? Ono, ja gledam svoja posla, vodim svoj zivot, tebi se ne svidja kako ja vodim svoj zivot I krenes da me bijes, I ja kriva...cudna logika. 

Jbg, Andjo, tebi je veci problem komsiluk zbog kog si htela da kupis pistolj (i mi te odgovarali. :classic_biggrin:) nego Ukrajina.

Resi prvo odnose u komsiluku (a i ostali) pa onda resavajte ostatak sveta, mislioci!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...