Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Drug Crni said:

Rogozin izjavio da bi Rusija u nuklearnom ratu zbrisala Zapad za pola sata.
Ma,posle jedne flajke vodke i za 15. minuta.

 

Najverovatnije nije slagao nista, ali postavlja se pitanje poente takvih izjava, kad bi to znacilo da i Zapad i Rusija i celo covecanstvo odlaze u krasni pimpek za vjeki vjekov. Taj Rogozin je jedan od vecih ludaka u trenutno zestokoj konkurenciji.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2022 at 1:18 PM, Mama_mia said:

Russia on Saturday held its final rehearsal for an annual parade marking the Soviet victory in World War II, where its military might will be showcased amid Moscow’s deadly war on Ukraine.

It was also reported that some 500 Ukrainian prisoners of war could be “forced to go through Red Square for cameras,:ajme:

according to a report by The Times, citing the Ukraine-based Center for Defense Strategies.

 

Sta bi sa tih 500 ukrajinskih zarobljenika, jesu li paradirali?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Милица said:

A meni sa 350 na 800€.

Mi kuvamo na gas. 

Ali najgore od svega je sto je celokupna industrija usmerena na gas. Ako Rusija zavrne slavinu ugasili smo ga. 

Ti peci, ne kuvaj. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

Sta bi sa tih 500 ukrajinskih zarobljenika, jesu li paradirali?

 

Ne brini, u budućim ruskim knjigama će pisati da Ukrajina ne postoji, kako je Putler rekao.

 

Samim tim, nema ni bilo kakvih zarobljenika.

Edited by 033zero330
Link to comment
Share on other sites

Covek je pitao zasto bi neko to uradio nemackom ili americkom ambasadoru, a ja sam navela moguci razlog.

Skocili ste na mene kao da sam to zagovarala ili ne daj boze uradila. 

Zasto mi ucitavate ono sto nisam rekla. 

Da li ste normalni? 

34 minutes ago, McLeod said:

Nikada necu shvatiti da u trenutku rata, tragedije, bilo kakvog stradanja nevinih, prva reakcija bude "a sta su oni nama radili"

Cim se pomene nato bombardovanje Srbije istog trena stize pitanje, a sta su Srbi radili po Hrvatskoj i Bosni, jel to to? 

Ako su neki Srbi to tamo radili treba da odgovaraju za to, ja nisam niti iko moj, zasto mi se onda oduzima pravo da kazem da je Nato bombardovao Srbiju bez saglasnosti SB UN, zabranjenim kasetnim bombama? 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Sta bi sa tih 500 ukrajinskih zarobljenika, jesu li paradirali?

 

...tjah, sigurno jesu paradirali, onako u lancima kao robovi...putin ih namrsten odmerio da li vrede cemu ...posle su morali da kleknu pred njim i traze milost i priznaju ukr za rusiju...svasta je bilo, ali bez prenosa.

 

 i da se ova vest ne bi prosirila, ni RTS to nije prenosio.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Милица said:

zasto mi se onda oduzima pravo da kazem da je Nato bombardovao Srbiju bez saglasnosti SB UN, zabranjenim kasetnim bombama? 

 

Niko ti ne oduzima to pravo, kao sto i vidimo ovde, posto ponavljas to kao papagaj.

 

Samo komentarisemo napisano.

 

A da bi se vodila neka smislena diskusija o tome, potrebno je razumevanje pozadine, istorijskog trenutka, znacaja tvrdnji koje se pominju za gradjenje narativa.

 

S tim u vezi, "bez odobrenja SB UN", "Milica Rakic" i "kasetne bombe" i "osiromaseni uranijum" su postale floskule bez ikakve pozadine, sustine i znacenja. Mogu se supstituisati bilo cim, sto bi se i desilo da nije bilo onoga u Nisu, da nije gadjan nijedan most, da nije nijedno jedino dete poginulo.

 

Naslo bi se nesto drugo.

 

Sve dok se istovremeno umanjuju brojke i zlocini na drugoj strani, cime se i pokazuje da je ljudski zivot recka na tarabi, to jadno dete koje je poginulo samo alat u rukama propagande koja ispaljuje zapaljive teze kao konfete, a da vec vise od 20 godina nakon bombardovanja, Srbin zna samo da napise "ZASTO?" na spomenicima poginule dece, radnicima RTSa i drugim nevinim zrtvama, ali je ocigledno isuvise plitak da odgovori na to prosto pitanje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

 

...tjah, sigurno jesu paradirali, onako u lancima kao robovi...putin ih namrsten odmerio da li vrede cemu ...posle su morali da kleknu pred njim i traze milost i priznaju ukr za rusiju...svasta je bilo, ali bez prenosa.

 

 i da se ova vest ne bi prosirila, ni RTS to nije prenosio.

Ovo u stilu tvog predsjednika?

Njemu se cak i majka prividja na mitinzima.😂

Edited by Valensija
Link to comment
Share on other sites

Не разумијем како се ико може радовати кад се неко изврне руглу као овај амбасадор или било која друга особа. Нешто у том схватању је опасно труло и опасно... 

Фазон 1.епизоде Black Mirror ђе премијер треба да општи са свињом. 

Ужасно је што се дешава у Украјини, тај амбасадор представља политику једне државе коју је тешко оправдати, боли ме највише народ који бјежи и страда. Родбина ми је најурена са Косова, па опет сам имао само добра искуства с Албанацима. Шта ћу сад, све њих да кривим што ми је неко протјерао родбину. Опростио, наставили даље.

Овдје као да навијају људи да се што више сладе муци једне или друге стране...

Опет сладити се што је неко изврнут руглу је погрешно и бљутаво. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Big Ticket said:

Не разумијем како се ико може радовати кад се неко изврне руглу као овај амбасадор или било која друга особа. Нешто у том схватању је опасно труло и опасно... 

Фазон 1.епизоде Black Mirror ђе премијер треба да општи са свињом. 

Ужасно је што се дешава у Украјини, тај амбасадор представља политику једне државе коју је тешко оправдати, боли ме највише народ који бјежи и страда. Родбина ми је најурена са Косова, па опет сам имао само добра искуства с Албанацима. Шта ћу сад, све њих да кривим што ми је неко протјерао родбину. Опростио, наставили даље.

Овдје као да навијају људи да се што више сладе муци једне или друге стране...

Опет сладити се што је неко изврнут руглу је погрешно и бљутаво. 

 

 


Taj ambasador je predstavnik bolesnog propagadnog ministarstva Lavrova koje citavom svijetu prijeti. Kako ga treba docekivati tacno?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Valensija said:

Ovo u stilu tvog predsjednika?

Njemu se cak i majka prividja na mitinzima.😂

 

a ti bas znas tko je moj predsednik...ili mislis na omiljenog vucica - ono sekspir, s.t. coleridge, roze skoljke i to?

 

Inace kod ovog mog gorepomenutog junachine, well... ne znam to za majku da mu se prividja,

znam hamletu se prividjao otac...ali sigurno nisi to mislio

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Милица said:

 

  stize pitanje, a sta su Srbi radili po Hrvatskoj i Bosni, jel to to? 

Ako su neki Srbi to tamo radili treba da odgovaraju za to, ja nisam niti iko moj, zasto mi se onda oduzima pravo da kazem da je Nato bombardovao Srbiju bez saglasnosti SB UN, zabranjenim kasetnim bombama? 

A moze da bidne da i nisu nista zlocesto radili...svasta ima ovde za procitati

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Rogozin izjavio da bi Rusija u nuklearnom ratu zbrisala Zapad za pola sata.
Ma,posle jedne flajke vodke i za 15. minuta.

Koliko polazes na tu opkladu  - svoj i zivot svih  bliznjih?

Ne daj Boze da doznamo to!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zanimljiv je zaista fenomen kako je covek koji nije ni zeleo da bude tu, koji je "obican", koji ne pripada politickoj kasti, postao jedan od najvecih lidera u 21. veku.

 

Oni napravljeni u bezbednjackoj kuhinji i pored sveg kuvanja i kljukanja neuke, amorfne mase, nikada ne mogu biti ni do cukljeva ovoj velicini.

 

Poslusajte oba govora, pa uporedite.

 

Mada je neuporedivo, kao da posle NBA lige dodjes da gledas neku lokalnu igru.

 

Nisu u istoj brzini.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Taj ambasador je predstavnik bolesnog propagadnog ministarstva Lavrova koje citavom svijetu prijeti. Kako ga treba docekivati tacno?

 

Не причам о томе. Тај став који си изнио ми је легитиман.

Причам да је мени бљутаво радовати се туђој несрећи. Ти си написао прелијепо на поливање, пљување овог амбасадора, што је мени погрешно. 

И то није први пут да видим да људи с одушевљен реагују на нечију муку, спаљене цркве, потонуле бродове, порушене зграде, заробљене Чечене и слично... Тај неки навијачки приступ рату ми није јасан. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

15 minutes ago, McLeod said:

 

 

Zanimljiv je zaista fenomen kako je covek koji nije ni zeleo da bude tu, koji je "obican", koji ne pripada politickoj kasti, postao jedan od najvecih lidera u 21. veku.

 

Oni napravljeni u bezbednjackoj kuhinji i pored sveg kuvanja i kljukanja neuke, amorfne mase, nikada ne mogu biti ni do cukljeva ovoj velicini.

 

Poslusajte oba govora, pa uporedite.

 

Mada je neuporedivo, kao da posle NBA lige dodjes da gledas neku lokalnu igru.

 

Nisu u istoj brzini.

Kolomovski likes dis

 

w_51859319.jpg?resize=770,513

 

Pajac Komendijas je uterao zemlju u rat i razaranje zarad ovoga na slici.

 

Ukrajini je veci problem ovaj na slici nego Putin: ima AZOV vojnu formaciju i MAJDAN civilnu miliciju pod kontrolom - sta moze poci po zlu?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Милица said:

Da li ste normalni? 

Cim se pomene nato bombardovanje Srbije istog trena stize pitanje, a sta su Srbi radili po Hrvatskoj i Bosni, jel to to? 

Ako su neki Srbi to tamo radili

 

Niko bez ja, ti nece odgovoriti na to dal ste normalni... Odgovorno tvrdim - njet.

 

Nego, obraticu se ovim koji nisu nenormalni vec sasvim ispravni i svesni, posebno  neutralni i zdravorazumni - zasto se na ratu u ukrajini prica o necemu sta su srbi po sumama i gorama radili i to ne svi vec neki srbi? Pitanje je da li su to bili normalni ili nenormalni ili srednji...

 

sto me setilo ako si to svojevremeno pratila, neki se zasigurno secaju kada je Ilhan Omar u vezi 9/11 izjavila:

 

`Some people did something`..... Mislim da se pokajala sto je uopste otvorila usta.

 

to isto kao `neki srbi nesto tamo radili` :ajme:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

...tjah, sigurno jesu paradirali, onako u lancima kao robovi...putin ih namrsten odmerio da li vrede cemu ...posle su morali da kleknu pred njim i traze milost i priznaju ukr za rusiju...svasta je bilo, ali bez prenosa.

 

 i da se ova vest ne bi prosirila, ni RTS to nije prenosio.

 

Znaci, lazna vijest, drugi put razmisli bolje sta ces da preneses.

Imam utisak da bi i ti i autori ovakvih vijesti u stvari zeljeli da se to desi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Pajac Komendijas je uterao zemlju u rat i razaranje zarad ovoga na slici.

hiljadu puta ponovi da je ona kriva sto je imala mini suknju, a ne onaj ko je silovao, valjda tako zakljucis da je kriva mini suknja, a ne silovatelj.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

 

 

Zanimljiv je zaista fenomen kako je covek koji nije ni zeleo da bude tu, koji je "obican", koji ne pripada politickoj kasti, postao jedan od najvecih lidera u 21. veku.

 

Koji je rezultat njegove vladavine, kada je tako dobar? Da li je mozda uradio nesto u vezi korupcije, bilo sta da doprinese boljitku svoje drzave. 

Cuj najveci lider 21 vijeka, zemlja mu unistena, ljudi bjeze masovno i vecina ih se nece nikad vise vratiti da tu zivi, osim mozda da posjete rodbinu. 

Lik je totalno nedorastao ovom trenutku, fakin amater, koga ce proklinjati njegove sunarodnici jos dugo godina.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...