Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 hours ago, Amigo said:

Sta mislite da Amerikanci pocnu da insistiraju na diplomatskom rjesenju, umjesto na slanju oruzja, da li bi mogli da ekspresno zaustave rat, kao sto su ga zaustavili u Bosni?

Amerikanci su rat u Bosni zaustavili bombardovanjem polozaja VRS - da objasne prednosti diplomatije onima koji ih nisu shvatali a koji su mogli zaustaviti rat. U slucaju Rusije ta opcija (bombardovanje onih koji mogu zaustaviti rat, tj Rusa  nije bas pozeljna zbog buducnosti planete…

Edited by ters
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne bih hteo da nekoga (forumase) proglasim pro- ili kontra- necega/nekoga.

Pokusacu iz nekog svog ugla, pa ako mi neko zameri, i to je OK - nisam najpametniji.

 

Ukrajina je bila relativno siromasna (GDP, /stanovnici, svasta). Imala je (ima?) neo-nazi i nacionalisticke grupacije.

Po svim tim parametrima, moze se porediti sa danasnjim ex-Yu drzavicama - samo je za red velicine veca.

Sve te post-socijalisticke zemlje imaju iste probleme.

Mozda su nesto zajebavali rusku manjinu i jezik. Isto kao i sto Srbi zajebavaju madjarsku ili hrvatsku manjinu, a Hrvati lome cirilcne table u Vukovaru.

Ipak, na Balkanu su ratovi gotovi, a policije nekoga hapse (mozda i preko volje, u stvari ih simpatizuju).

Mozda je moglo tako i u Ukrajini. Tzv. "maticne" drzave salju protestne note, ambasadori se svadjaju - ali, zivot ide dalje, bez ubijanja i masovnog unistenja.

 

Nekako da "smanjim" na jednostavniji primer.

Recimo, neka zena je prostitutka. Nije lepo, nije pozeljno. Ipak, to nikome ne daje pravo da je prebije i siluje sa rezonom "njoj je svejedno ko je *ebe." Ona mozda nije "ugledna clanica drustva" kao sto ni Ukrajina nije velika sila ili vec nesto na svetu. Ali, ne treba je zato mlatiti i ubiti.

U toj paraleli, Putin je zamislio da ce kao gradonacelnik eliminisati prostituciju tako da ubije sve zene u gradu.

 

Nece moci.

Zato je ovde jasno da su Putin i njegov krug (ne mesati sa ruskim "narodom!") zlocinci.

 

Kako ih zaustaviti, ne znam. Nekako se nadam (znam, male su sanse) da ce doci do atentata i drzavnog udara. Bilo je par primera u istoriji.

U medjuvremenu, da mi pomognemo onima koji su najebali ni krivi ni duzni. Nije da mi Balkanci ne znamo kako to izgleda.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Krenula mobilizacija u Ru.

IMG-20220509-074935-739.jpg

Sent from my phone using their app
 

Bukvalno da si pogledao sliku duže od 5 sekundi vidio bi da je fake. Vidiš da je kod datuma ispravljena godina olovkom. Plus po bespućima interneta kruži već mjesec dana.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AgroLaki said:

Jel odslusao neko govor na Crvenom trgu? Koliko smo danas blize nuklearnom ratu u odnosu na juce?

 

Nisam slušao, pročitao rekapitulaciju, poručio Rusima da se spreme za dug i težak rat...pretpostavljam da bi nuklearni rat bit kratak i težak, tako da smo valjda na istom od juče.

Edited by implant
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Henry Chinaski said:

Bukvalno da si pogledao sliku duže od 5 sekundi vidio bi da je fake. Vidiš da je kod datuma ispravljena godina olovkom. Plus po bespućima interneta kruži već mjesec dana.

 

Moguce da je fake necu da ulazim u to, ali ja i ne brojim koliko sam formulara popunio sam ispravljenom godinom, jer jbg, ostalo od prosle godine pa steta da se baci. Hocu da kazem da nije neki ultimativni dokaz da je fake.

 

1 minute ago, erwin said:

Navodno načelnik generalštaba Valerij Gerasimov nije viđen na paradi.

 

Ima "druga posla" 

Link to comment
Share on other sites

Pa ni Putin ne zna kad ce kraj rata. Njegov jedini plan je bio onaj blickrig i smena rezima u Kijevu. Ovo sada je razaranje bez rezona i plana. Njemu nista nije ostalo nego da vodi ovaj rat i time zamagljuje oci javnosti u Rusiji. Sta me pitate za sankcije dok ustase kolju srpsku decu.....bese tako nesto.

Njega ne zanima sta ce biti sa Rusijom posle njega. Kao i svaki diktator bice upamcen samo po zlu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Bajatovic i ovo govno Popovic se podrazumeva da su ovde ali gde je Vulin?

U Tursku...kod Erdoganovog zeta....uzimaju mu meru da po njemu naprave Bayraktar 3 TD....kažu da ima savršenu aerodinamiku ušiju...

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

U Tursku...kod Erdoganovog zeta....uzimaju mu meru da po njemu naprave Bayraktar 3 TD....kažu da ima savršenu aerodinamiku ušiju...

Proveri nam ovo Constantine je li tacno, ovo je tvoja zona odgvornosti.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...