Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

One of Vladimir Putin's closest cronies claims Russia could destroy all NATO countries 'in half a hour'.

Dmitry Rogozin, head of the Kremlin's space agency, Roscosmos, also admitted the strongman's aim is to defeat the 'enemy' West and expunge Ukraine from the map.

'NATO is waging a war against us,' said the former deputy premier of the 30-state Western military alliance. They didn't announce it :lol_2:

 but that doesn't change anything. Now it's obvious to everyone.'

The hardliner, 58, said: 'In a nuclear war, NATO countries will be destroyed by us in half an hour....

 

Ovi koji su u NATO, taman pocese da beze van, ali Rogozin odmah dodaje:

 

`But we must not allow it since the consequences of an exchange of nuclear strikes will affect the state of our Earth`

 

Kakva misaona setnja kroz bespuce (ros)cosmosa....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kronostime said:

 

Bože što su ljudi osetljivi kad im dirneš u ove naciste Azovce....šteta što u ovom prilogu nisu stavili i one video zapise kad Azovci ubijaju čitave porodice na putu koji žele da napuste Marijupolj....

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Vidim da su po Ukrajini ogromne kolone auta za gorivo, ne zna im se kraja. Šta će li biti kada nestane potpuno goriva, ne bih im bio u koži iskreno. Koliko je u ovom trenutku loše živeti u gradu, nego u manjem selu. Dosta naših ljudi savetuje da se i mi polako spremimo za najtežu zimu koja nam predstoji, bar u našem životnom veku, tj. da vidimo da spremimo alternativu ako se haos proširi na svet, jer će onda u gradu biti nemoguće živeti. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Idemo novi krug svi cemo se smrznuti u 21. veku.

 

Evo ja bio u selu na slavi, prespavao, ne loze svuda, planina, i dalje hladno nocu, spusta se temperatura do nekih 5-6 stepeni sigurno. Tri cebeta i udri, ispod toplo, brzo se ustane, jaka stvar.

 

Ali da, sta cemo bez ruskog gasa, kuku i lele, zato 70% svih proizvoda ako nestanu i 50% svih zaposlenih u drzavi ako dobiju otkaz zbog okretanja ledja EU su opustencija, jescemo korenje kao devedesetih, ali bitno da ce nebeska pravoslavna pravda biti zadovoljena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas se dotakoh teme rata sa nekom Holanđakom pas me jebao kada se i uključih u razgovor. Kuka da je sve postalo skupo zbog rata, i toliko srčano to radi da pomislih ok, vidi se da mrzi Putina, kad ono međutim. 😄 Njen zaključak je bio da je Putin ispravno postupio, jer što mu lepo nisu dali deo teritorije koji je tražio. Ja je još pitam a šta ćemo sa Kosovom, pošto je pre dve, tri godine oplela i po Srbima jer nije znala odakle sam ona ni pet ni šest pa isto, ako Albanija to traži... Na kraju sam joj rekao da mi da ključeve od svog auta, i nadam se da je bar nešto doprlo do onog ćurećeg mozga.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Haklberi said:

Danas se dotakoh teme rata sa nekom Holanđakom pas me jebao kada se i uključih u razgovor. Kuka da je sve postalo skupo zbog rata, i toliko srčano to radi da pomislih ok, vidi se da mrzi Putina, kad ono međutim. 😄 Njen zaključak je bio da je Putin ispravno postupio, jer što mu lepo nisu dali deo teritorije koji je tražio. Ja je još pitam a šta ćemo sa Kosovom, pošto je pre dve, tri godine oplela i po Srbima jer nije znala odakle sam ona ni pet ni šest pa isto, ako Albanija to traži... Na kraju sam joj rekao da mi da ključeve od svog auta, i nadam se da je bar nešto doprlo do onog ćurećeg mozga.

Pa ako ti je. Od svega što si mogao da tražiš, ti si tražio ključeve od kola, hebalo te Kosovo....treba da plaćaš prenos za auto posle...

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Neki ljudi ovde ne shvataju da gas ne sluzi samo za grejanje spavace sobe :ajme:

 

 

La Commissione Ue chiederà ai 27di condividere il gas in caso di taglio improvviso delle forniture da parte di Mosca. Lo scrive El Pais ricordando il piano di risparmio energetico a cui lavorano a Bruxelles e che la Commissione vuole approvare il 18 maggio. In caso di emergenza le misure riguarderanno quasi tutti i partner Ue perché quelli che hanno altre fonti di approvvigionamento dovranno condividere il loro gas con i Paesi rimasti a secco dal taglio russo.

 

U Briselu se sprema plan, za slucaj da Moskva iznenada obustavi isporuku gasa Evropi. Bice objavljen 18.05. Zemlje koje imaju i druge izvore gasa morace da ga podele sa onima koji nemaju. 

 

Ako budu solidarni kao po pitanju vakcina i respiratora bice veselo... 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Pa ako ti je. Od svega što si mogao da tražiš, ti si tražio ključeve od kola, hebalo te Kosovo....treba da plaćaš prenos za auto posle...

Pa ona ima samo kera i auto, a kakva je ni onaj ker ne znam što nije pobegao. xD

 

3 minutes ago, Милица said:

Neki ljudi ovde ne shvataju da gas ne sluzi samo za grejanje spavace sobe :ajme:

 

Da, gas služi i za toplu vodu, i zato se kupamo hladnom vodom jer je su mi podigli sa 270 eura na 400 plin. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Haklberi said:

Da, gas služi i za toplu vodu, i zato se kupamo hladnom vodom jer je su mi podigli sa 270 eura na 400 plin. 

A meni sa 350 na 800€.

Mi kuvamo na gas. 

Ali najgore od svega je sto je celokupna industrija usmerena na gas. Ako Rusija zavrne slavinu ugasili smo ga. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Haklberi said:

Da, gas služi i za toplu vodu, i zato se kupamo hladnom vodom jer je su mi podigli sa 270 eura na 400 plin. 

 

6 minutes ago, Милица said:

A meni sa 350 na 800€.

 

To vam je do predsednika. Eto naš predsednik samo na TV kaže.."CENE U RIKVERC"...i sve pojeftini. Bolje vam je da se vratite...:smiley2:

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dragan said:

Neki ljudi ovde ne shvataju, da ruski vojnici svakodnevno ubijaju civile u Ukrajini i razaraju ukrajinske gradove, sela i infrastrukturu.

Za njih je to ok, dok stradaju tamo neki Ukrajinci, Hrvati, Bosnjaci, Albanci, ali kada pocne oko njih da puca, e onda je katastrofa.

Moralne....

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Милица said:

Neki ljudi ovde ne shvataju da gas ne sluzi samo za grejanje spavace sobe :ajme:

Pa rekli smo, morate i vi nesto da doprinesete, a i sto ste stavljali sva jaja u jednu korpu? Jel se bune mrski Englezi? Ko je tim vasim izabranim predstavnicima uopste rekao da treba verovati Putinu? Pa on 20 godina javno govori kako ima nameru da ruši svet koji je nastao kad je propao SSSR.

 

Hajde ove budale ovde, evo od pre par dana tekst kako im je Grcka nudila da 20% tog terminala za tecni gas bude njihovo, i to najvise EU daje pare, oni se pravili da ponuda ne postoji, drug Putin im obecao. Onda Makedonija kupila 10% ostalo ne znam ko je, a za njih ostao qrtz sad kad ovaj otisao da place tamo. Ali nije on kriv, takva mu sorta. Takvi sve odugovlace dok se svima ne zgadi, i takvi sta god da pohasaju, malo je (ko ne zna zasto, moze slobodno da obiđe sve sajtove koji imaju komentare, ukljucujuci i "građanske" ) pa kad dođe zima ako im je hladno neka lože parket, kao onomad zbog njih šfo su radili u Sarajevu, ali tamo kod vas u Jevropi su valjda normalniji. Izgleda da nisu svuda.

 

Ove sto podrzavaju Putina i slicno i tvrde da mu treba dati sta trazi ko hoce moze da pita "ok, ako si vec fan tog principa, onda skidaj gaće" da ne razvlacim pitu sad, dosta je ovako kratko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

Idemo novi krug svi cemo se smrznuti u 21. veku.

 

Evo ja bio u selu na slavi, prespavao, ne loze svuda, planina, i dalje hladno nocu, spusta se temperatura do nekih 5-6 stepeni sigurno. Tri cebeta i udri, ispod toplo, brzo se ustane, jaka stvar.

 

Ali da, sta cemo bez ruskog gasa, kuku i lele, zato 70% svih proizvoda ako nestanu i 50% svih zaposlenih u drzavi ako dobiju otkaz zbog okretanja ledja EU su opustencija, jescemo korenje kao devedesetih, ali bitno da ce nebeska pravoslavna pravda biti zadovoljena.

 

Prijatelju, da me ne razumes pogresno, boli mene uvo (i jos nesto drugo) i za Ruse i za njihovu "nebesku pravoslavnu pravdu", ali kad vidim da je u Nemackoj litra suncokretovog ulja 5 evra (a oni ga sami proizvode), pitam se sta ce ovde da bude tamo od leta... Za Nemce i zapad se ne brinem, snaci ce se oni nekako, bice tamo krize ali ce preziveti,ali mi cemo ovde svakako da ga najebemo (pardon my swedish) i to zestoko, a ko to odbija da vidi stvarno je kratkovid.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Prijatelju, da me ne razumes pogresno, boli mene uvo (i jos nesto drugo) i za Ruse i za njihovu "nebesku pravoslavnu pravdu", ali kad vidim da je u Nemackoj litra suncokretovog ulja 5 evra (a oni ga sami proizvode), pitam se sta ce ovde da bude tamo od leta... Za Nemce i zapad se ne brinem, snaci ce se oni nekako, bice tamo krize ali ce preziveti,ali mi cemo ovde svakako da ga najebemo (pardon my swedish) i to zestoko, a ko to odbija da vidi stvarno je kratkovid.

Ama koliko vi tog zejtina trošite... Meščini da ovde pojedemo valjda 2 litra mesečno, pa nek bude i 10 evra litar.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Милица said:

A meni sa 350 na 800€.

Mi kuvamo na gas. 

Ali najgore od svega je sto je celokupna industrija usmerena na gas. Ako Rusija zavrne slavinu ugasili smo ga. 

Mi ne kuvamo, nemamo šta😁 Šalu na stranu ovo oko plina je samo izgovor, i prošle godine sam doplatio plin skoro 2000 evra a tad nije bilo rata. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

Ama koliko vi tog zejtina trošite... Meščini da ovde pojedemo valjda 2 litra mesečno, pa nek bude i 10 evra litar.

E jbg...ja ne trošim dizel, pa nek bude 10 € litar, ali trošim oko 1000-1500 TNG...pa ako može da bude još jedna cena "u rikverc" i svejedno mi je odakle dolazi...iz Azerbejdžana, Rusije ili sa Sejšela....plaćao bih ga u $, €, grivnama ili rubljama....svejedno.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...