Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ukrajinska avijacija sinoć "protresla" Ruse na Zmijskom Ostrvu :

 

 

 

Eto još jednog dokaza da UKR avijacija i dalje leti i da ruska PVO ne da nije ono što smo svi mislili nego je možda i gora od skromnog Patriot sistema. Sinoć su im uništili Tor sistem, jedan manji transportni brod i jedan objekat na ostrvu. Zadnji put kad smo pričali na ovu temu neko mi je tražio dokaz da i dalje lete pa evo ga sad. Ima i slika ukrajinskog MiG-29 kod Odese ali ne vidi se ništa što bi moglo da nam kaže kada i gde je slikano pa joj ne pridajem puno značaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kiwi said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=05&dd=07&nav_category=78&nav_id=2150928

Poruka iz Ukrajine: "Naredba predsednika je izvršena"

Sve žene, deca i stariji ljudi evakuisani su iz opkoljene čeličane Azovstal u lučkom gradu Marijupolju, saopštila je danas zamenica ukrajinskog premijera.

 

 

I šta da se očekuje sada? Da li će Rusi da nastave da izgladnjuju vojsku u podrumima ili će da zveknu nešto baš jako?

Da li je sada ok, gledajući ratno pravo, vojnik na vojnika,da se fabrika obriše definitivno sa lica Zemlje? Naravno ako Ukrajinci opet odbiju da se predaju.

A to ih je prisustvo civila do sada sprecavalo da bombarduju Azovstal svim oruzjima?  Ukljucujuci i "nesto bas jako"?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

A to ih je prisustvo civila do sada sprecavalo da bombarduju Azovstal svim oruzjima?  Ukljucujuci i "nesto bas jako"?

 

Naravno da ih je sprečavalo. Uvek postoji i jače od jakog. Uostalom, kao što vidiš civili su izašli bez problema što je većina ovde tvrdila da neće biti, da će da ih pobiju kako pomole glavu i slične gluposti. Naravno, niko ovde sada ne priznaje da je pogrešio 🙃

 

Update je da je Zeleni rekao da su na redu ranjenici  🤔

Po meni, ranjenici su vojnici, dati im rok kao i običnim vojnicima da se predaju, a ako se ne predaju sami skočili sami se ubili...

I dalje mislim da je suludo ne predati se. Borili su se hrabro do kraja i ne vidim razlog da se ne predaju i spasu svoje živote, ko će da im zameri?

Ako će neko da kaže da će da ih pobiju neka pogleda odeljak o civilima... Preživeće.

Evakuacija civila je obavljena uz dogovor sa UN, ako se ne varam, znači izadju, budu popisani i slično, ne može niko da bude ubijen a da se to ne zna. Isto će biti i za vojnike. Naravno, biće ispitivanja, ko je ko i šta, da li su obični vojnici ili zločinci. To je uobičajeno na svim stranama, uvek se ispituju zarobljenici. I, ako nisu činili ratne zločine biće zamenjeni, ako jesu biće procesuirani i znaće ceo svet njihovu sudbinu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kiwi said:

Naravno da ih je sprečavalo. Uvek postoji i jače od jakog. Uostalom, kao što vidiš civili su izašli bez problema što je većina ovde tvrdila da neće biti, da će da ih pobiju kako pomole glavu i slične gluposti. Naravno, niko ovde sada ne priznaje da je pogrešio 🙃

 

Update je da je Zeleni rekao da su na redu ranjenici  🤔

Po meni, ranjenici su vojnici, dati im rok kao i običnim vojnicima da se predaju, a ako se ne predaju sami skočili sami se ubili...

I dalje mislim da je suludo ne predati se. Borili su se hrabro do kraja i ne vidim razlog da se ne predaju i spasu svoje živote, ko će da im zameri?

Ako će neko da kaže da će da ih pobiju neka pogleda odeljak o civilima... Preživeće.

Evakuacija civila je obavljena uz dogovor sa UN, ako se ne varam, znači izadju, budu popisani i slično, ne može niko da bude ubijen a da se to ne zna. Isto će biti i za vojnike. Naravno, biće ispitivanja, ko je ko i šta, da li su obični vojnici ili zločinci. To je uobičajeno na svim stranama, uvek se ispituju zarobljenici. I, ako nisu činili ratne zločine biće zamenjeni, ako jesu biće procesuirani i znaće ceo svet njihovu sudbinu.

 

Civili su izašli jer je ovo odrađeno pod pokroviteljstvom UN, da je bilo do Rusa ne bi ni jedan izašao.

 

Ovo upravo dokazuje da Ukrajinci nikad nisu sprečavali civile da se evakuišu, nego da nisu verovali rusima, tako da si ti taj koji treba da se izvini kao i još neki forumaši koji su poverovali u tu putinovu propagandu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovaj “neutralni” opasno zaudara na Rusofilcinu i Putinoljubca.

Kad sam rekao da sam neutralan? Imam svoj stav, da li je to dozvoljeno ovde? Misliti drugačije?

Hvala na pridevima, oslikava komunikaciju koja se toleriše pojedinima.

Inače, slobodan si da daš konkretan odgovor na moj post koji ti se ne sviđa, pa da razgovaramo.

4 minutes ago, erwin said:

FSJsoGaXwAAO0GZ?format=jpg&name=small

Eto, kao što se vidi, i u zemljama gde se čuju isključivo jedni argumenti ima drugačijih mišljenja.

Zašto sputavati da se i na ovom forumu čuje drugačije mišljenje.

Bugarska politika je najbolja, znaju ljudi 😃

1 minute ago, Klotzen said:

 

Civili su izašli jer je ovo odrađeno pod pokroviteljstvom UN, da je bilo do Rusa ne bi ni jedan izašao.

 

Ovo upravo dokazuje da Ukrajinci nikad nisu sprečavali civile da se evakuišu, nego da nisu verovali rusima, tako da si ti taj koji treba da se izvini kao i još neki forumaši koji su poverovali u tu putinovu propagandu.

Svašta, Rusi su oduvek želeli da puste civile, to su od početka nudili, i kao što se vidi nije bio problem da se umeša bilo ko kao medijator.

Da su želeli da pobiju civile (lol) samo bi izbegli UN posredovanje i gotova priča.

Isto će biti i sa vojnicima, videćeš. Naravno, ako nisu totalno ludi da se ne predaju i poginu za džabe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kiwi said:

Kad sam rekao da sam neutralan? Imam svoj stav, da li je to dozvoljeno ovde? Misliti drugačije?

Hvala na pridevima, oslikava komunikaciju koja se toleriše pojedinima.

Inače, slobodan si da daš konkretan odgovor na moj post koji ti se ne sviđa, pa da razgovaramo


Jeste dozvoljeno samo sto to povlaci da je svaka komunikacija i diskusija uzaludna jer ljudi koji podrzavaju Ruse u ovoj agresiji su moralni otpad. 
 

Tebi se tolerise relativizacija agresije iako na vrhu stranice stoji da je to zabranjeno pa ti vidim to nimalo ne smeta.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:


Jeste dozvoljeno samo sto to povlaci da je svaka komunikacija i diskusija uzaludna jer ljudi koji podrzavaju Ruse u ovoj agresiji su moralni otpad. 
 

Tebi se tolerise relativizacija agresije iako na vrhu stranice stoji da je to zabranjeno pa ti vidim to nimalo ne smeta.

Piše relativizacija, znači svega, a to je ono što radiš sve vreme.

Uostalom, završavam konverzaciju sa tobom dok ne daš neki konkretan komentar u vezi dešavanja u Ukrajini.

Ali ti to i ne radiš osim što vređaš u bukvalno svakom postu one koji ti ne idu uz dlaku.

 

Predlažem i da se obriše Klotzenov post gde se vidi da i u Evropi ima onih koji drugačije misle, a to je jelte zabranjeno ovde, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kiwi said:

 

Svašta, Rusi su oduvek želeli da puste civile, to su od početka nudili, i kao što se vidi nije bio problem da se umeša bilo ko kao medijator.

Da su želeli da pobiju civile (lol) samo bi izbegli UN posredovanje i gotova priča.

Isto će biti i sa vojnicima, videćeš. Naravno, ako nisu totalno ludi da se ne predaju i poginu za džabe.

 

Netačno, Rusi su od početka sprečavali evakuaciju jer su civili bili na teretu Ukrajincima. Od ovih 60 dana opsade oni su trebali da drže otvorene humanitarne koridore svaki dan a u realnosti je to funkcionisalo maksimum dva puta nedeljno. Čak i tada kada je funkcionisalo imamo incidente da se puca na civile, da se civili maltretiraju, da se teraju da idu na teritoriju pod Ruskom kontrolom, bespotrebno su ih zadržavali u Berdjansku i Melitopolju tako da su neki putovali po nedelju dana do Zaprižja. Apsolutno su radili sve da se što manje ljudi evakuiše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

 

Netačno, Rusi su od početka sprečavali evakuaciju jer su civili bili na teretu Ukrajincima. Od ovih 60 dana opsade oni su trebali da drže otvorene humanitarne koridore svaki dan a u realnosti je to funkcionisalo maksimum dva puta nedeljno. Čak i tada kada je funkcionisalo imamo incidente da se puca na civile, da se civili maltretiraju, da se teraju da idu na teritoriju pod Ruskom kontrolom, bespotrebno su ih zadržavali u Berdjansku i Melitopolju tako da su neki putovali po nedelju dana do Zaprižja. Apsolutno su radili sve da se što manje ljudi evakuiše.

Ne slažem se. Rat je  i ne mogu humanitarni koridori da se koriste za ko zna šta. Da su Rusi želeli da zadrže civile, zašto bi uopšte pričali o koridorima. Rekli bi ne može i kraj.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kiwi said:

 

 

Predlažem i da se obriše Klotzenov post gde se vidi da i u Evropi ima onih koji drugačije misle, a to je jelte zabranjeno ovde, zar ne?

 

Posto jako dobro znas sta je sve zabranjeno na ovom forumu onda znas da je zabranjeno i kloniranje. Koji ti je ovo nalog po redu i koliko ih jos imas aktivnih? 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Kiwi

 

Pa zato što na taj način pokazuješ da ne ratuješ protiv civila, to je standardna stvar u ratu. Zaboravih da napišem, oni služe i da se lekovi mogu slati u okruženu oblast a to mislim da ni jednom nisu dozvolili, na kvarno bi puštali vozila da dođu do Marijupolja a onda ih ostave da tu čekaju dok ne odustanu i sami se ne vrate.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Civili su izašli jer je ovo odrađeno pod pokroviteljstvom UN, da je bilo do Rusa ne bi ni jedan izašao.

 

Ovo upravo dokazuje da Ukrajinci nikad nisu sprečavali civile da se evakuišu, nego da nisu verovali rusima, tako da si ti taj koji treba da se izvini kao i još neki forumaši koji su poverovali u tu putinovu propagandu.

 

Ukrajinci nisu hteli da se civili evakuisu na teritorije koje su pod kontrolom Rusa, to su x puta ponovili, dakle ta mogucnost je postojala. Rusi su opet trazili takvu evakuaciju da bi mogli da cesljaju evakuisane da navataju "Azovce" i da se time hvale.

 

Onda je UN odradio akciju i garantovao da nece biti cesljanja.

 

Sto se tice same celicane Rusima itekako pravi problem veliki broj civila u istoj, jer ne mozes da je bombardujes teskim bombama koje urusavaju ulaze u tunele.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ih je sprečavalo. Uvek postoji i jače od jakog. Uostalom, kao što vidiš civili su izašli bez problema što je većina ovde tvrdila da neće biti, da će da ih pobiju kako pomole glavu i slične gluposti. Naravno, niko ovde sada ne priznaje da je pogrešio [emoji854]
 
Update je da je Zeleni rekao da su na redu ranjenici  [emoji848]
Po meni, ranjenici su vojnici, dati im rok kao i običnim vojnicima da se predaju, a ako se ne predaju sami skočili sami se ubili...
I dalje mislim da je suludo ne predati se. Borili su se hrabro do kraja i ne vidim razlog da se ne predaju i spasu svoje živote, ko će da im zameri?
Ako će neko da kaže da će da ih pobiju neka pogleda odeljak o civilima... Preživeće.
Evakuacija civila je obavljena uz dogovor sa UN, ako se ne varam, znači izadju, budu popisani i slično, ne može niko da bude ubijen a da se to ne zna. Isto će biti i za vojnike. Naravno, biće ispitivanja, ko je ko i šta, da li su obični vojnici ili zločinci. To je uobičajeno na svim stranama, uvek se ispituju zarobljenici. I, ako nisu činili ratne zločine biće zamenjeni, ako jesu biće procesuirani i znaće ceo svet njihovu sudbinu.
Marija Zaharova style.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



Svašta, Rusi su oduvek želeli da puste civile, to su od početka nudili, i kao što se vidi nije bio problem da se umeša bilo ko kao medijator.
Da su želeli da pobiju civile (lol) samo bi izbegli UN posredovanje i gotova priča.
Isto će biti i sa vojnicima, videćeš. Naravno, ako nisu totalno ludi da se ne predaju i poginu za džabe.


Ajde što si na strani agresora. Boze moj, svakakvih ljudi ima.
Nego što izmisljas. Odakle ti ovo "Eto, kao što se vidi, i u zemljama gde se čuju isključivo jedni argumenti ima drugačijih mišljenja."
U kojim državama imaš "isključivo jedne argumente"?
Da ne pričamo o toj problematici izlaska civila iz Mariupolja gde isplivava da su Rusi dovodili ljude u Rusiju, da su bombardovali konvoj itd.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ukrajinci nisu hteli da se civili evakuisu na teritorije koje su pod kontrolom Rusa, to su x puta ponovili, dakle ta mogucnost je postojala. Rusi su opet trazili takvu evakuaciju da bi mogli da cesljaju evakuisane da navataju "Azovce" i da se time hvale.

 

Onda je UN odradio akciju i garantovao da nece biti cesljanja.

 

Sto se tice same celicane Rusima itekako pravi problem veliki broj civila u istoj, jer ne mozes da je bombardujes teskim bombama koje urusavaju ulaze u tunele.

 

Ja ne verujem u te priče što se tiče čeličane. To je ruska priča da se opravdaju što je nisu rešili za par dana. Kao rekao Putin "nemojte više napadati samo je blokirajte da muva ne može da preleti" a vidimo iz snimaka da su borbe nastavljene, čak su Rusi uspeli da osvoje onaj severo-istočni deo fabrike.

 

Da štede civile ne bi osvajali grad tako što su ga skoro do temelja uništili. Pobili su pitaj boga koliko civila u gradu i sada im ja kao problem tih 200 koliko je bilo u fabrici. Ti civili su u katakombama i tamo nisu ugroženi od borbi tako da Rusi mogu da osvoje fabriku i onda kad Ukrajinska vojska više ne bude mogla da izlazi na površinu to je game - over, svi bi se predali u par dana.

 

Biće da je tu problem u niskom moralu ljudstva koje najverovatnije odbija poslušnost a i kada krene u napad prekida ga posle prvog puškaranja. Pa je onda odrađeno ova priča sa "muvom" da više niko ne bi zapitkivao zašto Marijupolj još nije pao.

 

Odvođenje na ruske teritorije sam i ja naveo kao jedan od uzroka zašto im ne veruju. Ne možeš da radiš sa civilima to što Rusi rade. Dozvoljeno je da ih zaustaviš, pretreseš, legitimišeš, postaviš par pitanja i ako nemaš neki dokaz puštaš ih da idu. Apsolutno je neprihvatljivo da ti sada vodaš par hiljada ljudi ko zna gde da bi uhvatio jednog ukrajinskog vojnika koji se eventualno krije među njima. Pogotovo posle 60 dana opsade kada su ti svi ljudi iznureni, bez lekova i može i da ti umre neko od njih tokom tog zadržavanja, na kraju ne nađeš ni jednog Ukrajinca i koja je poruka ? Ubili smo našim glupostima 10 civila da bismo bili sigurni da niko od ukrajinskih vojnika ne pobegne. Ako tako rezonuju onda zapadni narativ o Rusima i nije pogrešan, zar ne ?

 

Ako su do nas došle priče o zlostavljanju koje Rusi sprovode nad civilima zamisli tek koliko je tih priča došlo do njih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Baranjuka su i definitivno proglasili mrtvim, mislim čak i Ukrajinci. Verovatno je bio zarobljen od onog momenta kada su marinci napustili primorski distrikt samo Rusi nisu hteli da objave to jer bi im onda bile vezane ruke po pitanju njegove sudbine. Ovako su mogli da rade sa njim šta su hteli da izvuku što više informacija.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, deez nuts. said:

Sjajno

67c8604cf11504e25a2ee758320ab3f7.jpg

Ova fotografija gore je stara nekoliko meseci, već smo je videli ovde....ove dve dole su foto montaža i to ne čak u foto šopu, već u nekom on-line uslužnom besplatnom programu....osim ovog HH, ovo ostalo ne razumem, ne znam engleski....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kiwi said:

Naravno da ih je sprečavalo. Uvek postoji i jače od jakog. Uostalom, kao što vidiš civili su izašli bez problema što je većina ovde tvrdila da neće biti, da će da ih pobiju kako pomole glavu i slične gluposti. Naravno, niko ovde sada ne priznaje da je pogrešio 🙃

 

Update je da je Zeleni rekao da su na redu ranjenici  🤔

Po meni, ranjenici su vojnici, dati im rok kao i običnim vojnicima da se predaju, a ako se ne predaju sami skočili sami se ubili...

I dalje mislim da je suludo ne predati se. Borili su se hrabro do kraja i ne vidim razlog da se ne predaju i spasu svoje živote, ko će da im zameri?

Ako će neko da kaže da će da ih pobiju neka pogleda odeljak o civilima... Preživeće.

Evakuacija civila je obavljena uz dogovor sa UN, ako se ne varam, znači izadju, budu popisani i slično, ne može niko da bude ubijen a da se to ne zna. Isto će biti i za vojnike. Naravno, biće ispitivanja, ko je ko i šta, da li su obični vojnici ili zločinci. To je uobičajeno na svim stranama, uvek se ispituju zarobljenici. I, ako nisu činili ratne zločine biće zamenjeni, ako jesu biće procesuirani i znaće ceo svet njihovu sudbinu.

jebote momak pa ti se bodes :ajme:

5 hours ago, erwin said:

FSJsoGaXwAAO0GZ?format=jpg&name=small

italija ocigledno u informativnom mraku, takoreci getu...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...