Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Quote

 

20.55 Sindaco Kiev: "Bruciano foreste intorno alla città"

Un ettaro di foresta sta bruciando nella regione di Kiev, nel distretto di Ivankiv vicino al villaggio di Rozvazhiv. In fiamme anche una foresta vicino al villaggio di Dytyatky, sempre nell'oblast della capitale. I vigili del fuoco sono al lavoro per fermare le fiamme. Lo ha affermato su Telegram il sindaco di Kiev, rivolgendosi direttamente ai cittadini della capitale. "Non fatevi prendere dal panico se c'è del fumo in città. Chiudete le finestre e non uscite in strada", ha detto.

 

Gradonacelnik Kijeva kaze da su zapaljene sume oko grada :classic_sad: obraca se gradjanima Kijeva da ne panice kad budu videli dim vec da samo zatvore prozore. 

Kad se rat zavrsi sta ce ostati od te zemlje?

Ako je Srbima bio kriv Milosevic zato sto nije verovao da ce nas nato napasti verujem da i u Ukrajini ima ljudi kojima je muka od Zelenskog zato sto nije bio mudriji i sto je zemlju doveo u ovu situaciju. Verovao je u pomoc Amerike i natoa kao i Sloba u rusku, nama Rusi nisu pomogli pa je mucenje trajalo krace, brze smo se predali, a ovi su od Ukrajine napravili poligon za isprobavanje oruzja i odmeravanje snaga RF i USA.

Ovde se sve vise prica o tome, da trenutno samo Americi odgovara da rat sto duze traje i da Rusija na kraju zavrsi kao oni u Avganistanu,a za to vreme ce Evropa biti ekonomski rasturena. 

Ankete kazu da 52% Italijana ne zeli da se vise salje oruzje, 25 % su za slanje,ostali uzdrzani. 

Salvini i Conte traze da se Italija, Franciska i Nemacka organizuju i pokrenu pregovore (bez Amerike) sa Putinom o prekidu vatre. Nadam se da ce uspeti u tome. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Constantin said:

Jesi li ti normalan, samo mi to kaži ?

 

 

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Isto važi i za tebe, to pitanje. Šta je poenta da na post od kiwija napišeš isto je i flora, isto je i ovaj? Tebi to ne miriše na relativizaciju? Kakva je svrha takvih postova? Šta, ne znamo da postoji propaganda, preuveličavanje itd pa navedeš fake sliku silovane devojčice? Da bi dokazao tačno šta?

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

Jesi li ti normalan, samo mi to kaži ?

 

 

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Samo je revnosan nista drugo, siguran sam da bi uz pivo pričao sasvim drugu priču

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Милица said:

 

Salvini i Conte traze da se Italija, Franciska i Nemacka organizuju i pokrenu pregovore (bez Amerike) sa Putinom o prekidu vatre. Nadam se da ce uspeti u tome. 

 

 

 

Pisi posle kako ide.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Isto važi i za tebe, to pitanje. Šta je poenta da na post od kiwija napišeš isto je i flora, isto je i ovaj? Tebi to ne miriše na relativizaciju? Kakva je svrha takvih postova? Šta, ne znamo da postoji propaganda, preuveličavanje itd pa navedeš fake sliku silovane devojčice? Da bi dokazao tačno šta?

 

 

Nisam odgovorio Kiwiju, nego Milenku....nije relativizacija, već podmetanje i to sa tvoje strane. Objasni mi kako pominjanje laži u toku rata, konkretno navedene, imaju sa hladnjačama i ostalim navedenim zločinima ? Ja se ne sećam da je iko na forumu to negirao, pa ni ja.

Ako si se nešto zajebo OK, ako i dalje stojiš iza toga da sam time izrelativizovao zločine....mrš i nemoj da mi se obraćaš više. Pa ako moderacija neće da kazni tebe za ovo podmetanje, neka kazni mene zbog relativizacije...ili bar zbog neprimerenog rečnika.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@perkos2

 

Ne nego je u pitanju moral.

Sad kao nije 600 nego je manje u pozorištu poginulo. Pa se onda constantin nadovezuje sa florom, krstom i time, kao, ovde se odvajkada laže (a propaganda je inače objavljivanje istine?) pri čemu se ovo dešava 1000km odavde.

 

Čemu? Svi (?) znamo da ljude ubijaju i muče na najstrašnije načine, sad neki se prave pametni pa eto, ima i propagande. To baš umanjuje krivicu zločinaca...

 

Potpuno je nebitno da li je ta neka istražiteljka ili špijun ili kurava. Masakriraju ljude i to je to.

 

 

 

 

Ne znam kakvu drugu priču bih mogao pričati uz pivo. VIše sam tip za rakiju. 😅

Edited by shonke
typo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Nisam odgovorio Kiwiju, nego Milenku....nije relativizacija, već podmetanje i to sa tvoje strane. Objasni mi kako pominjanje laži u toku rata, konkretno navedene, imaju sa hladnjačama i ostalim navedenim zločinima ? Ja se ne sećam da je iko na forumu to negirao, pa ni ja.

Ako si se nešto zajebo OK, ako i dalje stojiš iza toga da sam time izrelativizovao zločine....mrš i nemoj da mi se obraćaš više. Pa ako moderacija neće da kazni tebe za ovo podmetanje, neka kazni mene zbog relativizacije...ili bar zbog neprimerenog rečnika.

 

 

 

Prvo, rečnik kojim se meni obraćaš, to možeš u svoja 4 zida. 

 

Drugo, nije podmetanje no si na priču koju je počeo kiwi, kao nije baš 600 mrtvih, nastavio posle puzigaćinog posta sa propagande ima, itd itd (da ne citiram sad). Ako to nije relativizacija, aj napiši šta je. Konstatacija? OK, eto, konstatovao si toplu vodu? U nezgodnom trenutku.

 

Što se kazne tiče, zabole me, ne mora ni tebe zbog tvog uličarskog rečnika, bolje i da stoji da se vidi ko kako piše.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Милица said:

Gradonacelnik Kijeva kaze da su zapaljene sume oko grada :classic_sad: obraca se gradjanima Kijeva da ne panice kad budu videli dim vec da samo zatvore prozore. 

Kad se rat zavrsi sta ce ostati od te zemlje?

Ako je Srbima bio kriv Milosevic zato sto nije verovao da ce nas nato napasti verujem da i u Ukrajini ima ljudi kojima je muka od Zelenskog zato sto nije bio mudriji i sto je zemlju doveo u ovu situaciju. Verovao je u pomoc Amerike i natoa kao i Sloba u rusku, nama Rusi nisu pomogli pa je mucenje trajalo krace, brze smo se predali, a ovi su od Ukrajine napravili poligon za isprobavanje oruzja i odmeravanje snaga RF i USA.

Ovde se sve vise prica o tome, da trenutno samo Americi odgovara da rat sto duze traje i da Rusija na kraju zavrsi kao oni u Avganistanu,a za to vreme ce Evropa biti ekonomski rasturena. 

Ankete kazu da 52% Italijana ne zeli da se vise salje oruzje, 25 % su za slanje,ostali uzdrzani. 

Salvini i Conte traze da se Italija, Franciska i Nemacka organizuju i pokrenu pregovore (bez Amerike) sa Putinom o prekidu vatre. Nadam se da ce uspeti u tome. 

 

 

 

 

Sa druge strane, 100% talijanskih poreskih obveznika je dorpinijelo slanju prve dvije ture vojne pomocu Ukrajini.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

 

 

Sa druge strane, 100% talijanskih poreskih obveznika je dorpinijelo slanju prve dvije ture vojne pomocu Ukrajini.

Da, ali izgleda nece vise da seku granu na kojoj stoje jer ih na to prisiljava Amerika...Obisli su po Africi sve "pouzdanije" dobavljace gasa od onih iz Rusije i shvatili da je placanje u rubljama najmanji problem :classic_rolleyes:

 

La Republika prenosi iz ukrajinske stampe Kirbijeve reci:

Quote

Nonostante gli attacchi di Mosca contro centrali elettriche, infrastrutture di trasporto e altri obiettivi strategici, il portavoce ha assicurato che gli Usa sono sempre in grado di fornire assistenza militare all'Ucraina, incluse le armi.

Uprkos napadima Moskve na infrastrukturne objekte u Ukrajini, USA ce uvek biti u stanju da im dostavi pomoc, ukljucujuci i oruzje. 

 

Bas se pitam kako ako im rasture zeleznicki saobracaj, a putevi preorani. Teleportovanjem? 

 

Quote

03.22 Nyt: "intelligence Usa ha aiutato a uccidere generali russi"

Gli Usa hanno fornito informazioni di intelligence che hanno aiutato gli ucraini a colpire e uccidere numerosi generali russi morti in azione nel conflitto ucraino. Lo scrive il New York Times citando alti dirigenti americani. Gli ufficiali ucraini sostengono di aver eliminato circa 12 generali di Mosca al fronte, un numero che ha stupito gli analisti militari.

NYT pise da su americke tajne sluzbe pomogle Ukrajini da eliminisu 12 ruskih generala. 

 

Quote

02.48 Russia simula lancio missili nucleari 

 L'esercito russo ha simulato il lancio di missili nucleari nell'enclave di Kaliningrad, situata tra Polonia e Lituania. 

U Kalingradu Rusija simulirala lansiranje nuklearnih projektila. 

 

:classic_sad:

 

Djavo je izgleda odneo salu... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, shonke said:

 

Prvo, rečnik kojim se meni obraćaš, to možeš u svoja 4 zida. 

 

Drugo, nije podmetanje no si na priču koju je počeo kiwi, kao nije baš 600 mrtvih, nastavio posle puzigaćinog posta sa propagande ima, itd itd (da ne citiram sad). Ako to nije relativizacija, aj napiši šta je. Konstatacija? OK, eto, konstatovao si toplu vodu? U nezgodnom trenutku.

 

Što se kazne tiče, zabole me, ne mora ni tebe zbog tvog uličarskog rečnika, bolje i da stoji da se vidi ko kako piše.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Милица said:

Svi su oni bilmezi kad su dopustili da se ovi desava u Evropi. 

Dopustili? Hoćeš da kažeš da je neko dao dozvolu Putinu da napadne, ili da je Putin nesta tražio a bilo je nedozvoljeno ?

Edited by Henry Chinaski
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Милица said:

Ako je Srbima bio kriv Milosevic zato sto nije verovao da ce nas nato napasti verujem da i u Ukrajini ima ljudi kojima je muka od Zelenskog zato sto nije bio mudriji i sto je zemlju doveo u ovu situaciju. Verovao je u pomoc Amerike i natoa kao i Sloba u rusku, nama Rusi nisu pomogli pa je mucenje trajalo krace, brze smo se predali, a ovi su od Ukrajine napravili poligon za isprobavanje oruzja i odmeravanje snaga RF i USA.

Pa dobro, generalno bi bila u pravu, moglo bi da se napravi to poređenje, da nije jedne sitnice. Naime, milošević i bagra čiji je bio eksponent, a to su ovakvi isti peticionaši kao sad, neki su čak i ista lica, i ono što oni predstavljaju, taj "duh srbendstva zemlje samoljubivih ljudi i duh ničim utemeljene oholosti", to je bilo zlo (i još je).

 

U ovom slučaju su zlo Putin, i ovi čiji je on eksponent, a to su onakvi kao taj Dugin, i onaj drugi, Ciganovski ili kako li se zove, tako nešto beše, i još stotine i hiljade takvih, čije reči ovi samo ponavljaju. Npr kao Lavrov sa Hitlerom, to on samo ponavlja ono o antihristu od ovog Dugina. Neka bude to "duh rusendstva". Znači sad su oni zlo. I zato to nije isto.


Ima tu nešto čudno. Kako to da srbadija koja bi dupe dala za uživljavanje u kojekakve epske fantastike i identifikaciju sa raznim epskim herojima koji se bore protiv zla (i po mogućnosti slavno poginu) , u ovom slučaju ne prepoznaje zlo kao zlo, nego se identifikuje sa njim?


Kako to da u ovom slučaju za srbadiju epski junak "larger than life" nisu Ukrajina i "zapad", koji u ovom sukobu, pa neka je i sukob civilizacija, zastupaju i simbolizuju pravo na izbor, pravo na individualnu slobodu itd, nego se identifikuju sa onima koji i "svom narodu" uskracuju pravo na izbor, i pravo na slobodu, ličnu i bilo koju, pa tamo u Rusiji ovi Putinovi sve koji nisu oni ugnjetavaju po kućama, hapse, proteruju itd, a u Ukrajini ruše, pale, ubijaju, celom svetu prete uništenjem...


Nešto slično kao što pojedinima ovde smeta što na celom internetu na srpskom postoje koliko... 10, 20 mesta gde nije jedino što se čuje "zli NATO", "mrski zapad", "slavni prađedovi", koske, bombardovanja, noćne posude bla bla bla bla... Čak i na forumima gde se postavljaju linkovi za ILEGALNI download, svako malo neko vrši "podsećanja" na ove stvari, što uopšte nije normalno.


Eto teme za razne dr mr sociologe, da odmore i opuste mozak, dok smišljaju čime još da prete zlim  autošovinistima, i dok zamišljaju šta bi im sve radili.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mali off na temu stanja opreme njemačke vojske, o čemu smo nedavno pisali:


 

Quote

 

Germany is preparing to supply Ukraine with seven Panzerhaubitze 2000 armoured howitzers, according to newspaper Die Welt, granting explicit wishes by Kyiv for material support in the shape of the self-propelled weapons systems that can hit targets at a distance of 40 kilometres.

The delivery of the armoured howitzers, which newspaper Bild reported to be currently in repair and not be ready for delivery until the end of June, is believed to be a political decision that goes against the advice of Germany’s military, which has said it requires the armed vehicles for its own needs.

Only 40 out of 119 Panzerhaubitze 2000 howitzers within the Bundeswehr’s arsenal are currently ready for use, said Die Welt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Lider SNSD-a i član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik dobio je poziv službene Moskve da prisustvuje paradi 9. maja kojom se obilježava Dan pobjede nad fašizmom. Kako Klix.ba saznaje iz diplomatskih izvora odbio je poziv.

Dodik je 16. aprila u intervjuu za Sputnjik izjavio da će ići u Moskvu na paradu ukoliko dobije poziv iz Rusije. Tada je naglasio da je ponosan na dobre odnose s Vladimirom Putinom.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-dobio-poziv-moskve-za-prisustvo-paradi-9-maja-izvinio-se-i-odbio/220504101

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  

Lider SNSD-a i član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik dobio je poziv službene Moskve da prisustvuje paradi 9. maja kojom se obilježava Dan pobjede nad fašizmom. Kako Klix.ba saznaje iz diplomatskih izvora odbio je poziv. Dodik je 16. aprila u intervjuu za Sputnjik izjavio da će ići u Moskvu na paradu ukoliko dobije poziv iz Rusije. Tada je naglasio da je ponosan na dobre odnose s Vladimirom Putinom.

 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-dobio-poziv-moskve-za-prisustvo-paradi-9-maja-izvinio-se-i-odbio/220504101...

055f5eb97f5603b4ee8a7d03365f94f8.jpg

 

Mislim da to nije dobro za MD, još više će biti pod pritiskom da "abdicira"...medjutim, kao što reče onomad jedan čovek "mrak je mrak, a medjed je medjed"...

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E nije na taj fazon, gledao sam neki video PVO u akciji i sve savršeno, i maskiranje i postavka, i zaštita baterije sve sve na najboljem mogućem nivou, ali hajde to smo kao i očekivali, ali me drugi video oduševio...
Neka motorizovana jedinica kombinovana se kreće kroz neki šumarak, na pola videa staje kolona izlazi pešadija i kreću se i postavljaju kao po udžbeniku. Vidi, znam da nije nešto posebno ali nije ni malo.
https://t.me/RepublikaSrpska22/3006http://cloud.tapatalk.com/s/6273b34e2921f/4_6025818281401650310.mp4

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...koliko sam čuo na HTV,Italija dobiva/kupuje cca 20 milijardi kubičnih metara plina iz Alžira,premijer Dragi je dogovorio dobavu još 10 milijardi kubika.Koliko to zadovoljava potrebe Italije,zaista neznam.Navodno treba na neki način poboljšati dobavnepravce,vjerojatno vidjeti kapacitet postoječeg podmorskog plinovoda,s time da bi se u to uključile i Hrvatska i Slovenija kao još jedan dobavni pravac uz onaj LNG na Krku,jasno uz asistenciju EU u smislu financija.To je iznio Davor Štern,znalac u toj branši,sa iskustvom u INI,ali i u Rusiji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je ukrajinski prodor sjeverozapadno od Izjuma veoma ozbiljan, 22000 ruskih vojnika u tom klinu je u opasnosti da im linije snabdijevanja (za početak pruga, koja je od juče u dometu ukrajinske artiljerije) budu presječene.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Mali off na temu stanja opreme njemačke vojske, o čemu smo nedavno pisali:


 

 

To samo pokazuje da su se Nemacka i ostale NATO drzave ozbiljno pripremale da napadnu Rusiju i da je ovaj preventivni odbrambeni napad zlog gnoma bio opravdan.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...