Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

56 minutes ago, Kiwi said:

I ovo je isto?

🙃

Ni kosa, ni uniforma... Veze nema jedno sa drugim.

Ne znas ko je na slici, zato ti ne lici. To je zajebancija :lol_2: Helga iz Allo Allo. A ono prethodno je lutka, ali je uniforma u sustini ista kao na ovim devojkama sto marsiraju. 

 

To je isto kao sa onim astalima na slovo Z i Konstraktom. Buzdovani ili ne obracaju paznju na finese i moguce asocijacije, ili namerno rade takve stvari. Zato sto su buzdovani.

 

Moze ko hoce da se pravi da ne vidi slicnost, i ociglednu asocijaciju, ama razlike ako ih ima su kao u onom vicu "nije tacno, nisam ja njega uboo 3 puta nožem, nego jednom vilama" :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Potpuno isto?
Ne da nije isto nego je potpuno različito.
Drugačiji kroj, gde je beli kaiš, cipele vs čizme, rukavice, rukavi, naramenice, lenta sve različito.
Ali u potpunosti različito, ako pod isto ne smataraš boju uniforme, pri čemu ni crna boja nije ista crna boja.
 
Drugo, ako se ne varam, od Ruskinja samo jedna nosi traku u svakom redu, i traka označava broj reda, nije nikakva oznaka koja se stalno nosi.
 
Totalno slepilo, ludilo i ksenofobija ovde vlada [emoji2955]
 
EDIT: i kapa plus
Xaxaxxa ma da, razlika je što je ovo model 1939 a oni 2022. Nije ni nalik...

Idi begaj...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svasta, ja sam mislio da ste vi malo realniji forumasi.
Vrtite se oko bezveznog mima sa uniformama kao da je ne znam ti sta.

Vojne uniforme svake vojske na svetu su maltene iste, takodje i policijske manje vise.

Znaci isto kao kad teoreticari zavere kazu da je Nato logo evolucija svastike ili oni antivakseri kad pocnu izvlaciti sta znaci kovid 19.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Svasta, ja sam mislio da ste vi malo realniji forumasi.
Vrtite se oko bezveznog mima sa uniformama kao da je ne znam ti sta.

Vojne uniforme svake vojske na svetu su maltene iste, takodje i policijske manje vise.

Znaci isto kao kad teoreticari zavere kazu da je Nato logo evolucija svastike ili oni antivakseri kad pocnu izvlaciti sta znaci kovid 19.

Mah. Ove poslednje godine na istoku us ALO-ALO. Nista sto je putko uradio ne budi istoriska secanja 1930-ih.

Svi neozbiljni, samo Rusi opet u pravu. Nadam se da sada neco oslobadjati Beograd kao 1945.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Mah. Ove poslednje godine na istoku us ALO-ALO. Nista sto je putko uradio ne budi istoriska secanja 1930-ih.

Svi neozbiljni, samo Rusi opet u pravu. Nadam se da sada neco oslobadjati Beograd kao 1945.

Ne kontam sta si hteo da kaze al nema veze.

Da li neko misli da su Rusi namerno pravili uniforme za pripadnice policije da lice na SS uniforme?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Clash said:

Ne kontam sta si hteo da kaze al nema veze.

Da li neko misli da su Rusi namerno pravili uniforme za pripadnice policije da lice na SS uniforme?

Iskreno da ti kazem ne pamtim da se ruska uniforma ikada razlikovala od SS uniformi. No svako ima pravo na misljenje.

To sto ti  volis ruse, a ja ne, nema veze sa slucajnom slicnoscu. 

🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Iskreno da ti kazem ne pamtim da se ruska uniforma ikada razlikovala od SS uniformi. No svako ima pravo na misljenje.

To sto ti  volis ruse, a ja ne, nema veze sa slucajnom slicnoscu. 

🙂

 

Ne znam kako si dosao do zakljucka da ja volim Ruse. 
Vise puza sam na ovom forumu napisao da bih sutra ujutro priznao Kosovo, uclanio Srbiju u Nato, u EU ako hoce da nas prihvate ovako skrnave a sa Rusima i Kinezima da imamo samo sportske i kulturne razmene. Cak i turisticke bih zanemario.

To sam napisao josnpre par godina na ovom forumu i tako mislim i danas.

A kako si ti dosao do toga da ja volim Ruse?

Verovatno istom ostroumnom metodom kojom se ustanovilo da Rusi namerno prave iste odore kao SS jedinice. Tj. vidim ono sto hocu da vidim, jebes sve ostalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

spacer.png

 

Wow.

New fetish unlocked 😇

 

5 minutes ago, Clash said:

Ne znam kako si dosao do zakljucka da ja volim Ruse. 
Vise puza sam na ovom forumu napisao da bih sutra ujutro priznao Kosovo, uclanio Srbiju u Nato, u EU ako hoce da nas prihvate ovako skrnave a sa Rusima i Kinezima da imamo samo sportske i kulturne razmene. Cak i turisticke bih zanemario.

To sam napisao josnpre par godina na ovom forumu i tako mislim i danas.

A kako si ti dosao do toga da ja volim Ruse?

Verovatno istom ostroumnom metodom kojom se ustanovilo da Rusi namerno prave iste odore kao SS jedinice. Tj. vidim ono sto hocu da vidim, jebes sve ostalo.

 

"Ruski bot" je nova etiketa, nedavno omasovljena, pored vec koriscenih "fasiste", "rasiste" i "mizoginiste", za upotrebu u slucajevima kada se ne slazes sa sagovornikom, a hteo bi da ga diskreditujes. Dobrodosao u 2022, sedi i raskomoti se 🤗

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Wow.

New fetish unlocked 😇

 

 

"Ruski bot" je nova etiketa, nedavno omasovljena, pored vec koriscenih "fasiste", "rasiste" i "mizoginiste", za upotrebu u slucajevima kada se ne slazes sa sagovornikom, a hteo bi da ga diskreditujes. Dobrodosao u 2022, sedi i raskomoti se 🤗

Sve ja to razumem ali mi je malo cudno da se to radi na glupavim stvarima.

Mislim, razumem Ukrajince ljudi se brane i koriste sve sto mogu, medijski su jaci od Rusa i naravno da ce to forsirati. Medjutim ko ne shvati posle dva citanja twita  da je  Dobri duh Kijeva samo propaganda i to javno kaze onda postaje ruski bot???

Ako cemo pricati o nekim stvarima koje su cinjenice o ovom ratu mozemo a ako to nije podobno vec sam rekao i pre, daj da se topik preimenuje u Devilovo postovanje slika iz Ukrajine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, shonke said:

Xaxaxxa ma da, razlika je što je ovo model 1939 a oni 2022. Nije ni nalik...

Idi begaj...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Jebiga..onda i taj tvoj avatar mozemo povezati sa OUN koji ga je domacinski eksploatisao i koji ima vise nego zanimljivu istoriju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Clash said:

Ne znam kako si dosao do zakljucka da ja volim Ruse. 
Vise puza sam na ovom forumu napisao da bih sutra ujutro priznao Kosovo, uclanio Srbiju u Nato, u EU ako hoce da nas prihvate ovako skrnave a sa Rusima i Kinezima da imamo samo sportske i kulturne razmene. Cak i turisticke bih zanemario.

To sam napisao josnpre par godina na ovom forumu i tako mislim i danas.

A kako si ti dosao do toga da ja volim Ruse?

Verovatno istom ostroumnom metodom kojom se ustanovilo da Rusi namerno prave iste odore kao SS jedinice. Tj. vidim ono sto hocu da vidim, jebes sve ostalo.

NIsi ti bas to dobro razumeo. Neko voli popa, neko popadiju, a neko popovu kcer.

Procitaj moj post, sa manje emocija i bice ti jasnije.

Da stanemo ovde.

Verovatno je semantika u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Svasta, ja sam mislio da ste vi malo realniji forumasi.
Vrtite se oko bezveznog mima sa uniformama kao da je ne znam ti sta.

Vojne uniforme svake vojske na svetu su maltene iste, takodje i policijske manje vise.

Znaci isto kao kad teoreticari zavere kazu da je Nato logo evolucija svastike ili oni antivakseri kad pocnu izvlaciti sta znaci kovid 19.

Pa ovde zapravo nema nikakvog mima, tj. sličice sa nekim tekstom kao npr. neke dve ćurke i bela mačka sa debilnim natpisom, već je počelo od realne fotografije ruskih SS-ovki, na šta je kao odgovor usledila autentična slika nemačke uniforme iz II svetskog rata, a onda SS-ovka Zaharova i zajebancija sa Helgom iz humorističke serije. Ima budala koje su se upecale da traže sličnost u reverima i slično, ali nije poenta u tome. Poenta je da je RuSSija isto što i nacistička Nemačka iz prošlog veka. Uniforme su samo površinska manifestacija suštine ruSSke naoružane bande koja se naziva vojskom, a koja se trenutno sasvim opravdano poredi sa Hitlerovim hordama.

 

Ako ništa drugo, vidim da je tvoj post bio odličan za outovanje putlerofila jer su se sjatili da ga lajkuju kao Lucilia caesar, narodski poznata kao muva govnara, na... znaš već šta.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

NIsi ti bas to dobro razumeo. Neko voli popa, neko popadiju, a neko popovu kcer.

Procitaj moj post, sa manje emocija i bice ti jasnije.

Da stanemo ovde.

Verovatno je semantika u pitanju.

Verovatno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

Pa ovde zapravo nema nikakvog mima, tj. sličice sa nekim tekstom kao npr. neke dve čurke i bela mačka sa debilnim natpisom, već je počelo od realne fotografije ruskih SS-ovki, na šta je kao odgovor usledila autentična slika nemačke uniforme iz II svetskog rata, a onda SS-ovka Zaharova i zajebancija sa Helgom iz humorističke serije. Ima budala koje su se upecale da traže sličnost u reverima i slično, ali nije poenta u tome. Poenta je da je RuSSija isto što i nacistička Nemačka iz prošlog veka. Uniforme su samo površinska manifestacija suštine ruSSke naoružane bande koja se naziva vojskom, a koja se trenutno sasvim opravdano poredi sa Hitlerovim hordama.

 

Ako ništa drugo, vidim da je tvoj post bio odličan za outovanje putlerofila jer su se sjatili da ga lajkuju kao Lucilia caesar, narodski poznata kao muva govnara, na... znaš već šta.

Ova slika se vrti po drustvenim mrezama odavno sa raznim mim dodacima i natpisima.

Imas na netu i squarting slavs in tracksuits mimova koliko hoces i mozes uzeti bilo koji od mjih i povezati Rusiju i Hitlerovu Nemacku, Koreju ili bilo sta sto hoces. Nadje jos dva tri istomisljenika i udri zajebanciju. Ja sam inace uvek za zajebanciju ali ovo mi bas i nije nesto smesno, da ne kazem nesto drugo. 
Povezati Ruse preko uniformi sa SS jedinicama je nategnuto do bola.

Mislim mozes povezati i US vosjku da je koristila i dalje koristi nemacku doktrinu blickriga, pa da po ovoj analogiji kazemo i da su oni nacisti?

 

Ovo ostalo iz posta ne bih komentarisao, previse je jadno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@urosg3

Snimak kokpita SU 34, na 3:35 se vidi da za navigaciju koriste civilni Garmin model 767C. Što kaže autor videa (bivši pilot francuskog RV), tehnologija na nivou seoskog avio-kluba.

 

Video je sveukupno odličan, nevjerovatno u kojoj mjeri ruska vojna industrija zavisi od uvoznih komponenti. Nažalost, na francuskom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Clash said:

Povezati Ruse preko uniformi sa SS jedinicama je nategnuto do bola.

Pa upravo zbog toga je ona slika za wow :classic_blink: Taj koji odobrava ono, da li on ima oči, ili je možda pijan non stop ili o čemu se radi? :classic_blink: Ono, crna uniforma i crvena traka na ruci sa belim krugom na njoj i u njemu znak, sta je ono, neki Kartmenov samit u South Parku? :classic_blink: Samo jos on fali na čelu obucen u uniformu boje peska kao Hitler da vice ono iz epizode sa Mel Gibsonom, neću da pišem šta.

 

BTW, jel i ovo isto promašeno:

 

spacer.png

21 minutes ago, mrd said:

Ja samo jedno mogu da kazem, a ovo mi se javilo na fb-u. 🙂

279531906_10224435662653974_124555751740

Nema potrebe da se neko zavarava pa da misli kako se svakom kvalitetnom patrijoti ushićeno ne nasmeje brk kad vidi ovako nešto.

 

Uopste nije slicno :

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...