Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ruski predsednik Vladimir Putin je danas poručio zapadnim zemljama da bi mogao da obustavi izvoz i da raskine ugovore s njihovim kompanijama, što je do sada najtvrđi odgovor Kremlja na sankcije Zapada Rusiji zbog njene invazije na Ukrajinu.

Ukaz koji je odmah stupio na snagu, kojim se zabranjuje izvoz proizvoda i sirovina pojedincima i entitetima sa liste sankcija i naložio vladi da je sačini u roku od 10 dana, prenosi Rojters, pruža mogućnost Moskvi da u svakom trenutku obustavi izvoz ili da raskine ugovore sa entitetom ili pojedincem koji je pod ruskim sankcijama.

 

...samo da biden ne sazna...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mama_mia said:

Ruski predsednik Vladimir Putin je danas poručio zapadnim zemljama da bi mogao da obustavi izvoz i da raskine ugovore s njihovim kompanijama, što je do sada najtvrđi odgovor Kremlja na sankcije Zapada Rusiji zbog njene invazije na Ukrajinu.

Ukaz koji je odmah stupio na snagu, kojim se zabranjuje izvoz proizvoda i sirovina pojedincima i entitetima sa liste sankcija i naložio vladi da je sačini u roku od 10 dana, prenosi Rojters, pruža mogućnost Moskvi da u svakom trenutku obustavi izvoz ili da raskine ugovore sa entitetom ili pojedincem koji je pod ruskim sankcijama.

 

...samo da biden ne sazna...

 

Odlicno, Kina, Brazil i drugi trljaju ruke.

 

45 minutes ago, mrd said:

Komunizam je zlo koje potpiruje sva ostala zla, da bi mogao da se bori protiv njih. 

U komu/socijalizmu su svi jednaki, ali su neki jednakiji.

🙂

 

Ne branim ja komunizam, samo kazem, Hitlerovi su bili nacionalisti, isto i ovi u bivsoj SFRJ, i ovo su sad ruski nacionalisti. Komunisti su bar bili nadnacionalni, i kad su radili sta su radili, nisu drobili da to rade zbog "ocuvanja tradicionalnih vrednosti" i tih gluposti o kojima ovi drobe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mama_mia said:

Ruski predsednik Vladimir Putin je danas poručio zapadnim zemljama da bi mogao da obustavi izvoz i da raskine ugovore s njihovim kompanijama, što je do sada najtvrđi odgovor Kremlja na sankcije Zapada Rusiji zbog njene invazije na Ukrajinu.

Ukaz koji je odmah stupio na snagu, kojim se zabranjuje izvoz proizvoda i sirovina pojedincima i entitetima sa liste sankcija i naložio vladi da je sačini u roku od 10 dana, prenosi Rojters, pruža mogućnost Moskvi da u svakom trenutku obustavi izvoz ili da raskine ugovore sa entitetom ili pojedincem koji je pod ruskim sankcijama.

 

...samo da biden ne sazna...

Postoji problem oko izvoza dogovorenih kolicina hrane, zitarica prevashodno, iz Rusije a i iz Ukrajine. Zbog blokade luka, placanja itd. Logistika je jako otezana i za Afriku koja je u problemu. Danas je Makron razgovarao sa Putinom oko toga.

Dugorocno ce se raditi nesto po tom pitanju ali trenutno izgleda nema adekvatne zamene za zitarice iz Ukrajine i Rusije.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Odlicno, Kina, Brazil i drugi trljaju ruke.

A ekonomski leopard?

8 minutes ago, Clash said:

izgleda nema adekvatne zamene za zitarice iz Ukrajine i Rusije.

 

izgleda da nema, ali bice

 

 

edit/ tigar

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 


(taj deo je na 55:20)

 

Quote

Keynote (English):
Timothy Garton Ash, Professor of European Studies,University of Oxford (Zuschaltung)

Panel (English):
- Haki Abazi, Member of the Parliament of the Republic of Kosovo and Chairman of the Committee on Foreign Affairs and Diaspora of the Assembly of the Republic of Kosovo
- Wolfgang Schmidt, Federal Minister for Special Affairs and Head of the Chancellery
- Sören Urbansky, Research Fellow and Head of Office, Pacific Regional Office of the German Historical Institute Washington
- Galina Yanchenko, Member of Parliament, Verkhovna Rada of Ukraine (via Zoom)

Moderation:Ali Aslan, International TV Presenter and Journalist

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Pa sad pitanje da li bi Ukrajina nesto postigla ako bi zavrnula slavinu kako Nemac kaze tj optuzuje ih da i oni koriste taj gas.

 

Elem ako severni tok 2 nije u stanju da brzo proradi onda stoji to sto Nemac kaze ali ako bi st2 mogao da proradi pa Ukrajina bi se totalno zajebala da zavrne slavinu. Dakle po meni nije bas jednostavno reci e vi kod vas je slavina

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, erwin said:

Da, nakazno.

 

Mislim da su to trake sa numeracijom radi uvežbavanja i da ih ne nose na samoj paradi.

 

Mozda stave "Z". Nista me ne bi zacudilo koliko su zastranili. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJORDJE said:

Lepe uniforme imaju ove putinovke. Na prvi pogled rekao bi covek Hugo Boss dizajn.

 

Detalj sa rukava me podseća na ovo:

WW2_German_Nazi_Party_NSDAP_Political_Le

 

Doduše, ovo nije jedino u čemu kremaljski kepec kopira austrijskog molera.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Detalj sa rukava me podseća na ovo:

WW2_German_Nazi_Party_NSDAP_Political_Le

 

Doduše, ovo nije jedino u čemu kremaljski kepec kopira austrijskog molera.

 

Te nazi-uniforme je pravio upravo gore pomenuti Hugo Boss. 

Link to comment
Share on other sites

Jadne ponosne zene ...i cipele za tango  :classic_sad:

 

a tek trake

13 minutes ago, mrd said:

Ja hteo da kazem, da im jos samo gotika fali umesto brojeva na ovim crvenim naramenicama :krstipd4:

 

posle se pitaju zasto ih svet uporedjuje ... a sami se trude da lice

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ovi skroz poludeli :krstipd4:

Ove uniforme su u upotrebi barem od 2015 (kadetkinje policijske akademije) …sjecam se forografija iz St. Petersburga u nekim novinama. A i ova je nastala tamo, ali je vjerovatno novijeg datuma. 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Ukrajinskog odbijanja da pregovaraju, odnosno da prete Rusiji kapitulacijom mislim da je to samo deo predstave. Mislim da su pogrešili na početku rata kada su otvoreno pričali o kompromisu. Pa se tu pričalo o neutralnosti pa čak se i priznanje Krima spominjalo. To je Putinu dalo ideju da su ovi slabi i da će mu dati i više od toga. Ne treba javno ništa da mu nude, neka se i sam krčka pod pritiskom koji je na njemu. Kad Ukrajinci prestanu da pokazuju slabosti onda će i on početi da razmišlja o kraju rata.

 

Ukrajinci su danas zauzeli Molodovu, 3km od Starog Saltiva, ali je video prilično sumnjiv, no obzirom da je urađen prilično glupavo ne verujem da je neka propaganda. Obično kod propagande sve izgleda cakum-pakum a ovo odiše amaterizmom 🙂

 

 

Evo jedne mape sa jedinicama ucrtanim, ali meni se čini da nije dobra, no pošto idealne nema nije loša kada se upari sa par drugih izvora. Linije fronta mi se čine iste kao na liveuamap.

 

https://uawardata.com/

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ne razumem kako im ne bode oci ovo i zasto su ovo jos tad odobrili :classic_blink: Zar ne vide da je ocigledno na sta ovo ne samo da podseca, nego je skoro potpuno isto :krstipd4:

 

spacer.png

Potpuno isto?

Ne da nije isto nego je potpuno različito.

Drugačiji kroj, gde je beli kaiš, cipele vs čizme, rukavice, rukavi, naramenice, lenta sve različito.

Ali u potpunosti različito, ako pod isto ne smataraš boju uniforme, pri čemu ni crna boja nije ista crna boja.

 

Drugo, ako se ne varam, od Ruskinja samo jedna nosi traku u svakom redu, i traka označava broj reda, nije nikakva oznaka koja se stalno nosi.

 

Totalno slepilo, ludilo i ksenofobija ovde vlada 🤨

 

EDIT: i kapa plus

Edited by Kiwi
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ne razumem kako im ne bode oci ovo i zasto su ovo jos tad odobrili :classic_blink: Zar ne vide da je ocigledno na sta ovo ne samo da podseca, nego je skoro potpuno isto :krstipd4:

 

Nije to jedino što liči.

 

s-l400.jpgZaharova.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...