Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

9 hours ago, KfJ said:

https://www.msn.com/en-ca/news/world/lavrov-s-antisemitism-means-israel-no-longer-neutral-on-ukraine-russia-analysis/ar-AAWQfcq?ocid=msedgntp&cvid=1579b9927b3b438a9f8eb9cd14c3052c

 

[ Regardless of Israel’s genuine interest in not wanting to antagonize Russia because this could boomerang against it in Syria, where the Russians hold sway and could cause Israel considerable damage, the daily horrors in Ukraine, moves in the international arena forcing nations to take sides, and words such as Lavrov’s have made it impossible for Israel to remain “neutral.”

Furthermore, Prime Minister Naftali Bennett’s interest in mediating the conflict – originally one of the reasons for not strongly condemning Russia – has led nowhere; Israel has neither leverage to use on the Russians, nor any security guarantees to give the Ukrainians that would render it a serious mediator.

Along with the summoning of the Russian ambassador, Bennett’s response to Lavrov’s words also signaled that Israel is sliding off the fence toward the Ukrainian side. ]

 

 

Quote

 

Russia’s foreign ministry has continued its diplomatic attack on Israel this morning, tweeting:

We paid attention to the anti-historical statements of the head of the Israeli foreign ministry Yair Lapid, which largely explain the course of the current Israeli government to support the neo-Nazi regime in Kyiv.

 

 

Jbt kako su Rusi zabrazdili. Tamo stvarno nije ostao niko da povuče ručnu, da kaže da se Lavrov izblamirao (blago i krajnje benevolentno rečeno) i da je vrijeme za damage control. 

Rusi, što kaže francuska izreka (jery sam gastarbajter or vot), sami pružaju motku kojom će biti bijeni. Podižu tenzije do mjere da više niko neće biti zainteresovan da čuje njihovu verziju priče, čak ni u prilikama kad možda budu imali da kažu nešto što nije totalno zaumno. Ovo će se baš loše završiti po njih, nebitno da li za godinu ili za dvadeset godina, sve više izgleda da neće imati ni trunku goodwilla Sovjetskog Saveza koji je, bez obzira na to što je dugo bio protivnik, a na momente i neprijatelj, u drugom svjetskom ratu ipak bio saveznik, a na kraju svoje priče se i dovoljno normalno ponio da omogući skoro potpunu deeskalaciju tenzija sa ostatkom svijeta.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, AgroLaki said:

Ne ide mi u glavu da potencijalno moram da navijam za druga Vladu, jer ako njega krknu ima jos gorih, koji nece samo da bace takticku na UKR, nego odma ide isporuka za Vasington i Dzastina Bibera. 

 

To je standardna prica svih diktatora, ako ja odem docice neko jos gori. Ta prica pali i na unutrasnjem i na spoljnom planu. Pa Vucic je od te price napravio mit koji i dan danas prolazi, kako i kod biraca u samoj Srbiji, tako i u medjunarodnoj zajednici. Nista to nije novo, sasvim je prirodno da i Putin gradi takav narativ.

 

Trenutno se kao moguci naslednik spominje Nikolaj Patrusev. Ukratko receno KGBovac, sekretar ruskog saveta za bezbednost, clan Putinove ekipe od pocetka, on je takodje iz Sankt Petersburga, godinu dana je stariji od Putina, vazi za vodju tvrde struje, tzv silovika. Na prvi pogled deluje gore od Putina, ali to ne mora nista da znaci. I Berija je na prvi pogled delovao gore od Staljina, pa je za tri meseca koliko je bio na vlasti napravio takve reforme da se SSSR vise nikada nije mogao vratiti nazad. 

Ono gde se razlikuje od Putina i sto je po meni kljucna stvar da on nije covek koji ce zapoceti nuklearni rat je to sto je za svoje sinove zamislio velike karijere. Putin se nikad ne pojavljuje sa porodicom, sve oko njegove porodice je obavijeno velom tajne. Da budem vulgaran, prilicno se vidi da ga boli k... za sve to. On je covek sa misijom koji zeli da bude zapamcen u istoriji kao najveci, pa makar to vodilo i kroz nuklearni rat. Jos ako je stvarno bolestan i nije mu ostalo jos mnogo, on je onda totalno nepredvidiv covek. Patrusev gura svoje sinove na najbitnije funkcije. Satariji sin Dimitri je ministar, koji je vec izgradio uspesnu biznis karijeru, verovatno projektovan za predsednika Rusije u nekoj buducnosti. Mladji sin Andrej takodje ima uspesnu biznis karijeru, a  izgleda da napreduje i u FSB strukturama, gde je projektovan za bitnu funkciju u buducnosti. Brat sa kojim je jako blizak takodje je poznat u biznis strukturama. Supruga takodje ima uspesnu karijeru. Znaci covek koji brine o buducnosti, kako sebe, tako i svoje porodice i za njih ima velike planove u buducnosti. Takodje bitna stvar je sto on nije neko ko se medijski eksponira, uvek je u senci, pozadini i to prilicno svesno zeli da bude tako. On nije covek misije, neko ko zeli da bude upisan u istorijske knjige, on je covek uticaja, koji vuce poteze iz senke. Nezamislivo mi je da takav covek pokrene nuklearni rat, jer onda od svega sto je stvarao svih ovih godina nece biti nista. Mislim da kod njega u sukobu ideologije i pragmaticnosti, pragmaticnost ce odneti pobedu. Moguce novi Berija (s tim da Berija nikad nije bio komunista, niti je imao bilo kakvu ideologiju). 

 

Tako da to ne mora nista da znaci. Putinov naslednik moze biti bolji od njega, a moze biti i gori, nema garancija. Ipak, istorijski posle diktatora obicno dolazi neko meksi. U SSSRu su se isto uvek tako smenjivali. 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To je sve tacno, ali u okolnostima kada nije neki rat u toku. U ovom kontekstu nema garancije da putinov naslednik ne bi sa zemljom sravnio pola Ukrajine i 'jahao' na talasu popularnosti kao covek koji je zavrsio rat. Naravno, postoji mogucnost da bi se taj i povukao iz Ukrajine ali mi je strepnja dublja od nade.

 

Pa sam Putin je na brutalan nacin zatvorio cecensko pitanje i nakon toga su ga u Rusiji smatrali za coveka koji je vratio ponos Rusiji.

 

Uvek oprez sa tim KGB strukturama, cak i kad deluju normalno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba ovde biti iskren pa reci da o Hitlerovom poreklu ima nekih nepoznatih detalja koji su plodno tlo za razne spekulacije. Naime, nepoznato je ko je bio njegov deda po ocu. Sad, jeli bio Nemac, Jevrejin ili mozda cak Sloven ... ostaje nepoznato.

Prema tome ono je bio veliki gaf Lavrova - nedopustiv za politicara tog ranga koji se upustio u spekulacije. A do pre par dana sam imao pohvalno misljenja o Lavrovu. Sve je u toj izjavi ok osim osim te jedne recenice o Hitleru, to mu zaista nije trebalo. 

Ocekujem Lavrovo izvinjenje jevrejskom narodu. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, A sad said:

 

To je standardna prica svih diktatora, ako ja odem docice neko jos gori. Ta prica pali i na unutrasnjem i na spoljnom planu. Pa Vucic je od te price napravio mit koji i dan danas prolazi, kako i kod biraca u samoj Srbiji, tako i u medjunarodnoj zajednici. Nista to nije novo, sasvim je prirodno da i Putin gradi takav narativ.

 

Trenutno se kao moguci naslednik spominje Nikolaj Patrusev. Ukratko receno KGBovac, sekretar ruskog saveta za bezbednost, clan Putinove ekipe od pocetka, on je takodje iz Sankt Petersburga, godinu dana je stariji od Putina, vazi za vodju tvrde struje, tzv silovika. Na prvi pogled deluje gore od Putina, ali to ne mora nista da znaci. I Berija je na prvi pogled delovao gore od Staljina, pa je za tri meseca koliko je bio na vlasti napravio takve reforme da se SSSR vise nikada nije mogao vratiti nazad. 

Ono gde se razlikuje od Putina i sto je po meni kljucna stvar da on nije covek koji ce zapoceti nuklearni rat je to sto je za svoje sinove zamislio velike karijere. Putin se nikad ne pojavljuje sa porodicom, sve oko njegove porodice je obavijeno velom tajne. Da budem vulgaran, prilicno se vidi da ga boli k... za sve to. On je covek sa misijom koji zeli da bude zapamcen u istoriji kao najveci, pa makar to vodilo i kroz nuklearni rat. Jos ako je stvarno bolestan i nije mu ostalo jos mnogo, on je onda totalno nepredvidiv covek. Patrusev gura svoje sinove na najbitnije funkcije. Satariji sin Dimitri je ministar, koji je vec izgradio uspesnu biznis karijeru, verovatno projektovan za predsednika Rusije u nekoj buducnosti. Mladji sin Andrej takodje ima uspesnu biznis karijeru, a  izgleda da napreduje i u FSB strukturama, gde je projektovan za bitnu funkciju u buducnosti. Brat sa kojim je jako blizak takodje je poznat u biznis strukturama. Supruga takodje ima uspesnu karijeru. Znaci covek koji brine o buducnosti, kako sebe, tako i svoje porodice i za njih ima velike planove u buducnosti. Takodje bitna stvar je sto on nije neko ko se medijski eksponira, uvek je u senci, pozadini i to prilicno svesno zeli da bude tako. On nije covek misije, neko ko zeli da bude upisan u istorijske knjige, on je covek uticaja, koji vuce poteze iz senke. Nezamislivo mi je da takav covek pokrene nuklearni rat, jer onda od svega sto je stvarao svih ovih godina nece biti nista. Mislim da kod njega u sukobu ideologije i pragmaticnosti, pragmaticnost ce odneti pobedu. Moguce novi Berija (s tim da Berija nikad nije bio komunista, niti je imao bilo kakvu ideologiju). 

 

Tako da to ne mora nista da znaci. Putinov naslednik moze biti bolji od njega, a moze biti i gori, nema garancija. Ipak, istorijski posle diktatora obicno dolazi neko meksi. U SSSRu su se isto uvek tako smenjivali. 

Ja tipujem da bi to mogao biti Dimitri Medvedev. 

Covek kao stvoren za reformatora. Uostalom jednom je plesao uz pesmu "American Boy"! Ipak tu postoji neka koincidencija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darth Bane said:

Ja tipujem da bi to mogao biti Dimitri Medvedev. 

Covek kao stvoren za reformatora. Uostalom jednom je plesao uz pesmu "American Boy"! Ipak tu postoji neka koincidencija.

 

Nema to veze, i moj omiljeni americki predsednik George W Bush je igrao uz Kaljinku, pa to ne znaci da je on ribizla.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, KfJ said:

 

 

Sa druge strane mala ostrvska zemlja Srbija ima samo nekakav ideoloski ulog u svemu ovome, nikakav praktican, ali uvodjenje sankcija

je unutarpoliticko pitanje prve klase, kljucno pitanje.

 

Na kraju, sve sankcije koje ce biti uvedene, bice jer tako moramo, jer nas je mrski zapad na to naterao, 

a ne zbog toga sto smo se eventualno otreznili od mamurluka. Srbija ostaje sigurna kuca za Putina.

Zmurke se nastavljaju, zapad nas nakon sankcija ostavlja na miru da kao puzimo prema uniji, 

narod oprasta Vucicu jer zna da je sve to samo igra, da smo opet zajebali zapad i da nastavljamo nasu vezu sa Putinom.

 

 

 

 

Zalosno je sto je ovo bukvalno najbolje  sto nam se moze desiti.

Kao i uvek  mi cemo iskoristiti priliku da sami sebi pucamo u koleno.

Nikad nije bilo lakse da se konacno otresemo od Rusije ali stvarno, bez ilakve zadrske a mi cemo opet da probamo da Srbin bude najpametniji u vicu i zajebe Amerikanca, Rusa i Japanca.

Jedina nada je da ova struja medjunarodnih previranja bude previse jaka pa da se nema prostora za koprcanje. 
I da se ova mantra “interesi Srbije na prvom mestu” pocne bukvalno primenjivati. Jer zivis od EU i to ti je to brale, to ti je interes.

Interes Kine, Indije, Brazila, Turske i slicnih zemalja koje ne uvode sankcije nema dodirnih tacaka sa nama, jer smo mi tu beton liga i tako se moramo ponasati. 
Hocu reci, nemoj da se kurcis ako ne znas da letis, i nemoj da komplilukujes nesto sto je prilicno kristalno jasno.

Jedno je put gde imas neke sanse.

Drugi put  je zestok kanal.

Treceg pita nema, ima tapkanje u mestu dok ne utapkamo zemlju ispod sebe toliko da postane glib u koji cemo se zaglaviti do nosa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

To je standardna prica svih diktatora, ako ja odem docice neko jos gori. Ta prica pali i na unutrasnjem i na spoljnom planu. Pa Vucic je od te price napravio mit koji i dan danas prolazi, kako i kod biraca u samoj Srbiji, tako i u medjunarodnoj zajednici. Nista to nije novo, sasvim je prirodno da i Putin gradi takav narativ.

 

Trenutno se kao moguci naslednik spominje Nikolaj Patrusev. Ukratko receno KGBovac, sekretar ruskog saveta za bezbednost, clan Putinove ekipe od pocetka, on je takodje iz Sankt Petersburga, godinu dana je stariji od Putina, vazi za vodju tvrde struje, tzv silovika. Na prvi pogled deluje gore od Putina, ali to ne mora nista da znaci. I Berija je na prvi pogled delovao gore od Staljina, pa je za tri meseca koliko je bio na vlasti napravio takve reforme da se SSSR vise nikada nije mogao vratiti nazad. 

Ono gde se razlikuje od Putina i sto je po meni kljucna stvar da on nije covek koji ce zapoceti nuklearni rat je to sto je za svoje sinove zamislio velike karijere. Putin se nikad ne pojavljuje sa porodicom, sve oko njegove porodice je obavijeno velom tajne. Da budem vulgaran, prilicno se vidi da ga boli k... za sve to. On je covek sa misijom koji zeli da bude zapamcen u istoriji kao najveci, pa makar to vodilo i kroz nuklearni rat. Jos ako je stvarno bolestan i nije mu ostalo jos mnogo, on je onda totalno nepredvidiv covek. Patrusev gura svoje sinove na najbitnije funkcije. Satariji sin Dimitri je ministar, koji je vec izgradio uspesnu biznis karijeru, verovatno projektovan za predsednika Rusije u nekoj buducnosti. Mladji sin Andrej takodje ima uspesnu biznis karijeru, a  izgleda da napreduje i u FSB strukturama, gde je projektovan za bitnu funkciju u buducnosti. Brat sa kojim je jako blizak takodje je poznat u biznis strukturama. Supruga takodje ima uspesnu karijeru. Znaci covek koji brine o buducnosti, kako sebe, tako i svoje porodice i za njih ima velike planove u buducnosti. Takodje bitna stvar je sto on nije neko ko se medijski eksponira, uvek je u senci, pozadini i to prilicno svesno zeli da bude tako. On nije covek misije, neko ko zeli da bude upisan u istorijske knjige, on je covek uticaja, koji vuce poteze iz senke. Nezamislivo mi je da takav covek pokrene nuklearni rat, jer onda od svega sto je stvarao svih ovih godina nece biti nista. Mislim da kod njega u sukobu ideologije i pragmaticnosti, pragmaticnost ce odneti pobedu. Moguce novi Berija (s tim da Berija nikad nije bio komunista, niti je imao bilo kakvu ideologiju). 

 

Tako da to ne mora nista da znaci. Putinov naslednik moze biti bolji od njega, a moze biti i gori, nema garancija. Ipak, istorijski posle diktatora obicno dolazi neko meksi. U SSSRu su se isto uvek tako smenjivali. 

 

Cuo sam za njega, ne znam dovoljno da bih ista tvrdio, ali imajuci u vidu njegove godine, pitanje je koliko bi on mogao da ostane na vlasti, verovatno vrlo, vrlo kratko i sigurno bi odmah nastala unutrasnja previranja. Tako da je tesko da bi tu doslo do nekog pomaka.

 

Sa druge strane, da li je bolje da im zasedne neki "mladi junosa", takodje nisam bas siguran.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stiletto said:

Po sadašnjem Ustavu Rusije, ako Putin pandrkne od starosti i / ili bolesti, ko ga menja do sledećih predsedničkih izbora? U Srbiji v.d. predsednika je predsednik Skupštine, ne znam ko je to u Rusiji.

Vucic, on se najvise puta sreo sa njim.😄

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Quote

Secretary of the National Security and Defense Council Alexei Danilov believes that there will be no peace treaty with Russia. According to him, the aggressor must capitulate.

Source: Danilov on the air of a telethon

Direct speech: "With Russia we can only sign its surrender."

Details: The secretary of the National Security and Defense Council believes that there can be no peace agreement with Russia.

He also does not have much faith in security guarantees from international partners. Danilov considers the biggest guarantee for Ukraine to be the strength of "the Ukrainian people."

According to Danilov, Ukraine does not plan to conduct a new wave of mobilization yet. He added that the mobilized are currently undergoing training.

Also, Danilov is surprised by the state of Putin, according to him, it is unclear what should be in the mind of a man who decided to attack Ukraine.

The secretary of the National Security and Defense Council considers Russia's dreams of capturing the south of Ukraine and reaching Transnistria before May 9 unrealizable.

He added that the victory will be for Ukraine, and the consequences for "this country" (the occupant - ed.) Ukrainians will still see.

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/05/2/7343586/  (prevod: Deepl)

 

Quote

Kirill Budanov, head of the Main Directorate of Intelligence of the Ukrainian Defense Ministry, believes that Russia's war against Ukraine may end in two ways - the breakup of Russia into three or more parts or the change of the Russian leadership.

Source: Budanov in an interview with NV

Direct speech: "This war will end. There are only two ways it can end."

"The first is the division of Russia into three or more parts. And the second is the relative preservation of the territorial integrity of the Russian Federation with a change in the country's leadership.

In the latter case, the new leader will say that Russia had nothing to do with all these processes, it was a sick dictator, and the country has nothing to do with it. In this case, Russia will give up all its occupied territories - from islands of Japan to Koenigsberg, present-day Kaliningrad, which belongs to Germany.

Details: Budanov also assured: "Don't worry, Ukraine will win."

When asked if the war could end and with Russian President Vladimir Putin still alive, the GUR chief replied, "Leaving him a way to retreat is one strategy, but it's almost unrealistic. He is a war criminal for the whole world. This is his end, he has driven himself into a dead end."

Budanov also expressed the view that the chance of Russia using tactical nuclear weapons "has always been there," but this would only hasten the end of Russia.

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/05/2/7343556/ (prevod: Deepl)

 

A ima i ova spekulacija:

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stiletto said:

Po sadašnjem Ustavu Rusije, ako Putin pandrkne od starosti i / ili bolesti, ko ga menja do sledećih predsedničkih izbora? U Srbiji v.d. predsednika je predsednik Skupštine, ne znam ko je to u Rusiji.

 

Evo šta piše u engleskoj verziji:

 

Article 92

1. The President of the Russian Federation shall take up his powers since the moment of taking the oath of loyalty and cease to fulfil them with the expiration of the term of office and from the moment a newly-elected president is sworn in.

2. The President of the Russian Federation shall cease to exercise his powers short of the term in case of his resignation, stable inability because of health reasons to exercise the powers vested in him or in case of impeachment. In this case the election of the President of the Russian Federation shall take place not later than three months since the termination of the powers short of the term.

3. In all cases when the President of the Russian Federation is incapable of fulfilling his duties, they shall temporarily fulfilled by the Chairman of the Government of the Russian Federation. The Acting President of the Russian Federation shall have no right to dissolve the State Duma, appoint a referendum, and also provisions of the Constitution of the Russian Federation.

Article 93

1. The President of the Russian Federation may be impeached by the Council of the Federation only on the basis of the charges of high treason or another grave crime, advanced by the State Duma and confirmed by the conclusion of the Supreme Court of the Russian Federation on the presence of the elements of crime in the actions of the President of the Russian Federation and by the conclusion of the Constitution Court of the Russian Federation confirming that the rules of advancing the charges were observed.

2. The decision of the State Duma on advancing charges and the decision of the Council of the Federation on impeaching the President shall be adopted by two thirds of the votes of the total number of members of each chamber and on the initiative of not less than one third of the deputies of the State Duma and with the conclusion of a special commission set up by the State Duma.

3. The decision of the Council of the Federation on impeaching the President of the Russian Federation shall be adopted not later than three months after the State Duma advanced the charges against the President. If a decision of the Council of the Federation is not adopted during this time, the charges against the President shall be regarded as rejected.

 

Namerno sam stavio i malo više kako bi se lakše diskutovalo o svvim mogućnostima za uklanjanje ludaka sa vlasti.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo su mi bas teske gluposti 😄

 

Pogotovo Amerikanci koji mole Zelenskog da nastavi rat. To je sigurno potpuna budalastina, iz dva razloga. Prvi razlog je taj da se Ukrajina brani, pa nije na njoj da prestane sa ratom, a drugi razlog je da od strane Rusije nema naznaka za nekom ponudom mira, pa da oni "huskaju" Zelenskog da to odbije.

 

Nema logike.

 

Samo po sebi ima logike da im salju oruzje i stabilizuju ekonomiju, jer Ukrajina brani celu Evropu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kako god, nešto se baš ne sećam da je više visokih ukrajinskih zvaničnika u bukvalno par sati davalo izjave o kapitulaciji ili čak i podeli Rusije kao jedinom rešenju za zaustavljanje rata.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukrajinski ambasador u Nemačkoj, odranije poznat po dugačkom jeziku, nazvao nemačkog kancelara Šolca "uvređenom jetrenom paštetom" (nemački sleng za osobe koje se lako vređaju) zbog njegovih komentara o tome da ne može da putuje u Kijev jer tamo nije bio dobrodošao nemački predsednik Štajnmajer i naglasio da je rat u Ukrajini "najbrutalniji rat istrebljenja od nacističke invazije Ukrajine, a ne obdanište".

 

https://www.politico.eu/article/war-in-ukraine-not-a-kindergarten-envoy-in-berlin-tells-olaf-scholz/?utm_source=Twitter&utm_medium=social

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Treba ovde biti iskren pa reci da o Hitlerovom poreklu ima nekih nepoznatih detalja koji su plodno tlo za razne spekulacije. Naime, nepoznato je ko je bio njegov deda po ocu. Sad, jeli bio Nemac, Jevrejin ili mozda cak Sloven ... ostaje nepoznato.

Prema tome ono je bio veliki gaf Lavrova - nedopustiv za politicara tog ranga koji se upustio u spekulacije. A do pre par dana sam imao pohvalno misljenja o Lavrovu. Sve je u toj izjavi ok osim osim te jedne recenice o Hitleru, to mu zaista nije trebalo. 

Ocekujem Lavrovo izvinjenje jevrejskom narodu. 

 

Jevrejstvo je po majci. Ali za nekoga ko je `razradio` holokaust, poreklo je nebitno.

To je vazno samo mrziteljima kao sto je Lavrov ali  je jos bolje to je sto je uspesno isprovociran da iz njega izleti to sto je izletelo.

Nije on jedini pritajeni antisem, kriju se oni, no ipak neke stvari ne mogu da se prikrivaju dugo - same izlete iz njih.

Inace Izrael lovi takve izjave kao muve u letu a posebno ako stizu iz nemacke ili rusije...

 

Ali cudno mi je da nisi ispratio ko je i sta  lavrov...jos odavno je to bilo jasno odmah nakon Atentata koji je btw, taj kreten podrzao.

Jos je i antisemita. A jos i da je usamljen slucaj......................................

 

 

 

Edited by Mama_mia
c
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mama_mia said:

 

Jevrejstvo je po majci. Ali za nekoga ko je `razradio` holokaust, poreklo je nebitno.

To je vazno samo mrziteljima kao sto je Lavrov ali  je jos bolje to je sto je uspesno isprovociran da iz njega izleti to sto je izletelo.

Nije on jedini pritajeni antisem, kriju se oni, no ipak neke stvari ne mogu da se prikrivaju dugo - same izlete iz njih.

Inace Izrael lovi takve izjave kao muve u letu a posebno ako stizu iz nemacke ili rusije...

 

Ali cudno mi je da nisi ispratio ko je i sta  lavrov...jos odavno je to bilo jasno odmah nakon Atentata koji je btw, taj kreten podrzao.

Jos je i antisemita. A jos i da je usamljen slucaj......................................

 

 

 

Koji Atentat?

Link to comment
Share on other sites

...Milanović nanosi ogromnu štetu Hrvatskoj u sferi međunarodnih odnosa.Tu treba još reći da tu Milanović nema nikakovih ovlasti.Eventualno,odluku/zakon o pristupanju neke države NATO donosi Sabor na prijedlog Vlade.Kao i sve i taj zakon potpisuje predsjednik države.Što bi se desilo da on to odbije potpisati,nemam pojma,to se još nije desilo u proteklih 30 godina

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta se dešava sa Čečenskih Tik-Tok boraca, ne nailazim na njihove objave borbe protiv semafora?! 

Zadnja informacija koju sam pročitao da je jedan dio prebačen u Popasnu ( mada nzm koliko istinita). A znajući kakve se borbe vode tamo zadnjih mjesec dana, ne bi me čudilo da su pobjegli nazad u Grozni, jer teško da bi oni u prve redove.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beonegro said:

 

 

Jbt kako su Rusi zabrazdili. Tamo stvarno nije ostao niko da povuče ručnu, da kaže da se Lavrov izblamirao (blago i krajnje benevolentno rečeno) i da je vrijeme za damage control. 

Rusi, što kaže francuska izreka (jery sam gastarbajter or vot), sami pružaju motku kojom će biti bijeni. Podižu tenzije do mjere da više niko neće biti zainteresovan da čuje njihovu verziju priče, čak ni u prilikama kad možda budu imali da kažu nešto što nije totalno zaumno. Ovo će se baš loše završiti po njih, nebitno da li za godinu ili za dvadeset godina, sve više izgleda da neće imati ni trunku goodwilla Sovjetskog Saveza koji je, bez obzira na to što je dugo bio protivnik, a na momente i neprijatelj, u drugom svjetskom ratu ipak bio saveznik, a na kraju svoje priče se i dovoljno normalno ponio da omogući skoro potpunu deeskalaciju tenzija sa ostatkom svijeta.

Nema kome do sada nisu pretili. Dmitry Kiselyov, savetnik zlog gnoma, na drzavnoj TV razmatra mogucnost potapanja GB sa cunamijem, prouzrokovanim podvodnom atomskom.

Videcemo kakva ce biti reakcija kada Finci i Svedjani udju u NATO.

 

Interesantno vidjenje Girkina, FSB-ovca i jednog od rukovoditelja " pobune" u Donbasu 2014.

U medjuvremenu, zli ima problema da popuni borbene redove, kako u ljudstvu tako i u materijalu.

https://www.19fortyfive.com/2022/05/russia-ukraine-casualties/

 

Sve u svemu "sve ide po planu".

 

BONUS

Putin's propagandists simulate NUKING Europe

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10769957/Russian-propaganda-declares-nuclear-missile-strike-London-no-survivors.html

 

 

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

I kakva je to zemlja koja pusta u javni prostor sve ove ludake? Kome ovakvi mogu da budu uzor. Ovo su sve slucajevi za psihijatra. I samo novi dokaz da je nacionalizam najvece zlo, gore od komunizma.

1 hour ago, Darth Bane said:

Koji Atentat?

Kako koji, pa jedan je atentat bio sto su ga izvele srbende da bi opet mogli da divljaju.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I kakva je to zemlja koja pusta u javni prostor sve ove ludake? Kome ovakvi mogu da budu uzor. Ovo su sve slucajevi za psihijatra. I samo novi dokaz da je nacionalizam najvece zlo, gore od komunizma.

Komunizam je zlo koje potpiruje sva ostala zla, da bi mogao da se bori protiv njih. 

U komu/socijalizmu su svi jednaki, ali su neki jednakiji.

🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...