Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, DzulijusHercfeld said:

Postoje.

 

Jeste koriscena.

Molim referencu za obe tvrdnje. Posebno za prvu. 

Meni nisu poznate upotrebe DU u vojne svrhe osim:

1. Artiljerijska zrna malog kallibra

2. Minobacačke granate

3. Ojačanje tenkovskih oklopa

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan pojavio se upečatljiv snimak kako ukrajinski mali dron ispušta bombu koja prolazi kroz otvoreni pokretni krov na nekom autu s ruskim vojnicima. 

 

U spoileru pošto sadrži ratna dejstva po vojnicima:

Spoiler

 

 

 

 

 

Danas je neko okačio niz o tome koja priručna sredstva Ukrajinci koriste da bi to postigli, ponekad bukvalno 3D štampaju krilca i lepe ih na granate i onda koriste često komercijalne dronove da bi ih ispuštali.


U spoileru pošto sadrži ratna dejstva po vojnicima:

Spoiler

 

 

 

 

 

Rizik je u tome što dronovi najvećeg proizvođača komercijalnih dronova, kineske firme DJI, emituju nešifrovani signal koji može razotkriti ne samo položaj drona već i operatera, uprkos tome što je proizvođač dok nije bio pritisnut dokazima tvrdio suprotno.

 

 

Ovde ima dobar članak s puno informacija na tu temu u kome se autor čudi što Rusi više ne primenjuju ometačke mere i spominje da su Amerikanci morali ometačima 2017. da sprečavaju ISIS-ove dronove u Mosulu.

 

 

 

Edited by erwin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 civila je juče evakuisano iz Azovstalja, u dvije grupe. Ne prema Zaporožju, kao što je juče objavljeno, nego na teritoriju pod kontrolom DNR, valjda su trenutno u mjestu koje se zove Bezimene.

 

EDIT: postoji i najava da će Rusi danas omogućiti evakuaciju preostalim žiteljima Mariupolja (ne ovima iz Azovstalja, nego iz samog grada) koji hoće da pređu na teritoriju pod kontrolom ukrajinskih snaga

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2022 at 10:51 AM, attolini said:

 

.

 

Grb Romanovih nema veze ni sa Carskim grbom koji se ionako menjao pet stotina godina, a jos manje s grbom Rusije, a jos ga i nema na zastavi...Crvena krpetina koju smrdljiva gomna kace na svemirsku stanicu...

 

...iako tebi lici, jer je crvena, nije zastava SSSR a po svom znacenju nema nikakve veze s onim o cemu ti govoris...

 

Zastava i grb o kome ti govoris jos uvek slobodno stoje u Becu, a zlocini pocinjeni pod tom zastavom, su osudjeni i na zapadu i Rusiji, i cuvaju se od zaborava...Sve ostalo sto se tebi ne dopada mozes da adresiras na Putina...

 

.

Nije baš da je tema o heraldici pa da je bitno koje su tačno orlušine na trobojci. Ne treba da foliraju sa trobojkom sa orlušinom kada im je nešto sasvim drugo u srcu. Naime, crvena krpetina sa srpom i čekićem.

 

Ono što kače po pojedinim tenkovima, kojima ubijaju nedužan ukrajinski narod, apsolutno jeste sovjetska zastava. Smrdljiva krpetina od koje se tresao civilizovan svet decenijama. Zastava pobede ne budi kod civilizovanog sveta ništa pozitivnije emocije od klasične sovjetske zastave. Srp i čekić na crvenoj podlozi jednostavno za pristojan svet predstavljaju simbol imperije zla jednako kao nacistička zastava. Isto sranje, drugo pakovanje.

 

To što ta krpetina zbog zasluga u WWII još ponegde stoji, ne menja suštinu. Trebalo je da se svuda skine i zabrani a ponajpre u Rusiji. Ako su zločini počinjeni pod tom zastavom osuđeni i u Rusiji, zašto vole Rusi da je ističu (ili njoj sličnu zastavu pobede) dok čine najnoviji zločin nad nedužnom susednom zemljom. Ajde da kažemo da zbog zasluga može da stoji u ponekom muzeju, ali bilo kakvo javno isticanje iste bi trebalo da bude kažnjivo a isticanje na tenkovima i svemirskoj stanici šalje civilizovanom svetu i isuviše jasnu poruku.

 

Nego šta ti lično misliš o tome da se okupator bavi istraživanjem ko je to porušio spomenike Žukovu i sifilističaru u TUĐOJ zemlji? Jel to nezavisna, slobodna Ukrajina možda dužna da drži spomenike kojekakvim crvenim sifilističarima na svojoj teritoriji? A šta misliš o tome da Rujkani ponovo podižu spomenik sifilističaru na TUĐOJ teritoriji? Koju poruku to slobodnom i pristojnom svetu šalje? Živo je SSSRanje, mrtvo nije. 

 

Nije mi namera da se svađam sa tobom, spadaš u pristojnije zagovornike "objektivnog" sagledavanja stvari i daješ veoma korisne informacije. Ali crvena krpetina sa srpom i čekićem i spomenici sifilističaru na TUĐOJ teritoriji spadaju u crvene linije. Ionako je jasno da je Putleru revival SSSRanja u srcu i mislima i da surovo radi na tome. I ne samo Putku već jednom mnogo širem auditorijumu u Rusiji. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Beonegro said:

46 civila je juče evakuisano iz Azovstalja, u dvije grupe. Ne prema Zaporožju, kao što je juče objavljeno, nego na teritoriju pod kontrolom DNR, valjda su trenutno u mjestu koje se zove Bezimene.

 

EDIT: postoji i najava da će Rusi danas omogućiti evakuaciju preostalim žiteljima Mariupolja (ne ovima iz Azovstalja, nego iz samog grada) koji hoće da pređu na teritoriju pod kontrolom ukrajinskih snaga

Logično je da civili ne odu odmah gde žele. Prvo mora da se proveri ko su, zašto su dole i sl. Drugo, i žene mogu biti ubice i zločinci (ne kažem da jesu, skoro sigurno nisu, ali mora da se proveri, rat je). Zatim, ko je lud da ih pusti pre ispitivanja o tome šta se dešava u podrumima? Naravno, tu mislim na normalno ispitivanje, nikako maltretiranje, mučenje i sl. Verujem da Rusi tačno znaju ko je dole, i otprilike koliko ih ima, nisu ovo prvi ljudi koji su izašli, ali nove informacije (voda, hrana, oružje, municija) su uvek korisne.

 

Ima li muškaraca među civilima koji su izašli?

 

I pitanje za one koji su pisali da će Rusi ubiti bilo koga dok izlaze. Kako su se ovi izvukli?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Милица said:

...ali to je bilo davno i ne bi trebalo vise da ih pominjemo, ni ovde a ni na temi Da se ne zaboravi.

Tačno, osim što tamo možete da pominjete pa koga zanima ulaziće i pogledati, a na svim ostalim temama treba da se okanete toga već jednom, i uživo isto. Zato što nikoga to ne zanima, i plus takve stvari rade luzeri, depresivci i njima slični. Zadržite te priče za psihijatra, psa, popa, za onu rupu u koju se viče "u cara Trojana kozje uši" i za gde hoćete, samo prestanite više da smarate sve oko vas stvarima koje ih uopšte ne zanimaju, plus nisu ni stvarne.

 

Eno Devil što je pisao o tom njegovom tastu koji ga je gnjavio glupostima. Da li je to normalno tebi i ostalima koji vole da neprestano vrte u krug jedno isto? Da li na primer tako gnjavite sportom  npr fudbalom one koje takve stvari uopšte ne zanimaju i ne znaju ni kako se zovu fudbalski klubovi osim par glavnih, pa i to su samo čuli? Verovatno ne. E pa onda prestanite više i sa ovim glupostima. Radio si to i to, uhvaćen si, zgužen si, i nauči nešto iz toga ako umeš, ako ne umeš, nikoga nije briga, nekad ćeš biti opet zgužen ako radiš isto, i to je to.

 

Hajde ti verovatno nisi od tih, ali ima ih dosta, kako ne vide da nešto sa njima nije u redu? Kako može biti sa njima sve u redu kad njima niko nikad nije valjao, a sad kad nemaju više drugih da ih mrze, jer su zatvoreni u obor i stavljena im je brnjica, ostrvili su se na one među njima koji nisu poremećeni i ne zanimaju ih ta... bez uvijanja, ta sranja, jer to i jesu obična sranja. A zašto umesto toga ne grizu sopstvene noge, kao pacov kad ga zbog eksperimenta zatvore u kutiju bez ičega da se zabavlja na duže vreme?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Tačno, osim što tamo možete da pominjete pa koga zanima ulaziće i pogledati, a na svim ostalim temama treba da se okanete toga već jednom, i uživo isto. Zato što nikoga to ne zanima, i plus takve stvari rade luzeri, depresivci i njima slični. Zadržite te priče za psihijatra, psa, popa, za onu rupu u koju se viče "u cara Trojana kozje uši" i za gde hoćete, samo prestanite više da smarate sve oko vas stvarima koje ih uopšte ne zanimaju, plus nisu ni stvarne.

 

Eno Devil što je pisao o tom njegovom tastu koji ga je gnjavio glupostima. Da li je to normalno tebi i ostalima koji vole da neprestano vrte u krug jedno isto? Da li na primer tako gnjavite sportom  npr fudbalom one koje takve stvari uopšte ne zanimaju i ne znaju ni kako se zovu fudbalski klubovi osim par glavnih, pa i to su samo čuli? Verovatno ne. E pa onda prestanite više i sa ovim glupostima. Radio si to i to, uhvaćen si, zgužen si, i nauči nešto iz toga ako umeš, ako ne umeš, nikoga nije briga, nekad ćeš biti opet zgužen ako radiš isto, i to je to.

 

Hajde ti verovatno nisi od tih, ali ima ih dosta, kako ne vide da nešto sa njima nije u redu? Kako može biti sa njima sve u redu kad njima niko nikad nije valjao, a sad kad nemaju više drugih da ih mrze, jer su zatvoreni u obor i stavljena im je brnjica, ostrvili su se na one među njima koji nisu poremećeni i ne zanimaju ih ta... bez uvijanja, ta sranja, jer to i jesu obična sranja. A zašto umesto toga ne grizu sopstvene noge, kao pacov kad ga zbog eksperimenta zatvore u kutiju bez ičega da se zabavlja na duže vreme?

Boldovano: Možda su za tasta gluposti to što priča/misli Devil? 🤔

Mislim, bezveze je da te neko gnjavi, ali ako se neko ne slaže sa nekim to ne znači da su to automatski gluposti. Ja recimo izbegavam da se upuštam u religijske rasprave, ne interesuje me tema a uvek se sagovornik naljuti i uvredi jer mu je tematika važna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Beonegro said:

Logično je oteti/internirati civile?

Niko nije otet. Rat je, ne možeš gde želiš i kad želiš, uvek bilo pa i sada.

To ne može uvek ni tokom mira. Uostalom, argumentovao sam zašto su ih zadržali, tako da bi mogao da pobiješ argument ako želiš.

44 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Rusi inace poznati po humanom tretmanu civila i izbjeglica. Analogno njihovim balkanskim fanovima. Nikad oni ne bi civile i zarobljenike ubijali i zlostavljali.

Pa vidim ove su pobili, kao što su mnogi i tvrdili da će ih pobiti 🙃

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Rusi inace poznati po humanom tretmanu civila i izbjeglica. Analogno njihovim balkanskim fanovima. Nikad oni ne bi civile i zarobljenike ubijali i zlostavljali.

Kolko ja kapiram, sumnja se da tamo ima mnogo stranih placenika. A njih bi Rusi vrv po kratkom postupku. Plus sto bi saznanje da za Ukrajinu ratuju strani placenici malko potamnilo imidz Ukrajine. Inace, regularne vojnike Ukrajine bi pustili kucama. Takav se utisak stice. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Kolko ja kapiram, sumnja se da tamo ima mnogo stranih placenika. A njih bi Rusi vrv po kratkom postupku. Plus sto bi saznanje da za Ukrajinu ratuju strani placenici malko potamnilo imidz Ukrajine. Inace, regularne vojnike Ukrajine bi pustili kucama. Takav se utisak stice. 

Ne postoji podjela zarobljenika na strane plaćenike i Ukrajince,po Ženevskoj konvenciji o ratnim zarobljenicima, svi zarobljenici se moraju tretirati jednako.

E sad što se to ne primjenjuje ni kod Ukrajinaca, a pogotovo ne Rusa je samo " normalno" stanje rata, koje smo se nagladali u svim sukobima, pogotovo kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mali doprinos temi. Supruga mi je Ruskinja, i kao svaka normalna osoba se gnusa ovog rata koji je pokrenuo Putin, jer sticajem okolnosti imamo mnogo prijatelja Ukrajinaca, a i plus smo normalna bića, pa kad neko napadne i ubija druge ljude, to nam jbga nije normalno.

I sad naravno ona se čuje sa roditeljima, koji su pre svega obrazovni ljudi, proputovali svijet, ali Ne Vjeru svojoj cerci kad im šalje slike ili samo govori o užasima rata. Ljudima koji u svojim 60im, najviše informacija dolaze sa TVa, pa im je nemoguće i suprostavlja se narativnu koji čuju svaki dan. Plus žive u Petersburgu , gradu koji je mnogo multikulturalniji od Moskve. Čak i njeni drugovi koji su svojevremeno bili studentski aktivisti protiv putinovog režima, ne vide ništa lose u napadu na jednu suverenu i plus do juče bratsku zemlju.

Edited by Henry Chinaski
  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Znači potpuno ispran mozak :classic_sad: Bas mi je drago sto sam autosovinista, sto bih bio i da sam tamo, pa ne mogu da mi isperu mozak jer me uopste ne zanimaju da se sa takvima identifikujem. Jeste da se zbog toga bez ovako... gađenja družim samo sa psima, i sa jednom, eventualno dve osobe, ali sve je bolje nego biti ispran mozak.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Da li je to normalno tebi i ostalima koji vole da neprestano vrte u krug jedno isto?

Ako neko vrti neprestano jedno isto u krug onda si to ti. 

Davanje dijagnoza ili slanje nekog na ispovest kod popova ili psihologa se moze procitati u svakom tvom postu. 

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Kako može biti sa njima sve u redu kad njima niko nikad nije valjao, a sad kad nemaju više drugih da ih mrze, jer su zatvoreni u obor i stavljena im je brnjica, ostrvili su se na one među njima koji nisu poremećeni i ne zanimaju ih ta... bez uvijanja, ta sranja, jer to i jesu obična sranja.

Ja do sad nisam shvatila ko tebi valja, osim tebe i te jedne ili dve osobe sa kojima kazez da se druzis ima li jos igde iko normalan?

Ove vizije sto ti se javljaju o oborima, brnjicama, pacovima i poremecenim likovima koji su se ostrvili na vas malobrojne koji niste poremeceni, mozda bi bilo najbolje da ispovedis nekom strucnjaku na udobnom kaucu, popu ni slucajno, oni su tupavi, mogu da pomisle da si ne daj boze...pa da krenu sa ritualima... 

Edited by Милица
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima, evo na primer na forumu ih ima dosta. Generalno ih nema više od sitnog jednocifrenog procenta, kao i uvek sto je bilo, pa je mala verovatnoca da se slucajno sretnu a jos manja da se druze. Ovo ostalo, nesto ispran mozak, nesto nemanje potencijala za da se bude van okvira plemena, nesto pravi iskreni anticivilizacijski gadovi i njuške, to su ovi sto nose majice sa Putinom isl, nesto glupanderi koji samo ponavljaju obrazac ponasanja svojih roditelja koji je jos onomad bio idiotski itd. Sve zajedno dobro samo za izbegavanje.

 

Takvi su dobri samo kad su bolesni. Takvi ne umeju da budu normalni duze od minut, dva, onda pocnu da kenjaju o "Englezima", o mrskom zapadu, kao ovaj Devilov o indijancima, i o milion drugih gluposti koje nemaju veze sa mozgom. Jel treba za takve da mislim da su normalni? Evo sad ću. Da li se desilo bilo sta na svetu, bilo sta, za ovih 35 godina da taj anticivilizacijski olos nije masovno sramotio tu zemlju? Da ne gledamo sad devedesete, od rusenja kula u Njujorku, preko Notr Dama u plamenu i antivakcinaskog divljanja do ovog odvratnog aplaudiranja Putinu i dranja o unistenju civilizacije koje je njima prihvatljivije nego da se oni promene i unormale pa prestanu da kenjaju o proslosti nego da gledaju napred.

 

 

More sve to treba nabiti nazad u rupe u kojima je bilo do 1989, da ne sme da zucne, kao tada, bičem i pendrekom.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Милица said:

Ako je normalno da neko ko ne zivi u Ukrajini mrzi Putina i Rusiju jer su napali Ukrajinu zasto je nenormalno da neko ko je 99. ziveo u Srbiji i po glavi mu padale nato bombe sa osiromasenim uranijumom, a nije bio simpatizer ni Slobe ni SPS, mrzi NATO i Klintona?

 

Znaci ne valja ni putin ni rusija ni sloba ni sps, ni nato ni klinton,

pa dobro, ja mislim da je to sasvim ok ako ti niko i jos mnogo vise od toga, ne valja, medjutim zasto ne dozvoljavas da postoje ljudi kojima takodje skoro niko ne odgovara, ili bolje reci - nemate isti ukus pri biranju onih koji vam odgovaraju:

 

33 minutes ago, Милица said:

Ja do sad nisam shvatila ko tebi valja

 

...kako to da pitas Puza ko njemu valja dok se Iz prvog kvota moze jasno da vidi da zapravo tebi niko ne valja...

iz tvojih upisa ovde se ne vidi ko tebi valja ali to ne smeta da ti to isto smeta kod nekog drugog

 

...takav pogled na stvar ima svoje ime, no kao i za prethodno tako i za to, akter se nece prepoznati u tom imenu

 

Evo sada, da li nam se svidja zelensky? Najgore od svega sto cak i da se nekome nije svidjao, sada nema kud jer putin je zasluzan za pozitivnu popularnost zelenskog. Ne valja ni on. Pa i to je ok ali svakako nije predmet rasprave

 

jer ozbiljan autor bilo kog teksta pa i forumskog ne sadrzi samo `valja mi/ne valja mi`, vec o tome govori ceo opus, ono o cemu pises ono sto podrzis, ono sto ti je smesno. ono sto te deprimira - to odaje sta nekome valja a sta ne...

 

(Npr da mene neko pita - ko ti valja - tako direktno, rekla bih nesto sasvim suprotno jer to odaje da onaj ko pita nije upucen a ipak zeli da pita i ti budes prinudjen da se ponavljas da se nesto pravdas...ok. mene retko da neko nesto i pita, znaju ljudi, vide, citaju i sta ima jos i da pitaju ako naslucuju da je odgovor onakav kakav ne zele da cuju/vide)

 

 

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Deo teksta iz Danas-a

A.K.

...Sada je odsudni trenutak za – Srbiju na Zapadu. A zašto? I zbog čega je to u našem prvorazrednom interesu kao naroda i društva? Pa, zato što nijedna civilizacija u istoriji nije imala toliku naučnu, političku, privrednu, vrednosnu i popkulturnu nadmoć u svetu. I onda valja pripadati baš tom društvu. Od kraja 15. veka, rascepkane državice na zapadu Evroazije, sa svojim jezicima nastalim na pozajmicama iz latinskog jezika, svojim religijama nastalim na osnovu učenja jednog Jevrejina sa Bliskog istoka, i svojom filozofijom i naukom prepisanom iz arapske matematike, astronomije i tehnologije, proizvele su jedinstveni sociopolitički sistem ili fantastični poredak koji se pokazao neuporedivo nadmoćnijim i popularnijim od svih velikih carstava i bliskog i dalekog Istoka. I koji je zatim osvojio Afriku, obe Amerike, i Australiju, ali i (mnogo važnije) nametnuo svoj način života i pogled na svet čitavoj planeti.

Dok Vladimir Putin ne može da osvoji ni susedni Kijev, a kamoli da svetu nametne nešto više od bivanja predmetom sprdnje po Tviteru.

 

Nije u redu smejati se posle ovog ovde bolda ali tesko je uzdrzati se

i to po cenu i da mu, putinu, prijatelj iz podsvesti dosapne: push the button....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako neko poznaje Kišjuhasa, da mu preko njega prosledim broj telefona, da mi bude gost u Nišu. Da ga provedem kroz ruski špijunski centar u Nišu...da vidi čudo tehnike i gomilu ljudi u istom...debilčina.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Henry Chinaski said:

Mali doprinos temi. Supruga mi je Ruskinja, i kao svaka normalna osoba se gnusa ovog rata koji je pokrenuo Putin, jer sticajem okolnosti imamo mnogo prijatelja Ukrajinaca, a i plus smo normalna bića, pa kad neko napadne i ubija druge ljude, to nam jbga nije normalno.

I sad naravno ona se čuje sa roditeljima, koji su pre svega obrazovni ljudi, proputovali svijet, ali Ne Vjeru svojoj cerci kad im šalje slike ili samo govori o užasima rata. Ljudima koji u svojim 60im, najviše informacija dolaze sa TVa, pa im je nemoguće i suprostavlja se narativnu koji čuju svaki dan. Plus žive u Petersburgu , gradu koji je mnogo multikulturalniji od Moskve. Čak i njeni drugovi koji su svojevremeno bili studentski aktivisti protiv putinovog režima, ne vide ništa lose u napadu na jednu suverenu i plus do juče bratsku zemlju.

Kao najtacniji a najkraci  odgovor namece mi se  i najjednostavniji: ima nas svakakvih..mogu ja sad i sire, ali ne bih ipak,a i forum stalno zeza..

Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, Constantin said:

Ako neko poznaje Kišjuhasa, da mu preko njega prosledim broj telefona, da mi bude gost u Nišu. Da ga provedem kroz ruski špijunski centar u Nišu...da vidi čudo tehnike i gomilu ljudi u istom...debilčina.

Ma pusti ga, autošovinista, zato ga i on ima u svakom tekstu dr kadžije palanačkog, sa još 5,6 autošovinista, nego taj centar, jel ovakav? Ovaj troši oko 90 megavata godišnje, a taj koliko:

 

spacer.png

 

Snouen dok je bio upošljenik trošili su 100, nego ih je on razbucao pa sad troše manje.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...