Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

@Beonegro

 

Nisu se stavili na stranu Rusije. Za sada im nisu u ničemu pomogli osim u nekim javnim nastupima ali i to je više da pokažu svoju snagu nego zbog Rusa. Ne treba očekivati od tih velikih država da će uvoditi sankcije Rusiji ali će definitivno paziti šta rade i da li će nekad da ih prekrše. Kina je samo jednom prekršila sankcije koja Rusija ima od 2014. i odma je ta kompanija dobila sankcije zapada. Nisam ispratio da li su skinute ili su Kinezi morali da prave novu kompaniju da bi mogli da kupuju na zapadu vojnu opremu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

I ja o tebi imam lepo mišljenje po tom pitanju iako se ne slažemo, ali biti protiv kremaljske fukare je pitanje civilizovanosti.

Ja ipak mislim da je bara, prepuna fukara, i ja sam protiv svih takvih, ne pravim razliku. E sad, kako ko stoji na tabeli, irelevantno je...fukara je fukara [emoji106]

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Beonegro said:

Nije pitanje isplativosti, pitanje je prestiža za Kinu. Oni su se u svemu ovome ipak dovoljno jasno stavili na stranu Rusije da se postavlja pitanje da, kad SAD naoružavaju jednu stranu u sukobu, da li se kineska reakcija svodi na odlučno mrštenje, što znači da i dalje priznaju status SAD kao jedine supersile na planeti, ili počinju da taj status dovode u pitanje tako što će početi da pomažu svog saveznika.

 

Mislim da je Rusija daleko od kineskog saveznika.

 

Ako bih se kladio, rekao bih da Kinezi zele od njih da naprave svoj puppet state, kao sto su oni njima bili u drugoj polovini 20. veka.

 

Zbog toga im nece pomagati otvoreno.

 

A takodje mislim da znaju da im ne treba ekonomski rat sa Amerikancima. I tu znaju kako su Rusi prosli, a SAD je i dalje, bez obzira na taj izazov koji im Kina predstavlja, ne samo ultimativna supersila, vec i apsolutni sampion u primeni meke moci. Kina uci kako to da radi od njih, ali trenutno im nisu do cukljeva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Drug Crni said:

Putin je izgubio svoj rat u Ukrajini. Mozda ce dobiti jos poneku bitku,ali rat je vec izgubio. U "normalnim" okolnostima ta bi me spoznaja uspokojila,ali umesto toga sam uznemiren..jer ko zna dokle je Zlikovac spreman da ide..

 

Izgubio je rat samim ulaskom u njega.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da individualne vrednosti, moralni kodeksi, kulturne, politicke i na kraju krajeva i civilizacijske sklonosti forumasa dovode do zanemarivanja cinjenica.

-rat jos uvek traje i niko nije jos uvek pobedio

-Rusija nije na kolenima vojnicki ni blizu

-Putin je paranoican, takav je bio uvek ali lud nije

-US je umesana u rat na svim nivoima osim trupa na terenu.

Prijvatanje  ovih stvari ne umanjuje podrsku Ukrajinskom narodu i ne umanjuje odgovornost Rusije za agresiju.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

I tu srbski mislioci imaju argumenat.

 

Kaze "Kina to sve radi namerno, i u stvari ona podrzava dominaciju zapada zato sto podrzava dolar kao svetsku valutu. Kad ste poslednji put videli nesto proizvedeno u USA ili UK. Kina snabdeva tržišta raznim proizvodima – od pelena pa da čipova za vojnu industriju koje prodaje u dolarima, i tako direktno podupire monetarni i privredni sistem zapada. Najveće oružje zapada su njihove valute koje dobijaju na težini jer je Kina saglasna da resurse i proizvode prodaje u dolarima ili funtama"

 

Eeeeee, vel'ke su to misli. Mora da je muka misliti ih.

20 minutes ago, McLeod said:

 

Mislim da je Rusija daleko od kineskog saveznika.

 

Ako bih se kladio, rekao bih da Kinezi zele od njih da naprave svoj puppet state, kao sto su oni njima bili u drugoj polovini 20. veka.

 

Zbog toga im nece pomagati otvoreno.

 

A takodje mislim da znaju da im ne treba ekonomski rat sa Amerikancima. I tu znaju kako su Rusi prosli, a SAD je i dalje, bez obzira na taj izazov koji im Kina predstavlja, ne samo ultimativna supersila, vec i apsolutni sampion u primeni meke moci. Kina uci kako to da radi od njih, ali trenutno im nisu do cukljeva.

Ovo iznad treba :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Vecina Rusa ti je takvo. I nije namesteno. Jako dugo pratim taj kanal. Mislim da je jedan od likova koji su ga napravili proveo neko vreme i u Srbiji, a mozda ce i sad pobeci ovde, ako vec nisu.

I upravo je zato suludo generalizovati, i kriviti ceo narod.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Clash said:

Mislim da individualne vrednosti, moralni kodeksi, kulturne, politicke i na kraju krajeva i civilizacijske sklonosti forumasa dovode do zanemarivanja cinjenica.

-rat jos uvek traje i niko nije jos uvek pobedio

-Rusija nije na kolenima vojnicki ni blizu

-Putin je paranoican, takav je bio uvek ali lud nije

-US je umesana u rat na svim nivoima osim trupa na terenu.

Prijvatanje  ovih stvari ne umanjuje podrsku Ukrajinskom narodu i ne umanjuje odgovornost Rusije za agresiju.

 

"Thumbs up" od mene, mada tu podrsku ukrajinskom narodu i osudu odgovornosti Rusije za agresiju ne vidim bas od svih forumasa... Cak se ne bih mogao zakleti da svi forumasi misle da postoji ukrajinski narod. 

Nema veze, dok god svi finansijski podrzavamo odbranu Ukrajine, sve je OK. I nasi forumasi iz Rusije finansiranjem vojne opreme koju ruska vojska ostavlja Ukrajincima pomazu na svoj nacin...

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za prvi deo se slazem sa tobom. Za drugi ne bih isao toliko daleko. Mislim da cak i oni koji su ostali ovde, a da ih mogu svrstati u konzervativce (da ne kazem nacionaliste) nisu na nivou da negiraju postojanje naroda.

 

Navescu i konkretno Perkosa, sa kojim se ne slazem politicki uopste, i po mnogo drugih pitanja, nikada ga nisam video da je igde negirao pravo na postojanje bilo kom narodu. Niti da to misli.

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

 

"Thumbs up" od mene, mada tu podrsku ukrajinskom narodu i osudu odgovornosti Rusije za agresiju ne vidim bas od svih forumasa... Cak se ne bih mogao zakleti da svi forumasi misle da postoji "ukrajinski narod".

 

Od mene postoji..druga je stvar sto ja i druge zelim nazvati pravim imenom..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Za prvi deo se slazem sa tobom. Za drugi ne bih isao toliko daleko. Mislim da cak i oni koji su ostali ovde, a da ih mogu svrstati u konzervativce (da ne kazem nacionaliste) nisu na nivou da negiraju postojanje naroda.

 

Navescu i konkretno Perkosa, sa kojim se ne slazem politicki uopste, i po mnogo drugih pitanja, nikada ga nisam video da je igde negirao pravo na postojanje bilo kom narodu. Niti da to misli.

 

 

Nadam se da si u pravu - stvarno niko na forumu do sada nije negirao Ukrajince kao narod, valjda ce tako i ostati.

U real life je situacija malo drugacija, mnogo je onih koji su uvjereni da je to komunisticka izmisljotina - i zemlja, i narod, i teritorija koju nastanjuju... 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

Nadam se da si u pravu - stvarno niko na forumu do sada nije negirao Ukrajince kao narod, valjda ce tako i ostati.

U real life je situacija malo drugacija, mnogo je onih koji su uvjereni da je to komunisticka izmisljotina - i zemlja, i narod, i teritorija koju nastanjuju... 

U real life je negiranje nacija stara srpska tradicija zasticena Uneskom.

Na slavama kad se pocnu iznositi nepobitne istorijske cinjenice tipa ikone sa tavana i carstvo Dusanovo.

Bukvalno nema nijedna naciju sa ex -Yu prostora a da nije nastala od Srba.

Mozda nesto malo Hrvata iz Zagorja, i Madjara oko Subotice. Slovenci su pola Austeijanci, pola Italijani. I to je to.

Sta nam tesko tamo neke Ukrajince peglati. Uostalom samo ime kaze uKrajina, znaci Ruska autonomna oblast Krajina.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Russia is using dolphins to protect Black Sea naval base, satellite photos suggest

spacer.png

Satellite photos show Russia has placed trained dolphins at the entrance to a key Black Sea port, in a move that may be designed to help protect a significant Kremlin naval base there, according to a naval analyst.

 

The images, provided to The Washington Post by Maxar Technologies, show two dolphin pens at the entrance to Sevastopol harbor in Crimea — which Russian forces annexed from Ukraine in 2014.

 

H I Sutton, a submarine analyst who first reported on the dolphins for the U.S. Naval Institute on Wednesday, said the pens were moved there in February, around the time of the invasion of Ukraine.

spacer.png

https://www.washingtonpost.com/world/2022/04/27/russian-military-dolphins-navy-ukraine/

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, McLeod said:

Za prvi deo se slazem sa tobom. Za drugi ne bih isao toliko daleko. Mislim da cak i oni koji su ostali ovde, a da ih mogu svrstati u konzervativce (da ne kazem nacionaliste) nisu na nivou da negiraju postojanje naroda.

 

Navescu i konkretno Perkosa, sa kojim se ne slazem politicki uopste, i po mnogo drugih pitanja, nikada ga nisam video da je igde negirao pravo na postojanje bilo kom narodu. Niti da to misli.

 

 

Nisam ti je pravi primer pošto nisam čistokrvni Srbin a i pišem samo u svoje ime, niti sam član bilo koje stranke ili organizacije pa da moram da zastupam liniju centrale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...