Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Te reakcije su realno jedini domet onih koji ove bljuvotine čitaju.

 

Što se autora tiče, ne znam, znam samo da je RIA u zadnje vreme nekoliko puta objavljivala ovakve programske tekstove i to nije nimalo slučajno, svakako postoji u najmanju ruku odobrenje Putinovog režima za to, ako oni i ne predstavljaju direktno naručeno iskazivanje njegovih namera, što takođe ne bih isključio.

 

Jedan takav tekst je RIA na početku rata povukla zato što je u njemu slavljeno obaranje vlasti u Kijevu, do kojeg nije došlo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, erwin said:

Svež (juče objavljen) podugačak programski tekst na sajtu ruske državne agencije RIA zalaže se za potpuni raskid sa Zapadom, negira postojanje ukrajinske nacije i poziva na rasparčavanje Ukrajine po metodu pravljenja narodnih republika uz zatiranje ukrajinskog identiteta, pri čemu bi i u krnjem "katoličkom" preostalom demilitarizovanom delu na njenom krajnjem zapadu bile instalirane ruske trupe koje bi garantovale "neutralnost".

 

https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html (prevod: Deepl)

Počeću da zavidim katolicima, jbt kako oni uvek bolje prođu čudo jedno. Čak i kad su najluđi scenariji opet bolje prođu.

U stvari zameniš samo datume umesto 2022. staviš 1949 umesto ukrajina DDR i to je idealni scenario po rusima. Hajd što ratuju kao da je WWII počeli su da razmišljaju kao u WWII.

p.s. i nije Putin poludeo, ma ne, nikako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, erwin said:

Svež (juče objavljen) podugačak programski tekst na sajtu ruske državne agencije RIA zalaže se za potpuni raskid sa Zapadom, negira postojanje ukrajinske nacije i poziva na rasparčavanje Ukrajine po metodu pravljenja narodnih republika uz zatiranje ukrajinskog identiteta, pri čemu bi i u krnjem "katoličkom" preostalom demilitarizovanom delu na njenom krajnjem zapadu bile instalirane ruske trupe koje bi garantovale "neutralnost".

 

https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html (prevod: Deepl)


Ovaj tekst je sizofrenija. Klasican nacizam i onda bi oni da oslobadjaju nekog od nacizma lol

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Ako pomenes 1999. to apsolutno ne znaci da nisi protiv ruske agresije na Ukrajinu i klanice koju Putin tamo pravi. Osudjivati kremaljskog kretena moze da cini i onaj ko ukaze na licemerje onih kojima su pune reci osude a paralelno trpaju Putinovu guzicu parama od krvavog gasa.

 

Ako me neko pita šta mislim o agresiji na Ukrajinu nepristojno je da mu odgovaram devedesetdevetom jer to implicitno znači opravdavanje Rusa.

 

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Svež (juče objavljen) podugačak programski tekst na sajtu ruske državne agencije RIA zalaže se za potpuni raskid sa Zapadom, negira postojanje ukrajinske nacije i poziva na rasparčavanje Ukrajine po metodu pravljenja narodnih republika uz zatiranje ukrajinskog identiteta, pri čemu bi i u krnjem "katoličkom" preostalom demilitarizovanom delu na njenom krajnjem zapadu bile instalirane ruske trupe koje bi garantovale "neutralnost".

 

https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html (prevod: Deepl)

Prevod na hrvatski (na srpskom se sigurno nece naci) - https://www.index.hr/vijesti/clanak/putinov-medij-objavio-plan-za-ukrajinu-unistenje-komadanje-masovne-egzekucije/2353216.aspx

"...

No, osim državnog vodstva, kriv je i značajan dio narodne mase, koji su pasivni nacisti, sudionici nacizma. Podržavali su i povlađivali nacističkoj vlasti. Pravedno kažnjavanje ovog dijela stanovništva moguće je provesti kao neizbježne teškoće pravednog rata protiv nacističkog sustava, vođenog što opreznije i razboritije u odnosu na civile.

Dodatna denacifikacija te mase stanovništva sastoji se u preodgoju, što se postiže ideološkom represijom (suzbijanjem) nacističkih stavova i strogom cenzurom, ne samo u političkoj sferi nego i nužno u sferi kulture i obrazovanja. ..."

"...

Denacifikacija će neminovno biti i deukrajinizacija - odbacivanje velike i umjetne inflacije etničke komponente samoidentifikacije stanovništva teritorija povijesne Malorusije i Novorusije, koju su započele sovjetske vlasti. Kao instrument komunističke velesile, umjetni etnocentrizam nakon njezina pada nije ostao bez pokrovitelja. U tom službenom svojstvu prešao je pod vlast druge supersile (moći koja stoji iznad država) - Zapada. Treba ga vratiti u njegove prirodne granice i oduzeti mu političku funkcionalnost.

 

Za razliku od, primjerice, Gruzije i baltičkih zemalja, Ukrajina je, kao što je povijest pokazala, nemoguća kao nacionalna država, a pokušaji njezine "izgradnje" prirodno vode u nacizam. Ukrajinizam je umjetna antiruska konstrukcija koja nema svoj civilizacijski sadržaj, podređeni element tuđina i tuđinske civilizacije. Debanderizacija sama po sebi neće biti dovoljna za denacizaciju - banderovski element je samo paravan, krinka za europski projekt nacističke Ukrajine, stoga je uz denacifikaciju Ukrajine neizbježna i njezina deeuropeizacija. ..."

 

Uz punu podrsku moralne vertikale, direktno pod pokroviteljstvom pravoslavnog boga i bivseg KGB (i sadasnjeg FSB) igraca, patrijaha Kirila.

Ruski patrijarh: Ukrajina mora biti uništena kao nacistički Reich - https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-patrijarh-ukrajina-mora-biti-unistena-kao-nacisticki-reich/2353230.aspx?index_ref=clanak_procitaj_jos_d

 

A evo sta pod temom "Istocni front" pise kao najvaznije B92, nekada opozicioni sajt, a sada sund i dupelizacko drugom velikom gnomu, glasilo:

Nemački ministar protiv embarga na ruski gas - https://www.b92.net/biz/vesti/svet/nemacki-ministar-protiv-embarga-na-ruski-gas-2134223

Putin uveo vize za "neprijatelje" - https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=04&dd=04&nav_category=78&nav_id=2133851

i naravno hvalospevi velikom radikalnom vodji.

...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Predaja velikog broja ukrajinskih vojnika u Mariopolju - izgleda vise od 250. 

Mnogo je komentatora koji dovode ovaj video u sumnju i za sada nema potvrde ni iz jednog ozbiljnijeg izvora.

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Nisam rekao da nisu Ukrajinci, ali nisu iz Mariupolja. Isto kao ne zatvorenike iz kijevske oblasti sto su  snimali 2-3 puta..

E da....to sam primetio, da se neki snimci pojavljuju više puta. Recimo, ajd sad mrzi me da tražim, ali onaj Helikopter na poljani, od pre par dana, bila je fotka, kako je prinudno sleteo pre mesec dana. Kažem ti ja, lažu i jedni i drugi.....ti mi ne veruješ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

E da....to sam primetio, da se neki snimci pojavljuju više puta. Recimo, ajd sad mrzi me da tražim, ali onaj Helikopter na poljani, od pre par dana, bila je fotka, kako je prinudno sleteo pre mesec dana. Kažem ti ja, lažu i jedni i drugi.....ti mi ne veruješ.

Normalno da ima fejk stvari samo sto ti iznosis samo UA fejk stvari 🙂 ali dobro. 

 

U Mariopolju se vode krvave bitke...24/7

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Normalno da ima fejk stvari samo sto ti iznosis samo UA fejk stvari 🙂 ali dobro. 

 

U Mariopolju se vode krvave bitke...24/7

Pa nije baš tako, ali ako ti je tako lakše, važi. Mora neko da drži ravnotežu....ti baš zatrpavaš s propagandu :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neko je pitao za dronove ubice koje šalju SAD Ukrajini. Bila je vest prošle nedelje da je u toku obuka u Poljskoj za Ukrajince. Ono što je gadno vezano za te dronove, a videli smo to u ratu u Nargorno Karabahu, je što taj dron može da "ušeta" u bunker i pobije tamo komplet posadu. To Artiljerija i avioni ne mogu. E sad koliko će ih Ukrajina dobiti do je pitanje, pošto treba dosta tih dronova da bi odigrali neku bitniju ulogu.
Može malo detaljnije o ovoj tehnici?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je jako smesno kad neko uporedjuje ukrajnsku i rusku propagandu u ovom ratu.Ruska sfera uticaja je jakai u Americi, UA nije jaka ni u Ukrajni. Nasi ljudi su poprilicno zatvoreni i neobavesteni,oni vide kroz Rusiju sebe i zamisljaju da je to jedna te ista zemlja. Naravno pomoc 99'e je cista bila UA dok Rusi dok nisu dobili NISboleo ih qrac za nas. Mada je i sad slicno i ovo uticaj rata na nase izbore je tek smesan.

 

Potpuno namesteni izbori, posebno sa tim pro ruskim strankama, cak je i Paja Bihali postao Rus. Nema tu price dalje samo se bojim da vise nema sedenja na vise stolica a nas odgovor ce biti dali ce sps uci u vlast i ondace sve biti jasno koji putem smo krenuli.

 

Po Rusofilima UA je od 2014 samo ubijla Ruse, sad snimaju kao u Holivudu masakre nad ljudima. Ruska vlast je poprilicno bolesna i ovi odnosi se vise nikad nece vratiti u normalu dok je hobit na vlasti.

 

Sto se tice Japana oni su razumeli poruku i greske koje su radili,mi to necemo razumeti ni posle 300g.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroLaki said:

Uh al volite nocnu smenu.

 

Tema je rat u Ukrajini. Kosarke, bombardovanja, Japan, susi, atomske bombe, NATO Srbija nikad Jugoslavija, zastave, nisu za ovu temu. 

Slažem se zbog higijene foruma, ali istovremeno mislim da nam treba neka tema gde bi bile omogućeni ovakvi postovi jer je Ukrajina otvorila i ovu vrstu perspektive i definisanje našeg pogleda na dešavanja u kjoj bi imalo mesta i za ovakve rasprave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Slažem se zbog higijene foruma, ali istovremeno mislim da nam treba neka tema gde bi bile omogućeni ovakvi postovi jer je Ukrajina otvorila i ovu vrstu perspektive i definisanje našeg pogleda na dešavanja u kjoj bi imalo mesta i za ovakve rasprave.

 

Nemam nista protiv da se na PDF Drustvo otvori opsta tema o WWII, posto to sada spada u domen istorije, vise nego dnevne politike, i tema o bombardovanju SRJ. Na politici vec postoji tema o NATOu, koja moze da se koristi za dnevnopoliticke i aktuelne stvari. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shonke said:

Može malo detaljnije o ovoj tehnici?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Da ne kucam sa mobilnog imaš ovde osnovne stvari. A ono što sam spominjao iz rata u nagorno karabahu je ovo :

 

 

 

Dakle uleti kroz vrata. Sećam se videa gde uleće u zemunicu u rovu. Ovaj je izraelski.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Div said:

 

Ako me neko pita šta mislim o agresiji na Ukrajinu nepristojno je da mu odgovaram devedesetdevetom jer to implicitno znači opravdavanje Rusa.

 

 

Da....jedino što je zajedničko je flagrantno kršenje medjunarodnog prava. Pandan bombardovanju SR JUgoslavije bi bio da je NATO, nakon višegodišnjih sukoba u Donbasu, počeo sa bombardovanjem Ljvova, Kijeva, Harkova i izvršio pritisak da DNR, LNR uključujući i Krim, budu medjunarodno priznate.

 

Ovde se radi o tome da je jedna, medjunarodno priznata država, Rusija, izvršila agresiju na drugu, medjunarodno priznatu državu Ukrajinu. Uzroci, povodi, posledice...su sasvim druga priča. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

 

Da ne kucam sa mobilnog imaš ovde osnovne stvari. A ono što sam spominjao iz rata u nagorno karabahu je ovo :

 

 

 

Dakle uleti kroz vrata. Sećam se videa gde uleće u zemunicu u rovu. Ovaj je izraelski.

Ima podataka i snimaka da je Ukrajina dobila značajnu količinu Switchblade dronova. Mada za toliku zemlju i toliki front šta je značajna količina...

Link to comment
Share on other sites

Ja što sam čitao radi se o 100 komada. To neće bitno uticati ali ako ih primene na pravcima ruskog nastupanja mogu da zaustave par napada na taj način. Takođe ako bi njima gađali rusku pe.šadiju to bi uticalo na moral rusa i smanjio bi im ofanzivni potencijal.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...