Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

De iure: višestranačje, državno uređenje Rusije, federalizacija zemlje, ustavom zagarantovana ljudska prava. Sve su to stvari koje nisu imanentne za fašizam. De facto: jbg zloupotreba vlasti, negiranje ustava i nadležnosti. Rusija je kroz istoriju država "snažnih" vladara.
 
Po tvojim kriterijima postoji više fašističkih država na svetu u ovom trenutku. Na prvu Turska, Saudijska Arabija, Venecuela, Mađarska, Poljska, Crna Gora, Srbija, Bosna x3, Albanija...
 
edit: Sve što si naveo za fašizam važi i za komunizam. Samo ideološke razlike!
Princ relativizacije...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

 

Klasika ... noz pod grlo, pa moze da se pregovara.  Meni se cinilo da ce Odesa biti taj noz ali izgleda da je to ipak Mariopolj.

I dalje nisam siguran da su podigli ovoliku frku samo zbog ovoga ... videcemo

Link to comment
Share on other sites

 
Klasika ... noz pod grlo, pa moze da se pregovara.  Meni se cinilo da ce Odesa biti taj noz ali izgleda da je to ipak Mariopolj.
I dalje nisam siguran da su podigli ovoliku frku samo zbog ovoga ... videcemo
Tako sam i ja na početku cenio, ali , realno, ne bi bilo fer da Ukrajina postane kontinentalna država.

Malo mi ne nejasno šta znači to da će Rusi smanjiti dejstva po Kijevu....neće biti bombi od 1,5 t, nego od 500 kg? Ili umesto 30 projektila 15...?

Možda ne znamo sve finese pa se bunimo, ali trebalo je neko pomeranje, povlačanje, da se izdejstvuje...i Rusa i Ukrajinaca oko Donbasa....

Ma biće tu još svega i svačega.

Link to comment
Share on other sites

Secretary of State Antony Blinken said that he has not seen signs the talks between Ukraine and Russia are “moving forward in an effective way” because the US has not seen “signs of real seriousness” by Russia.

“There is what Russia says, and there is what Russia does. We’re focused on the latter,” said Blinken at a joint press conference with Moroccan Foreign Minister Nasser Bourita.

Blinken cautioned that Russia saying it would be reducing hostilities around Kyiv could be “a means by which Russia once again is trying to deflect and deceive people into thinking it’s not doing what it is doing.”

“If they somehow believe that an effort to subjugate “only,” in quotation marks, the eastern part of Ukraine and the southern part of Ukraine can succeed, then once again they are profoundly fooling themselves,” said Blinken. 

Blinken called for Russia to “end the aggression now, stop firing, pull its forces back and of course engage in talks.”

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim kako će ovo da se riješi diplomatski, niti će Rusi odustati od koridora ka Krimu, niti će im ga Ukrajinci dati.

 

Možda i još bitnije, Amerikanci i Englezi neće garantovati neke planove sa zaleđenim konfliktom (nejasnim granicama, nedefinisanim ili previše kompleksnim etničkim i jezičkim pravima, you name it) koji Rusi mogu da reaktiviraju kad im odgovara.

3 minutes ago, djura.net said:

Secretary of State Antony Blinken said that he has not seen signs the talks between Ukraine and Russia are “moving forward in an effective way” because the US has not seen “signs of real seriousness” by Russia.

“There is what Russia says, and there is what Russia does. We’re focused on the latter,” said Blinken at a joint press conference with Moroccan Foreign Minister Nasser Bourita.

Blinken cautioned that Russia saying it would be reducing hostilities around Kyiv could be “a means by which Russia once again is trying to deflect and deceive people into thinking it’s not doing what it is doing.”

“If they somehow believe that an effort to subjugate “only,” in quotation marks, the eastern part of Ukraine and the southern part of Ukraine can succeed, then once again they are profoundly fooling themselves,” said Blinken. 

Blinken called for Russia to “end the aggression now, stop firing, pull its forces back and of course engage in talks.”

 

Guardian, prije 6 minuta.

Russia beginning to withdraw some forces from around Kyiv, US says

The United States is seeing Russia beginning to withdraw some of its forces from the Ukrainian capital, Kyiv, in a sign of a change in Russian strategy in Ukraine, senior US military officials said.

 

Uzgred, nije prvi put da se izjave američkih političara i američke vojske po pitanju dešavanja u Ukrajini ne slažu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim kako će ovo da se riješi diplomatski, niti će Rusi odustati od koridora ka Krimu, niti će im ga Ukrajinci dati.
 
Možda i još bitnije, Amerikanci i Englezi neće garantovati neke planove sa zaleđenim konfliktom (nejasnim granicama, nedefinisanim ili previše kompleksnim etničkim i jezičkim pravima, you name it) koji Rusi mogu da reaktiviraju kad im odgovara.
 
Guardian, prije 6 minuta.
Russia beginning to withdraw some forces from around Kyiv, US says
The United States is seeing Russia beginning to withdraw some of its forces from the Ukrainian capital, Kyiv, in a sign of a change in Russian strategy in Ukraine, senior US military officials said.
 
Uzgred, nije prvi put da se izjave američkih političara i američke vojske po pitanju dešavanja u Ukrajini ne slažu.
Sve u svemu, "ne uklapa im se" da se rat brzo završi...
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

Kako se taj Wagner piše na ruskom? Malo mi ovaj W vuče na zapad, pa što da ne i nacizam? A i sam izbor imena mi je nekako germanski pre nego patriotski...


Preuzeli su ime Wagner po kompozitoru, 

oni su samo protivnici cancel culture koja se sprovodi na nemcima zbog fasizma. 
 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Оператер хрватског нафтовода JANAF најавио је обуставу транспорта нафте од средине маја за Нафтну индустрију Србије — због санкција

Нафтна индустрија Србије (Гаспром је власник 56 одсто акција НИС-а) је једина рафинерија нафте у Србији.

НИС је у јануару потписао нови једногодишњи уговор са оператером JANAF, који НИС-у испоручује руске сировине из луке Омишаљ у Хрватској.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Оператер хрватског нафтовода JANAF најавио је обуставу транспорта нафте од средине маја за Нафтну индустрију Србије — због санкција

Нафтна индустрија Србије (Гаспром је власник 56 одсто акција НИС-а) је једина рафинерија нафте у Србији.

НИС је у јануару потписао нови једногодишњи уговор са оператером JANAF, који НИС-у испоручује руске сировине из луке Омишаљ у Хрватској.

Pa sad, jedini dostojan odovor bi bio da napravimo još veličanstveniju autokolonu podrške majci Rusiji Putinu i slugama NATO pakta nacrtamo još po koji Z ispred ambasade.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, urosg3 said:

Pa sad, jedini dostojan odovor bi bio da napravimo još veličanstveniju autokolonu podrške majci Rusiji Putinu i slugama NATO pakta nacrtamo još po koji Z ispred ambasade.

 

U ovoj situaciji se ne valja rasipati gorivom.

 

 

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:
14 minutes ago, urosg3 said:
Pa sad, jedini dostojan odovor bi bio da napravimo još veličanstveniju autokolonu podrške majci Rusiji Putinu i slugama NATO pakta nacrtamo još po koji Z ispred ambasade.

Ceniš da je zbog toga ?

Ne, u suštini ne mislim da  je zbog vlasništva NIS-a kakvo jeste, ali kad su pa činjenice ometale potrebu da demonstriramo podaništvo Putinu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kaže nemački ministar energetike oko zahteva Rusije za plaćanje gasa u rubljama da su ugovori jasni, da su potpisani u eurima/dolarima i da su ovo Putinove igrarije na koje Nemačka neće pristati jer predstavljaju kršenje ugovora.

 

Ajd da vidim da li će biti od reči nakon što Putko iskaže kurcobolju za ugovore.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

U ovoj situaciji se ne valja rasipati gorivom.

Pa čekaj Vučić je nasuo skladišta do čepa, zamal` da preliva, Banatski dvor pun, ma ne može nam niko ništa jači smo od sudbine, zar nije projektovano na USA ambasadi u Moskvi rusa+srba=200 milona?

Link to comment
Share on other sites

Ne, u suštini ne mislim da  je zbog vlasništva NIS-a kakvo jeste, ali kad su pa činjenice ometale potrebu da demonstriramo podaništvo Putinu [emoji846]
Da smo mi uveli sankcije Rusiji, opet bi Plenković uradio isto....možda i zato što u nekom školama se uči ruski jezik. Ne sumnjam u njihovu kreativnost.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:
8 minutes ago, urosg3 said:
Ne, u suštini ne mislim da  je zbog vlasništva NIS-a kakvo jeste, ali kad su pa činjenice ometale potrebu da demonstriramo podaništvo Putinu emoji846.png

Da smo mi uveli sankcije Rusiji, opet bi Plenković uradio isto....možda i zato što u nekom školama se uči ruski jezik. Ne sumnjam u njihovu kreativnost.

Verovatno jer je struktura vlasništva takva kakva jeste. Mada nešto ne vidim Plenkovića u toj priči.  Sa druge strane za domaću politiku ispašće "mrze nas jer smo pravoslavni" ili tako neko opšte mesto.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...