Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Nema to neke specijalne veze. Kako se prica proguran je i finansiran od strane Igora Kolomojskog - jednog od najuticajnijih tajkuna koji je takodje hazarskog porekla a koji je finansirao i nacisticke organizacije (pomenti Azov). 

 

Elem u onom mom iscudjavanju kako je moguce da Azov legalno bude ucesnik izbora a da nakon toga naletim na onu AntiNaci UN rezoluciju koja je odbijena od strane Ukrajine i SAD koji su glasali protiv i Evrope koja je bila uzdrzana, naleteo sam na jos jedan fascinantan podatak. Naime, nakon 2014 kao sef policije u Kijevu imenovan je Vadim Trojan, vrlo ugledan i uticajan clan Azova da bi nakon 2 godine postao sef policije u celoj Ukrajini. Znate li sta je to? To je kao kad bi Goran Davidovic Firer postao direktor policije u Srbiji. Kako to komentarisete?

Potpuno jezivo.

Sreća pa smo dobili samo Diksi koja nije nacista... C'mon man.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

Nema to neke specijalne veze. Kako se prica proguran je i finansiran od strane Igora Kolomojskog - jednog od najuticajnijih tajkuna koji je takodje hazarskog porekla a koji je finansirao i nacisticke organizacije (pomenti Azov). 

 

Elem u onom mom iscudjavanju kako je moguce da Azov legalno bude ucesnik izbora a da nakon toga naletim na onu AntiNaci UN rezoluciju koja je odbijena od strane Ukrajine i SAD koji su glasali protiv i Evrope koja je bila uzdrzana, naleteo sam na jos jedan fascinantan podatak. Naime, nakon 2014 kao sef policije u Kijevu imenovan je Vadim Trojan, vrlo ugledan i uticajan clan Azova da bi nakon 2 godine postao sef policije u celoj Ukrajini. Znate li sta je to? To je kao kad bi Goran Davidovic Firer postao direktor policije u Srbiji. Kako to komentarisete?

Potpuno jezivo.

 

I sta kazes, bas su hazarskog porekla? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

kako to sad ameri ne bi smeli dati Tajvan? pa valjda nema opasnosti za tako veliku spremnu obučenu vojsku? 

 

ja sam napisao razlog zasto ne bi smeli tek tako prepustiti Tajvan

 

tamo su tenzije mnogo  duze od ovog  u Ukrajini... masovno naoruzavanje traje , kolko pratim, barem 12 ak godina...   Ameri prave azijski NATO , sa Australijom, Japanom, Singapurom,  Filipinima.. pa cak i Indijom i Vijetnamom.. Indonezijom...  svih koji su na neki nacin ugrozeni od Kineske ekspanzije

 

 

no ovo nije mesto za daleki istok ... ima tema za to

Edited by Doc Holiday
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freethrow said:

Zar zastava na turskom nije baJrak, a naši loše preveli?

 

 

Evo u čemu je štos: izvorni turski oblik je bayrak, ali se kod nas ustalio malo drugačiji oblik barjak. U turskom bayrak i danas označava zastavu, ali postoji i kao prezime. Reč bayraktar označava nosioca zastave, tj. zastavnika u savremenoj terminologiji, a takođe postoji i kao prezime. Kao i u slučaju reči barjak (od bayrak), i ovde imamo zamenu mesta dva konsonanta, pa je zato domaći oblik barjaktar.

 

Ukratko, poenta je u sledećem - turski naziv zaista jeste bayraktar, što treba i prenositi kao bajraktar kada je u pitanju pomenuto oružje.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 4
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

iz svega dosad vidjenog,  Rusija ce jako jako tesko dobiti zapadni deo Ukrajine ako ga uopste dobije...   Pogotovo trajno. i to je sad vec evidentno , nakon ovoga Ukrajina nikad nece biti mirna pod rusima... uvek ce postojati nekakav otpor... i cekanje na prvu priliku da se otkace od cizme.. 
  I to je evidentno da ni sami Rusi koji su drzavljani Ukrajine ne zele pod neku novu SSSR... I upravo u tome se i najvise zahebo Vladolf Putler... nadao se da ce ga Ruski zivalj docekati kao oslobodioca ..  a docekali ga kao okupatora..
   I ..???  generano sta ce dobiti... podelom Ukrajine ( nema on snagu za celu ) , ostatak odmah ulazi u NATO-  dakle 200km blize Moskvi...  i kao sto sam rekao Svedska i Finska isto....  vec sam napisao..... uzece topa , ali gubi kraljicu.... A sa ekonomskim sankcijama i sah-mat...

 

A koji će joj djavo zapad Ukrajine? 

To je apsolutno nebitniji i beznačajniji deo zemlje, veoma upitne samoodrživosti. 

Dobar je samo kao tradicionalni rasadnik banderaša i neonacista, za kampove i obuku na bezbednoj udaljenosti odakle će se ratnici slati na istok. 

Ali jučerašnja toržastvena akcija vaseljensko-kosmičkih snaga Rusije  pokazala im je da ni tamo nisu bezbedni. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

I sta kazes, bas su hazarskog porekla? 

 

Ti se uhvatio bas za najnebitniju stvar. Neka budu i semitski jevreji, poenta je da je pomenuti tajkun finansirao i Zelenskog i Azov a koji i nisu bili bas toliko nebitni koliko se prica u sta sam i ja poverovao. Ali direktor policije?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Ti se uhvatio bas za najnebitniju stvar. Neka budu i semitski jevreji, poenta je da je pomenuti tajkun finansirao i Zelenskog i Azov a koji i nisu bili bas toliko nebitni koliko se prica u sta sam i ja poverovao. Ali direktor policije?

 

Ne, ne, to je najbitnija stvar. Znaci Hazari. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

.zaustavi se.. :krstipd4:

 

Kasno je. 

 

15 minutes ago, Bejbl said:

 

A koji će joj djavo zapad Ukrajine? 

To je apsolutno nebitniji i beznačajniji deo zemlje, veoma upitne samoodrživosti. 

Dobar je samo kao tradicionalni rasadnik banderaša i neonacista, za kampove i obuku na bezbednoj udaljenosti odakle će se ratnici slati na istok. 

Ali jučerašnja toržastvena akcija vaseljensko-kosmičkih snaga Rusije  pokazala im je da ni tamo nisu bezbedni. 

 

Dosta je bilo. 

 

Trajno. 

  • Like 12
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Sta su Hazari? izvinite na offu nego da razumem raspravu.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Khazars

Narod koji je ziveo i na teritoriji danasnje Ukrajine koji je vremenom uzeo judaizam.

 

Inace su cesto predmet raznih "teoreticara zavjere" u sta su pojedini clanovi insuinirali da i ja stremim sto je totalna besmislica. Samo su istrolovali poentu posta tako da je na ovoj temi ispalo  potpuno nebitno sto je sef policije u Ukrajini bio neonacista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mmajstor said:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Khazars

Narod koji je ziveo i na teritoriji danasnje Ukrajine koji je vremenom uzeo judaizam.

 

Inace su cesto predmet raznih "teoreticara zavjere" u sta su pojedini clanovi insuinirali da i ja stremim sto je totalna besmislica. Samo su istrolovali poentu posta tako da je na ovoj temi ispalo  potpuno nebitno sto je sef policije u Ukrajini bio neonacista.

Ja koliko vidim ta teorija da su uzeli judaizam je anti-semitska konstrukcija. Pa sto bi to upotrebio?

Ne samo sto si rekao nesto besmisleno, tipa da smo mi vizantijskog porekla :classic_blink: nego koristis i anti-semitsku teoriju, koja je dokazana kao netacna. Mozda nisi hteo tako da zvuci, ali ne cudi kako je A sad procitao.

 

I sad ovako zvuci da si rekao da je jevrejin neonacista? Ili ja nesto tu nisam razumela.

 

uostalom, zasto uopste pricamo o neonacistima u Ukrajini? valjda je svima jasno da takvih ima u grupicama. To daje Putinovoj prici kredibilitet, denacifikacija malo sutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Dok se linija fronta pribilizava i obruc polako zatvara, i dok Putin dovlaci krvnike  Kadirova da bi ih ukljucio u ulicne borbe, Odessa je ostala sama, i ostala joj je samo pjesma u nadi da ce neko negdje cuti njihov vapaj za pomoc... "Daj nam boze snage da izdrzimo nasu patnju...".

 

 

Kao u Neretvi Sibe Krvavca kada ustase i Nijemci zatvaraju obruc oko ranjenika koji pjevaju "Padaj silo i nepravdo"

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ja koliko vidim ta teorija da su uzeli judaizam je anti-semitska konstrukcija. Pa sto bi to upotrebio?

Ne samo sto si rekao nesto besmisleno, tipa da smo mi vizantijskog porekla :classic_blink: nego koristis i anti-semitsku teoriju, koja je dokazana kao netacna. Mozda nisi hteo tako da zvuci, ali ne cudi kako je A sad procitao.

 

I sad ovako zvuci da si rekao da je jevrejin neonacista? Ili ja nesto tu nisam razumela.

 

Nisi dobro videla (za judaizam je cinjenica), mora da postoji odgovarajuc kontekst da bi nesto bio antisemitizam a ovde nema toga ni blizu. Bavljenje time opet odvlaci fokus od onoga sto je tema posta i onoga sto sam otkrio a sto me je iskreno iznenadilo. Postavila si naredno pitanje o tome ali vidim da nisi bas citala diskusiju cim to pitas i cim opet ne razumes.

 

Quote

uostalom, zasto uopste pricamo o neonacistima u Ukrajini? valjda je svima jasno da takvih ima u grupicama. To daje Putinovoj prici kredibilitet, denacifikacija malo sutra

 

Pricamo o neonacistima u Ukrajini jer je sef policije u Kijevu i celoj Ukrajini bio neonacista. E on ti je antisemita...a sef policije.

 

Uostalom ne vidim da pricamo o tome, pricamo o glupostima i samo se bavimo time da li se neko svrstao na jednu ili drugu stranu pa ako se zakljuci da se svrstao u onu suprotnu onda udri artiljeriju i Bajraktare na njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo jedna mala sitnica, narod Hazari postoje i danas. Na podrucju Afganistana.Ima na googlu a i mnogo vaznije jedan iz tog naroda je radio sa mnom.

Samo jedna mala sitnica, narod Hazari postoje i danas. Na podrucju Afganistana.Ima na googlu a i mnogo vaznije jedan iz tog naroda je radio sa mnom.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, bohumilo said:

Njegova argumentacija se bazira na tvrđenju da Putinov režim ne počiva na ekstremnoj ideološkoj indoktrinaciji - poput nacističkog, sovjetskog ili japanskog režima iz vremena WWII - koja proizvodi vojnike spremne da ginu na pokret ruke nadređenog, već na koristoljublju i korupciji (da je to mafijaška a ne ideološka organizacija) i da bi ruski vojnici odbili da izvrše naređenje koje ih vodi u sigurnu smrt i sukob sa NATO paktom. Druga Garijeva primedba je bila uočavanje logičke inkonzistencije između stavova:

1) da "no fly" zonu ne treba uvoditi jer to povećava rizik od od 3. Svetskog rata
2) da će Amrika i NATO braniti svaki pedalj svake članice NATO pakta


 

 

 

.

 

Gari je prilicno radikalan sampion, i ne samo po povodu danasnje situacije...

 

 

Njegova prva primedba o karakteru Putinovog rezima je manje vise ispravna, mozda je on dovodi do apsurda ali ipak ispravna..to jeste mafijaski  sistem zasnovan na korupciji, ...u principu kao i svaki autoritarni rezim , jer podrska vlasti ne lezi u njenim rezultatima i glasackim listicima,.. vec u podrsci elite, medijske , ekonomske ..itd..koja svoju podrsku daje zahvaljujuci korupciji, .. na duge staze to je neodrzivo..

 

 

 

Ipak druga Garijeva primedba je besmislena, jer polazi od pogresnih premisa..ne postoji logicka inkozistencija..Ukrajina iako je po faktu postala clanica NATO mnogo vise nego neke druge clanice- nauruzanje, sistem komandovanja, embrioni NATO baza, instruktori, i ne od juce kad je rat poceo...ipak nije clan NATO, i odredba 5. se ne odnosi na nju..

 

To sto Gari misli da ce Amerika i NATO braniti svaki pedalj svake clanice NATO, je njegovo misljenje, istina, zasnovano na parcetu hartije,...medjutim to je ipak samo parce hartije, i u realnim uslovima sasvim lako moze da znaci bukvalno nista..

 

Drzave koje se granice s RF pogotovo balticke naprimer tesko da ce biti razlog za otpocinjanje velikog rata...I to je znao NATO, to je znala US, mnoge diplomate , politicari., to nam govori istorija..samo Gari to jos ne zna...

Njihovo pristupanje ipak ima ulogu u formiranju politike RF prema tim drzavama... 

 

.

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

Sta ce se desiti kada nestane Putin, na jedan ili drugi način? Da li zaista neko na zapadu misli da je moguce da na njegovo mesto dođe neka budaletina tipa Boris Jeljcin? To je malo moguce. Moze da dođe neko jos gori, ekstrrmniji. Ili, daleko bilo, da nastupi neko nekontrolisanje stanje, haos...

To je vrlo opasno uzimajuci u obzir nuklearni potencijal te ogromne zemlje.

Putin je idiot, ali mogao je biti kontrolisani idiot. Zapadni analiticari sve znaju, od detalja, pa do istorijskih cinjenica koje itekako uticu na raspolozenje u Rusa. Sa svim tim znanjima i podacima su krenuli u ovu akciju, a i ptice na grani znaju da je sve ovo pripremano, mešeno, kuvano dugo. Znali su kako ce idiot da reaguje i nisu omašili ni milimetar.

Rusija nije demokratska zemlja i nikada nece ni da bude. Ima tamo nekakvih izbora, bilo ih je kod Tita pa ni d o demokratije. Nije ni Kina. Svaki nasipan pokusaj uvodjenja demokratije se zavrsio katastrofom. Od Libije, do Iraka, Avganistana... Naravno, svetskom sampionu u demokratiji Saudi Arabiji ne treba uvesti tu tekovinu, no to je druga prica.

Zapag ne zna sta bi sa Rusijom. Najradije bi da je gumicom izbrisu, da ne postoji uopste. Uvek je bila smetnja, uvek se na nju gledalo kao na neprijatelja broj jedan. U strahu od nje su uzimani naučnici iz nacisticke Nemacke da bi se stvorila neka prednost u odnosu na Ruse. Cak i u vreme Jeljcina Rusija je, bez obzira na slatkoreciva baljezganja, smatrana neprijateljem.

Kao sto je ovom suludom akcijom Rusija zauvek izgubila naklonost dela Ukrajine, tako je zapad zauvek izgubio neke simpatije koje su imali Rusi prema njemu. Svaki Rus, od najextremnijeg, pa do onih cura sto su hapsene zbog fotki u crkvi, znaju da zapad nikada nije voleo Rusiju, ali ziveli su sa tim. Sada, posle onakve histerije koja ocigledno pokazuje mrznju prema samim Rusima, ne samo Putinu i njegovom ludilu, vec prema svemu sto ima veze sa Rusima, jaz postaje nepremostiv. Izbacivanje sportista, sumanutost oko ruske kulture, plenidba privatne imovine koja je valjda svetinja, zapaljive izjave gde se vredjaju sami Rusi... Sve to zastrasujuce udaljava obicne ljude od zapada.

Svet nikada vise nece biti isti. I ta opasnost, za koju smo do sat vremena pred pocetak martovskog bombardovanja svi mislili daje nemoguce da se desi i da nema sanse, je sada ogromna.

Da li neko to ne shvata, da li je neko zeleo da do ovoga dodje... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...