Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Pitanje za upućene...
 
Šta se dešava u redakcijama Politika / Novosti? Novosti prednjače sa maloumnim tekstovima (današnja naslovna je strašna), a Politika kao odmereno podržava ruski napad na Ukrajinu. Ili još bolje, ukrajinski napad na Rusiju...
 
Verujem da neko ovo pamti, prati (naročito u EU) i da će doći na naplatu na neki način. Da li su se ovi listovi otrgli Vučićevoj kontroli?
 
https://www.novosti.rs/planeta/svet/1095320/zasto-rusija-pravu-grupa-profesora-pravnika-tome--specijalnom-operacijom-ukrajini-prekrsila-medjunarodno-pravo
 
 
Ništa što se ne dešava u glavama srbalja. Šta sve imam prilike da čujem ovih dana, uživo, od ljudi koji su u ratu izgubili kuće... Sad se mnogi raduju što je i Ukrajince stigla takva sudbina. Jednom govnetu sam rekao posle takvog razgovora da mi je drago što je on tako prošao i da mi se i on i njegova firma napasu... Bas me zanima sledeće nedelje da li će taj klijent ostati u našem portfoliju. Nadam se najiskrenije da će da se žali šefovima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Cyber said:

 

Sta god da je zeleo, postigao je (za sada) sve suprotno. Ujedinio je Evropu. Pomaze Makroncetu da dobije izbore. Mozda nehotice i nama pomogne, tj. katapultira (nevoljnu) Srbiju iz svog krila u narucje mrske joj civilizacije. Ne samo da je napravio pariju od sebe u celom civilizovanom svetu gde mu  vise nema mesta, nego na dno kace povlaci i zemlju kojom despotski vlada. Istorija nas uci da nikad nijedan diktator nije mogao sam protiv svih konstantnim pretnjama. Svet mu je kompaktno okrenuo ledja na nacin koji do sada nije vidjen. Okrenuce mu ledja i njegovi kad ih posledice njegove megalomanije otrezne pa ga, ako imamo srece, na pravdi boga nekako svrgnu. Njegovo je odbrojano. 

 

Njah, svakog čuda tri dana dosta, što se tiče tog "sveta".

 

Vrlo brzo će taj svet da se navikne na rat "negde tamo".

A onda će vrlo brzo početi da briga svoje brige, kad novčanici zapište.

 

Možda je Putin dupetom zatvorio vrata "civilizovanom svetu", ali i taj svet po svemu sudeći očekuje kriza kakvu generacije ne pamte.

 

Pa stoga nisam baš siguran u to "jedinstvo", koliko će potrajati.

Edited by Bejbl
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Bejbl said:

Mislim da je ishod rata sasvim izvestan, za deset dana, a mesec, za tri meseca...svejedno.

Izvestan je bio onog trenutka kada je Bajden rekao da neće u rat protiv Rusije.

 

42 minutes ago, Cyber said:

Svet mu je kompaktno okrenuo ledja na nacin koji do sada nije vidjen.

Kina ,Indija , Južna Amerika 

 

 

 

 

 

Edited by sasa965
korekcija
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, bar nije skroz bruka. Dosli samo plaćenici, a internet ratnicima i ostalim putinofilima je maksimum buncanje na internetu i van njega, ali ne baš pred svima, a na pamet im ne pada da javno podržavaju putlera gde neko može da ih uslika. I to je nekakav napredak :classic_biggrin:

 

Drugar kaze da je Al Dzazira namerno miksovala neki raniji protest sa ovim sad da ispadne da ih je mnogo vise, kaze prvo se vidi kula gotova i malo ljudi onda ide snimak sa znatno vise ljudi a kula do pola gotova 😄

 

Ne zna koji je to bio protest, e sad mozda je to neka druga zgrada ali on je siguran da je u pitanju kula BG H2O

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Bejbl said:

 

Realno, ali realno...pišeš nebuloze.

 

Vidi se da uopšte nemaš predstavu kako stoje stvari na terenu.

 

Ti valjda hoćeš reći, da je Putin treba napasti samo sa istoka i zauzeti ostatak Luganjske i Donjecke oblasti.

Pa to bi se isto okarakterisalo kao napad i agresija.

I uopšte to ne bi bila ugodna šetnja i zauzimanje kao na Krimu.

 

Kao što sam već napisao, najbolje, najelitnije  i najiskusnije snage ukrajinske vojske nalaze se baš tamo. U Donbasu.

To je vojska koja je ratuje od 2014 godine i svo vreme se nalazi na liniji razgraničenja.

Jako dobro su se u medjuvremenu opremili i utvrdili, jer su se verovatno i sami spremali za napad na okupirana područja.

 

Frontalno iz jednog pravca, ići na te snage, ne bi bilo jednostavno bez krvave borbe i velikih razaranja, bez obzira koliko silom raspolažeš.

Nije ni pametno sve snage grupisati na jedan pravac.

 

Na onom snimku gore, možemo videti na šta liči gradić Volnovaha u Donjeckoj oblasti . Tamo su se odvijale krvave borbe svo ovo vreme, nakon čega su Ukrajinci napokon odstupili.

 

Pa čak i kad bi se brzo osvojile teritorije dve pomenute oblasti, to suštinski ništa ne bi promenilo. Samo bi se za malo pomerila  linija razdvajanja.

Neprijateljstvo bi ostalo i neki novi konflikti bi bili izgledni u budućnosti.

 

Ne, očigledno je cilj Putina da potpuno uništi ukrajinsku vojsku i njene potencijale.

 

Pa ako se već ulazi u tu avanturu, onda se napada iz svih mogućih pravaca. Što Rusi i čine.

Blokirana su dva najveća grada u državi, sa istoka se napada najbolja ukrajinska vojska, a sa severa i juga se zatvara obruč oko nje i pri tom se dejstvima u hersonskoj, nikolaevskoj i odeskoj oblasti Kijev potpuna odseca od mora.

 

Mislim da je ishod rata sasvim izvestan, za deset dana, a mesec, za tri meseca...svejedno.

 

Cena rata Putlera to ocigledno ne zanima...  On celu Ukrajinu da zauzme tesko da ce...  A jos teze ce moci da je drzi pod okupacijom...  Izgovor da stiti Ruse tamo je propao jer ga nisu ni oni docekali sa cvecem , vec i oni brane Ukrajinu...  Dakle ovde nije samo da Ukrajinci ( zajedno i sa njihovim Rusima)  brane Ukrajnu  vec i nacin zivota ...  Dakle ,  cak i da osvoje istok Ukrajine , pa cak i zapad...  Otporu Ukrajinaca time nece prestati.. a to ce tek jos vise kostati Putlera...  pogotovo pod sankcijama...
  Ukoliko zapad ostane slobodan , to slobodno pisi da je nova NATO teritorija...  200km blize Moskvi...  Uz to dodaj da ce i Finska i Svedska zasigurno uci u NATO...  Putinov veliki  sah-mat...  uze topa a ne vidi da gubi kraljicu....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Koja ispala, Ukrajinci objavili video Zelenskog kako navodno danas posećuje bolnicu u kome se pored njega pojavljuje žena koja je poginula krajem februara i koju je on lično posthumno odlikovao.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da neki ovde slepo veruju sta se pise. Da napomenem ovde. Ukrajinac sam i dusa me boli sta se desava u domovini ali ni izbliza nije kao sto se pise. Nasa strana sto pise da ubijamo ruse kao golubove je teska glupost. Gerilska borba je uvek prednost ali se bojim i mislim da ce Kiev proci kao Grozni. Da ce ga srusiti jako i da ce uspeti u svojoj nameri. Mnogo su mocni i da nemamo pomoc u oruziju od Natoa mislim da bi vec bilo odavno potpisana kapitulacija. Mislim da je nas predsednik Zelenski malo vise pogresio u mesecima pre invazije. 

Molim se za zaustavljanje ovog rata i svih ratova u svetu. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Potpuno uništenje vojske je glupost. To je samo izgovor za totalnu okupaciju i postavljanje nekog kvislinga na vlast posle toga. Vojska se obnovi, pogotovo što bi zapadu bilo u interesu da u što kraćem roku obnovi Ukrajinsku vojsku. Ljudstvo se obuči i iztrenira za par godina a oprema za kopnene jedinice nije nikad bila problem za nabavku. Pogotovo što će NATO verovatno da im pošalje svoje viškove i opreme ih kao što su to radili u Iraku na primer. Ukrajina bi u tom scenariju za 2-3 godina imala jaču vojsku nego što je imala pre ovog rata.

 

Cilj je dovođenje kvinsliškog režima i pravljenje marionetske države. Zato Putin i ima zahteve na koje Zelenski ako pristane ostaće upisan u istoriji kao izdajnik. Što znači da mu namerno nudi uslove koje zna da ovaj ne može prihvatiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Phobos said:

Mislim da neki ovde slepo veruju sta se pise. Da napomenem ovde. Ukrajinac sam i dusa me boli sta se desava u domovini ali ni izbliza nije kao sto se pise. Nasa strana sto pise da ubijamo ruse kao golubove je teska glupost. Gerilska borba je uvek prednost ali se bojim i mislim da ce Kiev proci kao Grozni. Da ce ga srusiti jako i da ce uspeti u svojoj nameri. Mnogo su mocni i da nemamo pomoc u oruziju od Natoa mislim da bi vec bilo odavno potpisana kapitulacija. Mislim da je nas predsednik Zelenski malo vise pogresio u mesecima pre invazije. 

Molim se za zaustavljanje ovog rata i svih ratova u svetu. 

Uh..kako tako razmisljas. Pa sve je u videima pa nisu u Holivodu radili..

 

Malo optimizma, sunarodnici se bore tamo, a ti ovde cmizdris. Ajde malo vedrine, nade za Ukrajnu..

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Phobos said:

ali se bojim i mislim da ce Kiev proci kao Grozni.

Suprotno , Kijev može biti samo okružen i ništa više.Ulične borbe bi bile preskupe za obe strane.

Opsada sa ostavljenim koridorima za izvlačenje sa milimalizovanjem žrtava.

Čak i da ga Ruska vojska osvoji , štaće im.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bejbl said:

Pa stoga nisam baš siguran u to "jedinstvo", koliko će potrajati.

Brzo je zaboravljeno ponašanje za vreme početka pandemije kada su jedni drugima otimali pošiljke sanitetskog materijala.

Davno je bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

 

Koja ispala, Ukrajinci objavili video Zelenskog kako navodno danas posećuje bolnicu u kome se pored njega pojavljuje žena koja je poginula krajem februara i koju je on lično posthumno odlikovao.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obzirom da ovo ni sputnik nije preneo najverovatnije fake news. Ova pored njega deluje mlađe i 20kg lakše od Ine.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Phobos said:

Mislim da neki ovde slepo veruju sta se pise. Da napomenem ovde. Ukrajinac sam i dusa me boli sta se desava u domovini ali ni izbliza nije kao sto se pise. Nasa strana sto pise da ubijamo ruse kao golubove je teska glupost. Gerilska borba je uvek prednost ali se bojim i mislim da ce Kiev proci kao Grozni. Da ce ga srusiti jako i da ce uspeti u svojoj nameri. Mnogo su mocni i da nemamo pomoc u oruziju od Natoa mislim da bi vec bilo odavno potpisana kapitulacija. Mislim da je nas predsednik Zelenski malo vise pogresio u mesecima pre invazije. 

Molim se za zaustavljanje ovog rata i svih ratova u svetu. 

 

   kada je Ukraijinska strana pocela da se "frlja " sa brojem ubijenih rusa sa 10-12000...  a ruska strana priznala samo 500,  Pentagon je izasao sa cifrom od nekih 4-5000...   sto je recimo realnija cifra...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

Obzirom da ovo ni sputnik nije preneo najverovatnije fake news. Ova pored njega deluje mlađe i 20kg lakše od Ine.

 

Da, ima ovde njenih slika, deluje osetno krupnije.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1116952482179511&set=a.106026783272091&__tn__=%2CO*F

https://www.facebook.com/photo/?fbid=291474941393940&set=a.106026783272091

https://www.facebook.com/stories/581162729387370/?source=story_tray

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Doc Holiday said:

 

   kada je Ukraijinska strana pocela da se "frlja " sa brojem ubijenih rusa sa 10-12000...  a ruska strana priznala samo 500,  Pentagon je izasao sa cifrom od nekih 4-5000...   sto je recimo realnija cifra...

 

Brojevi, ne cifre. 🙂

 

Cifre su od od 0 do F.

 

Prvi razred osnovne skole.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...