Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

5 minutes ago, Amigo said:

 

Slazem se do trenutka kada jedna zemlja kaze drugoj da udari sankcije trecoj zemlji, pod prijetnjom da ce ako teo ne urade dobiti sankcije.

Mislim to moze da radi jedno vrijeme, ali dugorocno je to pogubno za sve.


po meni ni pozivanje trece zemlje na sankcije nije problem- ako ja sa nekim imam zajednicki projekat ili posao, i taj neko odluci da krene u drugi posao sa nekakvim, po mom shvatanju, mafijasima - ja mu mogu reci da treba da izabere sa kim zeli raditi jer ne zelim ni sekundarnu povezanost sa njegovim novim partnerima… 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Slazem se do trenutka kada jedna zemlja kaze drugoj da udari sankcije trecoj zemlji, pod prijetnjom da ce ako teo ne urade dobiti sankcije.

Mislim to moze da radi jedno vrijeme, ali dugorocno je to pogubno za sve.

Zavisi koja je to zemlja. Ne vidim da neko ocekuje ili trazi od Avganistana ili Somalije da uvode bilo kome sankcije. Ama kad si u Rimu... Ili ga napusti.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

A za sta bi ti tacno da se opredeljujemo? 

 

Ako hoce da imamo istu spoljnu politiku za ovih 20 godina mogli su da nas jebeno integrisu kao i ostale raspale zemlje i sad ne bi imalo oko cega da razmisljaju. Ali Makron reko 2019 stop, nema vise, ne mozemo ljudi izglodasmo se iznutra. I eto doso djavo po naplatu.

 

Nema sta se tu sta specijalno opredeljivati jer smo se vec opredelili a kad iznesu svoju ponud... pardon ucenu izvagati koja je manje losa opcija i ajd zdravo. Samo ekonomski razmisljati zabole nas i za EU i za Rusiju kao sto i njih zabole za nas. Obostrana ljubav, samo cist racun. 

Pa cekaj, u proslom postu, pre ovog, evo ga ovde

 

ti napisa da ko ne shvata gde pripada bice zguzen i nateran da shvati, a sad posle jednog sata pises nesto skroz suprotno. Opredeli se i ti, pa posle cemo videti za ostalo.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to bi bilo najbolje. Historijsko njet Putleru, i konačno opredeljivanje za prelazak sa tamne strane na ovu drugu.

 

 

Za početak, prijem u NATO, a "na protekciju" u EU teško....za to ćemo malo da izvinimo, jer nismo ni nalik pravim članicama EU, više ličimo na ove iz "magareće klupe" koji su na prečac primljene. Mislim da toga neće biti više i sve više razumem zašto se najjače članice suprostavljaju novim prijemima. Uključujući sada i Ukrajinu, Gruziju, valjda Moldaviju....

 

Nisam neki ljubitelj vojnih saveza, ali to je jedini način da opstanemo. Evo Kosovo traži ulaz u NATO, mada ne znam na osnovu čega....ali ako Kosovo bude u NATO, a mi ostano verni ovi "princijelnim" prijateljima...satreće nas, nećemo da postojimo više. Kroz participiranje u NATO-u možda privedemo pravdi odgovorne za sve ratne zločine, sa svih strana, a možda i uspemo da se izborimo za poštovanje medjunarodnog prava. Pa u dogledno vreme i kažemo, ma jebite se, izlazimo, niste fer...mada, malo teže. 

 

Možemo mi i da izvršimo harakiri i kažemo umesto njet - fuck off rest....jbg nesvrstani odavno ugasili....i o jadu da se zabavimo....

 

Iskalkulisan je sopstveni interes....ništa više. Mislim Srbije, ne lični, bilo čiji.

 

Možda grešim, šta znam....

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

Nisam neki ljubitelj vojnih saveza, ali to je jedini način da opstanemo. Evo Kosovo traži ulaz u NATO, mada ne znam na osnovu čega....ali ako Kosovo bude u NATO, a mi ostano verni ovi "princijelnim" prijateljima...satreće nas, nećemo da postojimo više. Kroz participiranje u NATO-u možda privedemo pravdi odgovorne za sve ratne zločine, sa svih strana, a možda i uspemo da se izborimo za poštovanje medjunarodnog prava. Pa u dogledno vreme i kažemo, ma jebite se, izlazimo, niste fer...mada, malo teže. 

A šta ako se ispostavi da je NATO tigar od papira jak koiko i njegov PVO?
Pogedaj samo avijaciju članica NATO, Mađarska, Hrvatska, Bugarska (Rumuniji svaka čast) Baltik ceo, Češka, Slovačka, CG, Makedonija, Slovenija avo dajem i Kosovo na mufte. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

A šta ako se ispostavi da je NATO tigar od papira jak koiko i njegov PVO?
Pogedaj samo avijaciju članica NATO, Mađarska, Hrvatska, Bugarska (Rumuniji svaka čast) Baltik ceo, Češka, Slovačka, CG, Makedonija, Slovenija avo dajem i Kosovo na mufte. 

Samim tim činom, našim pridruživanjem, ojačaće, zar ne ?  :classic_rolleyes:

Na stranu zajebancija, ali zašto misliš da im je PVO slab ?  Daj bože da imamo avijaciju kao Madjari, a ne daj Bože ama baš ništa kao Bugari, ali i oni će nas preteći......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Samim tim činom, našim pridruživanjem, ojačaće, zar ne ?  :classic_rolleyes:

Na stranu zajebancija, ali zašto misliš da im je PVO slab ?  Daj bože da imamo avijaciju kao Madjari, a ne daj Bože ama baš ništa kao Bugari, ali i oni će nas preteći......

Mađare sam stavio u ovo društvo isključivo zbog današnje epizode sa Strižom. Da nije bilo te epizode ne bi bili u ovom društvu, ali kad sam pročitao Plenkovićevu izjavu da je obavestio Orbana e to govori više od Gripena...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Tomiprunet said:

Na Instagramu i Facebook dozvoljeno poziv na nasilje i pretnje smrcu za Ruse. 

Svet je totalno poludeo. 

Jedan nuklearni rat stvarno ne bi bio los. Ima jako puno budala koji zagadjuju ovu divnu planetu.

Koja budalastina. Cuj nuklearni rat. Majko moja sta ce covjek cuti ili procitati. Da bog da ti takav rat bio onda u kuci.Inace draga moderacijo da li je mouce ovo.Ja te smatrah kao zanimljivog tipa ali ovo sto rece , jebote .........

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Mađare sam stavio u ovo društvo isključivo zbog današnje epizode sa Strižom. Da nije bilo te epizode ne bi bili u ovom društvu, ali kad sam pročitao Plenkovićevu izjavu da je obavestio Orbana e to govori više od Gripena...

Složićemo se da nije do Gripena, nego do Orbana...?

Link to comment
Share on other sites

Koja budalastina. Cuj nuklearni rat. Majko moja sta ce covjek cuti ili procitati. Da bog da ti takav rat bio onda u kuci.Inace draga moderacijo da li je mouce ovo.Ja te smatrah kao zanimljivog tipa ali ovo sto rece , jebote .........

Mnogi su ovde pisali da treba da se preoru (vojno)neke drzave, medju njima i Srbija. Tako da zbog takvih upisao kao i ovog sto se desava preko socijalbih mreza svet nije nista bolje zasluzio. Totalne budale odlucuju sta je dobro a sta ne.

I tebi da napisem da i sebe i sve moje najmilije ubrajam u taj svet.

 

Edit: ako ti je bolje, ne mora nuklearni rat, ali jedan meteor kao u filmu dont look up

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Gripena ima koliko 12 + 2 dvoseda. za Balkan respektivno ali nije neprijatelj sa Balkana 😉

A kome smo mi bitni....:87:

 

Vidi, ako udjemo mi, Kosovo i BiH......malo drugačija strategija ide....ako ceniš da nam je u tom slučaju pretnja sa Istoka, što je verovatno...mi utvrdjujemo fortifikacijski naš položaj, a žrtvujemo...pa Bugare i Rumune, šta da se radi....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

A kome smo mi bitni....:87:

 

Vidi, ako udjemo mi, Kosovo i BiH......malo drugačija strategija ide....ako ceniš da nam je u tom slučaju pretnja sa Istoka, što je verovatno...mi utvrdjujemo fortifikacijski naš položaj, a žrtvujemo...pa Bugare i Rumune, šta da se radi....

Welcome back Iron Curtain. Kažu da je u Han Pijesku sve dobro očuvano valjaće nam. Doduše nije Bosna što je nekad bila. Evo ta Bih i CG na primer, hajde ne mora strić. Ima li čime BiH, CG ili Makedonija da skinu ne ovaj muzejski primerak nego našeg drona npr?
Na koliko procenjujemo u satima naš dron preživeo nad Zagrebom, Ljubljanom, Sarajevom, Podgoricom, Skopljem?

(pitanje sadrži skrivenu zamku)

5 minutes ago, Janne240 said:

Muzicka poruka

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Welcome back Iron Curtain. Kažu da je u Han Pijesku sve dobro očuvano valjaće nam. Doduše nije Bosna što je nekad bila. Evo ta Bih i CG na primer, hajde ne mora strić. Ima li čime BiH, CG ili Makedonija da skinu ne ovaj muzejski primerak nego našeg drona npr?
Na koliko procenjujemo u satima naš dron preživeo nad Zagrebom, Ljubljanom, Sarajevom, Podgoricom, Skopljem?

(pitanje sadrži skrivenu zamku)

 

 

Ne znam zašto me testiraš, nisam aplicirao za Generalštab..ali pitanje ti nije baš konkretno i precizno. Koliko bi naš dron preživeo nad pobrojanim gradovima u okviru NATO-a....ili bez njih...?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VladimirB said:

 

Stoka je granatirala Sarajevo.

Jbt, uvek ce biti neka olaksica za pojedine - naše.

Stoka koja nalazi olaksice za zlocine po Iraku, Ukrajini, Bosni, Srbiji, Kosovu... uvek je stoka

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

 

Ne znam zašto me testiraš, nisam aplicirao za Generalštab..ali pitanje ti nije baš konkretno i precizno. Koliko bi naš dron preživeo nad pobrojanim gradovima u okviru NATO-a....ili bez njih...?

Pa recimo sutra, dakle u današnjim ili sutrašnjim okolnostima. Pošto vidimo da je muzejski dron leteo 1000 km neometan.

Nije pitanje tebi nego ko hoće da se igra, razbijemo monotoniju. ŠbbKbb.

Inače kako je JRV planiralo dislociranje sa matičnih aerodroma, ova lokacija je poslednja na kojoj je pokojni matori učestvovao u planiranju. Idealno za G-4 ili G-2

 

https://www.google.com/maps/@41.762349,22.384912,875m/data=!3m1!1e3?hl=en

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

Pa recimo sutra, dakle u današnjim ili sutrašnjim okolnostima. Pošto vidimo da je muzejski dron leteo 1000 km neometan.

Nije pitanje tebi nego ko hoće da se igra, razbijemo monotoniju. ŠbbKbb.

Inače kako je JRV planiralo dislociranje sa matičnih aerodroma, ova lokacija je poslednja na kojoj je pokojni matori učestvovao u planiranju. Idealno za G-4 ili G-2

 

https://www.google.com/maps/@41.762349,22.384912,875m/data=!3m1!1e3?hl=en

 

Iskreno mislim da bi naš dron mogao 'ladno da dejstvuje po zadatim ciljevima i da se vrati u bazu neoštećen.

Druga je priča, za vreme NATO bombardovanja, kada je po poljanama i svukuda bilo rasporedjeno od Praga, onih trocevaca, Boforsa šta već, pa neposredno opažanje, pa "sredjena vatra"....ovako na klasično dežurstvo, prošao bi im i pokojni An-225....to si me pitao ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

S tim sto bi od druge dvije opcije sem bombi bilo i jos mnogo toga. Tako bi mozda imao priliku da se iz blizine divis ruskim tenkovima kao sto su im se divili u Cehoslovackoj ili Madjarskoj recimo. O raznim blagodetima tipa ukidanja mnogih sloboda da ne pricamo.

 

Ako se vracamo na stoku koja je bacala bombe po centru grada onda mozemo bas daleko otici, cak i ako se u samim 90im zadrzimo. 

Znaci posle bombi koje su usmrtile mnoge stize Mekdonalds. Odlicno, vrlo umirujuce za silne zrtve. Ovi se divili ruskim, oni se u Iraku divili americkim, oni u Vijetnamu odusevljavali se napalm bombama znajuci da koka kola stize.

Pa zar nije jednostavno reci da je zlocin unistavanje Iraka, da je zlocin satiranje Ukrajine... Zar toliko boli? Kao sto bolesnike koji masturbiraju na Putina, kanda ima onih koji bi da danas Ameri krnu na Iran bili odusevljeni i navijali bi kao na tekmi.

Za vracanje u devedeste? Slazem se. Stoka koja sa brda ubija jedan grad je stoka zlikovacka. Zlocini te bagee sa brde nece opravdati kontejnere kasetnih na centar grada sa ciljem da se ubiju iskljucivo civili.

Ako neko misli da je lepse poginuti od usa bombi nego od ruskih, onda jbg.

Treba ovde uvesti kao lektiru knjigu Dzoni je krenuo u rat, ali u svakoj godini skolovanja. Pa da bagra kojoj je do rata vidi sta je to. Posto kod nas niko nista ne cita, eno im spot za pesmu One od Metalike. 

Eno, Putin salje nekakve Sirijce u rat. Odlicno. Ima li četnika, ustaše iz navijackih redova vec stigle. Rat dva pravoslavna naroda sa dobrovoljcima islamske i katolicke veroispovesti. Svi su tu, kao u vreme raspda sfrj. Ma divota. Eh, da se opet skupe Djura, Nele, Zenit i ekipa. Da vidimo sta je sledece.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...