Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

44 minutes ago, sasa965 said:

Ako pogledamo malo pažljivije , ljudi koji su potpisali ovakvo pismo su obrazovani i verovatno vrlo dobro situirani.

Da bi se objavio ovakav dokument neko je trebao da ga sastavi , pročita , pošalje nekom na procenu (vlasnik, ko vlasnik itd)a onda i javno objavi.

Nije to pijani kafanski razgovor pa da se u brzini naglas izgovori svašta nešto.

Recimo da su ova dva primera usamljena reakcija nepažljivih ljudi , samo koliko je onih koji slično misle samo su pažljivi?

Odnosno , da li svet onakav kakvim  ga priželjkujemo ?

 

Insinuacije i ništa drugo. U potpisu i stoje vlasnici klinike, ne ide to nikom više na proveru, u pitanju je jedna mala beznačajna privatna klinika za ambulantne operacije koja zapošljava samo ta tri anesteziologa/vlasnika, ostali su honorarni lekari.

 

Da ne pravimo od komarca magarca. A da budala ima i među obrazovanim i dobro situiranim, well… Ja radim sa tim istim Nemcima i ne znam nikog ko razmišlja tako niti mu tako nešto pada na pamet. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:

Devila prvog šaljemo

Gradonačelnik, Deputat RADA-e....Ministar Informisanja ?

1 minute ago, mladenvzz said:

...zajebajte se,ali to je izuzetno ozbiljno.Kako bi vi okarakterizizirali napad na neki studentski grad u Beogradu?

Djilas....

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Od najnovijih sizofrenih ispada Putinovog rezima izdvajamo: Amerikanci u treniraju ukrajinske ptice selice da sele iz Ukrajine u Rusiju i prenose razne patogene da pobiju ruski narod. 

 

Jebes mi sve ovi su ludji od nas ovdje kad treba ovakve teorije izmisljati. Nestorovic i Osmanagic bi tamo izgleda bili medju normalnijim ljudima. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...zajebajte se,ali to je izuzetno ozbiljno.Kako bi vi okarakterizizirali napad na neki studentski grad u Beogradu?

 

Svakako je ozbiljno, i da nije blizina studenskog grada i da nije i uopšte u gradu, upravo zato je važno da što pre izađe zvanično saopštenje o čemu se radi. Ne verujem da ne može brzo da se utvrdi otkud je doletela, ko je lansirao, kako nije primećena na vreme.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenvzz said:

...zajebajte se,ali to je izuzetno ozbiljno.Kako bi vi okarakterizizirali napad na neki studentski grad u Beogradu?

gde je sve to vreme vazdušna odbrana u Hrvatskoj i valjda Mađarskoj ako je odatle stigla ta letilica, gde je NATO kišobran? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Clash said:

Čeka se saopštenje Komande Vazdušno Kosmičkih Snaga VOX92 o ovoj konzervi  što je pala na Zagreb.

 

Ili da ja u medjuvremenu iznesem par trendy teorija zavere?

 

Ovo je bruka NATO-a slična letu Matijasa Rusta onomad kad je Cesnom sleteo na Crveni trg. Komišije ništa ne može da odbrani - šuplji su kao SSSR PVO u dobra Brežnjeva, pretpostavljam da su dežurni radaristi igrali preferans, ili neku igricu na monitoru.
Sad će da krenu priče kako Hr nema PVO, a i nema realno, osim nešto Boforsa imaju MANPADS i do Strele, Igle od JNA i valjda imaju nešto Stingera, ali sve u svemu u miru ispostavlja se da je nemoguće oboriti nešto na nebu Hrvatske a to nije malo. Ova Tupoljev uopšte nije mali, na stranu što mu je mesto davno u muzeju on je nešto manji od MiG-21 ali ne značajno. Komšije u načelu imaju i dežurnu paru MiG-21 BIS remontovanu baš u Ukrajini, izgleda da nisu u nekom stanju ni ustali sa stolice nisu.

Načelno Hrvatska ima FPS radare, mislim da ih ima 5 komada za nadzor neba oni su made in USA i načelno moderniji i bolji od svega što Srbija ima. U principu oni ne prikazuju živu sliku, operator ne gleda u stvarnu sliku na radaru kao kod naših matorih P-12 i P-18 SSSR radara koji daju živu sliku sa šumovima, američki daje pročišćenu sliku i identifikovane objekte. E sad će da krene priča kako je uspeo da se provuče nedetektovan i ispašće na kraju ups jbg. Na našim - sovjetskim radaraima bi ga videli, ali mi dalje zavisimo od operatera i celog sistema VOJIN, koji je krut, spor i sklon ljudskom faktoru i značajno zavisi u procesu odlučivanja od GSM mreže i ljudskog faktora opet. To što bi ga video operater i dalje ne znači ništa, ali je eto bruka kao malo manja.

U tih nekoliko minuta iznad Hrvatske sve i da su ga detektovali, a izgleda da nisu, mogli bi samo da psuju na njega. U 10 minuta podići PVO posade, postaviti u režim za dejstvo zahvatiti Tupoljev i ispaliti nešto na njega - nema šansi. Dok se probude posade pa sednu u auto, probude magacionera, pa sedne u auto, izda mu Strelu ili Igiu, sedne u auto ode na položaj, raspakuje, ima ispravnu bateriju digne na rame, jave mu azimut za zahvate, on nišani,  zahvati i ispali. Brat bratu 5-6 sati, pod uslovom da je sve potaman da se nije zapio, i tako te trivije. 

Mađarsku je preletao nešto duže, možda pola sata sa istovetnim rezultatom, uprkos potentnijem i na papiru mnogo jačem PVO.

Mnogi su se smejali akviziciji MiG29 Srbije, kao letimo na sovjetskim avionima 40 godina starim. A komšije imaju PVO sa respond time od nekoliko sati. Pa ti vidi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

.... on je nešto manji od MiG-21 ali ne značajno.........................

Mnogi su se smejali akviziciji MiG29 Srbije, kao letimo na sovjetskim avionima 40 godina starim. A komšije imaju PVO sa respond time od nekoliko sati. Pa ti vidi.

 

 

Jbt ..pa to ima mesta i za pilota..

 

Apropo naše "akvizicije"....priča se da je Žvalavi u načelu dogovorio eskadrilu Rafala sa Makronom. O tome se šuška na ozbiljnim portalima....glasine...ko zna?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

... Perkos,slušam i čekam neko saopčenje.Vjerujem da se čeka neka normalna  komunikacija.Gledaj,neka letjelica eksplodira uz neki studentski grd,par tisuća studenata.Kazna?Ako je to u ideji,nadam se da mi svi na ovom forumu možemo izraziti prezir prema nečim ovakovom.Na kraju,Putine............-.-....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

 

 

Jbt ..pa to ima mesta i za pilota..

 

Apropo naše "akvizicije"....priča se da je Žvalavi u načelu dogovorio eskadrilu Rafala sa Makronom. O tome se šuška na ozbiljnim portalima....glasine...ko zna?

 

 

 

Veliko avionče
2941757_profimedia0305606385_ff.jpg

14 metara dugaćko raspon krila 4 metra skoro pa kao autobus da leti 🙂

Oko Rafala sve i da je pao neki dogovor na nekoliko smo godina od realizacije, ako je ima. A do tad MiG-29.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

... Perkos,slušam i čekam neko saopčenje.Vjerujem da se čeka neka normalna  komunikacija.Gledaj,neka letjelica eksplodira uz neki studentski grd,par tisuća studenata.Kazna?Ako je to u ideji,nadam se da mi svi na ovom forumu možemo izraziti prezir prema nečim ovakovom.Na kraju,Putine............-.-....

Prezir zaslužuju pre svih Putin i mafijaško-patriotska kamarila sliovika u Rusiji. 
Ova brljitona ima više krivaca u redu za prezir, od operatera drona, preko održavanja (očigledno je da je tu nešto krenulo naopako oko sistema za navođenje) preko stratega PVO Mađarske i Hrvatske, pa i NATO što da ne i do jadnog stanja u kojem se nalaze PVO i Mađarske i Hrvatske.
Na kraju ispostaviće se a stojim iza zaključka pa me demantujte ako možete:

Svi ovi međunarodni savezi i institucije, tipa WHO, NATO, UN da ne kopam dublje su go birokrata do birokrate, izuzetno sposobni za cuclanje budžeta, pravljenje odličnih prezentacija, organizovanje divnih konferencija i za ...

 

Pa ništa drugo.
Suštine nema svećom da je tražiš samo forma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mladenvzz said:

... Perkos,slušam i čekam neko saopčenje.Vjerujem da se čeka neka normalna  komunikacija.Gledaj,neka letjelica eksplodira uz neki studentski grd,par tisuća studenata.Kazna?Ako je to u ideji,nadam se da mi svi na ovom forumu možemo izraziti prezir prema nečim ovakovom.Na kraju,Putine............-.-....

ja sam odavno još na samom početku rata najavio da očekujem događaje koji će šokirati svet tako da svaki pojedinac na ovom svetu poželi da im "hebe nanu zlikovačku" što je svet moderniji mogućnosti za takve akcije su sve veće i lakše ih je organizovati. ima li mogućnost da je ova letlica oborena kad je "vrag odneo šalu"  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

...uroš,cijenim tvoje znanje vezane uz avijaciju PVO.Ali,uputiti neku letjelicu,pa eventualno pogriješiti za koju stotinu metara je dijabolično.To gdje je pala ta letjelica ja koju stotinu metara od studentskog grada u kojem živi nekoliko tisuća studenata.Kakva je to poruka Evropi?Idemo u rat do istrebljnja?Prezir do demokracije,smjenjivosti vlasti,do doživotnig lidera.Klonio sam se komentirati situacija u Srbiji,ali,vi ste na Putitovom putu.Onako,mi u okolici,naoružavajmo se,ponovno idemo prema obaveznom vojnom roku itd

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenvzz said:

...uroš,cijenim tvoje znanje vezane uz avijaciju PVO.Ali,uputiti neku letjelicu,pa eventualno pogriješiti za koju stotinu metara je dijabolično.To gdje je pala ta letjelica ja koju stotinu metara od studentskog grada u kojem živi nekoliko tisuća studenata.Kakva je to poruka Evropi?Idemo u rat do istrebljnja?Prezir do demokracije,smjenjivosti vlasti,do doživotnig lidera.Klonio sam se komentirati situacija u Srbiji,ali,vi ste na Putitovom putu.Onako,mi u okolici,naoružavajmo se,ponovno idemo prema obaveznom vojnom roku itd

ti si siguran da vam je ovo putin poslao kao opomenu?

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Russian President Vladimir Putin said on Friday there had been some progress in Moscow's talks with Ukraine, but provided no details.

"There are certain positive shifts, negotiators on our side tell me," Putin said in a meeting with his Belarusian counterpart Alexander Lukashenko, adding that talks continued "practically on a daily basis".

Putin did not elaborate, but said in the televised remarks that he would go into more detail with Lukashenko.

 


https://www.reuters.com/world/putin-sees-certain-positive-shifts-talks-with-ukraine-2022-03-11/

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mladenvzz said:

...uroš,cijenim tvoje znanje vezane uz avijaciju PVO.Ali,uputiti neku letjelicu,pa eventualno pogriješiti za koju stotinu metara je dijabolično.To gdje je pala ta letjelica ja koju stotinu metara od studentskog grada u kojem živi nekoliko tisuća studenata.Kakva je to poruka Evropi?Idemo u rat do istrebljnja?Prezir do demokracije,smjenjivosti vlasti,do doživotnig lidera.Klonio sam se komentirati situacija u Srbiji,ali,vi ste na Putitovom putu.Onako,mi u okolici,naoružavajmo se,ponovno idemo prema obaveznom vojnom roku itd

Mladene, ova letelica je promasila nekoliko stotina kilometara, a ne metara. U Srbiji nije bila u upotrebi u vojsci, a ni u okolini. Ovo je, sto rece Uros, propust i hrvatske, a i madjarske PVO sto je uopste dozvoljeno da doleti i padne.

Sto se tice naoruzavanja na Balkanu, jeb`lo nas isto - videli smo u sta se to izrodi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mladenvzz said:

...uroš,cijenim tvoje znanje vezane uz avijaciju PVO.Ali,uputiti neku letjelicu,pa eventualno pogriješiti za koju stotinu metara je dijabolično.To gdje je pala ta letjelica ja koju stotinu metara od studentskog grada u kojem živi nekoliko tisuća studenata.Kakva je to poruka Evropi?Idemo u rat do istrebljnja?Prezir do demokracije,smjenjivosti vlasti,do doživotnig lidera.Klonio sam se komentirati situacija u Srbiji,ali,vi ste na Putitovom putu.Onako,mi u okolici,naoružavajmo se,ponovno idemo prema obaveznom vojnom roku itd

Mi smo na Putinovom putu što je verovatno tačno, ali i dalje ne znači da ima nas koji taj i takav put iskreno preziremo, što nas je verovatno malo i što nismo dovoljno glasni u društvu je spoj mnogo faktora. Moja generacija je bila na mnogim iskušenjima malo nam je preko glave svega u suštini živeo eskapizam neka bude što biti mora. Demokratski je na kraju krajeva da većina odluči i izabere put, ja sam pomiren sa sopstvenim odgovorom na to pitanje.

Sa, da tako kažem, tehničke strane ne bih za sada, prema dostupnim informacijama sudio o nameri. Sigurno je moguće da se letelica navodila i da je neko testirao PVO. Ali je istovremeno moguće da je vremešni žiroskop pogrešio koji stepen a na 1000 kilometara stepen dva znače mnogo. Tu ne znamo mnogo. Znamo da je pao zbog toga što mu nestao goriva bar ovi snimci svedoče o tome. Prvo padobran, drugo odsustvo vatre na mestu govori da nije imao  ništa u rezervoaru.

Oko okacije to beše kod studentskog doma, na Jarunu, kod stadiona Mladosti? Meni brat živi tu bllizu, srećom sa porodicom je u Crikvenici kod ženinih pa se dete nije traumiralo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mladenvzz said:

...uroš,cijenim tvoje znanje vezane uz avijaciju PVO.Ali,uputiti neku letjelicu,pa eventualno pogriješiti za koju stotinu metara je dijabolično.To gdje je pala ta letjelica ja koju stotinu metara od studentskog grada u kojem živi nekoliko tisuća studenata.Kakva je to poruka Evropi?Idemo u rat do istrebljnja?Prezir do demokracije,smjenjivosti vlasti,do doživotnig lidera.Klonio sam se komentirati situacija u Srbiji,ali,vi ste na Putitovom putu.Onako,mi u okolici,naoružavajmo se,ponovno idemo prema obaveznom vojnom roku itd

 

I ja evo slusam - pa ti stvarno mislis da je ovo namerno poslano i namerno sruseno bas u Hrvatsku?? 🙂 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Hrvatski mediji pišu da letelica odavno nije u upotrebi Ruske vojske, te da istu aktivno koriste samo Ukrajinci.

Šta god, i Ukrajina ih je penzionisala odavno, naprosto su zastareli. Moguće da su nešto vratili u upotrebu, ali je isto moguće i da su Rusi tj VKS isto na brzinu vratio u upotrebu nešto iz njihovih zaliha. Ne znamo.

Ako neko naleti na sliku da valjda neka postavi identifikovaće se čija je ako ima broj.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...