Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, vilhelmina said:

Nije problem sto nema zena na ovom topicu, nego sto ih nema nigde gde se odlucuje o ratu. Tu i tamo neka potparolka, ali nijedna koja se za bilo sta pita. 

 

39 minutes ago, Eddard said:

Vili, misliš li zaista, da su žene u poziciji moći kao muškarci, da bi svet bio bolje mesto za život? Da ne bi bilo ratova, sukoba i sl. i da bi bilo cveće u preduzeće? 

 

Malo sutra. I žene su ljudi, ponašale bi se isto. 

Sto bi rekao 9gag, da žene vladaju svetom, ne bi bilo ratova, već puno zemalja koje ne razgovaraju jedna sa drugom. 😄

Edited by AgroLaki
Fancy brzi :D
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Rusi su slično nama u Srbiji ili Poljacima, Mađarima poprilični nacionalisti ( ne kažem da je to dobra stvar niti da je loša, samo iznosim utisak)

Naivno je verovanje da bi stvar bila drugačija da je na čelu Rusije neko drugi, jer kao što na žalost vidiš u Srbiji i posle Slobe dođe Sloba

Pokušavaš li to da kažeš da će Mađari i Poljaci neminovno invejdovati nekog? Ili da će Njemačkom i posle Hitlera vladati Hitler? Da će neki general ponovo sebe proglasiti carem Francuza i povesti ih na Moskvu?

Ako ti zvuči besmisleno, to je zato što te istorijske neminovnosti na koje referiraš u svom postu jesu besmislica.

Postoji jedna interesna grupa (u SSSR/Rusiji imaju čak i ime: siloviki) koja ne zna u životu ništa da radi osim da warmongeruje, i oni su na talasu tranzicionih gubitnika uzjahali vlast, baš kao i radikali kod nas. I na vlasti se održavaju tim špijunsko-zlikovačkim metodama etatizacije i kolektivizacije svega, davljenja istine i smisla u propagandi, ubijanja meritokratije, kupovine javnih ličnosti i ispiranja mozga masama idejom o posebnosti - da ne kažem superiornosti - njihove države i "rase". Uprkos propagandi i kontroli medija, to je provaljivo nakon nekog vremena, i zato s vremena na vrijeme treba podići uloge i naći spoljnog neprijatelja da se podanici homogenizuju "dobrom" starom metodom mi protiv njih. Bukvalno je to casus belli invazije na Ukrajinu, nikakav NATO, nikakav ruski nacionalizam, samo potreba silovika da sebe zacementiraju na vlasti za narednih najmanje deset godina. Ako se u svemu ovome nisu preigrali, što im od srca želim.

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fancy said:

 

Neko je kroz zezanje napisao da (citiram po sećanju), ako bi žene vladale svetom, to bi bio svet koji bi se sastojao od zemalja koje bi bi uglavnom bile ljubomorne jedna na drugu i ne bi pričale jedna sa drugom. :classic_tongue:

 

 

Klasičan srBski narativ, htedoh baš da iskomentarišem isti citat.  Niko ih godinama ne bije po ušima niti primorava ni na šta... ogroman kapital koji su pojedinci stekli je našao put da uđe u tokove međunarodnog biznisa i niko ih nikada ni u čemu nije sprečavao (da se ne lažemo, jahte koje poseduju su najveće, sportski klubovi koje su kupili su među najboljima... jake firme im haraju svetom, obrću se nenormalne pare), ali problem je što je na čelu Rusije iskompleksirana botoksirana barbika mentalno nesposobna da procesira da je vreme slave carske Rusije i veličine CCCP odavno i nepovratno prošlo i da su svi koji su politički bili prisiljeni da budu sa njima u vezi iskoristili prvu priliku da pobegnu i distanciraju se od njih zbog... male prozaične stvari kao što je - bolji život i bolje prilike na "drugoj strani", čitaj - Evropi.

 

Da je Rusija izgradila sistem u kome bi večina građana a ne privilegovani pojedinci osetili boljitak u svakodnevnom životu, sâme bi se okolne države utrkivale da budu deo nekakvog saveza, ekonomskog pa i bilo kog drugog, sa njima.  Ovako, svako ima želju da se ogradi i distancira od njih (i zbriše kao ona maca od cancelovanog Pepe le Tvora) - osim par njih koji gaje slično autokratsko ustrojstvo... 

 

Ovako, Rusija pod Putinom je samo onaj nasilni pijani komšija večito u beloj potkošulji na rebra koji stalno pravi sranja u ulazu i maltretira druge kriveći svetske zavere, vakcine, 5G, vladu, duboku državu, vanzemaljce  i konačno sav ostali pristojan svet u ulazu što ga je žena napustila a deca odavno preselila i neće da mu se jave telefonom...  Nije ni čudo što Srbi u ovakvoj Srbiji većinom sebe emotivno vide uz Rusiju, posle 30 i kusur godina istih pogrešnih izbora, nasilnog ponašanja prema susedima (koji su takođe iskoristili prvu priliku da zbrišu i zajednice i ograde se) zaluđenosti i zabluda, ova Srbija prema Rusiji je kao parafraza onih Runjićevih stihova Oliverove pesme koji bi u našoj varijanti zvučali - "Gledam svoju sliku, gledajući tebe... "  

 

 

Mnogo mi se sviđa poređenje sa nasilnim komšijom. Ja imam u ulazu narkodilera, osvedočenog. Nije mi palo na pamet da stavim kamere jer bih momentalno dobio po nosu i ok , pomogla bi mi murija, saosećala bi sa mnom cela zgrada, ali bih na kraju ostao sam sa sranjem koje sam napravio.

 

Baš čudno što ljudi u Srbiji sebe emotivno vide uz Rusiju, to što bi emocije trebale da su na strani kod donošenja odluka je druga stvar

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mnogo mi se sviđa poređenje sa nasilnim komšijom. Ja imam u ulazu narkodilera, osvedočenog. Nije mi palo na pamet da stavim kamere jer bih momentalno dobio po nosu i ok , pomogla bi mi murija, saosećala bi sa mnom cela zgrada, ali bih na kraju ostao sam sa sranjem koje sam napravio.

 

Baš čudno što ljudi u Srbiji sebe emotivno vide uz Rusiju, to što bi emocije trebale da su na strani kod donošenja odluka je druga stvar

Ako ti diluje u ulazu i dolze narkomani, prebio bih ga ko vola ili bar probao. Ako ne radi to u ulazu, onda se ne bih mesao

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Od nekih povoljnih rezultata pregovora nece biti nista. Smirivanje situacije odgovara samo jadnom ukrajinskom narodu. Rusima ne odgovara jer nista nisu ostvarili i ne ide to kao su se nadali. Zelenskom ne odgovara jer je sada sansa da izvuce sto vise, sto duze sve ovo traje rastu sanse da brzo udju u nato, eu... Amerima? Dokazani mirotvorci...

Kakvi pregovori kad niko u Ukrajini ne sme da potpiše priznanje nezavisnosti Krima i Donbasa? Glupo je i očekivati da se Rusi povuku na početne pozicije. To u suštini i nisu pregovori, to je ultimatum da oni upadnu u zemlju, očiste ono što im smeta i sve se vrati u "normalu". Rat će se nastaviti, a nevini ljudi će ginuti! Kad bi se zaratilo kod nas ja bi na ratište kasnio barem 6 mjeseci, prvo bi u svom dvorištu rešavao probleme. Čisto da vidimo ko je i kako je krao!

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Vili, misliš li zaista, da su žene u poziciji moći kao muškarci, da bi svet bio bolje mesto za život? Da ne bi bilo ratova, sukoba i sl. i da bi bilo cveće u preduzeće? 

 

Malo sutra. I žene su ljudi, ponašale bi se isto. 

 Žene su gore. Okrutnije i bezosećajnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Pokušavaš li to da kažeš da će Mađari i Poljaci neminovno invejdovati nekog? Ili da će Njemačkom i posle Hitlera vladati Hitler? Da će neki general ponovo sebe proglasiti carem Francuza i povesti ih na Moskvu?

Ako ti zvuči besmisleno, to je zato što te istorijske neminovnosti na koje referiraš u svom postu jesu besmislica.

Postoji jedna interesna grupa (u SSSR/Rusiji imaju čak i ime: siloviki) koja ne zna u životu ništa da radi osim da warmongeruje, i oni su na talasu tranzicionih gubitnika uzjahali vlast, baš kao i radikali kod nas. I na vlasti se održavaju tim špijunsko-zlikovačkim metodama etatizacije i kolektivizacije svega, davljenja istine i smisla u propagandi, ubijanja meritokratije, kupovine javnih ličnosti i ispiranja mozga masama idejom o posebnosti - da ne kažem superiornosti - njihove države i "rase". Uprkos propagandi i kontroli medija, to je provaljivo nakon nekog vremena, i zato s vremena na vrijeme treba podići uloge i naći spoljnog neprijatelja da se podanici homogenizuju "dobrom" starom metodom mi protiv njih. Bukvalno je to casus belli invazije na Ukrajinu, nikakav NATO, nikakav ruski nacionalizam, samo potreba silovika da sebe zacementiraju na vlasti za narednih najmanje deset godina. Ako se u svemu ovome nisu preigrali, što im od srca želim.

 

 

 

Mađare i Poljake, sam naveo kao države u kojima je stanovništvo pretežno nacionalistički nastrojeno poput Rusije ili Srbije da ne bude da je taj stav samo u zaostalim državama.

U bold delu gde god si napisao Rusija možeš mirne duše da staviš i USA. 

Sve ono što spočitavaš meni , a to je emotivno viđenje  je u stvari tvoj emotivni stav, samo suprotan od onog koji meni podmećeš.

Naravno da bagra na vlasti u Rusiji pokušava da ostane na vlasti. Ovo ih neće oslabiti kao što znamo na našem primeru, u najboljem slučaju biće sjaši Kurta da uzjaše Murta.

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ako ti diluje u ulazu i dolze narkomani, prebio bih ga ko vola ili bar probao. Ako ne radi to u ulazu, onda se ne bih mesao

Ne diluje u zgradi, niti bližoj okolini ,povremeno mu navrate pajtaši dileri i naravno da se cela zgrada pravi luda...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kakav mizeran pokušaj dobijanja medijskog rata sa pozivom da majke i žene dođu po svoje zarobljenike, zna se u ratu kako se razmenjuju zarobljenici pa samo treba apelovati na obe sukobljene strane da to urade što pre i bez ikakvih uslovljavanja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mađare i Poljake, sam naveo kao države u kojima je stanovništvo pretežno nacionalistički nastrojeno poput Rusije ili Srbije da ne bude da je taj stav samo u zaostalim državama.


Koje Madjare i Poljake? Orbanove i Dudine, taj rad? Drugi Madjari i Poljaci ne postoje ili su statisticka greska?

 

To sto zoves nacionalistom je duboko iskompleksirano govece koje ako ga samo ignorisu rasturi stalu. Jer ga nisu ispostavili.
 

I nema leka tome.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Eddard said:

Vili, misliš li zaista, da su žene u poziciji moći kao muškarci, da bi svet bio bolje mesto za život? Da ne bi bilo ratova, sukoba i sl. i da bi bilo cveće u preduzeće? 

 

Malo sutra. I žene su ljudi, ponašale bi se isto. 

Ne bi...

 

Pogledaj tih par postova na temi-nigde ne pominju tenkove, sa koje strane ko napreduje, zašto je važno odbraniti koje mesto, zašto zauzeti drugo i slično... ...čak ni ne zalaze na podforum...

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

U bold delu gde god si napisao Rusija možeš mirne duše da staviš i USA.

 

1 hour ago, Beonegro said:

E ovo je suština putinofilske zablude u jednoj rečenici.

 

Znaš zašto?

Zato što je ovaj svi su isti stav verbalno nuklearno oružje svakog putinofila.

Osim što nisu svi isti. I u Americi ponekad na izborima prevladaju samoidentifikovani luzeri i izglasaju ludaka za predsjednika, ali Amerika ima institucije i medije koji mogu da kažu i napišu šta god hoće bez straha da će ih ugasiti ili im pobiti novinare, koji ludaku ne dozvole da za 4 godine previše toga pokvari.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Ne bi...

 

Pogledaj tih par postova na temi-nigde ne pominju tenkove, sa koje strane ko napreduje, zašto je važno odbraniti koje mesto, zašto zauzeti drugo i slično... ...čak ni ne zalaze na podforum...


E, svaka čast, ovaj argument me ubio… nema žena na temi na Vox forumu. Neću dalje, nije ni bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

 

Znaš zašto?

Zato što je ovaj svi su isti stav verbalno nuklearno oružje svakog putinofila.

Osim što nisu svi isti. I u Americi ponekad na izborima prevladaju samoidentifikovani luzeri i izglasaju ludaka za predsjednika, ali Amerika ima institucije i medije koji mogu da kažu i napišu šta god hoće bez straha da će ih ugasiti ili im pobiti novinare, koji ludaku ne dozvole da za 4 godine previše toga pokvari.

 

Ti njegovu tvrdnju da u USA postoji warmongering lobi pobijaš tvrdnjama o postojanju medijskih sloboda u toj državi i sistema checks and balances? SAD imaju kontinuitet u spoljnoj politici i to kontinuitet podgrevanja i izazivanja sukoba. Treba da te podsetim da su ti isti "mediji" plasirali priču kako Irak ima nuklearno oružje kako bi opravdali agresiju? Da ne glumimo francuske sobarice, nema smisla!

 

edit: slovo

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Oj Rusijo, Ukrajna je tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi.


Brate, ti stvarno kao navijač na derbiju, smanji doživljaj malo. Btw, po toj logici mi se najebasmo keve NATO-u jer oborismo “nevidljivog”. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:


Brate, ti stvarno kao navijač na derbiju, smanji doživljaj malo. Btw, po toj logici mi se najebasmo keve NATO-u jer oborismo “nevidljivog”. 

Pa za svoje tvrdnje imam dokaze, jes ovo tviter account, ali je potvrdila i UA vojska. Taj avion kosta 25m. Sta konkretno znaci smanji dozivljaj? Rusi imaju teske gubitke i pustim koju vest ili je ovo stranica samo za diskutovanje, ako je samo za to, necu prenositi nijednu vest vise. Mislio sam da ljudi zele da se informisu oko novih vesti jer nije ovo nesto sto se tice samo Rusije i Ukrajne.Jesam na strani potlacenih,protiv Putina, uvek cu i biti bar to priznajem. Putin je trenutno najvece zlo i pretnja evropskom miru zajedno sa USA.

 

The first of 16 thousand volunteers to fight against the Russian Federation go to Ukraine - Zelensky

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Eddard said:


E, svaka čast, ovaj argument me ubio… nema žena na temi na Vox forumu. Neću dalje, nije ni bitno.

Zapravo je vrlo bitno,još si  ti si otvorio temu...

 

Ali se slažem da je to za drugu priču...

Link to comment
Share on other sites

psiholosko - propagandni rat na delu, samo ne znam ko im je ciljna grupa , do dana danasnjeg od kad je poceo rat svaka tkz. vojna vest iliti vojni  uspeh ( odvratno zvuci)  jedne od strana koja je objavljena je sutradan demantovana." obaraju" se avioni, kamioni, tenkovi , spomenik holokaustu, ......

i sve se svede na broj , statistiku.

 

ja dodjem ovde , procitam sta pisete , moram da kazem da mi pojedini forumasi stvarno deluju djavolski . 

 

 

 

 

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.reuters.com/world/us-officials-say-china-asked-russia-delay-ukraine-war-until-after-beijing-2022-03-02/

 

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Hilari Klinton, onda ova žena što je podpredsenica USA, a realno odlučuje više od Bajerna, onaj lik što nije traži da ga oslovljavaju sa mi...Marija Zaharova koja je glavni glasnogovornik jednog u suštini totalitarnog režima, a verovatno ima i drugih.... Queen of England kao simbol zločina...

 

Синдром пчеле матице.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa za svoje tvrdnje imam dokaze, jes ovo tviter account, ali je potvrdila i UA vojska. Taj avion kosta 25m. Sta konkretno znaci smanji dozivljaj? Rusi imaju teske gubitke i pustim koju vest ili je ovo stranica samo za diskutovanje, ako je samo za to, necu prenositi nijednu vest vise. Mislio sam da ljudi zele da se informisu oko novih vesti jer nije ovo nesto sto se tice samo Rusije i Ukrajne.Jesam na strani potlacenih,protiv Putina, uvek cu i biti bar to priznajem. Putin je trenutno najvece zlo i pretnja evropskom miru zajedno sa USA.

To sto je potvrdila UA vojska je isto k`o i kad VJ onomad izobara svaki treci projektil ili avion nad Srbijom.

Sva sreca sto tada nisu postojali tviter, fejs, instagram......

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...