Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Azazelkg said:

 

"Snaga Rusije može biti potkopana samo

ako se od nje odvoji Ukrajina.

Oni koji žele to da urade, ne samo da ih

moraju odvojiti, već Ukrajinu

moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti

dva dela jednog naroda i gledati

kako brat ubija brata. Da bi to

ostvarili potrebno je pronaći i

odgojiti

izdajnike među nacionalom elitom i uz

pomoć njih izmeniti samosvest

jednog dela velikog naroda do takvog

nivoa da mrze sve rusko, da mrze

svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će

učiniti vreme."

 

Oto fon Bizmark (1815-1898) - njemački kancelar

 

.

 

 

"Do not expect that once taking advantage of Russia's weakness, you will receive dividends forever. Russian has always come for their money.

And when they come - do not rely on an agreement signed by you, you are supposed to justify. They are not worth the paper it is written. Therefore, with the Russian is to play fair, or do not play. "

 

- Otto von Bismarck

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Odakle ovaj citat?

 

Ma to ti je đubre koje se može naći samo kod nacoša na internetu, a sećam se da su ga koristili kada je Putler počeo prvi put da divlja po Ukrajini. Evo ovde malo više o tome:

https://www.stopfake.org/en/feigned-bismarck-citation-about-separating-ukraine-from-russia/

 

Ukratko, fake news.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Azazelkg said:

 

"Snaga Rusije može biti potkopana samo

ako se od nje odvoji Ukrajina.

Oni koji žele to da urade, ne samo da ih

moraju odvojiti, već Ukrajinu

moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti

dva dela jednog naroda i gledati

kako brat ubija brata. Da bi to

ostvarili potrebno je pronaći i

odgojiti

izdajnike među nacionalom elitom i uz

pomoć njih izmeniti samosvest

jednog dela velikog naroda do takvog

nivoa da mrze sve rusko, da mrze

svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će

učiniti vreme."

 

Oto fon Bizmark (1815-1898) - njemački kancelar

 

 

Ako su Rusi i Ukri braca a "Latini stare varalice" stranci, kako je onda doslo do toga da je Ukrima drazi stranac od rodjenog brata? To Rusi treba da se pitaju, gde je njihova odgovornost u tome, u cemu su pogresili prema Ukrajincima, kako nisu uspeli da ih privole lepim da ostanu zajedno, ili barem bliski? Nemoguce da je narod od 40 miliona tek tako odjednom poludeo.

 

Ne znam, meni je jako tuzno sve ovo. Rusija i Ukrajina da ratuju...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

Ako su Rusi i Ukri braca a "Latini stare varalice" stranci, kako je onda doslo do toga da je Ukrima drazi stranac od rodjenog brata?

Sve te price o panslavizmu i slovenskim bratstvima su samo maska za rusko gospodarenje i dominaciju nad ostalim Slovenima.

 

A ta dominacija je po slovenske narode gora od bilo kakvog Zapada - videti primere Ceske, Poljske, Slovacke, sada i Ukrajine. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, FrediB said:

Sve te price o panslavizmu i slovenskim bratstvima su samo maska za rusko gospodarenje i dominaciju nad ostalim Slovenima.

 

A ta dominacija je po slovenske narode gora od bilo kakvog Zapada - videti primere Ceske, Poljske, Slovacke, sada i Ukrajine. 

Zapad ti je zemlju bombardovao, prijatelju. Pusti ti Rusiju i njihove mane. 

Link to comment
Share on other sites

...gade mi se ti sveznajući diktatori koji su samo godinu dana mlađi od mene.Pitanje je uopće da li taj diktator zna o čemu se radilo jučer?Zamislite da je NATO po istom hitnom postupku primio Ukrajinu u članstvo i onda aktivirao član 5. Pitanje je uoće da li bi uopće sada pisali ili bi ludi diktator iskoristio svoje krajnje mogućnosti,jer u Sibiru postoji neko mjesto gdje ludi diktator može preživjeti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekssy said:

Zapad ti je zemlju bombardovao, prijatelju. Pusti ti Rusiju i njihove mane. 

I sad treba kukati do kraja sveta nad tim? Da ne govorim da je SMrad skoro svakim svojim potezom od 1988. isprovocirao da se to desi. 

 

P.S. ''srj'' nije moja zemlja niti je ikada bila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...gade mi se ti sveznajući diktatori koji su samo godinu dana mlađi od mene.Pitanje je uopće da li taj diktator zna o čemu se radilo jučer?Zamislite da je NATO po istom hitnom postupku primio Ukrajinu u članstvo i onda aktivirao član 5. Pitanje je uoće da li bi uopće sada pisali ili bi ludi diktator iskoristio svoje krajnje mogućnosti,jer u Sibiru postoji neko mjesto gdje ludi diktator može preživjeti

Pitanje je onda zašto ih NATO nije primio na vreme u svoje skute. Nemoguće je da nisu poodavno imali obaveštajne informacije šta će se desiti, nego im sada daju nikad veću podršku istovremeno nikad oštrije ne osuđujući Rusiju, dok na nevin narod padaju bombe, infrastuktura po Ukrajini uništava a ruska vojska zalazi u dubinu teritorije....? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, FrediB said:

I sad treba kukati do kraja sveta nad tim? Da ne govorim da je SMrad skoro svakim svojim potezom od 1988. isprovocirao da se to desi. 

 

P.S. ''srj'' nije moja zemlja niti je ikada bila.

A koja je to tvoja zemlja, je li ona bombardovana bila, reci mi ? 

 

I Ukrajina provocira evo već 8 godina, budi dosledan onda, opravdaj i ovaj napad Rusije kao što pokušavaš opravdati nato bomardovanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

To u svetu srBskih tabloida. 

ne nego hoće u nato, ne treba biti previše pametan pa zaključiti da je to provokacija i pretnja za Ruse

 

ponavljam, kao što je Rusija htela da se priblizi Amerima putem vojnih baza na Kubi, pa je Kuba dobila po nosu. Tako i sada Ukrajina dobija po nosu od Rusa. 

Žao mi je nevinih žrtava, i nadam se da će ovo uskoro biti završeno.

 

 

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Pa Milosevic je bio kriv za bombardovanje, jezivo da je ratovao sa svima i da on nikad nije bio kriv, da nas niko nije voleo...Dok je narod i dalje bio kao i danas 70% za ludaka.

 

Da li se ti nekad zapitas zasto?

I pored toga, nemam želudac da budem na istoj strani kao i nato koji je razorio ovu NAŠU zemlju 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nonick said:

 

on je genije.

 

Jedno ne iskljucuje drugo. Psihopate/sociopate su cesto i genijalci.

Osim ako ovo nisi hteo da nesto kazes na Trampovu izjavu, ako si je cuo to je bio sarkazam kad je rekao kakav genije.

 

Mislim da je Putin suvise proracunat da deluje stihijski, to je opasnija vrsta ludaka. Taj je retko nesto prepustio slucaju. Tako da iz njegovog opusa do sada taj je verovatno psihopata ili sociopata.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, FrediB said:

Sve te price o panslavizmu i slovenskim bratstvima su samo maska za rusko gospodarenje i dominaciju nad ostalim Slovenima.

 

A ta dominacija je po slovenske narode gora od bilo kakvog Zapada - videti primere Ceske, Poljske, Slovacke, sada i Ukrajine. 

 

 

 

 

 

Khm koja tacno dominacija Rusa kad pricamo o SSSR. Npr u tom SSSR je od Rusije uzet Krim i dat Ukrajini a npr Staljin je uzeo deo Osetije koja je tad pripadala socijalistickoj Rusiji cini mi se i pripojio je Gruziji. Pa kad je bila velika glad u SSSR nisu samo od gladi umirali Ukrajinci vec i Rusi dakle SSSR nije uopste radio na nekakvoj dominiciji Rusa u SSSR vec obrnuto pa njihova komunisticka partija je bas dominaciju Rusa smatrala problemom, nesto ko i KPJ i Srbe. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

 

 

 

 

 

Khm koja tacno dominacija Rusa kad pricamo o SSSR. Npr u tom SSSR je od Rusije uzet Krim i dat Ukrajini a npr Staljin je uzeo deo Osetije koja je tad pripadala socijalistickoj Rusiji cini mi se i pripojio je Gruziji. Pa kad je bila velika glad u SSSR nisu samo od gladi umirali Ukrajinci vec i Rusi dakle SSSR nije uopste radio na nekakvoj dominiciji Rusa u SSSR vec obrnuto pa njihova komunisticka partija je bas dominaciju Rusa smatrala problemom, nesto ko i KPJ i Srbe. 

 

 

 

 

Ko je ono drzao pod okupacijom Cehoslovacku, Poljsku  i ostatak varsavskog pakta u periodu 1945-1990? 

Za to vreme, te nekada srednje razvijene zemlje su nazadovale na nivo kojekakvih banana-drzava, pogotovo Cehoslovacka. Tek su se sada vratile tamo gde im je mesto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

Ako su Rusi i Ukri braca a "Latini stare varalice" stranci, kako je onda doslo do toga da je Ukrima drazi stranac od rodjenog brata? To Rusi treba da se pitaju, gde je njihova odgovornost u tome, u cemu su pogresili prema Ukrajincima, kako nisu uspeli da ih privole lepim da ostanu zajedno, ili barem bliski? Nemoguce da je narod od 40 miliona tek tako odjednom poludeo.

 

Ne znam, meni je jako tuzno sve ovo. Rusija i Ukrajina da ratuju...

Ajde nemoj zajebavati sada, mi u SFRJ živeli zajedno isto kao i oni, posle toga u 3 meseca oči povadili doslovno.

MEDIJI I BUDALE su dovoljni za vatru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, FrediB said:

Ko je ono drzao pod okupacijom Cehoslovacku, Poljsku  i ostatak varsavskog pakta u periodu 1945-1990? 

Za to vreme, te nekada srednje razvijene zemlje su nazadovale na nivo kojekakvih banana-drzava, pogotovo Cehoslovacka. Tek su se sada vratile tamo gde im je mesto. 

 

SSSR je drzao pod svojom sferom uticaja a ne nekakva Rusija. Pa sama Rusija je u tom SSSR nazadovala samo tako. Onoliko bogastvo pa i pamet a ni ladu nisu mogli da nabave a da ne cekaju godinama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa ne moras biti za NATO, ali Ukrajna je drzava koja nije priznala Kosovo, pomagala nam je kad god je mogla. Tako da ne vidim razlog da ih bas mrzis. Licno ne mrzim, stavise Rusi su mi dragi. Samo Putin je tesko govno...

Ma de mrzim druže, žao mi tog jadnog naroda, koji, na bazi obećanja i "boljeg zivota" od strane zapada, sada pati. A isti ti su se odmah povukli i neće prstom mrdnuti da im pomognu, nego će ih žrtvovati kao i sve do sada čim im se malo jače odgovori.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa ne moras biti za NATO, ali Ukrajna je drzava koja nije priznala Kosovo, pomagala nam je kad god je mogla. Tako da ne vidim razlog da ih bas mrzis. Licno ne mrzim, stavise Rusi su mi dragi. Samo Putin je tesko govno...

 

To ti je ono, nisam za rat, zao mi civila...u prevodu navijam za Putina i drago mi je da Rusija nalupa nekoga pa makar to bila i Moldavija.

Sve je ovo Amerika zakuvala, prevario ih zapad....u stvari sram ih bilo Ukrajinci sto nece ruskog cara za vladara, nego biraju demokratiju.

Ovaj napad Rusije nije zato sto Ukrajina hoce u Nato nego zato sto Ukrajina nije propala 2014., i sto bi za par godina Ukrajinac ziveo bolje od Rusa pa bi se onda i Rus zapitao....sta to nije u redu sa nama.

Putin ne moze da podnese da je on taj koji je izgubio Ukrajinu, a izgubio ju je.

 

Edited by ras kass
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

To je vezano sa SWIFT, ali Rusija će premostiti taj trejd tako što ima vlastiti sistem elektronskog plaćanja povezan sa Kinom. Ali ako bi ih SAD izbacile iz finansijskog sistema, kako su i zapretile, to bi im otežalo i onemogućilo transakcije preko Kine.

 

 

Great. Onda ce da udare sankcije Kini pa i oveko je nedstatak svega i svacega, tek ce biti, cene ce otici u nebo... sve bolje od boljeg. 

 

Mislim, mozda lupetam jer spekulisem i nadam se da nisam u pravu. 

Link to comment
Share on other sites

I kad smo već kod neispunjenih pretnji, sledi najnoviji citat:

 

Kijev je oštro reagovao pošto evropski lideri neće uvesti potencijalno najtežu meru sankcija protiv Rusije - blokadu pristupa međunarodnom sistemu isplata. Ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitro Kuleba izrazio je negodovanje pošto će šefovi vlada i država EU doneti odluku da ne blokiraju pristup Rusiji međunarodnom platnom sistemu kroz koji dobijaju stranu valutu.

 

Kraj citata.

 

Eto, i sluđeni Ukrajinci znaju odakle pravi vetar duva... Britanija je to sad uradila sa VTB bankom, ostaje još da Amerikanci ispune ono što su obećali Ukrajincima.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo odprilike šta sam povatao unazad sat-dva. Jutros su gađani sistemi komunikacije i aerodromi i pokušana je propaganda sa ciljem da država ode u haos i da se odbrana raspadne. No izgleda da su Ukrajinci to preživeli. Vrlo brzo su se početne vesti o osvajanju Harkova, Marijupolja i Odese pokazale lažnim kao i vesti o padobranskim desantima. Prepad na kijevski aerodrom se definitivno desio. Izgleda da su oborena tri helikoptera u ovom napadu. Ovo je najverovatnije organizovano da se ostavi utisak kako već ulaze u Kijev, "resistance is futile" priča.

 

Što se tiče napada kopnenim putem izgleda da je jedini značajniji prodor zabeležen dole od Krima ka Hersonu. Po nekim izvorima su Rusi prešli Dnjepar po nekim nisu ali dosta izvora se slaže da su došli do Dnjepra. Na ostalim pravcima nema bitnijih napredovanja, s tim da nije jasno kako napreduje kolona iz Belorusije ka Kijevu jer tamo izgleda uopšte nema novinara da pokriju taj pravac. Naravno sve je ovo nesigurno jer trenutno od 10 vesti 9 su lažne i sami sebe demantuju kako dan odmiče i jedni i drugi.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...